Регалия или Междучасие за НВО?

  • 9 799
  • 21
  •   1
Отговори
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Знам, че школите за подготовка за НВО се дискутират поне на няколко места, но пускам отделна тема, защото финално се спрях (може би) на тези две. Но имам някои колебания и при двете. Знам също така, че всичко е индивидуално и в крайна сметка опира и до самото дете. Но ми се иска да споделите плюсовете и минусите на тези две школи (не като сравнение) и евентуално да кажете по една добра (или лоша) дума за преподавателите. Помагайте, че съвсем се изгубих в превода (а иначе доста чинно изчетох всичко, което е писано и коментирано в другите теми). От есента влизаме във въртележката на 7 клас и ми се иска поне това, което зависи от мен, да успея да направя. Благодаря на всички, които ще се включат.  Hug

# 1
  • Мнения: 3 878
Няма как да бъде посочена една или друга школа. Правилно си достигнала до няколкото "най-известни". Като сложиш и факта, че зависи и от детето - избери учител (а не школа), в зависимост от нуждата на детето (тих и внимателен учител, или изискващ учител, или друго). Избери и удобство-кое ви е удобно като местоположение. През годината ще имаш опцията да ползваш пробните изпити на всички школи на пазара, така че ще си изберете дни и ще го пуснеш и на няколко пробни в "съседната" школа. Т.е. можеш да опиташ пробните изпити на няколко школи, за разнообразие Simple Smile.
Всичко е и доза късмет, и светът не свършва с не/влизането в някоя гимназия. Peace

# 2
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Може би не съм се изразила правилно. Въпросът ми е не коя да бъде школата, а ми се иска тези, които са минали през конкретно двете посочени школи да споделят своите впечатления относно преподаватели, атмосфера, начин на преподаване, изобщо плюсовете и минусите от тяхна гледна точка. Това би ми помогнало да избистря избора в някаква степен. Наясно съм с всичко, изброено от теб. Всъщност точно премисляйки всички тези показатели съм се спряла на въпросните две школи. Не искам да се прави сравнение, по-скоро имам нужда от още малко детайли. Това мисля, че би било полезно не само на мен, а и на други родители на бъдещи седмокласници, които са се насочили към тези школи. Още веднъж благодаря и наистина моля за конкретика, а не за общи препоръки, които със сигурност всички знаем.  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 17 259
Синът ми беше в Междучасие - БЕЛ при Тодоров, МАТ при Симеонов. Много сме доволни от подготовката по БЕЛ - всеки път им даваше за домашно преразказ, който след това проверяваше, пишеше точки и коментари. Само благодарение на това синът ми успя да получи добра оценка по БЕЛ.
За математиката ми е трудно да кажа, защото той беше в математическа паралелка в 119то с много добра учителка и като че ли основното го получи от нея, при Симеонов повече се упражняваше.

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Бърди, благодаря! Точно от това имах нужда.  Hug Коя учителка му преподаваше по математика в 119-о?

# 5
  • София
  • Мнения: 17 259
Илионова, струва ми се, се казваше. Не съм сигурна дали още преподава там.

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Друга е на дъщеря ми. Но е също много добра. Видях, че е сред преподавателите в Регалия. Но не заради това съм се спряла. Комплексни са причините да гледам точно тези две школи.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 040
Дъщеря ми беше при Тодоров, само че в 6 клас.Остана доволна, успява да увлече децата, да обясни добре.Имаше преразкази доста за домашно.По Математика не е ходила Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 1 043
Дъщеря ми беше при Нела Димова по БЕЛ в Междучасие. Преместихме се при нея малко на случаен принцип в движение, защото не бяхме доволни от подготовката и в една друга школа. Димова е страхотна. Дъщеря ми се оказаха и маломерна група амбициозни деца и постигнаха отлични резултати. По математика не сме ползвали услугите на посочените школи.

# 9
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Още един глас за Кирил Тодоров от Междучасие. Покани ме да остана на първия урок и не усетих кога изтече времето. Материалът се поднася много добре систематизиран .Дава и преглежда преразказите. Ако случите и на група от мотивирани деца ще е чудесно!

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Да повдигна отново темата. Какво ще кажете за преподавателите по математика в Междучасие? Четох, че Симеонов не е добър избор за 7 клас. Така ли е? А Буюклиев? Стайкова? Или останалите? За дете, което не е увлечено от математиката, макар да има заложби, кой би бил подходящ? 

# 11
  • Мнения: 26
Аз също съм се спряла на "Междучасие"  и имам питане за преподавателите Шаркова  по математика и Михайлова По български език, а също така и за Симеонов защо не е добър избор за 7 клас?

# 12
  • Мнения: 1 622
Записах сина си, 7 клас, при Симеонов по математика и Нела Димова по Бел

Може ли малко повече информация и за двамата?
Защо Симеонов не е добър избор за 7 клас?
За Димова нещо?

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
И моята дъщеря ще е при Симеонов. Така тя пожела.

# 14
  • Мнения: 1 622
И моята дъщеря ще е при Симеонов. Така тя пожела.

Нещо почвам да се разколебавам. Пише, че често не идвал, домашни не давал, закъснявал за уроците.

Общи условия

Активация на акаунт