За имунитета при възрастните

  • 6 883
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 420
Не намерих такава тема, а в момента силно ме вълнува.

От както детето ходи на детско заведение се скъсвам да боледувам зимата. Не се разминавам без гнойна ангина и антибиотик, тази година и до инжекции стигнах. От началото на годината съм за трети път болна - гнойна ангина, грип, сега имам зверска хрема. Това не се търпи вече. Смятах, че съм си подобрила имунитета с годините /като малка бях също толкова болнава/, но явно тез градински вируси са ужасни.

Давайте съвети какво да правя. Витамини, добавки и всякакви неща, които ви спасяват във вирусно време.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 807
Това ми помага много – http://apteka-optima.com/frontend/files/products/product_35364  Съдържа ехинацея и черен бъз. По две капсули на гладно. На сина ми давам от сиропа при необходимост, ако видя, че тръгва да се разболява, но по-малка доза, защото ми се вижда силен.

П.П. Аз също пия капсулите само ако видя, че тръгвам да се разболявам.
Друго не пием – нито аз, нито той, разчитам на каляване, че ме е страх да "пипам" имунната система.

Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 12:38 от milenaka

# 2
  • Мнения: X
Джинджифил ми спестява болежки в гърлото, ако започна при първото дразнене. Бета глюкани пих, не видях съществен ефект, но пък веднага щом ги спрях ми излезе херпес, та може и да са ми помагали да карам по-леко болестите, пак ще ги започна, ако не реша нещо друго да опитам. Следя с интерес.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз бях така първата година като започнах настоящата си работа, която е свързана с много деца, предимно болни. После започнах да вземам мерки и сега е значително по-добре. Да не кажа голяма дума ама последните 1-2 год даже е съвсем добре. Нещата, които аз правя и съм доволна:
1. Ям мед. Когато и както се сетя, но всеки ден - на филийка, в чай или така без нищо. И да е истински, а не от магазина.
2. Пия клеева тинктура от септември до май. По 20 к на ден.
3. Ям пчелен прашец. Не постоянно, но поне 2-3 курса през зимата по една опаковка си разделяме с децата.
4. Пия мултивитамини - по една опаковка през месец. Т.е. пия септември, ноември, януари и март, останалите месеци почивам. Ако нямаш проблем с теглото можеш да си ги пиеш постоянно.
5. Пия доста чайове - зелен, билкови и като цяло много течности.
6. Гледам да се храня правилно, с достатъчно плодове и зеленчуци, с минимум боклуци. Да спя достатъчно. Да не се ядосвам излишно. Избягвам големите сборища на хора през зимата (до колкото може).
7. Като тръгна да се разболявам вземам  мерки веднага, не чакам да се доразболея съвсем. Инфлуцид, прополки, капки за нос, сироп, ако има нужда, много чай с мед, джинджифил и лимон... обикновено успявам да го пресека.
Не е кой знае какво, прости неща са, но при мен имат добър ефект. Досадно е като цяло, но си заслужава.
И още нещо, което не включих в списъка, защото съм леко раздвоена за него - грипната ваксина. Правя си всяка година, защото работя с болни деца и съм рисков контингент. Освен това грипът (за разлика от обикновените вируси) е сериозно заболяване, от което са умрели не един и двама и ме е страх от него. Обаче всеки път 2 седмици след ваксинирането се разболявам зверски (нормално, тъй като ваксината ми разбутва имунитета) от някакъв вирус. Обикновено не минавам и без антибиотик. Което взе да ми омръзва вече. И смятам догодина да пробвам без ваксина, пък да видим как ще е.

# 4
  • Мнения: 543
Тази тема е и за мен. Ще ви чета и събирам идеи.

Ясленските и градински вируси са просто жестоки. Имам чувстовото, че няма да как да ги избегна, но като съм в добра обща кондиция се възстановявам по-леко.

Пия капки ехинацея. Току що изкарах и грипа и съм се зарекла догодина - ваксина.

# 5
  • Мнения: 12 677
Откакто внучката тръгна на градина и аз съм така с болестите. Но, на  нея й минава за 3 дена, аз карам по месец.

# 6
  • Мнения: 4 420
Откакто внучката тръгна на градина и аз съм така с болестите. Но, на  нея й минава за 3 дена, аз карам по месец.

И аз съм така. Малкото се оправя бързо, а аз съм пред умиране всеки път. Последните две ангини се развиха светкавично, за броени часове. Както ми нямаше нищо и изведнъж огромни налепи, висока Т, болки и т.н. Беше вечерта, тичах до спешното, лекарката вика колко дена си така. Казвам как дни, та аз преди два часа бях супер и нищо ми нямаше. Каза - всички сте така като ви тръгнат децата на ясла/градина. Не знам за всички, но за мен си излезе права жената.

Благодаря за съветите до тук, полезно ми е всичко, което пишете.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 807
Е, когато синът ми беше първа група и караше варицела, мен ме повтори, но се успокоявах, че я карам леко  Laughing Наистина тогава беше много зле, после закрепихме положението.

# 8
  • Мнения: 12 677
Въх, не думай. Моята е с варицела, аз много спокойна, че съм я карала. 

# 9
  • София
  • Мнения: 28 807
Има 1% шанс да те повтори. Ако това те успокоява, де  Simple Smile И аз тогава много смело се завирах при него, защото съм я карала – и в детския си картон погледнах, и майка ми питах, но...

# 10
  • Мнения: 46 572
За повтаряне не знам, но за Херпес Зостер опасността е съвсем реална. Баба ми го кара преди няколко години, когато беше жив дядо ми (от другата двойка) го разви пък след операция. Много коварна болест, която за съжаление дебне всеки, карал Варицела  Tired

deskatta, пускала ли си гърлен секрет?
Ние така бяхме едната година, не стигахме до тежки болести, но боледувахме нон стоп. В крайна сметка се оказа, че при една скарлатина в градината сме хванали стрептококи, така и не бяхме успели да развием скарлатина, но много падна имунитетът и боледувахме през седмица.
След 1 курс с антибиотик всичко престана.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 781
Не искам да правя реклама, но - Биозин.
И витамин С, ама 10 големи ампули за 10 дни примерно.
И тежката артилерия - котешки нокът.

# 12
  • Мнения: 543
Моето синче от миналата година тръгна на ДГ и се разболяваше много и аз след него, че даже някой болести по-тежко от него карах. Той е пил АБ от миналия октомви до сега 8 пъти, и аз там някъде, като миналия януари до февруари пих 3 АБ един след друг, двата бяха по 10 дни. Какво ли не изпих, цитросепт 2 шишета, клеева тинктура, курсове с изопринозин-изписа ми ги ЛЛ, мъка голяма. От тази есен сме уж по-добре–да не казвам голяма дума, само декември пихме АБ и двамата, след грип аз бях с ангина, той с бронхит.Пием витамини, на него давам и синулан, изписаха го при последното боледуване преди месец и имаме още малко от шишето.

# 13
  • Мнения: 4 420
Не съм пускала гърлен секрет. Има ли значение кога ще го пусна - трябва да съм болна, здрава, или може по всяко време?

# 14
  • Мнения: 2 677
Коластра и водорасли на Аквасорс пием вкъщи. Дъщеря ми е на 6 - не се е налагало да пие лекарства откакто ходи на градина, нито тя, нито ние с мъжа ми. Пием ги ежедневно за профилактика, а при първи симптоми на настинка увеличаваме дозите и се разминаваме леко и бързо.

Общи условия

Активация на акаунт