Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -54

  • 121 735
  • 790
  •   1
Отговори
# 15
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Toзи цвят е страхотен  Peace
Записвам се и аз в новата тема, тъй като в нашето жилище има още много неща да се правят (когато има време за тях, тъй като този ценен ресурс напоследък ни е липсващ). Опорните ми точки  Laughing за бъдещето са (1) щора за кухненския прозорец, (2) закупуването на килим, (3) концепция за малкия кабинет (почти 6кв.м.). Като казах кабинет да витам - според вас в 6 кв.м. може ли да се направи удобен и приятен кабинет? Знам, че е малко  ooooh! но нямам друго пространство Sad
Скрит текст:
Ето разпределението (съжалявам за лошото качество:
Търсих някакви идеи, но всички малки кабинети, които намерих, са всъщност големи, ситуирани в open space помещения, а нашето не е такова. Искам да го направя възможно най-просторно и леко...

# 16
  • MUC
  • Мнения: 297
Josellyn, малко е, но може и да стане.
Зависи какъв кабинет ви трябва – колко често се ползва, само бюро с лаптоп и стол ли ви трябва или имате много папки/документи/книги за прибиране?
Ние бяхме направили кабинет в една стаичка около 8 квадрата може би, но имаше и двукрил гардероб вътре, където държахме несезонни дрехи...  ooooh! Та, мисълта ми е, че при нас беше малко "задушевно", но ако го нямаше гардероба и мъжът ми не държеше тогава на бюро с чекмеджета, щеше да изглежда доста по-леко и въздушно.

# 17
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Сега успях да видя схемата и ще дам мнението си. Според мен би се получил много сполучлив кабинет, но както и spring rain е отбелязала, не бива да се претрупва.
Имаме и вкъщи една такава стая, наричаме я кабинет, но, милата, събира вътре какви ли не неща, в т.ч. и ъглово бюро, четирикрилна секция, прахосмукачкИ, музикални инструменти и триножник за рисуване. Изобщо, малко сме я превърнали на склад, но пък всички неща са активно използвани там или ги пренасяме в дневната и ги връщаме обратно (инструментите де, не секцията и бюрото да местим). В първоначалното й разпределение бюрото беше огледално на буквата "г" с дълга част в средата на стаята. По този начин заемаше много място и един ден просто го завъртяхме така, че дългото рамо да е към стената с прозореца. Останалата част от предметите и мебелите също са разпределени към стените. Това по принцип противоречи на правилата в обзавеждането, но за такова малко помещение се оказа по-добрият вариант. Така в кабинета се влиза безпрепятствено и изглежда по-широко.
С какво изложение е стаята? При нас е източно, стените са с жълти тапети и в сутрешните часове, когато грее силно слънцето, в тази стая главата може да те заболи! Ако правех ремонт на моя кабинет сега, бих заложила на мръсно бяло, много бледо сиво или бледо дроздояйчено синьо (от миналата страница - много хубав цвят, адмирации!). Обзавеждането трябва да е според нуждите, но се стремете да избягате от тъмното дърво, то "изяжда" много от и без това малкото пространство.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И аз смятам, че може да се получи кабинет, зависи за какво ще се използва, за да се прецени обзавеждането. Дай повече насоки.

Аз лично не мога да работя с гръб към вратата.

# 19
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Toзи кабинет в момента при нас също е склад  Laughing Но теоритично е кабинет  Mr. Green
В момента има шкаф в единя ъгъл до прозореца с размер около 75 х 75 см и вътре има всякаква битова химия (препарати за почистване, мопове, прахосмукачка...). Идеята, която ми се върти в главата, е бюро на стената с прозореца - т.е. човекът седи с гръб към вратата и гледа към прозореца. Няма други неща да има, като шкафове с папки или каквото и да е, ще го ползва ММ, който е IT и има нужда само от компютъра си... На тази стена са оставени контакти, портове за интернет и т.н.
Toва, което се опитвах да проектирам в планера на Икеа е следното:
Скрит текст:

Разбира се чисто теоритично - мебелите и цветовете не са такива.
Другото, за което си мислех, но нямах подобни инструменти в планера е бюро по цялата дължина на тази същата стена, с шкафове от двете страни до стените, нещо такова (простете за невероятната графика от paint):
Скрит текст:

# 20
  • MUC
  • Мнения: 297
Aз също не обичам да работя с гръб към вратата, но това си е индивидуално, на друг може и да не му прави впечатление. Евентуално бюрото може да се сложи с тясната страна към прозореца, така вратата ще остане отдясно на работещия. Но трябва да е малко, олекотено бюро, примерно само плот с крака или пък нещо такова (евентуално по-късо от първите две):
Скрит текст:





А вариантът с цял плот по дължината на стената с прозореца също е добър. Ако разбира се не е проблем работата с гръб към вратата.

# 21
  • Мнения: 5 160
Хайде цоп Simple Smile
Josellyn, и аз мисля, че работна маса - плот с крака, а даже може да захванете плота за стената, е най-практично.

# 22
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Благодаря за новата тема.
Аз продължавам да си мечтая за къща на топло и да избистрям идеи какво точно искам. Мислех си че ще гледаме за къща след 3 години, но ако не ни мине котка пътя може и още това лято да стане. И за да се надъхвам вчера цял ден гледах къщи в Италия.  Mr. Green

Мечтая си за лятото...вдигнала съм мерника на едната от стаите за гости, искам малко да си поиграя с мебелите и цветовете.

# 23
  • София
  • Мнения: 757
Josellyn, знам, че харесваш сканди стил  и ако решиш да продължиш темата и в кабинета, ако  избереш бюро, а не плот -  ето вариант за още едно леко бюро:

https://jysk.bg/ofis/byura-kompbyura/byuro-tamholt-1-chekmedzhe-byalo-db

# 24
  • Мнения: 2 430
Small home office ти е думата, по която трябва да търсиш.
Ето няколко случайни по темата




Последна редакция: чт, 02 мар 2017, 19:17 от prolet_inchen

# 25
  • София
  • Мнения: 2 802
Белият офис е разкош.  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 2 430
Ако ви харесва този стил в бяло може да пробвате scandinavian small home office

# 27
  • Мнения: 1 597
Доколкото си спомням, според фен шуй не е подходящо работното бюро и място да е с гръб към вратата.

# 28
  • Мнения: 2 430
Това не го знаех. Мисля, че фен шуй говори за свободното движение на енергията - тоест в стаята да няма мебели директно между врата и прозорец, също леглото или диванът да са високи и отдолу да няма ракла, за да може енергията да се движи. Имаше и за посоките- накъде трябва да са ориентирани мебелите според предназначението за стаята.
Но така или иначе там и материалите играят роля и за да е истински фен шуй трябва да са подбрани внимателно.

# 29
  • Мнения: 1 597
В някои публикации за ФШ споменават, че самото бюро може да е срещу вратата, но работещият на него не бива да е с гръб, а с лице към вратата, което в случай на малко помещение няма как да стане - хем под прозореца, хем срещу вратата, хем с гръб към стената. Твърди се, че работещият побада под негативното влияние на енергията Ша.  https://www.google.com/search?q=%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE+%D0%BD% … IC2CqHb8AfL_qzABw

Общи условия

Активация на акаунт