Бихте ли дарили бебето си на близък роднина?

  • 13 400
  • 312
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 559
Дори немога да си го представя.

# 16
  • Мнения: X
Не! Ако трябва да износя чуждо дете, пак бих се замислила, защото отчасти ще го чувствам, като свое, но да дам собствеото си дете - НЕ!

# 17
  • Мнения: 695
не бих могла да се разделя със детето си без значение на кого ще го дам да го отглежда.

# 18
  • Мнения: 7 186
И чуждо дете не бих износила. Не е за мен тая работа. Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 316
Не.
Аз не бих поискала подобно нещо от никой близък и не бих се съгласила ако ми предложат.
Не мога да си представя да разделя майка от детето и...  newsm78
Мисля, че никой мой роднина или много близък човек не би поискал това.  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 6 173
Не.За мен е по-логично да се осинови дете-хем ще бъде направено едно добро дело,хем няма да се тормозя -да гледам собственото си дете,как други го обгрижват.Това за мен ще е невъзможно!

Не!
И, аз мисля, че по-добрият вариант е да се осинови дете!
Не мога да си представя, как ще гледам детето си отстрани, гледано от други хора и ще чувам как казва мамо, на друга жена, пък било сестра ми или някоя друга!

А представете си и това дете като порастне и узнае, че е било подарено? Срещала съм една такава подарена жена. Тя общува със сестрите си и с брат си, но с биологичните си родители не разговаряше до смъртта им.

# 21
  • София
  • Мнения: 679
Аз не бих, но баба ми го е направила. Имала е 7 деца, а брат й и неговата жена не са могли да имат. Затова тя е решила да даде едно от нейните, но реално не тя е избрала кое да вземат, обичаят е бил следният: семейството, при което ще отиде детето донася пита и я поставят в средта на стаята и това дете което отиде първо при нея е детето, което ще вземат. Разбира се когато се е случило по-големите деца са били на ясно с обичая и не са отишли умишлено до погачата, но чичо ми, който е бил по-малък и не е рабирал отишъл при питата. Неговите вуйчо и вуйна официално са го осиновили, но никога не е крито кои са истинските му родители. Той просто се чувства като член на две семейства, нищо повече, не мисля, че някой е страдал от това, напротив той е имал повече възможности в живота.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 743
Не бих могла ....., това е много труден въпрос, защото обожавам брат ми, но все пак не бих могла... Sad

# 23
  • Мнения: 1 382
Много странен и труден въпрос. Бих го дарила ако нямам възможност да го гледам, ако би расло без баща и ако близките ми роднини наистина много го заслужават...и ако  имам 4 деца и то е 5-тото  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 14 654
никога не бих дала дете,което е излязло от мен. осиновяването е далеч по-добър вариант

# 25
  • Мнения: 2 534
Без дори да се замисля , се отчетох с опция "не"
Сега , дори и след кратък размисъл , съм сигурна в отговора си  Thinking

# 26
  • Габрово
  • Мнения: 336
Не, не бих го направила. Мисля, че са го правили, защото не е имало много деца за осиновяване.

# 27
  • Мнения: 2 309
Твърдо НЕ!!!В никакъв случай!

# 28
  • Мнения: 1 866
Не, не бих могла да направя подобно нещо : нито мое дете да подаря, нито чуждо да износя. Не бих могла да понеса това емоционално.

# 29
  • Мнения: 106
не,та нали винаги когато го видя ще ми се иска да го гушна и да му кажа здравей аз съм мама.
а ако видя лошо отношение към него незнам как ще реагирам.
по принцип е много благородна постъпка,но нямам сърце да износя и родя дете и да го дам

Общи условия

Активация на акаунт