Качване на мускулна маса?

  • 1 591
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Привет, до сега бях на диетя за сваляне на кг,  сега вече се изчистих от мазнините и искам да кача мускулна маса. Може ли някой да каже диета за чисто качване?

# 1
  • Мнения: 18
Колко тежиш в момента? Също така, без редовни тренировки няма как да качим мускулна маса. Диетата зависи много от това колко ще тренираш.

# 2
  • Мнения: 32
Колко тежиш в момента? Също така, без редовни тренировки няма как да качим мускулна маса. Диетата зависи много от това колко ще тренираш.

67кг , бях 83..... тренирам 4 пъти седмично street fitness

# 3
  • София
  • Мнения: 1 047
Колко тежиш в момента? Също така, без редовни тренировки няма как да качим мускулна маса. Диетата зависи много от това колко ще тренираш.

67кг , бях 83..... тренирам 4 пъти седмично street fitness
Регистрирай се в bb team, има програми, статии с интересни коментари след тях, видеа с упражненията, дневници, където хората споделят всеки ден какво ядат и какво тренират http://www.bb-team.org/

# 4
  • Мнения: 2 596
Изтегли си MyFitnessPal и започни да следиш калориите на менюто ти през деня. С него може да си на IIFYM  (if it fits your macros) диета, което е най-добре според мен. Хем не се лишаваш от нищо, хем смъкваш/ качваш. Най-важно в началото е да намериш в границите на колко калории запазваш теглото си. Трябва да се теглиш всеки ден (сутрин) и да смяташ средно за седмицата, какво е теглото. След като рзбереш на колко калории нито качваш, нито сваляш увеличи калориите до 500. Трябва доста работа, докато разбереш какво действа добре на организма ти. С повече въглехидрати или с повече мазнини смъкваш/качваш. Намери в интернет как да сметнеш колко протеин, мазнини и въглехидрати трябва да приемаш според височината и теглото ти. Мазнините трябва да са между 20-40% от дневния прием освен, ако не избереш Кето диета, при която няма въглехидрати, а само храни богати на мазнини. Бих ти препоръчала в дните без тренировка да приемаш толкова калории, колкото са му нужни на организма, за да запази теглото.

Абе, не знам колко си разбрал  Crazy

# 5
  • Мнения: 18
Изтегли си MyFitnessPal и започни да следиш калориите на менюто ти през деня. С него може да си на IIFYM  (if it fits your macros) диета, което е най-добре според мен. Хем не се лишаваш от нищо, хем смъкваш/ качваш. Най-важно в началото е да намериш в границите на колко калории запазваш теглото си. Трябва да се теглиш всеки ден (сутрин) и да смяташ средно за седмицата, какво е теглото. След като рзбереш на колко калории нито качваш, нито сваляш увеличи калориите до 500. Трябва доста работа, докато разбереш какво действа добре на организма ти. С повече въглехидрати или с повече мазнини смъкваш/качваш. Намери в интернет как да сметнеш колко протеин, мазнини и въглехидрати трябва да приемаш според височината и теглото ти. Мазнините трябва да са между 20-40% от дневния прием освен, ако не избереш Кето диета, при която няма въглехидрати, а само храни богати на мазнини. Бих ти препоръчала в дните без тренировка да приемаш толкова калории, колкото са му нужни на организма, за да запази теглото.

Абе, не знам колко си разбрал  Crazy

"Теглят"се прасетата,хората се мерят:-D
Ако приемем, че организма се нуждае от средно 2000 калории на ден само за да поддържа хомеостазата, то с прием на 500 калории дневно ще предизвика огромен калориен дефицит, което е абсолютно нездравословно. Дневният енергиен разход се смята по формула с данни за ръст,тегло,години и степен на активност.
В BB-team има много интересни статии,много полезна информация, но ще трябва сам да се ориентираш кое би било полезно за теб.

# 6
  • Мнения: 2 596
Мерене, теглене хващаш ми мисълта  hahaha
Изпуснала съм 1 "с"

увеличи С до 500 
Кой живее с 500 калории на ден  Shocked

# 7
  • Мнения: 54
Привет, до сега бях на диетя за сваляне на кг,  сега вече се изчистих от мазнините и искам да кача мускулна маса. Може ли някой да каже диета за чисто качване?

Моят мъж е фитнес маняк. Тренира постоянно и последно си взе този гейнър https://healthstore.bg/biotech-hyper-mass-5000-2270-g . Купува си с вкус на шоколад и казва, че e много приятен. Разбира се, за да покачиш мускулната маса е важно също така да промениш хранителния си режим, задължително трябва да включих въглехидрати и червени меса.

Общи условия

Активация на акаунт