ПОХАПВАТЕ ЛИ?????

  • 12 135
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 194
Цитат на: Теодора
Суши ли казвате на ориза обвит във водорасли или на рибата?Щото ако е ориза и аз много го харесвам


Оризът обвит във водореасли е "маки" а суши е риба поставена върху ориз. само парчета риба (сурова ) е сашими; Grinning Bon appetit!

# 16
  • Мнения: 1 072
Аз не сьм опитвала индииска кухня, но като си познавам консервативния вкус сигурно няма за какво да тьжа Stuck Out Tongue . Даже от  китаиската, която тук е масова не ми харесват доста неЩа.

# 17
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: mariakara
Много обичам суши... eat Преди да забременея много често хапвахм, после ми бяха внушили, че е опасно и от тогава не сме ходили... Cry А сега с беба нямаме време...


да, не трябвало да се яде суши по време на бременност. ама на мен точно тогава най-много ми се ядеше, всеки ден можех да обядвам суши... стисках, стисках и накрая реших, че то и да не си задоволявам прищевките докато съм бременна, не е добре за бебето Wink . и започнах да си хапвам на воля  Simple Smile . а напоследък като ни се дояде си вземаме за в къщи. време се намира, но децата като не ядат и им писне да чакат докато ние хапваме и започнат да капризничат, то не е удоволствие  Close . но последния път едната щерка опита 3-4 маки-та и ги одобри, още някой-друг опит, току виж и суши прояде. може да спечелим още един поддръжник на каузата за вечеря в суши бара  Grinning

# 18
Цитат на: LiveJazz
Honda, малко off, но би ли споделила как точно правиш гювечетата? ..

Ами аз предварително запържвам малко лук, моркови, свинско месо и гъби. После тия нещица ги бутвам в гювечетата, слагам печена чушка(обелена),магданоз, моцарела сирене, малко сметана и отгоре чуквам яйцето. Но него го чуквам някъде 5 мин.преди да ги извадя. Това е единият вариянт който готвя.....

# 19
Друг вариянт: Наслагам в гювечето карфиол, броколи, брюкселско зеле и домат от консерва, поставям плоча краве сирене и накрая пак чуквам яйце.
МНого обичам и гювече с домат от консерва, луканка и яйце.....

# 20
Гювечета с пролетни картофи
ПРОДУКТИ:
1кг пресни малки картофи
100г краве масло
50мл олио
300г заквасена сметана
200г кашкавал
2 стръка пресен лук
5 клонки копър
1 кубче пилешки булюн(зеленчуков)
сол на вкус
ПРИГОТВЯНЕ:
Картофите се измиват добре и се почистват с четка, след което се подсушават и поставят в купа. Предварително разтопеното масло и олио се смесват и с тях се поливат картофите. ...

# 21
Добре намазаните с мазнина картофи се разпределят в глинени гювечета. Поставят се в леко затоплена фурна, която температура се увеличава до 220 градуса. Печенето трае около25-30 минути.
......

# 22
В купата се разбъркват сметаната с настъргания кашкавал, нарязаните на дребно лук и копър и стрития бульон. Тази смес се разпределя върху почти готовите картофи и гювечетата отново се връщат във фурната, като температурата се намалява на 180 градуса. Печенето трае около 20 минути или докато заливката се зачерви.

# 23
Абе най-уважавам на гювечетата, че каквото и да им бутна все става за ядене Laughing  Wink

# 24
  • Мнения: 2 567
Grinning И аз това им уважавам най-много  Grinning
Най-редовно прочиствам хладилника така, а и стават страхотни.
В четвъртък на гости ще идва един мой колега и него мисля да гостя с гювечета и с лозови сърмички  Grinning

# 25
  • Мнения: 645
около 400 г. кайма
3-4 картофа
една глава лук
половин доматено пюре или кутия домати


главата лук се запържва в малко мазнина, настъргват се картофите на ренде и се добавят към лука да се пържат.
когато картофите омекнат добавяте каймата и продължавате да пържите като за мусака.
накрая се добавя доматеното пюре.
така приготвената смес изсипвате в гювечета и печете на умерена фурна.
когато са готови едно или две яйца, разбърквате с малко предварително настърган кашкавал и заливате готовите гювечета.
трябва им още 2 или три минути отново във фурната само да се стопи кашкавала.


добър апетит

# 26
  • Мнения: 1 497
Хайде пак стана темата само манджи. За китайската според мен не може да се нарече "кухня"- полусурови заленчуци и парченца месо поляти с моносодиев глутамат и соев сос. Обаче от време на време когато ме мързи я ям. Нищо особено. Бяхме на един тайландки ресторант- излязохме си гладни.

# 27
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Тайландската кухня също ми харесва. Но не бих могла да я ям всеки ден..
Японската също ми допада.
Иначе на китайски ресторант ходим доста рядко, не ми харесва особено... там ям основно патица.
Доста обичаме да експериментираме и често опитваме нови екzотични неща. Simple Smile  Но всичко си zависи от ресторанта и готвача Wink

# 28
  • Мнения: 1 216
Honda i Biju1, мерси за рецептите. Аз тук още нямам гювечета, купих си един керамичен съд, подобен на гювеч и там правих веднъж.
Поздрави! bouquet

# 29
  • Мнения: 151
Honda, а ти къде намираш кори за баница или сама си ги разточваш?

Общи условия

Активация на акаунт