До майките на момиченца...

  • 2 515
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Да попитам с какво почиствате дудутките на госпожиците си? Аз от ритане не успявам много да я почистя, но се опитвам с клечка за уши. А вие?

# 1
  • Мнения: 5 299
Само с мокри кърпички, и не се задълбочавам особено.

# 2
  • Мнения: 5 140
Само с мокри кърпички, и не се задълбочавам особено.

И аз така.

# 3
  • на Север
  • Мнения: 503
с което дойде, с клечка или с мокра кърпичка

# 4
  • Мнения: 468
Когато беше малко бебе с клечки за уши, напоени преварена вода или почистващо тоалетно мляко за бебета. Като стана по - голяма - с мокра кърпа и после мия, винаги мия при смяна на памперса, дори да няма ако.

# 5
  • Мнения: 2 910
Когато беше по- малка с клечки за уши, напоени с вода, но вече не ми дава. Сега я слагам да седне в легена и леко отстранявам насъбралото се кремче.

# 6
  • Мнения: 559
Да попитам с какво почиствате дудутките на госпожиците си? Аз от ритане не успявам много да я почистя, но се опитвам с клечка за уши. А вие?
И аз с клечка за уши всяка вечер след баня.

# 7
  • Мнения: 106
с кле4ки за уши след къпане,а при останалите смени на памперса с мокри кърпи4ки

# 8
  • София
  • Мнения: 679
С мокро памуче или кърпичка.

# 9
  • Мнения: 1 032
Никога не съм бъркала, за да я мия. Акушерката от курса за бременни ни беше предупредила, че не трябва да се бърка, мокрите кърпички и водата са достатъчни. Има по- голяма опасност да вкараш някоя бактерия на това място отколкото да го почистиш. Поне така каза акушерката и аз намирам логика в думите й.

# 10
  • Мнения: 507
Никога не съм бъркала, за да я мия. Акушерката от курса за бременни ни беше предупредила, че не трябва да се бърка, мокрите кърпички и водата са достатъчни. Има по- голяма опасност да вкараш някоя бактерия на това място отколкото да го почистиш. Поне така каза акушерката и аз намирам логика в думите й.

И аз така.

# 11
  • Мнения: 5 790
Само с мокри кърпички, и не се задълбочавам особено.

И аз така!

# 12
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Аз също не съм бъркала . Като я окъпя после с кърпата я изтривам . До сега не е оставало крем и боклучета по дудата .

# 13
  • Мнения: 2 534
Аз също не съм бъркала . Като я окъпя после с кърпата я изтривам . До сега не е оставало крем и боклучета по дудата .
И аз така след баня , а иначе само с мокри кърпички

# 14
  • Мнения: 723
Почиствам я с клечка за уши, напоена с вода или физиологичен разтвор, но само когато забележа, че са се събрали остатъци от крем. Иначе ползвам влажни кърпички.

# 15
  • Мнения: 7 640
клечки за уши ли  Shocked
Просто я измивам добре с ръка и я избърсвам.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 765
клечки за уши ли  Shocked
Просто я измивам добре с ръка и я избърсвам.
И аз за първи път чувам за клечки... Shocked
малко странно ми се вижда... Thinking

# 17
  • Мнения: 723
клечки за уши ли  Shocked
Просто я измивам добре с ръка и я избърсвам.
И аз за първи път чувам за клечки... Shocked
малко странно ми се вижда... Thinking

На мен лично ми го казаха от курса за бременни, но само ако се налага. В моя случай, от време на време се събират остатъци от крем между големите и малките срамни устни. Може нещо и аз да съм смотана, но не мога да й ги отмия с вода. Тя не търпи да я чистя с клечката, но иначе не става.

# 18
  • Мнения: 7 640
ами просто ги избърши Peace

# 19
  • Мнения: 293
клечки за уши ли  Shocked
Просто я измивам добре с ръка и я избърсвам.
и ние сме на този принцип

# 20
  • Мнения: 723
ами просто ги избърши Peace

Става и така, въпреки че не ми се иска с влажните кърпички да и пипам там, а със суха не мисля, че е подходящо. А и са ми набили в главата от курса за тия клечки и така стриктно си го спазвах, особено като беше по-малка. Отдавна не се е налагало.

# 21
  • Мнения: 7 640
на мен ми се струва непрактичен съвет, честно да ти кажа.
Първо, защото са с малка повърхност и не е ясно колко мръсотия поемат, второ, з-то рискът от неволно нараняване хич не е малък.
НО по-добре така, отколкото хич без хигиена. Peace

# 22
  • Мнения: 723
Като си помислих, си права, не съм се и замисляла преди тази тема...А и като ти го кажат акушерки, го приемаш за правилно, някак по default. Ще пробвам за в бъдеще да я избърсвам. Мерси за съвета! Peace

# 23
  • Мнения: 670
С тампончета за грим и почистващ крем. Това е мека измиваща основа без съдържание на сапун.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 477
С мокри кърпички, винаги в посока отпред назад и ако се е събрал крем - внимателно го почиствам пак с влажните кърпички. Това за клечките за уши го чувам за първи път, а и на мен би ме било страх да не я нараня с тях.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 818
Като бебе само с мокри кърпички действах, или на чешмата със сапун и вода.
Това с клечката ми се вижда... ами ако при някое ритване нараните бабето...

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
С мокри кърпи   bouquet

# 27
  • Мнения: 6 390
клечки за уши ли  Shocked
Просто я измивам добре с ръка и я избърсвам.
Shocked ама не ви ли е страх с клечки  ooooh!
и аз за пръв път чувам за такова почистване  Crazy
Под чешмата с ръка я мия, и вечер я къпя това е, други медоди просто  Shocked

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Абе мами, не ви ли е страх с тези клечки Shocked И през ум не ми е минавал подобен метод. Ами ако ритне или мръдне рязко, не съм сигурна, че ще мога да реагирам на време, струва ми се доста опасно, а и не ми се мисли какво може да стане.
Иначе аз след измиване почиствам с мека пеленка или ако се е насъбрало кремче и не се е отмило от сапуна, ползвам памуче напоено с топла вода, понякога(рядко) мокри кърпички. Peace

# 29
  • Мнения: 1 006
С мокра кърпа и то ако много кремче  се  есъбрало и не се е измило в банята..............
С клечки за уши определено ме е страх, пък и наистина е доста малка повърхността, какво ще обере newsm78

# 30
  • Мнения: 695
Само с мокри кърпички, и не се задълбочавам особено.
и аз така Peace

# 31
  • Мнения: 2 381
Измивам я под течаща вода, също и с влажни кърпички.

# 32
  • Мнения: 8 917
Измивам я под течаща вода, също и с влажни кърпички.
Peace
 И никакви клечки Shocked и през ум не ми е минавало Naughty

# 33
  • Мнения: 2 956
Измивам я под течаща вода, също и с влажни кърпички.
Peace
 И никакви клечки Shocked и през ум не ми е минавало Naughty

И на мен  Shocked

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Аз я почиствам с мокри кърпи и понакога с памуче напоено с преварена водичка.

# 35
  • Мнения: 801
на мен педито ми каза,да си направя тампони от памук,да ги сложа в кутия и да ги полея с преварена вода,за да са ми готови и под ръка,а не всеки път да правя и така с този тампон я почиствам хубавичко,след като я изкъпя,а понякога и като сменям памперите. важно е да се почиства. ааа,да, показа ми и как става - от горе надолу, това е техниката.

# 36
  • Мнения: 2 494
Мия с вода и сапун ако има аки.
После с мокри кърпички почиствам хубаво да не остане мръсно от ако или кремче. Ако не е акана само с кърпички.
И аз за клечките го чувам за първи път, ама не бих посмяла, притеснявам се да не я нараня, тя така ритаааааааааа   и се върти! Thinking

# 37
  • Мнения: 748
само с мокри кърпички, по-основно преди баня. през останалото време ако не е омазано с ако колкото избърша от кремчето без да се престаравам. а навътре в гънките не се омазва с ако.
клечките за уши ми се струват опасни и нефункционални за тази цел.


# 38
  • Мнения: 1 559
Под мокри карпички имате впредвид нормалните,които се използват при смяна на памперс нали...???Или са някакви специални за дудките??? newsm78 newsm78

# 39
АЗ ПО ПРИНЦИП Я МИЯ ПОЧТИ ПРИ ВСЯКА СМЯНА НА ПАМПЕРСА,ОСВЕН КОГАТО СЪМ НАВЪН-ТОГАВА С МОКРА КЪРПИЧКА,НО НИКОГА НЕ СЪМ ПОЧИСТВАЛА С КЛЕЧКИ ИЛИ ДРУГИ НЕЩА.

# 40
  • София
  • Мнения: 39 818
Под мокри карпички имате впредвид нормалните,които се използват при смяна на памперс нали...???Или са някакви специални за дудките??? newsm78 newsm78
Да, нормални бебешки мокри кърпички.

# 41
  • Мнения: 7 803
само с мокри кърпи  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 9 878
само с мокри кърпи  Peace
И аз така.Никакви клечки не използвам.Ами ако мръдне...

# 43
  • Мнения: 1 427
И аз като останалите-с мокри кърпички!

# 44
  • Мнения: 110
като беше бебе с клечки за уши.Сега с памуче с вода или марличка с вода.

# 45
Течащата вода всичко измива.

# 46
  • Мнения: 3 334
С мокро памуче или кърпичка.

и аз така!

# 47
  • Мнения: 532
Почиствам с мокрите кърпички на Pampers при всяка смяна на памперса,а когатое нанкана мия.Също я мия и сутрин,че през нощта е била с един памперс.Това с клечките ми се струва неефективно и опасно.

# 48
  • Мнения: 505
Само с мокри кърпички, и не се задълбочавам особено.
newsm10

# 49
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Само с мокри кърпички, и не се задълбочавам особено.

И аз така!
И ние така процедираме Wink.

# 50
  • Мнения: 11 555
С мокри кърпички, винаги в посока отпред назад и ако се е събрал крем - внимателно го почиствам пак с влажните кърпички. Това за клечките за уши го чувам за първи път, а и на мен би ме било страх да не я нараня с тях.
И аз по този начин. newsm10

# 51
  • Мнения: 959
Само с мокри кърпички, и не се задълбочавам особено.
newsm10

# 52
  • Мнения: 207
Само с мокри кърпички, и не се задълбочавам особено.
newsm10

И аз

# 53
  • Мнения: 1 272
 При всяка смяна на памперса я мия с вода и сапуна й. И на мен ми се струва страшно манипулирането с клечки за уши, а и ненужно.  #Crazy

# 54
  • София
  • Мнения: 291
Измивам я под течаща вода, също и с влажни кърпички.
Peace
 И никакви клечки Shocked и през ум не ми е минавало Naughty

И на мен  Shocked
Също и аз

# 55
  • Мнения: 356
Измивам я под течаща вода, също и с влажни кърпички.
Peace
 И никакви клечки Shocked и през ум не ми е минавало Naughty

И на мен  Shocked
Също и аз

И аз така.Да си призная за първи път чувам за клечките.Ами нали са клечки за уши все пак , а не за цоцки????Малко страшничко ми се струва.

# 56
  • Мнения: 5 103
С кърпички и като я къпем.

# 57
  • Мнения: 1 187
клечки за уши ли  Shocked
Просто я измивам добре с ръка и я избърсвам.
И аз за първи път чувам за клечки... Shocked
малко странно ми се вижда... Thinking

На мен лично ми го казаха от курса за бременни, но само ако се налага. В моя случай, от време на време се събират остатъци от крем между големите и малките срамни устни. Може нещо и аз да съм смотана, но не мога да й ги отмия с вода. Тя не търпи да я чистя с клечката, но иначе не става.

Хич не си смотана! Stop  И аз чистя с клечка за уши ако има остатъци от крем.И не съм ходила на никакви курсове-просто тоя номер го знам отдавна от други мами на госпожици.Не откриваме топлата вода  Mr. Green Ако акана мия на чешмата,ако е пикана само забърсвам с кърпички. Peace Другия вариант е да се направи ръбче от кърпичките,но не почиства толкова добре.

# 58
  • Мнения: 1 288
Никога не съм бъркала, за да я мия. Акушерката от курса за бременни ни беше предупредила, че не трябва да се бърка, мокрите кърпички и водата са достатъчни. Има по- голяма опасност да вкараш някоя бактерия на това място отколкото да го почистиш. Поне така каза акушерката и аз намирам логика в думите й.
абсолютно същото твърди и нашето педи. така че ползвам само кърпички отгоре отгоре. нито разтварям, нито ползвам клечки.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 576
И нашта педка каза да не и бъркам в пипето, че можело да я възпаля!

# 60
  • Мнения: 1 883
Клечки за уши не  Naughty
Мокри кърпички само
А за сапуна - гинеколог ми е казварл , че не е удачно , тъй като убиват естествената флора на влагалището  newsm78

# 61
  • Мнения: 528
с мокри кърпички

# 62
  • Мнения: 1 237
С мокри кърпички и като я къпем.Това със клечките за уши и аз го чувам за първи път и ми се струва малко страшно.

# 63
  • Мнения: 364
мокри кърпички и вода - напълно достатъчно!

# 64
  • Мнения: 791
С клечки за уши не е ли опасно, ако детето мръдне???  Shocked
Мия с водичка и чистя с мокри кърпички, ако нещо не се е отмило!!!  Peace
А за сапун - твърдо против! Даже със свекито си имаме проблеми, защото учи момичето ми да се мие отдолу със сапун, а аз й казвам, че не бива. Та детето съвсем се обърка!

# 65
  • Мнения: 1 949
С мокро памуче или кърпичка.

С клечка за уши ме е страх да не я "повредя" че много мърда.

# 66
  • Мнения: 200
С мокри кърпички и като я къпем.Това със клечките за уши и аз го чувам за първи път и ми се струва малко страшно.

 newsm10 newsm10 newsm10

# 67
През деня почиствам дудката само с кърпички, а вечер, когато я къпя, измивам по-старателно.

# 68
  • Мнения: 739
от къде я измислихте тази дума "дудка"  ooooh!  hahaha ?!? никога не съм я чувала, но разбрах за какво говорите.
Още от раждането казаха да не се пипа и разтваря много, и не смея. Леко замивам при къпане, иначе с мокри кърпи, отгоре, без да разтварям.

# 69
  • Мнения: 62
аз отначало я чистех с мокро памуче още докато я къпя, после с клечка за уши, а сега с мокри кърпички и не се задълбочавам, щото няма смисъл....то какво ли има друго там освен кремче newsm08,
но винаги я мия в легенчето когато сменям памперса, иначе веднага се подсича или й се появяват гъбички

# 70
  • Мнения: 953

[/quote]
И аз за първи път чувам за клечки... Shocked
малко странно ми се вижда... Thinking
[/quote]
 Peace
След това я избърсвам с мокри кърпи.

# 71
  • Мнения: 768
Мием ги внимателно вечер (тати- каката, а аз малката), а през деня в зависимост от ситуацията или ги мия с вода или ползвам мокри кърпички.
Да почиствам с клечки ми се струва опасно в нашия случай. Моите мнооого подскачат от съвсем малки бебета и даже като им чистя ушите с бебешки клечки съм нащрек.

Общи условия

Активация на акаунт