Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -54

  • 121 865
  • 790
  •   1
Отговори
# 720
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 414
Спокойно дами, има и по-луди от вас. Над 100 кв.м тераси. Повечето ни познати ни обявиха за луди и дават идеи как да усвоим терасите. А ние не та не, а и заради огромните тераси го взехме този апартамент
Комшията до нас има тераса 260м2  Shocked.Няма такъв разкош

# 721
  • Мнения: 42 082
Спокойно дами, има и по-луди от вас. Над 100 кв.м тераси. Повечето ни познати ни обявиха за луди и дават идеи как да усвоим терасите. А ние не та не, а и заради огромните тераси го взехме този апартамент
Комшията до нас има тераса 260м2  Shocked.Няма такъв разкош

Хора разни, вкусове разни. Това му е хубавото на живота - разнообразието. Щом някой харесва такава тераса хубаво е, че е намерил такъв имот. Аз обаче не бих си причинила това. Нито съм склонна да плащам за 260 квадрата тераса (даже и да са на половин цена) , нито пък съм въодушевена да я мия и чистя тази огромна площ. Е, ако говорим за милионерско жилище с цяла орда слуги, вече е друга работа. Тогава терасата вече не е тежест, а носи престиж, полезна е за летни партита на открито и т.н. И се подразбира, че е на високо и с чудна гледка.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 390
mumbas, едва ли съм им нарушила съня или съм събудила съвестта им - напълно съм убедена, че строят по същия некадърен начин, или по-точно - ако може стените да са от вестници, още по-изгодно би им било...
Sky, при теб е просто задължително да се веят бели завеси  Simple Smile Поне по две между  колоните, спуснати, прибрани по кокетен начин - има безброй възможности. Или на масово ползваните струни от Икеа, или на корнизи - каквото харесваш.
Набързо:





# 723
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 414
Спокойно дами, има и по-луди от вас. Над 100 кв.м тераси. Повечето ни познати ни обявиха за луди и дават идеи как да усвоим терасите. А ние не та не, а и заради огромните тераси го взехме този апартамент
Комшията до нас има тераса 260м2  Shocked.Няма такъв разкош

Хора разни, вкусове разни. Това му е хубавото на живота - разнообразието. Щом някой харесва такава тераса хубаво е, че е намерил такъв имот. Аз обаче не бих си причинила това. Нито съм склонна да плащам за 260 квадрата тераса (даже и да са на половин цена) , нито пък съм въодушевена да я мия и чистя тази огромна площ. Е, ако говорим за милионерско жилище с цяла орда слуги, вече е друга работа. Тогава терасата вече не е тежест, а носи престиж, полезна е за летни партита на открито и т.н. И се подразбира, че е на високо и с чудна гледка.
Строителството е много интересно.Беше предвидено за магазин и офиси,но с течение на годините нищо не се правеше с имота.Пощенска банка взе под наем магазина,а собственика преди две години продаде офисите.Комшията си го купи и направи апартамент там,който е уникален и терасата си я стопанисва сам.Трябва да ви я снимам да я видите.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Спокойно дами, има и по-луди от вас. Над 100 кв.м тераси. Повечето ни познати ни обявиха за луди и дават идеи как да усвоим терасите. А ние не та не, а и заради огромните тераси го взехме този апартамент
Комшията до нас има тераса 260м2  Shocked.Няма такъв разкош

Хора разни, вкусове разни. Това му е хубавото на живота - разнообразието. Щом някой харесва такава тераса хубаво е, че е намерил такъв имот. Аз обаче не бих си причинила това. Нито съм склонна да плащам за 260 квадрата тераса (даже и да са на половин цена) , нито пък съм въодушевена да я мия и чистя тази огромна площ. Е, ако говорим за милионерско жилище с цяла орда слуги, вече е друга работа. Тогава терасата вече не е тежест, а носи престиж, полезна е за летни партита на открито и т.н. И се подразбира, че е на високо и с чудна гледка.

Даммм въпрос на възможности е. Стига да ги имам за всичко съм склонна да ги дам и за огромна градина с райграс и за тераса...

След като мога (ако) да си позволя да си купя апартамент с тераса 260 квадрата, повярвай ми ще имам пари и да платя някой да ми я чисти  периодично Joy

Аз и сега мога да си позволя чистачка, но не мога да си позволя голямо жилище. bouquet

# 725
  • Мнения: 42 082
Даммм въпрос на възможности е. Стига да ги имам за всичко съм склонна да ги дам и за огромна градина с райграс и за тераса...

След като мога (ако) да си позволя да си купя апартамент с тераса 260 квадрата, повярвай ми ще имам пари и да платя някой да ми я чисти  периодично Joy

Аз и сега мога да си позволя чистачка, но не мога да си позволя голямо жилище. bouquet

Трябва да се дефинира какво значи "мога да си позволя" Wink Дали разбираш да имаш толкова пари, дали пък не само да имаш, но и да не ти нарушат стандарта, ако ги дадеш, дали да са пренебрежимо малко спрямо състоянието ти. За мен първите две не са приемлива опция, защото днес можеш да си позволиш, а утре не знаеш какво ще стане. И ако състоянието ти е до 1-2 милиона лева да купиш такъв имот според мен не е на място. Да не говорим, че аз лично не мога да понеса идеята за слуги и чистачки да ми се мотат из къщата. Предпочитам малко жилище, но да разчитам само на себе си. Въпрос на манталитет в следствие на бита и възпитанието ми от дете, предполагам.
Виж ако имам десетина милиона вече е друго, тогава бих търсила някакъв уникален и разточителен имот и, няма как, ще се примиря с иконом и прислуга Mr. Green Но нямам десетина милиона и затова не се и заглеждам по такива екзотични имоти.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Даммм въпрос на възможности е. Стига да ги имам за всичко съм склонна да ги дам и за огромна градина с райграс и за тераса...

След като мога (ако) да си позволя да си купя апартамент с тераса 260 квадрата, повярвай ми ще имам пари и да платя някой да ми я чисти  периодично Joy

Аз и сега мога да си позволя чистачка, но не мога да си позволя голямо жилище. bouquet

Трябва да се дефинира какво значи "мога да си позволя" Wink Дали разбираш да имаш толкова пари, дали пък не само да имаш, но и да не ти нарушат стандарта, ако ги дадеш, дали да са пренебрежимо малко спрямо състоянието ти. За мен първите две не са приемлива опция, защото днес можеш да си позволиш, а утре не знаеш какво ще стане. И ако състоянието ти е до 1-2 милиона лева да купиш такъв имот според мен не е на място. Да не говорим, че аз лично не мога да понеса идеята за слуги и чистачки да ми се мотат из къщата. Предпочитам малко жилище, но да разчитам само на себе си. Въпрос на манталитет в следствие на бита и възпитанието ми от дете, предполагам.
Виж ако имам десетина милиона вече е друго, тогава бих търсила някакъв уникален и разточителен имот и, няма как, ще се примиря с иконом и прислуга Mr. Green Но нямам десетина милиона и затова не се и заглеждам по такива екзотични имоти.

Ами ти чудесно си дефинирала "мога да си позволя".

# 727
  • Мнения: 5 234
...Комшията си го купи и направи апартамент там,който е уникален и терасата си я стопанисва сам.Трябва да ви я снимам да я видите.
Това, че вие я виждате терасата не е ли минус?

# 728
  • София
  • Мнения: 2 812
Аз ако имам възможност да си купя апартамент с тераса от 260 кв, по-добре къща да си купя. Пък и щом е бил магазин, значи е на първи етаж или партер и всички отгоре надничат, гледка предполагам също никаква. Аз обичам големи тераси, но предпочитам високи етажи с хубава гледка.

Стана малко като лисицата и гроздето, но съм искрена.  ooooh!

# 729
  • USA
  • Мнения: 2 168
Vayana,  Titina , много благодаря за предложенията bouquet
Харесаха ми тези струни от ИКЕА. Да си призная никога не съм влизала там, май е време да го посетя. Жалко, че най-близкия до нас е на час и половина път.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 390
За едни струни не си заслужава толкова дълго пътуване. Поръчай си ги - при тях изненади не би трябвало да има.

# 731
  • Мнения: 1 787
Момичета, благодаря за съветите относно масата. Аз се консултирах тук, оказа се, че ако ще има активно движение между масата и стената, 90 см. са един добър минимум, а ако няма, както ще е при нас, и 60 са достатъчни. Както казах, няма да обикаляме в транс около масата, аз предвидих около 70-75 см отстояние от стената с прозореца и смятам, че е достатъчно.

Аз лично бих платила за голяма тераса, за мен това също е стая в жилището. Както казах, готова съм да жертвам вътрешна квадратура, само и само да имам своето лично кътче под небето, като място за простиране на прането не попада в тази категория. Но хора всякакви, аз просто съм свободолюбива и обичам да ми е просторно и въздушно, а не да се чувствам затворена между 4 стени, пък колкото и ще да е голямо вътре жилището.

# 732
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 942
При нас терасата е 225 кв.м. и въпреки, че не живеем в момента там...имам хора, които ходят да чистят. И си плащам за удоволствието. На последен етаж е...а да и асансьора спира в апартамента (предверието е част от апартамента).
Имаме къща в центъра на София, за нашият начин на живот решихме, че апартамент е по-добрият вариант. Въпреки, че наистина си мечтаех за тази къща, за високите и тавани и каменните стълбища със старите парапети ...... исках обаче да я преструктурираме основно ( стените, които гледат към двора стават от стъкло например) - скъпо и безмисленно начинание

# 733
  • Мнения: 1 597
Титина, апартамент на последен етаж с работещ асансьор и огромна панорамна тераса с "above me only sky" си е от всякъде много висок стандарт и като стартово вложение и като поддръжка, но кефа цена няма. А къщата в центъра на София винаги може да се рентира, ако е поддържана.
За верандата пред басейна предложенията за бели пердета са много хубави, но трябва да преобразуваш настоящия й вид от малка чакалня на гара в хубав кът за отдих с ратанов ъгъл с възглавници, маса за смутита и шезлонг на сянка. И задължително малко растения за живот и атмосфера.

# 734
  • USA
  • Мнения: 2 168
За верандата пред басейна предложенията за бели пердета са много хубави, но трябва да преобразуваш настоящия й вид от малка чакалня на гара в хубав кът за отдих с ратанов ъгъл с възглавници, маса за смутита и шезлонг на сянка. И задължително малко растения за живот и атмосфера.
Благодаря и на теб за мнението, mumbas. Показах стари снимки, от когато беше току що завършено, защото всичките ми други снимки са от партита и с храна. Иначе имам маса за хранене и диван четворка с малки масички.
Скрит текст:
.

Последна редакция: сб, 20 май 2017, 06:48 от SkyBlue

Общи условия

Активация на акаунт