Астма-34

  • 137 433
  • 1 006
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 234
Аз взех някакви таблетки мукоплант с анасон. Според аптекарката били за откъртване на секретите. Да видим.... Иначе правим трети ден серетид по 2 пъти на ден. Днес е втори ден на градина...
Мери, а Михаил спирал ли е зимата пулмикорта или е бил на поддържаща терапия? Дано бързо се оправи!

# 76
  • Мнения: 5 531
Михаил е на пулмикорт цяла зима. Като цяло доста добре е овладяна астмата му тази година.

# 77
  • Мнения: 79
Момичета бях писала преди ,че алерголожката назначи Сталорал за лечение на алергия към акари на моето момченце на 5 годинки.Сталорал са капки с алерген, които се слагат всяка сутрин под езика на гладно.И така започнахме да ги прилагаме .На 25тия ден след започване на терапията се разболя,но този път само зачервено гърло ,без да направи никакъв спазъм,,без да включвам инхалатора дори ,за да му правя вентолин и пулмикорт.Надявам се вече неспирните кашлици и спазми по време на разболяване да са само лош спомен.

# 78
  • Мнения: 298
Здравейте Синът ми пие сингулар вече 2 месеца. Изписаха му го за 6 месеца, след бронхиолит и бронхит и при наличие на наследствена предразположеност към алергии от моя страна и от страна на баща му.
Намаляха много боледуванията , откакто го пие. Разминава се с малко бистра хремичка. Притеснява ме , че в последно време периодично се оплаква от болки  в коремчето. Тази седмица виждам , че от време на време му и се гади. Четох, че е възможна реакция от лекарството. Записала съм му час за гастроентеролог. Забелязва ли ли сте такива проблеми при прием на Сингулар, обратимо ли е, щом спрем лекарството ще се оправи ли. Страх ме е да не му увредя  коремчето...

# 79
  • Мнения: 3 347
JasminaD чудесно е ,че детенце се е повлияло!При моето момче не е имало никакви странични действия,приемаше Сингулер 2 години без прекъсване.Преди да ти дойде часа за гастрото помисли  и за друго,което би могло да причини болките и гаденето-нещо ново включвала ли си в менюто,пържено,снаксове яде ли много,увеличен прием на други храни,дразнещи стомаха-домати например или фрешове и т.н.Настояваш ли да си изяде всичко приготвено?
Скрит текст:
Моя големия/който не е приемал Сингулер/ го побърках от изследвания заради стомашни оплаквания,накрая излезе на нервна почва и от това,че се е стискал до последно като му се пиша  Crazy. Споделям опит-може да ти е полезен.

# 80
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 295
Уфф дъщеря ми пак е болна.Пак задна хрема,гласът и се промени.Няма температура,но започна да кашля.Започнахме с инхалации,дадох Вентолин,Макситрол за да спра задната хрема и сега не мога да си намеря място от нерви...
Моля се да не стигнем пак до спешното. smile3515
Детето пие Ериус и Ефира вече 6 месеца.Цяла зима не се разболя и като дойде март месец и направи един лек пристъп smile3515.
И сега пак....Явно ще трябва още дълго време да пие лекарствата.Много се надявах да ги спрем.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 740
А да питам защо веднага Макситрол? Ние от както правим пристъпи направо ми забраниха капки с антибиотик и кортикостеройди и то за очи без реално да е установена нужда. Само веднъж се пречупих от миналия Май месец насам да му сложа Тобредекс в носа и то защото аз бях с много лоша бактерия и зелени сополи и реших да не рискувам. Спрях и употребата на пръскала за гърло, като Тантум Верде.

# 82
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
И ние сме с пристъп. От миналата пролет не беше правил. Включих вентолин. Ще му дам и Ериус- дано минава по-леко!

# 83
  • София
  • Мнения: 1 714
Оффф, откак се затопли и заваляха дъждовете Гери е с постоянна алергична кашлица,+ 2 пристъпа на Сандански...от миналата пролет не беше правила...явно сезонът ще си мине така...правя пулмикорт и аз...просто не знам какво друго...

# 84
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Пролетно време - алергичните ни деца реагират. Трябваха ми няколко години, за да започна да приемам нещата малко по-спокойно.

# 85
  • Мнения: 949
Здравейте на всички. Дъщеря ми е на почти три години. От месец имаме диагноза - неалергична астма. Заключението е направено след кръвни, снимка и igE, който е в норма и следене от пулмолог в рамките на четири, пет месеца. Февруари в рамките на месеца направи два пъти спазми (втория спазъм се появи на петия ден след изчезването на първия), които с пулмикорта и Вентолин овладяхме за три, четири дни. От март месец е на флексотид с бейби халер. Да чукна, ходи на ясла, но от почването на флексотида не се е разболявала. Има си една кашлица по един два пъти на ден, но уж било нормално.  Надявам се да го израсте и да не се стига до пристъпи, че този Вентолин знам, че товари сърцето, а детето има и МКД. Въобще, изтеглили сме най-най-късата клечка

# 86
  • Мнения: 1 961
Здравейте,
записвам се в темата и имам веднага въпрос. Бяхме на пулмолог за едно изследване, което нещо не се получи, но след разговора в който споменах, че детето кашля от доста време, примесено с ангини, уртикария и тнт и така и не се разбра кое от какво се получава понеже всичко се сливаше в едно цяло от края на ноември до края на януари. Та от тогава сякаш остана една кашлица която е на фази. Понякога рано сутрин, понякога през деня, няма закономерност. Понякога кашля около час и минава, а се случва и да направя инхалация с вентолин спрей и минава. След това може и 2-3 дни да не кашля. И винаги се усеща увеличена секреция в носа, без да изтичат от носа. Та като разказах това на пулмолога каза, че прилича на астма. Взеха му кръв да го тестват за алергии. Случва се да кашля и след като е дивял вкъщи или силно смял. Аз съм меко казано шокирана понеже отидохме за друго в пулмологията, а изведнъж диагноза астма. Макар и непотвърдено вече съм притеснена. Тепърва ще чета. Детето е предразположено към обриви, кожни реакции, подували са му се очичките, наскоро и устната за първи път.
Интересува ме дали някой знае как е с полетите? Могат ли деца с астма да летят? Противопоказно ли е? Бях срещнала една майка в болницата, детето и е с астма и спомена, че не може да лети. На нас ни се налага поне 1-2 пъти годишно да летим

# 87
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Lino , прилича на алергична астма, но тестовете ще покажат ... Като попрочетеш малко назад ще ти се изясни положението... Овладяват се с антиалергични препарати, много често и с инахалаторни лекарства, важно е обаче да уточните какво точно провокира кашлицата, отоците, хремата -така най.-лесно ще се определи и терапията за детето . Simple Smile

ОТносно летенето -никакъв проблем няма, или поне моето дете никога не е правило спазъм в самолет, и ние летим всяка година .

Влязох момичета да споделя, че моето дете вчера -15.04 , направи точно една година без спазъм  Grinning А преди 2 дни се върна от зелено у-ще от Пампорово, където го пратих с пълна раница -инхалатор, пулмикорт, вентолин, фликсоназе, ксизал , и множество разяснения на треньора, госпожите и мед.сестра, защото винаги при смяна на въздуха прави реакции -и спазъм, ако не включа веднага инхалатора, но тоя път -успя !  Simple Smile

Без профилактика е от 26ти януари, и без никакви антихистамини .
На втория ден ми каза, че са му тръгнали бистри сополи, но всичко е било Ок, дори не е кашлял.
Сега обаче си кашля  Laughing, както и очаквах, но кашлицата е от секретите и е сутрин след ставане ...

Не знам колко ще издържи без профилактиката, ако всичко е наред юни имаме контрола и ще решаваме остава ли така, или след дълга почивка пак ще включим Сингулер...

Весел празник и всички болни да оздравяват  Grinning


# 88
  • Варна
  • Мнения: 290
Здравейте,
Влизам с въпрос. На терапия сме с Флексотид, вече месец и половина. За съжаление отново всеки сопол, явно ще е бронхит. Един, максимум два дена издържа в градианта и веднага хваща сопол. А този сопол, каквото и да правя ( капки, промивки, инхалации) слиза надолу и преминава в хрипове. Така пак сме с хрипове в момента. Утре ще отида при личната да го слуша. Въпросът ми е като е на Флексотид сутрин и вечер не мога да правя инхалация с Пулмикорт като се разболее така ли? И всъщност какво повече мога да правя като се разболее с хрипове освен да се включи Вентолин? Преди при тези състояние инхалирах Пулмикорт ( сутрин и вечер по 1/2 репсула), обаче сега не виждам смисъл нали Флексотида и пулмикорта имат една и съща идея. Освен това е и на Сингулер от края на Октомври.
Днес правих инхалация с физио разтвор, тази вечер сложих и Вентолин че свири на слушалката според мен а и доста кашля и казва че го болят гърдите.
Чистя носа, духа но много секрет. Писна ми от сополиви деца в детската градина. Оплаках се....

# 89
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Галето, щом го болят гърдите секрета е слязъл в бронхите, и единствено с Вентолин в този случай се действа. При хрипове ние сме правили Вентолин на 4 часа, но пак зависи от тежестта -най.добре док да се произнесе  Confused

Общи условия

Активация на акаунт