Перилни препарати и омекотители – 45

  • 56 316
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 3 846

Ехааа, това с алуминиевото фолио ако сработи за статичното електричество, ще е безценно...

# 586
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Скрит текст:
Привет, супер полезна тема, благодарности за съветите и препоръките ви!
Имам едно питане, не намерих нищо подобно назад по темите...
Последния месец ходя на едни масажи и дрехите, които са в контакт с кожата (съответно с маслата) поемат миризмата и не мога да я премахна....
Веднага след пране се усеща миризмата само на прах или омекотител, но след няколко дни престой в гардероба пак усещам миризмата на маслото... вече като гранясало обаче....  #2gunfire
Усетих се навреме и не ходя с нови дрехи, но тези които вече са умирисани ме влудяват....
Това ми се е случвало и преди, тогава изхвърлих няколко панталона и едни чаршафи....
Дали имате някакво решение?
За справка - праховете са ми на ДенкМит и Персил, Омекотители - Семана и Ленор; пера на програмите за памук (60) или микс (40), сушенето е в сушилня.
За съжаление, преди години и аз махнах една долница анцуг, едни дънки и три блузи. Какво ли не опитах, с какво ли не ги киснах, прах на високи градуси - нищо не помогна. Дори скоро намерих последната останала блуза, забутана в един шкаф с неизползваеми неща, още си миришеше...  Sick

# 587
  • Мнения: 68 668
На най-дългата програма ако се пуснат. С прах за бяло. Няма ли да се отмиришат newsm78

# 588
  • Мнения: 1 953
Имам въпрос: С прах за цветно, с течен перилен препарат за цветно пране или препарат за пране на функционален текстил (или както се нарича) на  Denkmit вероятността да си повредя кожата на обувките, докато ги пера, е най-млка, или е еднаква? Досега съм си прала обувките с прах или течен препарат, някои съм успявала да ги повредя, други - не.

# 589
  • София
  • Мнения: 3 846
Имам въпрос: С прах за цветно, с течен перилен препарат за цветно пране или препарат за пране на функционален текстил (или както се нарича) на  Denkmit вероятността да си повредя кожата на обувките, докато ги пера, е най-млка, или е еднаква? Досега съм си прала обувките с прах или течен препарат, някои съм успявала да ги повредя, други - не.

Един обущар ми каза, че обувки от кожа НЕ се перат.

# 590
  • Мнения: 1 953
Имам въпрос: С прах за цветно, с течен перилен препарат за цветно пране или препарат за пране на функционален текстил (или както се нарича) на  Denkmit вероятността да си повредя кожата на обувките, докато ги пера, е най-млка, или е еднаква? Досега съм си прала обувките с прах или течен препарат, някои съм успявала да ги повредя, други - не.

Един обущар ми каза, че обувки от кожа НЕ се перат.
Благодаря, но все пак бих искала да чуя (видя) отговор и на въпроса ми.

# 591
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 817
Привет, супер полезна тема, благодарности за съветите и препоръките ви!
Имам едно питане, не намерих нищо подобно назад по темите...
Последния месец ходя на едни масажи и дрехите, които са в контакт с кожата (съответно с маслата) поемат миризмата и не мога да я премахна....
Веднага след пране се усеща миризмата само на прах или омекотител, но след няколко дни престой в гардероба пак усещам миризмата на маслото... вече като гранясало обаче....  #2gunfire
Усетих се навреме и не ходя с нови дрехи, но тези които вече са умирисани ме влудяват....
Това ми се е случвало и преди, тогава изхвърлих няколко панталона и едни чаршафи....
Дали имате някакво решение?
За справка - праховете са ми на ДенкМит и Персил, Омекотители - Семана и Ленор; пера на програмите за памук (60) или микс (40), сушенето е в сушилня.
Пробвай с течен препарат. Аз имах този проблем, когато си мажех кожата с кокосово масло. След това дрехите ми миришеха на гранясало. Изпрах ги с течен Рекс и нямам никакви забележки.
Явно наистина течните се справят по-добре с омазнени материи.  Peace

# 592
  • София
  • Мнения: 12 006
Имам въпрос: С прах за цветно, с течен перилен препарат за цветно пране или препарат за пране на функционален текстил (или както се нарича) на  Denkmit вероятността да си повредя кожата на обувките, докато ги пера, е най-млка, или е еднаква? Досега съм си прала обувките с прах или течен препарат, някои съм успявала да ги повредя, други - не.

Един обущар ми каза, че обувки от кожа НЕ се перат.
И аз така знам, а и не виждам какво има да им се пере. Такива обувки /боти, сандали или каквото и да е/ се почиства отвън и отвътре, ама да се пере, не мисля, че е много удачно. Всеки сам си преценява. Някои и в пералнята си пускат обувките.

# 593
  • Мнения: 1 953
Ами имам едни обувки, на които вътрешността им (не знам как да го обясня) е с цвят на естествена кожа (бежово) и както и да се опитвам да ги почистя, докато не ги изпера, не ми изглеждат достатъчно чисти, прала съм ги няколко пъти и не им се е случило нищо, освен че са ставали като нови.

# 594
  • Мнения: 5 207
Всъщност, и с двата препарата има шанс да се увредят, защото реално, ако става дума за естествена кожа, увреждането се дължи на водата, а не на препарата.

# 595
  • Мнения: 1 953
Всъщност, и с двата препарата има шанс да се увредят, защото реално, ако става дума за естествена кожа, увреждането се дължи на водата, а не на препарата.
Благодаря за отговора! Не знаех, че причината е водата. Странното е, че само българските ми (естествена кожа, уж) са се разваляли.

# 596
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз също пера маратонки и някои сандали, които имат платнена част. Наистина стават като нови след прането, но истината е, че не изкарват дълго време на този напън кожените им части. По-щадящо ми се струва с течен препарат, съвсем малко количество и програма Outdoor.

# 597
  • София
  • Мнения: 529
Скрит текст:
Привет, супер полезна тема, благодарности за съветите и препоръките ви!
Имам едно питане, не намерих нищо подобно назад по темите...
Последния месец ходя на едни масажи и дрехите, които са в контакт с кожата (съответно с маслата) поемат миризмата и не мога да я премахна....
Веднага след пране се усеща миризмата само на прах или омекотител, но след няколко дни престой в гардероба пак усещам миризмата на маслото... вече като гранясало обаче....  #2gunfire
Усетих се навреме и не ходя с нови дрехи, но тези които вече са умирисани ме влудяват....
Това ми се е случвало и преди, тогава изхвърлих няколко панталона и едни чаршафи....
Дали имате някакво решение?
За справка - праховете са ми на ДенкМит и Персил, Омекотители - Семана и Ленор; пера на програмите за памук (60) или микс (40), сушенето е в сушилня.

Пробвай с течен препарат. Аз имах този проблем, когато си мажех кожата с кокосово масло. След това дрехите ми миришеха на гранясало. Изпрах ги с течен Рекс и нямам никакви забележки.
Явно наистина течните се справят по-добре с омазнени материи.  Peace
Мерси, ще взема някой течен за да пробвам, в момента всички са ми прахове.
Чудех се, ако накисна предварително в разреден препарат за почистване на мазнини (например меглио), дали може да помогне?

# 598
  • Мнения: 2 742
Миналата седмица напръсках с Меглио петно от готварско олио, не се изпра при първото пране. След това му сложих Вениш и се махна. За сметка на това пък още усещам мириса на обезмаслителя по блузата, а пръснах веднъж в/у петното, не съм я киснала в препарата. И двата пъти прах с Персил.

# 599
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Аз също бях ползвала обезмаслител за моите. Не помогна.

Общи условия

Активация на акаунт