Великден 2017 - Всичко за празника

  • 38 611
  • 202
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 460
Гледам вече са пуснали украси за Великден по магазините. Кога беше Нова година, кога стана баба Марта, сега и Великден ще дойде.  Grinning Нямам търпение да боядисвам яйчица, това ми е сред любимите празници!  Grinning

# 91
  • Мнения: 3 936
Шоколадовите изкушения също са по витрините вече  Heart Eyes

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 26 567
Някой правил ли е гравирани яйца?
Трябва ли предварително с нещо да се намаже празната черупка за заздравяване или след това се прави?

# 93
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 824
Малко идеи









- това много ми хареса, интересно как са направени









# 94
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 897
Като сините яйца - правих подобни стиропорени. Лееко се деформираха, защото използвах лак за нокти. Ако бях намерила пластмасови яйца или дървени, щеше да стане идеално. Просто се капват от различни цветове лак във вода, потопява се яйцето и се вади. Пластовете лак полепват и образуват различни фигури.
Това е, когато искаш да направиш за декорация. Иначе нормални яйца, сварени, не знам как се правят да изглеждат така.

Скрит текст:
Мисля, че си личат правените от мен яйца; другите ги купих готови от Джъмбо. Нямам по-хубава снимка.


# 95
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 824
Яна, готини са много, ама с лак нормални варени яйца не знам дали стават да се правят така и няма да могат да се ядат. Мислех си може би само със синя боя, с много олио вътре дали няма да стане Thinking

# 96
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 897
Навремето баба ми така боядисваше, но като капнеше олио в боята, самите яйца ставаха на петна. Там, където е било олиото, боя няма. Не се получаваше така по-светло, по-тъмно или различни фигури. Ще ми е интересно, ако някой обясни как може да се постигне ефекта на сините яйца.
Иначе за боядисване с лак за нокти може да се види тук:
http://www.zajenata.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B9--%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0 … E)-news62375.html

# 97
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 824
Много ми харесаха и от снощи се чудя как са направени Embarassed

# 98
  • Мнения: 963
Сините яйца са правени с лак и са декоративни. Ето линк към сайта, където е показано как да се направят: http://www.aliceandlois.com/diy-marbled-indigo-eggs/

С олио със сигурност се постига по-различен ефект, а не се сещам за безвредна боя, която да свърши работа за тая "мраморната" техника... Може би някоя от гел-боите за яйца?

# 99
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Много красиви идеи, Гея! И аз гледах всякакви венци, май ще си направя 2 в крайна сметка.  Mr. Green

Подобен ефект като на сините яйца постига баба ми с памуче. Тя обикновено го прави с много цветове, но и с един ще стане. Взима течна боя за яйца, капва на голямо памуче и увива яйцето с него. Като постои яйцето, то се оцветява.

Аз правя едно предложение за великденска маса. На мен лично, тази ми е първата за тази година. Копирам поста си от темата за масите. Wink

Ето и обещаната от мен маса с лалета. Simple Smile И също така първата великденска.
И се сетих, че имам няколко останали великденски салфетки с точно този цвят лалета. Wink










# 100
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 824
Криси, много е хубава!
Джинджи, мм ми предложи да ползвам на децата пълнителите с мастило за писалката, като гледам се оказва прав Joy

# 101
  • Мнения: 1 597
Мраморни яйца правеше свекърва ми с декстраново лепило и боите поставени върху капачки от компоти с накапана гореща вода с оцет върху тях. Декстрановото лепило е онова кафявото, безвредно. Със съшия успех може да се направи и от сварено брашно във вода . Тя топваше пръстчета в лепилото, което беше разредено с малко вода и после в съответната боя и потупваше яйцето, после следващата боя ако иакше да ги направи многоцветни. Накрая ги оставяше да изстинатизсъхнат и после полираше с олио. Ставаха чудни и безвредни. 

# 102
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Яйцата с лак са много красиви, но според мен са негодни за консумация.  newsm78
Вие какво мислите по въпроса  Rolling Eyes

# 103
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 897
Ами аз писах - те са само за декорация, не за ядене. Дали пластмасови, дървени или издухани яйца ще се правят, всеки сам си избира. Аз правих стиропорени, но лакът леко ги разяжда.

# 104
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ами аз писах - те са само за декорация, не за ядене. Дали пластмасови, дървени или издухани яйца ще се правят, всеки сам си избира. Аз правих стиропорени, но лакът леко ги разяжда.

Според мен и пластмасовите ще се разяждат
Дървени не съм виждала бели, не трябва и да са полирани /гладки/ защото няма да се получи този ефект. Остават издухани, но те може би няма да потънат  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт