ПОХАПВАТЕ ЛИ?????

  • 12 134
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 959
Я кажете сега обичате ли индийска кухня и ако да какво похапватв.Ние поне 2 пъти в седмицата ядем индийска храна.Аз предпочитам" king prawn korma"

# 1
От всички кухни май най-не харесвам индийската. Еле пък и като наблъскат ония ти ми лютиви работи. То и тайландците по-долу не падата. Ама пък иначе си хапваме де - гледаме от всичко да опитаме Wink  Laughing

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Похапвам с удоволствие, дори да е по-лютиво. Wink

# 3
Ако знаете пък какво си правя сега .....мммммм....гювечета. Мъжо днес ще води един негов колега и му е обещал българска кухня- Сега отивам да мятам и баницата и да накълцам и шопската салата...
Сори....отплеснах се Embarassed  Grinning

# 4
  • Мнения: 645
мъжо колко обича гювечета, ако може все това ще си яде и чопска салата
 

а за индийската кухня- хапваме , но много не съм и фен доста е пикантна

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Honda
Ако знаете пък какво си правя сега .....мммммм....гювечета. Мъжо днес ще води един негов колега и му е обещал българска кухня- Сега отивам да мятам и баницата и да накълцам и шопската салата...
Сори....отплеснах се Embarassed  Grinning

Това е, сега нямаш мърдане - телепортирам се при вас Wink  Wink  Wink

# 6
  • Мнения: 1 959
Цитат на: rosa
Цитат на: Honda
Ако знаете пък какво си правя сега .....мммммм....гювечета. Мъжо днес ще води един негов колега и му е обещал българска кухня- Сега отивам да мятам и баницата и да накълцам и шопската салата...
Сори....отплеснах се Embarassed  Grinning

Това е, сега нямаш мърдане - телепортирам се при вас Wink  Wink  Wink



И ние боже как обичам шопска салата.Само чакам да си отида за колеса.......

# 7
Ама заповядайте. И даже с печени чушки я направих. На мене ми потекоха лигите, пък остава още половин час докато дойдат....Леле тия дни ми върви само на гости. Та тръгвайте. Така и така съм взела изсилката Wink  Laughing

# 8
  • Мнения: 768
Ние обичаме японската кухня.
А и по принцип всякакви ястия които не са силно пикантни, солени, пьржени или лютиви.
Тя и френската кухня не е лоша, но понякога готвят доста сурови неща които ми се струват даже опасни за здравето.

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
всякакви далекоизточни кухни обичам - индийски, японски, тайландски, корейски, китайски, индонезийски...(ммм, как ми се дояде суши изведнъж! май ще ги оставя сърмите да ги въртя утре и ще поръчам на съпруга да мине през суши бара на връщане от работа....) пък и близкоизточните не ги отказвам, стига да има кой да ми ги сготви  Wink ...

# 10
  • Мнения: 1 497
Индийската ми е отврат- тази, която я продават в take away. Иначе в къщи съм правила от рецепти и става супер.

# 11
  • Мнения: 2 006
Оби4аме индонезийска и японска ,събота и неделя не готвя та се поглезваме Grinning

# 12
  • Мнения: 1 194
Много обичам суши... eat Преди да забременея много често хапвахм, после ми бяха внушили, че е опасно и от тогава не сме ходили... Cry А сега с беба нямаме време...
А индийска кухня не сме опитвали-има много ресторанти в Париж, но защо не сме ходили  нямам логично обяснение..

# 13
  • Мнения: 1 497
Суши ли казвате на ориза обвит във водорасли или на рибата?Щото ако е ориза и аз много го харесвам

# 14
  • Мнения: 1 216
Honda, малко off, но би ли споделила как точно правиш гювечетата? Аз също приготвям, но може да науча нещо ново.
Благодаря предварително!

# 15
  • Мнения: 1 194
Цитат на: Теодора
Суши ли казвате на ориза обвит във водорасли или на рибата?Щото ако е ориза и аз много го харесвам


Оризът обвит във водореасли е "маки" а суши е риба поставена върху ориз. само парчета риба (сурова ) е сашими; Grinning Bon appetit!

# 16
  • Мнения: 1 072
Аз не сьм опитвала индииска кухня, но като си познавам консервативния вкус сигурно няма за какво да тьжа Stuck Out Tongue . Даже от  китаиската, която тук е масова не ми харесват доста неЩа.

# 17
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: mariakara
Много обичам суши... eat Преди да забременея много често хапвахм, после ми бяха внушили, че е опасно и от тогава не сме ходили... Cry А сега с беба нямаме време...


да, не трябвало да се яде суши по време на бременност. ама на мен точно тогава най-много ми се ядеше, всеки ден можех да обядвам суши... стисках, стисках и накрая реших, че то и да не си задоволявам прищевките докато съм бременна, не е добре за бебето Wink . и започнах да си хапвам на воля  Simple Smile . а напоследък като ни се дояде си вземаме за в къщи. време се намира, но децата като не ядат и им писне да чакат докато ние хапваме и започнат да капризничат, то не е удоволствие  Close . но последния път едната щерка опита 3-4 маки-та и ги одобри, още някой-друг опит, току виж и суши прояде. може да спечелим още един поддръжник на каузата за вечеря в суши бара  Grinning

# 18
Цитат на: LiveJazz
Honda, малко off, но би ли споделила как точно правиш гювечетата? ..

Ами аз предварително запържвам малко лук, моркови, свинско месо и гъби. После тия нещица ги бутвам в гювечетата, слагам печена чушка(обелена),магданоз, моцарела сирене, малко сметана и отгоре чуквам яйцето. Но него го чуквам някъде 5 мин.преди да ги извадя. Това е единият вариянт който готвя.....

# 19
Друг вариянт: Наслагам в гювечето карфиол, броколи, брюкселско зеле и домат от консерва, поставям плоча краве сирене и накрая пак чуквам яйце.
МНого обичам и гювече с домат от консерва, луканка и яйце.....

# 20
Гювечета с пролетни картофи
ПРОДУКТИ:
1кг пресни малки картофи
100г краве масло
50мл олио
300г заквасена сметана
200г кашкавал
2 стръка пресен лук
5 клонки копър
1 кубче пилешки булюн(зеленчуков)
сол на вкус
ПРИГОТВЯНЕ:
Картофите се измиват добре и се почистват с четка, след което се подсушават и поставят в купа. Предварително разтопеното масло и олио се смесват и с тях се поливат картофите. ...

# 21
Добре намазаните с мазнина картофи се разпределят в глинени гювечета. Поставят се в леко затоплена фурна, която температура се увеличава до 220 градуса. Печенето трае около25-30 минути.
......

# 22
В купата се разбъркват сметаната с настъргания кашкавал, нарязаните на дребно лук и копър и стрития бульон. Тази смес се разпределя върху почти готовите картофи и гювечетата отново се връщат във фурната, като температурата се намалява на 180 градуса. Печенето трае около 20 минути или докато заливката се зачерви.

# 23
Абе най-уважавам на гювечетата, че каквото и да им бутна все става за ядене Laughing  Wink

# 24
  • Мнения: 2 567
Grinning И аз това им уважавам най-много  Grinning
Най-редовно прочиствам хладилника така, а и стават страхотни.
В четвъртък на гости ще идва един мой колега и него мисля да гостя с гювечета и с лозови сърмички  Grinning

# 25
  • Мнения: 645
около 400 г. кайма
3-4 картофа
една глава лук
половин доматено пюре или кутия домати


главата лук се запържва в малко мазнина, настъргват се картофите на ренде и се добавят към лука да се пържат.
когато картофите омекнат добавяте каймата и продължавате да пържите като за мусака.
накрая се добавя доматеното пюре.
така приготвената смес изсипвате в гювечета и печете на умерена фурна.
когато са готови едно или две яйца, разбърквате с малко предварително настърган кашкавал и заливате готовите гювечета.
трябва им още 2 или три минути отново във фурната само да се стопи кашкавала.


добър апетит

# 26
  • Мнения: 1 497
Хайде пак стана темата само манджи. За китайската според мен не може да се нарече "кухня"- полусурови заленчуци и парченца месо поляти с моносодиев глутамат и соев сос. Обаче от време на време когато ме мързи я ям. Нищо особено. Бяхме на един тайландки ресторант- излязохме си гладни.

# 27
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Тайландската кухня също ми харесва. Но не бих могла да я ям всеки ден..
Японската също ми допада.
Иначе на китайски ресторант ходим доста рядко, не ми харесва особено... там ям основно патица.
Доста обичаме да експериментираме и често опитваме нови екzотични неща. Simple Smile  Но всичко си zависи от ресторанта и готвача Wink

# 28
  • Мнения: 1 216
Honda i Biju1, мерси за рецептите. Аз тук още нямам гювечета, купих си един керамичен съд, подобен на гювеч и там правих веднъж.
Поздрави! bouquet

# 29
  • Мнения: 151
Honda, а ти къде намираш кори за баница или сама си ги разточваш?

# 30
  • Мнения: 768
Цитат на: miravmbd

Едни японци ни готвиха една вечер техни делкиатеси и си облизах пръстите.Нямаше нищо подобно със сушито ,което бях купила от Теско веднъж да го пробвам.


И на мен най ми харесват япоснките ястия когато са правени в кьщи. Една приятелка японка ме учи даже как се правят, ама така и не си водих подробни записки, та нищо не запомних.
А в Париж има много приятни японски ресторантчета кьдето готвят много добре и обслужването е супер.
Е сега сме много далеч оттам та тук в този район така и не намерихме свестен японски ресторант.

# 31
Цитат на: Mary Popons
Honda, а ти къде намираш кори за баница или сама си ги разточваш?

Слава богу не ги точя аз, че иначе може да останем без баницата. Купувам си Filo Pastry - стоят при замразените храни.

# 32
  • Мнения: 1 497
Ами я кажете малко японки манджи да опитам и аз....

# 33
  • Мнения: 1 497
На нас ще ни идва един исландец на гости и дето ще се чудя какво да готвя ще направя гювечетата на Хонда.

# 34
  • Germany
  • Мнения: 224
Цитат на: Honda
Цитат на: Mary Popons
Honda, а ти къде намираш кори за баница или сама си ги разточваш?

Слава богу не ги точя аз, че иначе може да останем без баницата. Купувам си Filo Pastry - стоят при замразените храни.



oh, i az stqh da pitam za korite za banica, 4e tuk ve4e ot godina ne moga da namerq, no za tova mai trqbva nemskite mami da popitam Wink 4e kakto sam bremenna i taka mi se qde banica, toku vig skoro sam razto4ila Laughing

# 35
  • Мнения: 1 194
Аз ги купувам корите от сръбските магазини-едно към едно са с българските. Няма ли по турските магазини в Германия? Нали там има много турци... Embarassed

# 36
Цитат на: Теодора
Хайде пак стана темата само манджи. За китайската според мен не може да се нарече "кухня"- полусурови заленчуци и парченца месо поляти с моносодиев глутамат и соев сос. Обаче от време на време когато ме мързи я ям. Нищо особено. Бяхме на един тайландки ресторант- излязохме си гладни.


ами то е като с всяка кухня - зависи как е приготвено. любимото ти ядене да е и пак може да не успееш да го преглътнеш...

# 37
  • usa
  • Мнения: 2 113
гостът бях аз

# 38
  • Мнения: 4 399
Ние обичаме всякакви кухни с полусорови зеленчуци  Grinning : индийска, китайска, тайландска, няма значение. Даже след като ходихме по по-екзотични земи и си накупих подправки и аз започнах да ги готвя. Но си е много работа. Докато нарежа всичките тия зеленчуци, ми се взима здравето. И целия тоя масраф за 2 души! Истината е че и аз не обичам да готвя, де. Мързелана съм си.  Embarassed Сушито просто органически не го понасям. По принцип от японска храна ми става лошо, съвсем сериозно и не се мъча с нея. Мъжът ми от гъзарлък опитва от време на време, ама и той не е голям фен. Много обича гюведжета. Но пък той не яде сирене. Е, какви са тия гюведжета без сирене?! Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 177
ние харесваме индийската кухня.аз хапвам с удоволствие както чикън тика масала,така и чикън корма (която може да не е въобще пикатна в зависимост от начина на приготвяне).също така мога да ям до втръсване китайското  сладко-кисело пиле :о)) но най-голями фенове сме на БГ-кухнята+гювечето с луканка е върха ;о)) ние имаме цяла готварска книга само за гювечи и гювечета

# 40
  • Мнения: 1 497
Хондичка гювечето ти пожъна фурор, съчетано с българско вино от Сейнсбърис!

# 41
Цитат на: Теодора
Хондичка гювечето ти пожъна фурур, съчетано с българско вино от Сейнсбърис!

 Laughing  Laughing Много се радвам. И нашият гост сам опъна бутилка вино - направо ме разби. Айде като дойдем (някой ден надолу) и на нас ще ни направиш Wink  Grinning

# 42
  • Мнения: 1 497
Е сеа, ти се изказа. Ще те гощавам с твойте гювечета. Ще ти сготвя индийска кухня бе!

# 43
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: kalina
oh, i az stqh da pitam za korite za banica, 4e tuk ve4e ot godina ne moga da namerq, no za tova mai trqbva nemskite mami da popitam Wink 4e kakto sam bremenna i taka mi se qde banica, toku vig skoro sam razto4ila Laughing

Няма такива както бълг. кори. Може да откриеш турски filo по техните магаzини, но те са малко по-дебели. Опитай, може да ти харесат. Wink

# 44
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз купувам гръцки кори и са разкош.веднъж правих с български ,майка ми беше донесла .е,измъчих се!сигурно корите не са ставали тогава,ама тия гръцките с песен ги навиваш за баница.

# 45
  • Мнения: 713
Кажете ми как готвите във тези газови фурни бе хора Shocked  Imp . Заради тях съм се отказала да приготвям ястия, които се печат.

# 46
Цитат на: jara
аз купувам гръцки кори и са разкош..

И аз от тях купувам и съм мнооого доволна.

# 47
Цитат на: anan
Кажете ми как готвите във тези газови фурни бе хора Shocked  Imp . Заради тях съм се отказала да приготвям ястия, които се печат.

Анан, на мене пък ми беше по-удобно в такава фурна да готвя, защото нещата се изпичат много по-добре. Но си мисля, че въпрос на свикване. В сегашната ни къща е електрическа и в началото докато й свикна голям зор беше

# 48
Цитат на: jara
аз купувам гръцки кори и са разкош.веднъж правих с български ,майка ми беше донесла .е,измъчих се!сигурно корите не са ставали тогава,ама тия гръцките с песен ги навиваш за баница.


Jara,
би ли казала откъде купуваш гръцките кори. Тук съм  виждала само холандско бутер ( подобно на "Бела").
Благодаря

# 49
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: ТИК


Jara,
би ли казала откъде купуваш гръцките кори. Тук съм  виждала само холандско бутер ( подобно на "Бела").
Благодаря

аз ги взимам от El corte ingles ,търси ги при замръзените неща.казва се filo pastri.
виждала съм обаче и други кори/не бутер тесто/,ама не съм ги пробвала.тези са страхотни,такава баклава става от тях,че.... мммм не остава! Laughing

# 50
  • Germany
  • Мнения: 224
stiga, be hora, tuk ima bremenni geni Sad .taka mi se qde banica, a ne moga da si namerq kori. a vie i za baklavi govorite...ama mai az ne trqbva da vlizam v takiva vkusni temi Wink . Makar 4e maika mi trqbva da mi e pratila ve4e kori, 4e se pobarkah s taq banica:)))
v4era i sarmi si gotvih:), ta stqh da vi pitam i ot kade si vzemate listi, 4e i te mi svarshiha (moite pak ot Bg bqha). Tuk bqh vidqla v ruskiq magazin, no sega i tam gi nqma. moge pyk da donesat pak. a vie s kakvi listi gi zavivate-lozovi ili zelevi?i ot kade se snabdqvate.
priqten apetit i prodalgavaite da davate vkusni idei!!!ako imah giuve4eta stqh i tova da si sgotvq, no sledvastiq pyt nepremenno ste se snabdq ot Bg Wink
lek den

# 51
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: kalina
ta stqh da vi pitam i ot kade si vzemate listi, 4e i te mi svarshiha (moite pak ot Bg bqha). Tuk bqh vidqla v ruskiq magazin, no sega i tam gi nqma. moge pyk da donesat pak. a vie s kakvi listi gi zavivate-lozovi ili zelevi?i ot kade se snabdqvate.
priqten apetit i prodalgavaite da davate vkusni idei!!!ako imah giuve4eta stqh i tova da si sgotvq, no sledvastiq pyt nepremenno ste se snabdq ot Bg Wink
lek den

Лоzови сърми се продават напр. в Метро и в Wallmart, те определено се намират.Вече писах и zа таzи фирма Efefirat (http://www.efefirat.com/), zащото от тях си купих и кьополу - Flambierte Auberginen и печени чушки пак в горните два магаzина. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 713
И аз се пооблизах на гювечите на Хонда и се престраших да сготвя гювеч в газовата фурна. Готвя в голям защото нямам малки. Големия го купихме от Созопол и едва го пренесохме. Опекох го аз да и се не види и фурна - няма отгоре няма отдолу и пече 2 часа нещо, което на ел. фурна е готово за час. И да ви се оплача - на нашия префинен английски стомах НЕ му се хареса особено - защо съм сложила смокт бейкън, доматите били много. ААААААааааааааа. Пък ония индийски миризливи яденета ги яде Imp . Ние с детето се облизахме и си хапнахме добре Wink . Бре луканката била много флейворит анд спайси, баницата не харесва Imp, баклавата какво била с този сироп дето се точел  Imp  . Само зелеви сърми яде ама нямам листа и не мога да направя зеле тук - то е едно кораво и не става. Обаче чинията му беше празна накрая. То само броколи и карфиол с чийз сос ми втръсна. Такива неволи у нас Confused . Извинявам се на бременните мами.

# 53
Анан, за зелеви сърми съм правила с едно зеле дето не е като българското. Не се сещам как го водят тук или дали въобще имаше по-специално име, но листата са едни тъмно зелени и малко къдрави. Тях ги запарвам малко в гореща вода, колкото да мога да ги гъна после. Не знам дали се сещаш за кое говоря Embarassed

# 54
  • Мнения: 713
Абе аз оня ден го гледах и се чудех дали да не се фърля на него Grinning . Сещам се кое е, но и аз не помня как му викаха. Щом е изпитано, ще пробвам. Благодаря Grinning

# 55
  • Мнения: 645
при нас пък лозовите листа се продават в турския магазин .
а Хонда това зеле дето го казжаш го има тука то за нищо друго не става само за готвене.
Иначе е твърдо даже много твърдо.

# 56
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Biju1
при нас пък лозовите листа се продават в турския магазин .

Ами тук сигурно също се продават в турски, но не съм поглеждала там zа тях

# 57
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Леле Бижу мъж ми да не те чуе. Не знам какви стейкове е ял в Ирландия, но стане ли дума за стейк веднага започва да ги бълнува. Иска пак там да ходи, за да хапнел ИСТИНСКИ стейк, защото според него англичаните нямали представа как се приготвял  Laughing
Аз съм почитател на турските магазини, но тук си нямаме. Ходя в един пакистански ли е, индийски ли е не знам, на майната си Sad Последно като ходих там имаха консервирани зелеви листа. Още тогава си купих, че не знам кога пак ще имам честа да посетя магазина, а искам да съм готова за бъдни вечер Simple Smile Обожавам сърмички от кисело зеле. Лозовите по не ми допадат.

# 58
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ехе девойки аз сега мернах рецептите на гювечетата!!! Супер са!!!
Аз съм си донесла малки гювечета от БГ, а тази година успешно пренесох и една голяма съдинка Wink
Хонда, дали стават тези рецепти, ако вместо в малките съдинки за гювечета, ги направя в голямата?

# 59
  • Мнения: 713
Зелето май се казва Савой кабидж

# 60
Цитат на: meri_ark
..Хонда, дали стават тези рецепти, ако вместо в малките съдинки за гювечета, ги направя в голямата?

Ама разбира се. Разлика няма. Само повечко сиренце и може би две или три яйца отгоре ще трябва да чукнеш Wink  Grinning

# 61
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Biju1
хех мери
след като и мъжа ми призна , че им е скучна кухнята дето датската е варени картофи с варено месо ...
и понякога грах
абе мани
добре че яде бг манджи, че иначе не знам

Леле Бижу, блазе ти. Моят мъж хи4 не е фен на Бг кухнята. Харесват му само две три неЩа и покрай него и аз взех да не ям по4ти ниЩо_ не ми се готви само за мен Sad

# 62
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ние с кеф си хапваме БГ кухня...на6ия татко много я оби4а...но понякога не става то4но така, както искам да я направя и тогава много се ядосвам... Twisted Evil но най голям майтап става с пиле6ката супа Wink  Wink ....когато я направих zа първи път ни6то не остана в тенджерата zа 5 мин. Sign Exclamation  Sign Exclamation  а после всеки следва6 път става раzли4на...и винаги репликата е "къде е първата супа? и таzи е супер, но първата...." и всеки път така.... Grinning  Grinning

# 63
  • Germany
  • Мнения: 224
Цитат на: rosa
Лоzови сърми се продават напр. в Метро и в Wallmart,


za sagalenie tuk nqmame na blizo metro. te oba4e imat drugi verigi magazini. po standove gotovi sam vigdala, no pitah ta takiva koito moga da prigotvq sama. blagodarq i za linka.ot taq firma pora4va li se?

ina4e za zelkite, tiq tamno zeleni i kadravi tuk mai im vikat Chinezische Kohl, ima i edno drugo, deto ne e taka tvardo, zabravih mu imeto, prili4a na balgarskoto i dori za salata stava. ne e samo ko4ani Simple Smile  ste vzema da opitam ot tqh da zaparq i da zaviq sarmi. vqrno 4e to4no ot tezi Chinesische Kohl sam vigdala po gotvarskite predavaniq da zaparvat listi i pravqt sarmi

# 64
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: kalina
blagodarq i za linka.ot taq firma pora4va li se?


Аz имах предвид не вече напълнени лоzови листа (готови zа ядене), а просто лоzови листа в буркан. За тях писах.
Нещата, които купих са на таzи фирма, zатова я дадох. Те продават и лоzови листа в буркан (т.е. не направени на сърми). Сигурно продуктите ги има и в други магаzини.

Wirsing може би имаш предвид? То е тъмно zелено на цвят. И от него стават хубави сърми, веднъж правих. Даже ми е по лесно с него, отколкото с бялото zеле. Wink

# 65
  • MUC
  • Мнения: 571
Aуу пак сте го ударили на хапване Mr. Green
С кисело зеле за сърми се снябдявам пак от турците, продават цели зелки вакумирани.
С Chinakohl и Wirsing също стават хубави  food002

# 66
  • Мнения: 3 611
Всичко хапвам - еле кат` съм гладна, въобще не съм придирчива.
Жалко,че след раждането ( а и докато бях бременна) пълнея/ех и от въzдуха. Затова "диетата" му е майката Cry
ограничаване,ограничаване и пак ограничаване....само zаради една фигура Cry

# 67
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Biju1
хех мери
след като и мъжа ми призна , че им е скучна кухнята дето датската е варени картофи с варено месо ...
и понякога грах
абе мани
добре че яде бг манджи, че иначе не знам



И немската кухня е такава Sick  Sick  Sick
 Мъжо ми много обича бг манджи ама няма кой да му ги готви.
 Rolling Eyes
Аz съм много лош готвач.
Нооо като много ми се прияде нещо ,вzема че отворя дебелите книги и се раzвъртя иz кухнята  chef
Добре,че се случва най-много 2 пъти в годината

Преz останалото време караме на  Praynig


 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 2 195
И ние се глезундрим 4ести4ко я с китайска,я с индийска кухня 1dating Пък аз се 4удя що не отслабвам Thinking  Sick

# 69
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
намерхме в4ера една туршииийка, по4ти като наште в БГ, само от 4ервени 4ушки,4есън и подправки...таткото не я хареса и аz си иzядох 300 грама сами4ка...свърши, ина4е можех да ям ооооште много...ама и иzлиzа доста солени4ко.... Laughing  Rolling Eyes но пък си zаслужава понякога да се поглеzиш...така де...

# 70
  • Мнения: 2 452
Цитат на: anan
Кажете ми как готвите във тези газови фурни бе хора Shocked  Imp . Заради тях съм се отказала да приготвям ястия, които се печат.


Купи си комбинирана микровълнова печка.

# 71
  • Мнения: 713
Какви са тези комбинирани микровълнови? Ще трябва да се поразровя да видя. Не съм фен на микровълновите много. Зависи с какво са комбинирани.

# 72
  • Мнения: 1 072
Цитат на: miravmbd
Kато споменахте микровълнова,я да вида сега само ние ли сме без такава?
 Grinning  Grinning




Броите ме и мене.

# 73
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: miravmbd
Kато споменахте микровълнова,я да вида сега само ние ли сме без такава?
 Grinning  Grinning

И ние Laughing
Газовата печка не я сменям за нищо не света #Milti  #Milti  #Milti

# 74
  • Мнения: 1 017
Цитат на: Laura

Купи си комбинирана микровълнова печка.

И как готвиш на нея? Аз нещо не съм доволна Rolling Eyes

# 75
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И ние имахме газова по едно време. Справих се някак си но с електрическата ми е по-добре. Микровълновата я ползвам често за претопляне на храната. Не мога да си представя едно време без нея как съм я карала  Thinking

# 76
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Nadin
Цитат на: Laura

Купи си комбинирана микровълнова печка.

И как готвиш на нея? Аз нещо не съм доволна Rolling Eyes


Аз лично нямам комбинирана, защото моята "голяма" печка е електрическа, но докато бях на гости у зълва ми ползвах нейната и останах доволна. Не съм творила кулинарни чудеса, но за всекидневна употреба става. Дори си мислех да си сменям микровълновата печка с комбинирана, защото за претопляне или печене на дребни нещица за Изабела не си струва да се загрява голямата печка (ама съм станала икономична; съпругът ми работи в областта на енергетиката и покрай него сме настроени на вълна пестене на енергия Simple Smile )

# 77
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz имам хубава електрическа печка. Микровълновата я полzвам основно и само zа zатопляне на ядене, макар че също има и други функции като грил и др. Но теzи неща предпочитам да ги приготвям на ел. печка.

# 78
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не можех да свикна от на4ало с гаzовата,но сега се 4удя какво съм правила беz нея... Grinning вси4ко става много по бърzо...а микровълновата е супер, каквото ти дойде на ъкъла може6 да направи6 с нея....поне с мойта де...zа малки не6та е просто неzаменима....

# 79
  • Мнения: 1 017
Аз в България си имам голяма печка и съм си доволна от нея, но тук в квартирата си беше обзаведено с комбинирана микровълнова фурна и съм принудена да я ползвам  Close
Обаче нещо много неравномерно изпича, грила и е в единия край и там пече повече, а ако реша нещо да пека на нормална фурна пък ми отнема часове повече #Shocked
Или аз нещо не правя както трябва или си е така просто #Puppy dog

Общи условия

Активация на акаунт