За имунитета при възрастните

  • 6 891
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 110
И аз ще ви следя, след раждането е някакъв ужас... Април родих от тогава до октомври всеки месец бях болна.  ooooh!

Зимният период го преминах успешно и сега пак се започна...

# 16
  • Мнения: 46 594
Не съм пускала гърлен секрет. Има ли значение кога ще го пусна - трябва да съм болна, здрава, или може по всяко време?

Здрава. И да не си пила скоро антибиотик.
Ние преди и след това почти не боледуваме. 1-2 леки настинки, които караме на крак. Дъщеря ми е на 12 г. и не е пила друг път АБ, ние също след лечението.

# 17
  • Мнения: 4 420
Ясно, значи ще почакам малко за гърления секрет. Благодаря

# 18
  • Мнения: 80
Здравейте аз приемам Прополисова тинктура, черен бъз и ехинацея. Интересувам се обаче от комплекс витамини които някой да ми пепоръча.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз пия супрадин или центрум и съм доволна.

# 20
  • Мнения: 2 484
Ваксигрип, респивакс

# 21
  • Мнения: 5 872
За повтаряне не знам, но за Херпес Зостер опасността е съвсем реална. Баба ми го кара преди няколко години, когато беше жив дядо ми (от другата двойка) го разви пък след операция. Много коварна болест, която за съжаление дебне всеки, карал Варицела  Tired

 
   Баща ми вече трети месец се мъчи с Херпес Зостер. Голяма болка е. Той също е карал Варицела. Получи Херпес Зостер след продължително боледуване от грип и той отказваше да ходи на лекар. Така кашля повече от месец. Резултатът не се забави и цъфна с Херпес Зостер.

# 22
  • Мнения: 5 872
   От този имуностимулант Биозин не съм доволна изобщо.

   Комплекс витамини препоръчвам на Alive. Има желирани за жени и обикновените на хапчета. Пия желираните, тъй като са огромни тези хапчета при витамините. Изобщо не знам защо правят такива огромни хапчета.

   И аз търся добрата защита от грипове през зимата все още. Много ме плаши вече грипа. Миналата година бях и в болница с пневмония, която беше близо до сърцето ми.

   Ходя с маски през зимния период. Вчера не бях с маска. Казах си, че е време да махна тази маска вече. Хората ме гледат с маска като туземец. Но не ме интересува какво смятат хората. Важното е аз да бъда здрава. Също избягвам събиране на много хора на едно място.

# 23
  • Мнения: 18 495
Респивакс пия като имуностимулант и съм много доволен. от 5-6 години го пия два пъти годишно*, първиет три въобще тне се разболях,  но четвърата - изкарах едан варицела на 31 години за 9 дни**** и едан настинак за 3 зни
миналата година изхарах една настинка на крак, тази година за пръв път ме залежежа една настинка за две седмица -  първите ден-два гърло, а после сополи за дванадесет дни (не съм използвал никакви лекарства, освен в началото за гърлото  - Тирцин за смучене)

Като цяло съм доволен.

цялото семейство използва Респивакс.

дори и баба ми започна да го ползва.

*Първият път мисля, че е някъде на 1 октомри, вторият път е към март. май наближава датата
10 дни се пие, после се почива 20 дни, после пак се пие 20 дни.  мисля, че това беше интервалът, но е по-добре да се пита лекар.
** пие се на гладно, рано сутрин. започнеш ли не трябва да пропускаш, освен ако не правиш почивка между две "цикъла". Ако все пак забравите да го изпиете - по-добре го изпийте веднага щом се сетите.

*** За птичия грип, пак препоръчваха, Респивакс и  Темифлу
**** след втория ден нямах температура от Варицелата, нищо че бях на 31 години. останалите 7 дни бях слаб, с пъпки и пиех таратор, но иначе нямах температура.

Последна редакция: вт, 28 фев 2017, 12:44 от Джон Сняг

# 24
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това ми помага много – http://apteka-optima.com/frontend/files/products/product_35364  Съдържа ехинацея и черен бъз. По две капсули на гладно. На сина ми давам от сиропа при необходимост, ако видя, че тръгва да се разболява, но по-малка доза, защото ми се вижда силен.

П.П. Аз също пия капсулите само ако видя, че тръгвам да се разболявам.
Друго не пием – нито аз, нито той, разчитам на каляване, че ме е страх да "пипам" имунната система.
И на нас ни действат много добре тези. И аз ги давам при симптоми, и малко след това. Обикновено се разминават нещата, освен ако не е някой гаден упорит бацил.
Срещу градинските обаче борбата е обречена. Поне аз, и с двете деца адски много боледувах като довлекат нещо. Много ми олекна, след като минаха градинска възраст, направо лошо ми става като се сетя какво беше.
За себе си прилагам вече години наред следното - всяка сутрин топла вода с половин изстискан лимон и мед на гладно. Така съм свикнала, че не ми почва деня без това нещо Laughing. Децата обаче не щат и да чуят и не им давам.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Коластра и водорасли на Аквасорс пием вкъщи. Дъщеря ми е на 6 - не се е налагало да пие лекарства откакто ходи на градина, нито тя, нито ние с мъжа ми. Пием ги ежедневно за профилактика, а при първи симптоми на настинка увеличаваме дозите и се разминаваме леко и бързо.

По каква схема пиете за профилактика и при съществуващо състояние? И кои водорасли - зелената енергия или АФА-та?

# 26
  • Мнения: 5 545
Респивакс и в момента пия мултивиамини на Допелхерц. Ами казвала съм и в други теми,грип не бях имала от около 7-8 години (до тази година,но беше неизбежно),обаче от тогава след антибиотика все нещо ми има Close Иначе съм доволна от Респивакса,карам само някактви леки настинки,които се оправят с парацетамол и чайове.Пия го всяка година от 4 годишна мисля,трябва да попитам майка ми. Peace

# 27
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
За бога, не давайте коластри на деца, после ще се чудите защо им идва цикъл на 10 г. и се развиват преждевременно.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 805
За бога, не давайте коластри на деца, после ще се чудите защо им идва цикъл на 10 г. и се развиват преждевременно.

А ако са момчета може ли?

# 29
  • Мнения: 89
Аз лично пия гел от алое и пчелен прашец, ако се появи болка в гърлото.

Общи условия

Активация на акаунт