Ин витро в Истанбул - тема 21

  • 121 227
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 420
Оказа се, че първия ЗЕТ е включен в цената. Ако остане нещо след него, тогава се доплаща в деня на ЗЕТ за по-нататъшно замразяване и съхранение Simple Smile
Ако става въпрос за Мемориал,ние не сме плащали такива суми след първия ЗЕТ.
Да, за Мемориал става въпрос... И на мен ми се видя множко 920 евро... Вие колко платихте и за какъв период от време?

# 706
  • Мнения: 119
До първия ЗЕТ ги замразяват безплатно, т.е. включено е в пакетната цена, както и този ЗЕТ при положение, че е нямало свеж трансфер би трябвало да е безплатен. Поне така беше по мое време. Тези цени са за останалите ембриони, които ще замразите за по-дълъг срок, напр. година или направо пет години.
5 години ли е максималния срок за съхранение на ембриони? Някъде четох, че има законови ограничения в Турция относно срока за замразяване. И каква е цената за 5 години?



Обясниха ми, че пет години е максималния срок за съхранение, защото има проучвания, които показват, че в този период от време ембрионите са годни за имплантация след размразяване. Ако минат повече години не се знае какви промени настъпват в клетките им и затова не могат да дадат гаранция за качеството им.
Иначе в Мемориал ние платихме 900евро за замразяване и съхранение на оставащите ни две ембриончета, за пет години. Ако по някаква причина се наложи те да се използват по-рано, се връща част от сумата, която е платена. Това беше декември 2016г.

# 707
  • Мнения: 2 658
Могат да се запазят и над 5 години само с молба до Министерството им на здравеопазването и разрешение за по - нататъшното им съхранение от тяхна страна. Обикновено не се отказва на такива молби.

# 708
  • Мнения: 251
Добро утро, момичета! Може ли да ми кажете как процедирате при записване на първичен преглед в турските клиники? Обаждате се на мед. сестри чийто телефони са на 1 ва страница или пишете е- mail?

# 709
  • Мнения: 2 022
Аз писах е- мейл за Мемориал. Благодаря за отговорите относно срока за съхранение. Сега ми е по-ясно.

Последна редакция: ср, 26 апр 2017, 14:09 от steli4ka s

# 710
  • Мнения: 459
Или пък се свързваш с координаторите  Peace

# 711
  • Мнения: 251
Благодаря, момичета! Ще пробвам да се обадя на телефоните, които са дадени на 1-ва страница. Аз искам, да си запазя час за след седмица и не знам дали на e - mail ще ми отговорят толкова бързо.

# 712
  • Мнения: 142
green tree, отговарят много бързо на имейл. На мен ми отговориха координаторките на следващия ден след като им писах и в рамките на деня вече имах запазен час.

# 713
  • Мнения: 251
Sunny_f  на какъв език писа е- mail?

# 714
  • Мнения: 465
Sunny_f  на какъв език писа е- mail?
Предполагам, че като повечето от нас на български, а Севда ще Ви отговори на български, но с латински букви. Simple Smile

# 715
  • Мнения: 251
За всички момичета, които тепърва ще си запазват часове. Обадих се на Севда, часове за Мемориал се дават за около след месец. Остави ми e- mail на който да опиша накратко своите репродуктивни проблеми / диагнози/ и да поддържаме връзка занапред. Сега писах на Хюсние за доктор Гювенч Карликая на WhatsApp , но все още не е отговорила, така че не знам за кога дават часове в клиника Бахчеджи.

# 716
  • Мнения: 544
Хюсние е отпуск,но се надявам да успее да ти отговори Simple Smile

# 717
  • Мнения: 459
Сега писах на Хюсние за доктор Гювенч Карликая на WhatsApp , но все още не е отговорила, така че не знам за кога дават часове в клиника Бахчеджи.
За Бахчеджи се свържи с Фатме, тя е координатор там.
GSM:  +90 534 065 4451
e_mail: fmehmed@bahceci.com

Успех  Peace Peace Peace

# 718
  • Мнения: 142
green tree, и на мен ми дадоха час в Мемориал за след около месец. Аз си запазвах и час за цветна снимка в Ехомар  също чрез имейл.

# 719
  • Мнения: 236
Момичета задравейте Hug
Искам да питам има ли някоя от вас на която са и връщали процент от заплатената сума за процедурата защото не е имало трансфер. Въпросът ми е как си получихте парите и в каква валута?
Благодаря! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт