Ин витро в Истанбул - тема 21

  • 121 224
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 28
Момичета задравейте Hug
Искам да питам има ли някоя от вас на която са и връщали процент от заплатената сума за процедурата защото не е имало трансфер. Въпросът ми е как си получихте парите и в каква валута?
Благодаря! bouquet
Да, на мен са ми връщали в Мемориал. По банков път. Предоставяш им сметка, като предпочитат да е в долари. До колкото на мен ми бе обяснено имало някакъв проблем с еврото, но вече не си спомням какъв точно. Успех за напред.

# 721
  • Мнения: 452
Момичета задравейте Hug
Искам да питам има ли някоя от вас на която са и връщали процент от заплатената сума за процедурата защото не е имало трансфер. Въпросът ми е как си получихте парите и в каква валута?
Благодаря! bouquet
2015г ми върнаха част от парите по банков път в евро. Аз и ползвах дебитна еврова карта.!

# 722
  • Мнения: 25
И така да споделя и нашият опит в Мемориал, който приключи едва на следващия ден след пункция. От 9 извадени яйцеклетки, 5 годни и нито една оплодена. На мъжът ми бе направено микро тесе (Ние сме с мъжки фактор - азооспермия), откриха сперматозоиди, но явно заради лошата им морфология, опитът беше неуспешен. Поне това объяснение получих от тях. Сега предлагат да замразим останалите сперматозоиди и да изчакаме 6 месеца до следващия опит. Не знам, момичета, има ли смисъл от това замразяване, ако те пресни не са могли да оплодят ЯК, то какво ще се случи с тях след размръзяване??? 

# 723
  • Мнения: 2 999
Танкос, съжалявам за неуспеха, но ако лекарите са преценили, че има шанс със замразени, то това означава че има качествени плувци сред тях. От друга страна е жалко, че с пресни не е станало нищо. Какво ти обясниха лекарите? Как се обосноваха, че имате шанс със замразени плувци след 6 месеца?

# 724
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Момичета, подготвям новата тема, като ще се опитам малко да структурирам и обновя инфото от първа страница. Моля някоя от пациентките на Мемориал да ми изпрати актуални цени, за да актуализирам.

# 725
  • Мнения: 25
Танкос, съжалявам за неуспеха, но ако лекарите са преценили, че има шанс със замразени, то това означава че има качествени плувци сред тях. От друга страна е жалко, че с пресни не е станало нищо. Какво ти обясниха лекарите? Как се обосноваха, че имате шанс със замразени плувци след 6 месеца?
Не казаха точно, че имаме шанс със замразени,  просто след 6 месеца ще може да се направи пак микро тесе, в случай че тези не се размръзят или няма да има годни за оплождане.

# 726
  • Мнения: 2 658
с ИМСИ ли беше опитът?

# 727
  • Мнения: X
Има ли момиче в процедура, което би се съгласило да ми помогне и да ми закупи от там Гонал и Клексан, ще съм мн благодарна, мерси  Hug

# 728
  • Мнения: 25
с ИМСИ ли беше опитът?

Не, ИКСИ

# 729
  • Мнения: 2 999

А, не трябва ли да е ИМСИ?  newsm78 Ние без да имаме мъжки фактор последните ми стимулации оплождаха с ИМСИ.

# 730
  • Мнения: 420
Аз мисля, че (поне в Мемориал) ИМСИ се прилага винаги при ИКСИ, но не се заплаща допълнително, включено си е в цената на ИКСИ-то... Дори и на нас ще приложат и ИМСИ - казаха ни го, въпреки, че спермограмата не е толкова фатална, дори ни дадоха време за спонтанно. А при азооспермия можеби със сигурност са приложили и ИМСИ

# 731
  • Мнения: 16
И така да споделя и нашият опит в Мемориал, който приключи едва на следващия ден след пункция. От 9 извадени яйцеклетки, 5 годни и нито една оплодена. На мъжът ми бе направено микро тесе (Ние сме с мъжки фактор - азооспермия), откриха сперматозоиди, но явно заради лошата им морфология, опитът беше неуспешен. Поне това объяснение получих от тях. Сега предлагат да замразим останалите сперматозоиди и да изчакаме 6 месеца до следващия опит. Не знам, момичета, има ли смисъл от това замразяване, ако те пресни не са могли да оплодят ЯК, то какво ще се случи с тях след размръзяване??? 

След като сте с азоспермия няма морфология. Тия май нищо те лъжат.

# 732
  • Мнения: 119

"След като сте с азоспермия няма морфология. Тия май нищо те лъжат.
[/quote]"







Микро тесе е манипулация, при която от тестисите на мъж, който при нормална спермограма е с азооспермия, се извличат сперматозоиди. Дори да се извлече само един, той пак се оценява по неговата структура, т.е. морфология. Предполагам, че "тия" това са имали предвид под лоша морфология в случая.

Последна редакция: чт, 27 апр 2017, 19:15 от Lily...

# 733
  • София
  • Мнения: 142
Относно цените. В понеделник правих цветна снимка в ехомар, цената е 550 лири. Мисля, че на първа страница пишеше 500. Освен, ако не са ми взели допълнително, защото исках и един диск за мен.

# 734
  • Мнения: 142
Относно цените. В понеделник правих цветна снимка в ехомар, цената е 550 лири. Мисля, че на първа страница пишеше 500. Освен, ако не са ми взели допълнително, защото исках и един диск за мен.
На мен също ми струваше 550 лири, като втория диск го поисках след като платих.

~Bell~, може би трябва да се коригира и адреса. Действително адресът на първа страница също е посочен на сайта на Ехомар, но всъщност адресът на самата лаборатория се оказа: 19 Mayıs Cad. No:4 Nova Baran Plaza, İstanbul. Въпреки, че двата адреса на практика са на една и съща улица, мен поне тази разнопосочна инфорамция ме обърка в началото и  се наложи да питам тук във форума каква е сградата.

Общи условия

Активация на акаунт