Астма-34

  • 137 031
  • 1 006
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 317
Свиркане не знам дали чувам, но има хриптене, което може и да е от гърлото,а не от дроба.

# 421
  • Мнения: 133
Много внимателно с Вентолина!!! Освен ако нямате 2-3 годишен опит с Вашето дете, Никога не си го назначавайте. Товари ужасно много сърцето, и ако детето не ви се задушава и има чуващо се свиркане, не го и проближавайте. Неговата цел е да разшири бронхите и да подпомогне дишането. Той НЕ лекува нищо!

# 422
  • Мнения: 860
Свиркане не знам дали чувам, но има хриптене, което може и да е от гърлото,а не от дроба.
Аз бих включила антиалергично и заложила на пулмикорт. Пробвайте да давате ефира в тези месеци, особено ако ходи на градина

# 423
  • Мнения: 2 317
Свиркане не знам дали чувам, но има хриптене, което може и да е от гърлото,а не от дроба.
Аз бих включила антиалергично и заложила на пулмикорт. Пробвайте да давате ефира в тези месеци, особено ако ходи на градина
Давам и трите. Вентолина не го повторих, защото няма кашлица през деня, поне за сега. Но вечер, около 2 часа след лягане, се започва едно здраво кашляне, което минава за около половин час, и заспива отново.

# 424
  • София
  • Мнения: 1 178
Може и от сополите да кашля.

Моят пък е със спазъм вече 10-ти ден.
Мислех да го водя за урбазон, но размислих, спзъма отслабва, но бавно.
При вас кога дават/слагат урбазон?

# 425
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
На дъщеря ми и биха урбазон за 2 години два пъти.
И двата пъти беше с пристъп и с тираж  и отидохме в спешното.
Но тя е с алергична астма.

# 426
  • Мнения: 252
Здравейте мами, искам да ви попитам за мнение, защото материята свързана с астмата не ми е позната все още. Синът ми е на 8 години. Преди година и половина след много активна физическа дейност получи трудно дишане и впоследствие кашлица. Отмина за една вечер. След това това се случи още три, четири пъти, като винаги се получава след физическа активност и нагълтване с прахоляк. Минава за ден два и не беше нещо сериозно и не му обурнах досега внимание. Преди седмица го заведох на алерголог след едно такова задушаване, което получи след изтупване на един килим. Тя го накара да духа на една машинка мисля че спирометър се нарича, но той така и не разбра как се прави и резултата не беше добър. Каза че и гърдите му свирили и беше категорична че е астма. Направихме кръвен тест за алергии и се оказа че има алергия от акари по матраците, котки и гранична за домашен прах. След два дни пак духа на този спирометър и тогава вече резултат беше добър. Изписа един куп лекарства за астма и отделно ни каза за някакъв спрей френски който бил за алергията и се пръскал 4 години, скъпо било но давало ефект.
Извинявайте за дългата предистория, но исках да обясня нещата в детайли. Та сега какво ми е питането. Как се доказва астмата. Има ли някакви изследвания които можем да направим за да сме сигурни преди да започнем лечението. Той има и трета сливица и алергия. Каква е разликата между алергия и астма. Не можем ли да лекуваме само алергията с този спрей. Личната лекарка ми каза да пусна IgE, кото щяло да ми покаже дали било астма. Това така ли е или не. И какъв специалист определя болеста и я следи. Не казвам, че детето ми няма астма, просто искам да съм сигурна преди да започна лечението, защото лекарствата не са толкова безобидни.
Благодаря предварително за отделеното време!

# 427
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Аз заведох детето при пулмолог.Диагноза алергична астма и поставиха след направени кръвни изследвания-имаше повишен показател.-еозинофили.
После ходихме на уши,нос,гърло-диагноза алергичен ринит.
И на алерголог за тестове-акари и дървесни видове група В.
Детето взема Ефира вече 2 години и има значително подобрение.
Вентолин-само при нужда и след консултация с пулмолога.

# 428
  • Мнения: 252
И ние имаме изследвани еозинофили- при норма 0.04 резултата ни е 0.09. Това завишение много ли е и това ли показва наличието на астма.

# 429
  • Мнения: 860
Аз заведох детето при пулмолог.Диагноза алергична астма и поставиха след направени кръвни изследвания-имаше повишен показател.-еозинофили.
После ходихме на уши,нос,гърло-диагноза алергичен ринит.
И на алерголог за тестове-акари и дървесни видове група В.
Детето взема Ефира вече 2 години и има значително подобрение.
Вентолин-само при нужда и след консултация с пулмолога.
Какви оплаквания имахте? Спазми ли правеше?

# 430
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Дъщеря ми не ходеше на градина,но започна да боледува много често.Първо забелязах,че като бяга на площадката много бързо се изморява и се задъхва.Алергична кашлица,когато се сменят сезоните.Всеки месец беше с бронхит.Направи 4 бронхоспазъма един след друг.При четвъртия вече имаше тираж и отидохме в спешното.Там още от вратата ни казаха,че е астматичен пристъп.Биха урбазон и тиража спря.На другия ден запазих час за пулмолог.Направиха изследванията и поставиха диагнозата.


Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 08:37 от -veni-

# 431
  • София
  • Мнения: 1 178
И ние имаме изследвани еозинофили- при норма 0.04 резултата ни е 0.09. Това завишение много ли е и това ли показва наличието на астма.

На моето дете еозинофилите (вече 10г) са 1.5.

# 432
  • Мнения: 252
И ние имаме изследвани еозинофили- при норма 0.04 резултата ни е 0.09. Това завишение много ли е и това ли показва наличието на астма.

На моето дете еозинофилите (вече 10г) са 1.5.

Питам защото унг ми каза че стойноста била много висока ине знаех как варира. Благодаряза отговора.

# 433
  • Мнения: 252
Може ли да ми преръчате и инхалатор. Има много фирми на пазара. Чета че Пик били добри примерно, но какво трябва са се гледа и ако ми кажете някой читав модел ще съм ви мн ого благодарна.

# 434
  • София
  • Мнения: 2 666
Може ли да ми преръчате и инхалатор. Има много фирми на пазара. Чета че Пик били добри примерно, но какво трябва са се гледа и ако ми кажете някой читав модел ще съм ви мн ого благодарна.

Нашият е във формата на зайче. Доволна съм от него. Само след 2 години употреба се наложи с купя нов комплект с маска и маркуч, защото го премачках.

Общи условия

Активация на акаунт