Перилни препарати и омекотители – 45

  • 56 292
  • 736
  •   2
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 987
Не съм се замисляла каква разликата между препаратите за цветно и за тъмно пране.По принцип си пера основно с препарат за цветно.Последно взех за тъмно просто защото ми хареса аромата Simple Smile

А течен прах за пране отново според мен е този прах,който ми е удобен за ползване и не оставя бели следи по тъмните ми дрехи  Peace

# 526
  • Варна
  • Мнения: 987
Има разлика между това да се чете това което ме интересува мен и това,което го интересува някой друг  Stop
В крайна сметка..аз това което ме интересува си го чета  Mr. Green

Ако за теб не е проблем,че сухия прах ти полепва по дрехите - твоя воля.На мен не ми е комфортно  Grinning

# 527
  • Мнения: 1 135

И постъпвате съвсем правилно. 99,9 % от хората не се замислят и сравнително рядко имат проблеми, а и да имат не ги свързват с такива тривиални неща, като как и скакво перат, имат ли четка за зъби и откога не са я сменяли и други подобни досадни неща от ежедневието.

# 528
  • Мнения: 5 207
Прощавай, но ти сама попита защо не ползваме течен препарат за пране. Като не те интересува отговорът, защо питаш?
А като ти отговорят, отговорът не ти харесва. Съжалявам. Това е положението и то не е личното ми мнение, а обективната реалност, с която всеки се сблъсква рано или късно.

Пак да те питам, откъде си сигурна, че щом прахът ти полепва по дрехите, то и течният не прави точно същото, само че без да виждаш явни следи?

На мен прахът не ми се полепва по дрехите, благодаря, проблем нямам.

# 529
  • Варна
  • Мнения: 987
В крайна сметка аз се включих в темата за да кажа,че си взех на промоция от Метро Савекс за тъмно и цветно пране и съм доволна  Peace

Не критикувам никой който пере със сух прах,нито тези които не перат с прах изобщо и ще се радвам на същото  Peace

# 530
  • Варна
  • Мнения: 987
Прощавай, но ти сама попита защо не ползваме течен препарат за пране. Като не те интересува, защо питаш? Питай, което те интересува, по твоята логика.
А като ти отговорят, отговорът не ти харесва. Съжалявам. Това е положението и то не е личното ми мнение, а обективната реалност, с която всеки се сбъсква рано или късно.

Пак да те питам, откъде си сигурна, че щом прахът ти полепва по дрехите, то и течният не прави точно същото, само че без да виждаш явни следи?

На мен прахът не ми се полепва по дрехите, благодаря, проблем нямам.

А сигурна ли си защото по твоята логика ти може просто да не го виждаш?  Mr. Green

# 531
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Точно в тона на предходните постове ще ви разкажа вчера в магазин за парфюмерия и перилни какъв разговор чух. Жена около 50 години попита собственичката, която дава и смени дали може да й препоръча нещо за пране.
Отговорът беше - вземи си една туба течен за цветно - мирише много хубаво.  Mr. Green
Споменах възрастта на жената неслучайно. Изглеждаше сравнително добре, с чиста коса и прическа, да предположим, че е търсила препоръка за нещо интересно и различно като препарат за пране, не че тепърва се сблъсква с тази дейност. Повече ме озадачи "компетентният"отговор.
Ама, то, каквито клиентите, такива и търговците.

# 532
  • Мнения: 5 207
А сигурна ли си защото по твоята логика ти може просто да не го виждаш?  Mr. Green
Ами не, няма как да не го виждам, щото е бял. ooooh!
А защо не отговаряш на моя въпрос? Неизплакнат перилен препарат по дрехите, макар и невидим, не е нещо хубаво, а си е проблем. Замисли се, щом прахът ти остава, нищо чудно и течният да остава.

Не критикувам никой който пере със сух прах,нито тези които не перат с прах изобщо и ще се радвам на същото  Peace
Въпросът е къде видя критика. Просто отговор на въпрос, който ти зададе. Няколко причини, поради които аз не ползвам течен препарат за пране.

# 533
  • Мнения: 68 648
Изобщо не полепва праха по дрехите-при правилно дозиране и добро изплакване. И при пране на програма по-дълга от 15 минути Mr. Green

Течните гелове ги бъркат в големи казани, както Гес каза-е много по-евтино за производителите. Ако праховете бяха отживелица, и по-лоши от геловете, досега да са изчезнали, ама не са Wink

# 534
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Ето въпрос за размисъл:
1. Какво е "течен прах"?
Няма, няма по-идиотски псевдооксиморон от този...
Това, само като го видя някъде написано и ми се обръща всичко отвътре...  Sick

# 535
  • София
  • Мнения: 3 845
PPP, потърси в някой ръкав, крачол, чорап, калъфка, краищата на плик за завивка, ако си прала такива неща. Моите съм ги намирала къде ли не из дрехите. Веднъж се беше пъхнала в джоба на една пола. Открих я чак на следващата година, след като извадих полата от гардероба за новия сезон.

Хм... Прегледах цялото пране. А и аз всичко гладя. Няма и следа от тая кърпичка... Страхувам се да не я е всмукала нещо помпата и да се задръсти.
Не съм гледала филтъра, все отлагам, че като отворя, изтича много вода и треперя да не ми се надигне ламината, че пералнята ми е в кухнята...  Sad

Вече ще ги слагам в мрежичка тези кърпички...

# 536
  • София
  • Мнения: 1 832
РРР, виж в гумата на пералнята, понякога попадат там.

# 537
  • Мнения: 2 742
Провери филтъра. Вадила съм кърпички от там.

# 538
  • Мнения: 19 015
В нашата (допотопна) пералня остават следи при пране с прах на 30 градуса, но от течните не остават
Само да кажа  Grinning

# 539
  • Мнения: 7 055
Не съм се замисляла каква разликата между препаратите за цветно и за тъмно пране.По принцип си пера основно с препарат за цветно.Последно взех за тъмно просто защото ми хареса аромата Simple Smile

А течен прах за пране отново според мен е този прах,който ми е удобен за ползване и не оставя бели следи по тъмните ми дрехи  Peace



Ако нещо е останало от течния няма как да го видиш. Бели петна по дрехите остават при неправилна дозировка на праха. Затова на всяка опаковка има указано - колко на пране, за различни замърсявания и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт