Ин витро в Истанбул - тема 21

  • 121 227
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 420
"...Да не говорим, че благодарение на ПИД и новата технология за генетични изследвания, която са приложили, разбраха защо ембрионите имат един и същ проблем..."

Каква е тази нова технология, освен ПИД?

# 691
  • Мнения: 2 658
Каква е тази нова технология, освен ПИД?

NGS и Mitoscore

# 692
  • Мнения: 459
Каква е тази нова технология, освен ПИД?
Така се изрази д-р Карликя, незная точно какво правят, не мога да го обясня, но той каза, че от скоро го практикуват. До колкото знам тези изследвани ги правят в САЩ - там към клиниката има Генетична лаборатория. Обясни ни, че с генетичните, които носим от България и тези които направихме на място в Бахчеджи (повторихме ги), това не е можело да се установи. Важното е, че разбраха и аз сега не си задавам въпроса: "Как така генетичните и на двамата са добре, а ние имаме проблем с 2-ра и 6-та хромозома на ембрионите ни", беше загадка за нас и за тях, но сега с напредването на медицината явно нещата се изясняват! Благодаря на докторите Wink !

# 693
  • Мнения: 452
Незнам защо Карликая не предлага ПИД ,което мисля че е в минус за пациентите му ?!?!
Съжалявам m.e.m.27, но не съм съгласна с теб!!!
Първият ни опит в Турция беше през 2015 година при д-р Карликая - правихме задължително ПИД!
Сега февруари отново изследваха ембрионите, така, че ПИД в Бахчеджи изобщо не е новост.
Да не говорим, че благодарение на ПИД и новата технология за генетични изследвания, която са приложили, разбраха защо ембрионите имат един и същ проблем...ами то аз съм била проблема - предавала съм им го (Преди това имаме естествено направен кариотип в Б-я).
Да са живи и здрави всички - целият им екип, които се борят за нашето щастие!
 bouquet bouquet Hug
Продължаваме напред!!!
Хубаво е когато се включват момичета и споделят опита си ! Много се радвам,че е намерен проблема.
 На мен 2015 ми предложи пач протокол,но не и ПИД. Предвид възрастта ми и многото неуспешни опити в БГ беше редно и ПИД да ми предложи .
Успех!

# 694
  • Мнения: 420
Каква е тази нова технология, освен ПИД?

NGS и Mitoscore

A само при д-р Карликая ли ги има тези новости или и в Мемориал? И не разбрах, тези новости, част от ПИД ли са или съвсем други изследвания, които се правят и плащат извън ПИД?

# 695
  • Мнения: 119
И още един въпрос Simple Smile-какво означава NGS?

# 696
  • Мнения: 2 658
Част от ПИД са. Т.е. правят се върху извадената клетка за биопсия. Т.е. ако няма да правиш ПИД, няма да ти направят Mitoscore.

Прилагат се и в другите клиники. Бахчеджи започнаха да прилагат метода първи!

# 697
  • Мнения: 420
Благодаря за отговора Simple Smile Аз обаче продължавам с въпросите, извинете ме  Laughing Севда ми е писала, че ако останат ембриони за замразяване, ще ни струва между 550 и 920 евро... На мен лекарите ми казаха, че ще действаме със ЗЕТ. Демек, всички ембриони, които станат след стимулацията и са годни за връщане, ще ги замразят до следващия или по-следващия месец и това ще ни струва между 550 и 920 евро, така ли да разбирам? Защото ми се струва, че някъде назад в темата пишеше, че замразяването до първия път влиза в цената  newsm78 дали аз не помня правилно, или нещо се е променило?

# 698
  • Мнения: 119
До първия ЗЕТ ги замразяват безплатно, т.е. включено е в пакетната цена, както и този ЗЕТ при положение, че е нямало свеж трансфер би трябвало да е безплатен. Поне така беше по мое време. Тези цени са за останалите ембриони, които ще замразите за по-дълъг срок, напр. година или направо пет години.

# 699
  • Мнения: 2 658
Правете разлика между цена за замразяване (процедурата за замразяване ) и цена за съхранение  (пазене за определен период ). В някои клиники се плаща за двете неща поотделно. Изрично питайте координаторите си за да не останете неприятно изненадани като мен в последствие.

# 700
  • Мнения: 16
Жени с ниско ниво на НК клетки. Какво направихте? В Мемориал?

Мерси

# 701
  • Мнения: 420
Оказа се, че първия ЗЕТ е включен в цената. Ако остане нещо след него, тогава се доплаща в деня на ЗЕТ за по-нататъшно замразяване и съхранение Simple Smile

# 702
  • Мнения: 2 022
До първия ЗЕТ ги замразяват безплатно, т.е. включено е в пакетната цена, както и този ЗЕТ при положение, че е нямало свеж трансфер би трябвало да е безплатен. Поне така беше по мое време. Тези цени са за останалите ембриони, които ще замразите за по-дълъг срок, напр. година или направо пет години.
5 години ли е максималния срок за съхранение на ембриони? Някъде четох, че има законови ограничения в Турция относно срока за замразяване. И каква е цената за 5 години?

# 703
  • Мнения: 452
Жени с ниско ниво на НК клетки. Какво направихте? В Мемориал?

Мерси
В Турция не взимат под внимание имунологичния  фактор ! Разчитат  организма сам по естествен път да се справи и приеме ембриона . Ако ви съмнява нещо ,по-добре е да се обърнете към репродуктивен имунолог тук в БГ .
Успех !

# 704
  • Мнения: 347
Оказа се, че първия ЗЕТ е включен в цената. Ако остане нещо след него, тогава се доплаща в деня на ЗЕТ за по-нататъшно замразяване и съхранение Simple Smile
Ако става въпрос за Мемориал,ние не сме плащали такива суми след първия ЗЕТ.

Общи условия

Активация на акаунт