Великден 2017 - Всичко за празника

  • 38 546
  • 202
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 110
Време е за новата Великденска тема Simple Smile Нека я изпълним с красота  Hug


Предходни теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=766935
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=904411



# 1
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ферия99, от 2 дни си мисля защо още няма тема, така че благодаря за което.  bouquet Тази година съвпадат двата Великдена (католически и православен), та ще празнуваме по едно и също време.

В Бг стопли ли се вече? Аз още не съм много пролетно настроена, защото тук един ден е 15, на другия - 5...  Tired

# 2
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Да не ви пропусна, записвам се. Още не съм мислила за украсата, но се успокоявам, че имам време.

# 3
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Да не ви пропусна, записвам се. Още не съм мислила за украсата, но се успокоявам, че имам време.

и аз така  Blush
а толкова идеи имам....

# 4
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Като каза идеи, купила съм си едни... нз как се казват, от немски преведено е "рошава тел", която мисля да огъна на щъркел. Но пусто забравих по щандовете с мартенички, откъдето видях идеята, да ги снимам.  #Cussing out
Сега намирам само този, който е 2Д, а онези бяха 3Д. Ако някой случайно си е купил нещо подобно, моля да го снима  Praynig. То беше цяла композиция - щъркел, кошничка и някакви мартенички, страшно красиви, на много места ги виждах...

Поне да покажа каква тел си купих, такъв вид е, като бялата:

# 5
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
а толкова идеи имам....
Теб специално ще те следя внимателно. След третия връх и елхата за мъжа ти (от кенчета бира), няма начин да е тривиална украсата у вас.  Grinning

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
 Joy яна, жива кокошка достатъчно щуро ли е?
Змей Недораслий иска кокошка и петел  Crazy

криси, на английски са pipe cleaners и с гугване излизат идеи  Peace

# 7
  • Мнения: 6 299
Криси, като видях в друга тема лалетата ти със сирене /шмекерзее или нещо такова беше/ и се сетих и аз за Великден. Макар, че съм болна и най-вероятно няма да посрещам празника у нас ще ви следя и ако все пак сътворя нещо ще показвам.
Благодаря за новата тема!

# 8
  • Мнения: 3 909
Благодаря за темата. Очаквам с нетърпение пролетното време и Великденските празници  Heart Eyes
Иска ми се да постигна такива цветове:



# 9
  • Мнения: 1 746
Какви красиви яйчица наистина! Още е студено и не мога да се настроя на великденска вълна, но днес точно се замислих по темата.

# 10
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 018
Много обичам Великден. Правя козунаци, украсявам, боядисвам яйца с голямо удоволствие.

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 10:13 от pipilota6

# 11
  • Мнения: 1 597
И кога е Великден тази година? Нямам църковен календар, затова питам.

# 12
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 018
16 април

# 13
  • Мнения: 1 597
Благодаря, Пипелота!

# 14
  • Мнения: 7 060
Ще следя темата с интерес. За Великден не украсявам така щедро, както за Коледа, но ще ми е интересно да видя вашите прекрасни украси.

# 15
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
st. Dobri, благодаря много, ей-сега ще поровя да си харесам.  PartyОпаковките, които се продаваха, бяха изключително шарени, няма на бройка, и тъкмо се чудех какво да ги правя...
fatalina, да оздравяваш, мила.  bouquet
Ellinor*, мога да ти подскажа за златните яйца и за тези от втората снимка. Тъмните сини от първата снимка не знам как са направени.
За златните - има си отделна такава боя. Не съм сигурна първоначално какво се нанася, но в последствие отгоре мисля, че се слага златистият прах, който полепва.
Втората снимка е правена с най-обикновени пастелни бои. Аз ги купувам тук от Кауфланд, но нз дали и в Бг се намират там. И за пъдпъдъчите яйца да ти кажа - те стават много по-ярки и се боядисват много по-бързо от кокошите, затова ако искаш такива съвсем бледи цветове, ти трябват буквално секунда-две, след 5-10 секунди добиват цвета на кокошо яйце, боядисвано с нормална продължителност, а ако ги оставиш колкото кокошите, стават много наситени. Правим всякакви цветове, особено зеленото става страхотно, защото може да направиш тревисто зелено на пъдпъдъчите яйца, което на другите не се получава.  bowuu

# 16
# 17
  • Мнения: X
Честит празник!   bg
Да се метна и аз в темата.....онзи ден разглеждах рецепти за козунаци.    Laughing
Миналата година правих стандартни, тази година ми се иска да разнообразя...
Благодаря за темата. Очаквам с нетърпение пролетното време и Великденските празници  Heart Eyes
Иска ми се да постигна такива цветове:



Скрит текст:
Прекрасни са .....

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Честит празник и от мен.
С удоволствие ще следя темата  Hug

# 19
  • Мнения: 3 909
Честит празник!


chrissy - много благодаря за идеята за яйцата. Задължително ще си набавя препоръчаните неща  Hug

Малко преди Великден ще сме на гости при семейството на съпруга ми, та ще се опитам и от Швейцария да си набавя нещичко интересно и различно. Миналата година се опитах да правя козунаци, споделих опита си с момичетата от темата  Grinning - никак не ми се получиха нещата (вкусни, но не и бухнали станаха)

# 20
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Ооох, козунаците... Миналата година станах разкошни, обаче по-миналата... леле-мале. Не козунак, ами средство за масово поразяване.  Mr. Green Тухла единичка и колкото повече седи, толкова по-твърд и тежък става. Направо се бях отчаяла, но след това разбрах грешката си. Просто не бях съобразила количеството мая, та сега чинно чета указанията на опаковката.
Много ми се иска тази година да боядисам яйцата в пастелни тонове, но при нас има само тъмни яйца. Бои - от България. В испанско не боядисват яйца, само шоколадови се намират. Та и специални великденски украси няма по магазините, но все ще импровизирам нещо.

# 21
  • Мнения: 3 909
Ето го първият ми опит  Joy
Скрит текст:

И този, който се получи малко по-добре, но прилича на хляб  Joy

Скрит текст:

# 22
  • Мнения: 963
Включвам се и аз тук  Simple Smile По принцип не правя много голяма украса за Великден, но ще черпя вдъхновение от вас. Показвам една пролетна украса, която си направих от помпони и би могла да стане и за празника:
Скрит текст:

# 23
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Аз мога да се отчета с миналогодишната украса, за новата още се чудя каква да бъде.
Скрит текст:





# 24
  • Мнения: 3 909
YanaDG - много хубава украса, прекрасна идея е втората снимка  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 718
Благодаря за темата! bouquet
Аз миналата година засях в памук леща и в саксийка райграс, хубаво стана. Правя козунаци. Пробвам да боядисваме яйца с естествени материали, но не ми се получава, единствено с лучените люспи стават хубави. Ще съм благодарна ако някой сподели опит в тази област.

# 26
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Благодаря за темата! bouquet
Аз миналата година засях в памук леща и в саксийка райграс, хубаво стана. Правя козунаци. Пробвам да боядисваме яйца с естествени материали, но не ми се получава, единствено с лучените люспи стават хубави. Ще съм благодарна ако някой сподели опит в тази област.

пробвай с куркума  Mr. Green стават хубаво жълти Hug

# 27
  • Мнения: 7 060
Виждам, че сте подхванали темата за козунаците. Наскоро правихме погача на внука ми. По тази рецепта http://kulinarenelixir.blogspot.bg/2013/04/blog-post.html направих козуначена питка. Стана страхотна. Не  е трудно, само трябва да намерите хубаво брашно. Аз ползвам на София мел.
По отношение на украсата - много по-семпла ми е от тази за Коледа и имам далеч по-малко дрънкулки  Laughing Нещо такова:
Скрит текст:

# 28
  • София
  • Мнения: 12 006
За засяването на леща /ако може друго - какво?/ колко време преди празника се засява за да поникне толкова, че да стой красиво? Сори за тъпия въпрос, ама агро-дейностите не са ми силна страна Blush.

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
За какво използвате резултатът от засятата леща  newsm78
Може ли снимка, ако има такава разбира се  Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 12 006
За какво използвате резултатът от засятата леща  newsm78
Може ли снимка, ако има такава разбира се  Simple Smile
За декорация - http://ladyzone.bg/article/za-doma/interior/jajce-varhu-pokalvashta-gradinka.html
https://zeleno.bg/bg/articles/883-trevichka-v-cherupki-ot-yajtsa-za-velikden.html
http://photo.rozali.com/napravi-si-sam-velikdenska-ukrasa-za-masa.html
Не е баш леща, но ми харесва.

# 31
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
За какво използвате резултатът от засятата леща  newsm78
Може ли снимка, ако има такава разбира се  Simple Smile
За декорация - http://ladyzone.bg/article/za-doma/interior/jajce-varhu-pokalvashta-gradinka.html
https://zeleno.bg/bg/articles/883-trevichka-v-cherupki-ot-yajtsa-za-velikden.html
http://photo.rozali.com/napravi-si-sam-velikdenska-ukrasa-za-masa.html
Не е баш леща, но ми харесва.

Наистина оригинално.
Благодаря  Hug

# 32
# 33
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ха, тъкмо влизах да кажа, че съм замислила да направя пролетен венец с яйца и ти ме изпревари.  Hug
Освен това си купих едни мини саксийки като счупена черупка на яйце, в които ще засяда райграс, има семенца. Нямах особен успех миналата година, може би трябва повечко семенца да изсипя...  newsm78

Опитвах с показаната идея с истински яйчени черупки, но явно е съвсем малко почвата и не става, а и се чудех после как да ги подпра, за не падат. Тези саксийки отдолу са равнички и няма да имам този проблем.

Стандартно правя и великденско дърво, украсявайки бенджамина в хола.  Mr. Green Тази година ще го направя отново, но мисля да си купя повечко яйца, както и да сложа от малките жълти пиленца да кацнат по клоните. Simple Smile Показвам го и с клонка, снимката е от нета. Особено е подходящо за всички, които си купихте коледните дървета от немските магазини.  Mr. Green



А тук са сложили и пеперудки - тъкмо си купих и се чудех какво да ги правя. И мини-помпони имам. Wink

# 34
  • Мнения: 5 459
Охоооо, прекрасниците творят, та пушек се вдига!  Hug

# 35
  • Мнения: 6 718
Еха, коледното дърво се оказа многофункционално. Laughing Ще го украся и за Великден.Хриси, благодаря за идеята. Hug
Аз в естествените черупки от яйца засях леща в памук. После закрепих в кора за яйца. Сях и райграс в саксийка, добре се получи.  Peace

# 36
  • Мнения: 1 110
Трябва да измайсторим нещо за Великденския базар в училище  Simple Smile Ще се състои в последния ден преди ваканцията, но трябва да сме готови до края на март. Очаквам да помагате  с предложения. Миналата година правихме дървени яйца с декупаж.

# 37
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Давам ви идея за великденски венец за външната врата. Аз мисля да се заема с нещо подобно днес. Simple Smile





ферия99
, препоръчвам ти да потърсиш в сайта на Крокотак, там има подходящи неща за деца. Иначе единствено ми хрумват такива стойки за яйца от кадастрон. От нета могат да се изрежат и вие само да залепите и оцветите. Нещо не намирам снимки, само тази:



И ето това страшно ми хареса. Simple Smile


# 38
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Lюбимните ми теми са коледната и великденската. Simple Smile

# 39
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Трябва да измайсторим нещо за Великденския базар в училище  Simple Smile Ще се състои в последния ден преди ваканцията, но трябва да сме готови до края на март. Очаквам да помагате  с предложения. Миналата година правихме дървени яйца с декупаж.

зайци за гирлянд или апликация на картичка

# 40
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Според вас тези сладури как са направени? Какво е тялото?
Нямам толкова стиропор да си отрежа такава форма, глина и подобни формовъчни маси тук са много скъпи и отпадат, хартия, според мен, не е... newsm78



Много искам и такива огромни пиУета да си направя, ако не е от някакъв скъп материал...

# 41
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Папие маше?

# 42
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Според вас тези сладури как са направени? Какво е тялото?
Нямам толкова стиропор да си отрежа такава форма, глина и подобни формовъчни маси тук са много скъпи и отпадат, хартия, според мен, не е... newsm78



Много искам и такива огромни пиУета да си направя, ако не е от някакъв скъп материал...

ако вземеш стиропорено яйце, отрежеш част от дъното, за да може да седне, и после боядисаш или залепиш цветна хартия няма ли да стане?

не знам къде си, но при нас, в М-арт, Джъмбо..., се продават всякакви размери яйца  Peace

# 43
  • Мнения: 6 299
И аз си мисля, че е папие маше върху балони. После балоните се спадат и се измъкват от изсъхналото папие. Така на времето се правеха едни полилеи, само че балоните или водните топки се облепваха с конци.

# 44
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря за идеята за папие маше. Прочетох какво е това и как се прави - ще опитам с балон и вестник. Все още не мога обаче да открия колко слоя се слагат. На едно място пишеше 3-4. Това ок ли е, ще държи ли?

Добри, няма при нас такива големи стиропорени яйца, само малки съм намирала. 100% ще има в някой специализиран магазин, но ще е безумно скъпо, както и всички материали за ръчни изработки. В Германия съм аз, мислех, че се вижда под аватара...

# 45
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
 Blush вижда се, само трябва някой да гледа  Blush

тук дали няма да се намерят подходящи?  Blush
http://www.ebay.de/dsc/i.html?_from=R40&_sacat=0&LH_Titl … +ei&_osacat=0

http://www.ebay.de/itm/10-Styropor-Ostereier-Ei-15cm-teilbar-2-t … :p5kAAOSwA3dYm2uC

# 46
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Добри, благодаря. Но 3 яйца големи (м/у 20 и 30 см) с изпращането излизат към 25 евро.  Confused Признавам си, че не ми се дават за 2-3 седмици великденска украса...

# 47
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
chrissy,  3-4 слоя вестник ще е тънко (за мен; предпочитам още поне 2). Ако искаш, опитай с дребен елемент да направиш папие маше, за да се ориентираш. Лесно става.

# 48
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря, Яна. Ще се пробвам. Имам лепило за тапети. 😃

Вчера украсих навсякъде великденски, но ще добавям някои неща. Започнах и венеца, става супер, но ще тр да изчакам мъжката половинка в семейството, че нямам толкова сила за някои от огъванията... Уикенда сигурно ще се хванем. 😃

# 49
  • София
  • Мнения: 3 023
Chrissy,според мен пиленцата са направени от папие-маше(както предположиха другите).Аз правих коледна топка по този метотод,но не помня колко пласта вестник лепих.Не знам дали си прочела,че върху вестник се лепи салфетка,да може да се боядиса.За залепването ползвах разредено Ц 200.Ето снимката натопката ,да добиеш представа как би станало.
https://get.google.com/albumarchive/108163163821758977436/album/ … iUirLnlF00IrppdRg

# 50
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Натуся, точно така си го представям и аз. А топката/балона, които ползва,маза ли ги с олио да се отлепят после (така пишеше в някакви статии в нета)?

# 51
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Ами ако е балон, просто боцваш. Дори и да остане вътре, не мисля, че ще е проблем. Иначе с олио съм мазала първия слой, когато съм правила папие маше - докато се облепи предметът. След това - следващите слоеве с лепило.
Първото ми папие маше беше една чинийка, която правихме в училище  Grinning.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 023
Натуся, точно така си го представям и аз. А топката/балона, които ползва,маза ли ги с олио да се отлепят после (така пишеше в някакви статии в нета)?
С нищо не съм мазала.И балона остана вътре  Grinning.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Според вас тези сладури как са направени? Какво е тялото?
Нямам толкова стиропор да си отрежа такава форма, глина и подобни формовъчни маси тук са много скъпи и отпадат, хартия, според мен, не е... newsm78



Много искам и такива огромни пиУета да си направя, ако не е от някакъв скъп материал...
Относно подчертаното само да ти дам идея - направи си солено тесто - брашно, сол, вода, олио (има пропорции и идеи в нета) и замести глината с него. Можеш да правиш всякакви неща, но ако са по-големи, ще са тежки и ще съхнат бавно. За дребни декорации е идеален и евтин вариант Peace

# 54
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Еййййй, гениално, Брадата! Точно така ще направя. С папие-машето е по-обстоятелствено, а и трябва да слизам в мазата да търся лепилото за тапети... А ако сложа тънък слой от соленото тесто, ще изсъхне за 2 дни...

Много, много ти благодаря!  Hug Hug Hug

# 55
  • Мнения: 4 087
Според вас тези сладури как са направени? Какво е тялото?
Нямам толкова стиропор да си отрежа такава форма, глина и подобни формовъчни маси тук са много скъпи и отпадат, хартия, според мен, не е... newsm78




Скоро купих от един магазин за дранкулки в Бургас , едни бели стериопорени яйца, на това ми приличат, мога да ти ги щракна довечера. Стотинки струваха  Peace

Записвам се и аз в темичката, тъкмо си мислих че е време за първият козунак тази година  hahaha

п.п ама ти си от Бургас, магазинчето се намира точно до Общината, пресечка е на Александровска, има до него пици на парче дюнери, а от другата страна магазин за 2ра употрба Хумана  Peace Peace
ЕМ АРТ Бургас ХОБИ, ул. „Апостол Карамитев“ 4, 8000 Бургас     Crazy Wink

# 56
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
EXACTLYou, bradata не търси яйца май, аз търся, нещо настана обърквация, пък аз съм в Германия и не ми се давахa 25 евро за 3 броя и търсех други начини. Wink
Толкова за всички, които твърдят, че цените в Бг и Германия били ама съвсем същите и саламът бил с 50 цента по-евтин тук...  Confused

# 57
  • Мнения: 4 087
Мога да ти пратя, тамън за Великден ще дойдат  Laughing

# 58
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря много  Hug, но мисля да се поомажа и да пробвам с тестото със сол. Дано стане нещо.  Rolling Eyes

# 59
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
ем-арт си има сайт  Peace
филтрират го  Blush https://mart-bg.Кom/ ако искате да го отворите сменете К  Peace
най-големите яйца са 15 см и са на 2,50/брой  Peace

 Blush много ми хареса идеята за пъстри кокошинки и смятам да опитам и аз  Blush
стиропорени, че ме мързи да мажа и лепя  Blush

# 60
  • Мнения: 2 069
Здравейте ! Един от любимите ми празници е Великден и нямам търпение. Това бяха яйчицата ми миналата година. Тази мисля да са подобни, но повече (миналата година само тренирах  Grinning )
http://prikachi.com/images.php?images/632/9061632V.jpg
Преди няколко дни ходих в Джъмбо и се заредих с Великденско настроение и купих ето такива кошнички (зелени)  http://prikachi.com/images.php?images/637/9061637k.jpg
Едвам избрах, имаше страхотни и исках да взема от всички  Joy

# 61
# 62
  • Мнения: 7 060
Има ли някой опит с боядисването на пъдпъдъчи яйца? Искам тая година да боядисам няколко, но не знам какво ще се получи.

# 63
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
На предните една-две страници момичетата обясняваха за боядисването на пъдпъдъчите яйца. Трябва да върнеш и да видиш.

# 64
  • Мнения: 3 366
Днес във Фантастико видях комплект бои за яйца на който пишеше нежни цветове и бяха снимани пастелно боядисани яйца. Дали са пускани и друга година и има ли някой впечатления от тях ?

# 65
  • Мнения: 7 060
На предните една-две страници момичетата обясняваха за боядисването на пъдпъдъчите яйца. Трябва да върнеш и да видиш.

Прегледах темата, но не открих нищо  Embarassed освен една снимка с пъдпъдъчи яйца.

# 66
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Ето:
И за пъдпъдъчите яйца да ти кажа - те стават много по-ярки и се боядисват много по-бързо от кокошите, затова ако искаш такива съвсем бледи цветове, ти трябват буквално секунда-две, след 5-10 секунди добиват цвета на кокошо яйце, боядисвано с нормална продължителност, а ако ги оставиш колкото кокошите, стават много наситени. Правим всякакви цветове, особено зеленото става страхотно, защото може да направиш тревисто зелено на пъдпъдъчите яйца, което на другите не се получава.  bowuu

# 67
  • Мнения: 1 652
Здравейте ! Един от любимите ми празници е Великден и нямам търпение. Това бяха яйчицата ми миналата година. Тази мисля да са подобни, но повече (миналата година само тренирах  Grinning )
http://prikachi.com/images.php?images/632/9061632V.jpg
Преди няколко дни ходих в Джъмбо и се заредих с Великденско настроение и купих ето такива кошнички (зелени)  http://prikachi.com/images.php?images/637/9061637k.jpg
Едвам избрах, имаше страхотни и исках да взема от всички  Joy

Много са красиви яйцата, ще споделиш ли техниката?

# 68
  • Мнения: 7 060
Ето:
И за пъдпъдъчите яйца да ти кажа - те стават много по-ярки и се боядисват много по-бързо от кокошите, затова ако искаш такива съвсем бледи цветове, ти трябват буквално секунда-две, след 5-10 секунди добиват цвета на кокошо яйце, боядисвано с нормална продължителност, а ако ги оставиш колкото кокошите, стават много наситени. Правим всякакви цветове, особено зеленото става страхотно, защото може да направиш тревисто зелено на пъдпъдъчите яйца, което на другите не се получава.  bowuu

Благодаря ти, Яна!  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 3 941
Боядисвала съм пъдпъдъши яйца с обикновена боя на капсули. Много хубави станаха. Даже боята повече хвана на тях, отколкото на кокошите.  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 2 069
Здравейте ! Един от любимите ми празници е Великден и нямам търпение. Това бяха яйчицата ми миналата година. Тази мисля да са подобни, но повече (миналата година само тренирах  Grinning )
http://prikachi.com/images.php?images/632/9061632V.jpg
Преди няколко дни ходих в Джъмбо и се заредих с Великденско настроение и купих ето такива кошнички (зелени)  http://prikachi.com/images.php?images/637/9061637k.jpg
Едвам избрах, имаше страхотни и исках да взема от всички  Joy

Много са красиви яйцата, ще споделиш ли техниката?

Декупаж със салфетки. Установих, че трябва да са от хубавите , плътни салфетки. С по-обикновените не става така добре. А, и яйцата трябва да са от белите ! За да изпъкват хубавите цветове. Мажа яйцето с белтък и лепвам отгоре предварително изрязаната фигурка от салфетката. Много бързо става,по- пипкаво е изрязването.  Grinning

# 71
  • Мнения: 2 069
Аз реших да направя гирлянда от зайци, който някой показа тук. Намерих си шаблон, изрязах зайци...и сега приемам предложения как да ги закрепя, без да ги дупча  newsm78
http://prikachi.com/images.php?images/511/9063511l.jpg
Също ще се радвам, ако някой сподели лесна и сигурна рецепта за козунак (за начинаещи).  Laughing

# 72
  • Мнения: 3 366
Аз реших да направя гирлянда от зайци, който някой показа тук. Намерих си шаблон, изрязах зайци...и сега приемам предложения как да ги закрепя, без да ги дупча  newsm78
http://prikachi.com/images.php?images/511/9063511l.jpg
Също ще се радвам, ако някой сподели лесна и сигурна рецепта за козунак (за начинаещи).  Laughing
това са моите козунаци
http://lussisworldofartcraft.blogspot.bg/2015/04/sour-cream-east … th-chocolate.html
много лесно се приготвят, аз " меся " тестото с куките на минсера  chef

# 73
  • Мнения: 6 299
Аз реших да направя гирлянда от зайци, който някой показа тук. Намерих си шаблон, изрязах зайци...и сега приемам предложения как да ги закрепя, без да ги дупча  newsm78
http://prikachi.com/images.php?images/511/9063511l.jpg
Също ще се радвам, ако някой сподели лесна и сигурна рецепта за козунак (за начинаещи).  Laughing
Намери във форума в Кулинария темата: Козунаци - 2016 - 2 тема. Там в началото има съвети и рецепти за начинаещи. От мен съвет като за начало замесете тесто само с 500 грама брашно, за да свикнете с месенето. Тестото за козунак става доста тежко и изисква много силни ръце за хубаво омесване.  Не слагайте много захар, защото тя утежнява тестото и не става на конци. През цялото време се работи в много топло помещение и с топли продукти. Яйцата се оставят извън хладилника от предната вечер, за да се темперират.
 

# 74
  • Мнения: 2 069
Ще се поразровя за рецепти и да видим дали ще събера смелост да се пробвам  Simple Smile

# 75
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Зайците можеш да ги залепиш върху лента/панделка, зависи какво искаш да декорираш и как искаш да изглежда гирлянда.

# 76
  • Мнения: 3 366
Този е от миналата година месен с миксер
 http://prikachi.com/images.php?images/723/9063723P.jpg

# 77
  • София
  • Мнения: 1 180
Здравейте мили мами, чета темата ви и събирам идеи.
Вкъщи редовно правя козунак и според околните се получава. Не темперирам нищо, защото обикновено детето решава, че му се яде. Рецаптата ми е микс от няколко: 500-600 грама брашно до меко тесто, което не се лепи по ръцете, 2 яйца + 1 белтък, 1 пакетче суха мая активирана в малко топла вода, брашно и щипка захар, 150 мл топло прясно мляко, в което разтварям 100-150 грама захар, 50 грама разтопено масло, 50 грама кисело мляко и 30-50 мл олио с което измесвам тестото. Меся поне 15-20 минути докато се образуват мехурчета въздух. Оставям да втасва 2 пъти. За втасване трябват поне 4-5 часа. Пека с плънка по желание и винаги се получават чудесни. Забравих ароматите - Слагам и есенция ром, ванилия и настъргана лимонова кора.

# 78
  • България-Варна
  • Мнения: 72
Благодаря за новата тема от няколко дена си мисля ,че скоро е великден.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 023
Ще се поразровя за рецепти и да видим дали ще събера смелост да се пробвам  Simple Smile
Задължително пробвай.Дори да не се получи от първи път,не се отказвай .
При мен понягога не стават на конци(пак са вкусни),но аз упорито продължавам да правя всяка година.

# 80
  • София
  • Мнения: 427
За козунак.... миналата година си купих хлебопекарна. Взех рецептата за козунак от темата за хлебопекарните и стана невероятен. Сложих съставките, пуснах два пъти програмата за тесто (час и половина месене и втасване), след което го оплетох на плитка и го сложих в тава и във фурната да втаса отново на 50градуса. Като се надигна просто го изпекох. Не съм се занимавала повече от 15-20 минути сумарно, което си е нищо за козунак. Даже баба ми беше във възторг от резултата. (Довечера ще изровя рецептата, че е на компютъра)





А това бяха миналогодишните ми яйца:

Последна редакция: пн, 13 мар 2017, 19:22 от 7no6ti

# 81
  • Мнения: 6 718
И аз меся козунаци в хлебопекарна, но пускам програмата за тесто само веднъж. Peace

Аз днес съм на вълнА великденски заек от чорапче, харесах си два вида, ще ги пробвам.

# 82
  • Мнения: 2 266
и аз правя козунаците в хлебопекарна

# 83
  • Мнения: 2 069
Мисля че следващата ми покупка ще е хлебопекарна..  Joy като чета мнения и от старите теми, колко лесно и просто звучи приготвянето на един козунак  Grinning

# 84
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Вече нямам търпение да идва Великден, правят ми се козунаци, а преди празника не правя.

# 85
  • Мнения: 3 909
И аз ще се пробвам отново да направя козунаци Simple Smile Вчера си купих и филирани бадеми  Heart Eyes Heart Eyes

# 86
  • София
  • Мнения: 12 006
Пуснете някоя изпитана рецепта за козунак, че нещо съм затрила моята. Благодаря предварително.

# 87
  • Мнения: 6 718
Пуснете някоя изпитана рецепта за козунак, че нещо съм затрила моята. Благодаря предварително.
Виж в кулинарния подфорум темата за козунаците. Peace
Аз най-често правя на Джемма (на Мимито).

# 88
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Вчера почти си завърших венеца за врата. Днес може би ще завърша оконачателно. Simple Smile Мисля да направя и първата великденска маса днес, вчера си купих букет лалета. Simple Smile  С папие машето още не съм се хванала, че уикендите са все заети, сега уикенда пък май ще пътуваме на разходка до Прага...

Много ми се иска да направя козунак, но чак от 01.04. ще мога, дотогава  - диета.  Confused Досега най-много ми е харесвал на Морена. На Венета също, но той ми се получи само веднъж. Т.е. то винаги стават, но аз искам да стане като купешки... Също и Джемма мин. год. пуска една рецепта от стари готварски книги - рецептурник на Балкантурист или нещо от този сорт, за него имаше хубави отзиви, не помня аз лично правих ли го, понеже изяждаме 2 малки козуначета годишно и една рецепта ми стига. Wink

Последна редакция: ср, 15 мар 2017, 09:16 от chrissy

# 89
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
синчето миналата година прави козунак по рецептата на детето на Морена   Sunglasses
оказа се, че я е запазил в сандъка със съкровищата и миналата седмица направи пробен козунак.

няма да ви кажа какво се получи  ooooh! накрая вдигнах ръце и опекох камъка на топчета.
станаха добри курабии - поне бяха сладки Laughing

пиша го не за друго, а като предупреждение:
брашното има значение.
маята има значение.
колко са големи яйцата сигурно също има значение  Hug

2016 стана истински козунак, а 2017 стана скала  Hugняма как да е от рецептата - тя е една и съща Hug

# 90
  • Мнения: 460
Гледам вече са пуснали украси за Великден по магазините. Кога беше Нова година, кога стана баба Марта, сега и Великден ще дойде.  Grinning Нямам търпение да боядисвам яйчица, това ми е сред любимите празници!  Grinning

# 91
  • Мнения: 3 909
Шоколадовите изкушения също са по витрините вече  Heart Eyes

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Някой правил ли е гравирани яйца?
Трябва ли предварително с нещо да се намаже празната черупка за заздравяване или след това се прави?

# 93
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Малко идеи









- това много ми хареса, интересно как са направени









# 94
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Като сините яйца - правих подобни стиропорени. Лееко се деформираха, защото използвах лак за нокти. Ако бях намерила пластмасови яйца или дървени, щеше да стане идеално. Просто се капват от различни цветове лак във вода, потопява се яйцето и се вади. Пластовете лак полепват и образуват различни фигури.
Това е, когато искаш да направиш за декорация. Иначе нормални яйца, сварени, не знам как се правят да изглеждат така.

Скрит текст:
Мисля, че си личат правените от мен яйца; другите ги купих готови от Джъмбо. Нямам по-хубава снимка.


# 95
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Яна, готини са много, ама с лак нормални варени яйца не знам дали стават да се правят така и няма да могат да се ядат. Мислех си може би само със синя боя, с много олио вътре дали няма да стане Thinking

# 96
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Навремето баба ми така боядисваше, но като капнеше олио в боята, самите яйца ставаха на петна. Там, където е било олиото, боя няма. Не се получаваше така по-светло, по-тъмно или различни фигури. Ще ми е интересно, ако някой обясни как може да се постигне ефекта на сините яйца.
Иначе за боядисване с лак за нокти може да се види тук:
http://www.zajenata.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B9--%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0 … E)-news62375.html

# 97
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Много ми харесаха и от снощи се чудя как са направени Embarassed

# 98
  • Мнения: 963
Сините яйца са правени с лак и са декоративни. Ето линк към сайта, където е показано как да се направят: http://www.aliceandlois.com/diy-marbled-indigo-eggs/

С олио със сигурност се постига по-различен ефект, а не се сещам за безвредна боя, която да свърши работа за тая "мраморната" техника... Може би някоя от гел-боите за яйца?

# 99
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Много красиви идеи, Гея! И аз гледах всякакви венци, май ще си направя 2 в крайна сметка.  Mr. Green

Подобен ефект като на сините яйца постига баба ми с памуче. Тя обикновено го прави с много цветове, но и с един ще стане. Взима течна боя за яйца, капва на голямо памуче и увива яйцето с него. Като постои яйцето, то се оцветява.

Аз правя едно предложение за великденска маса. На мен лично, тази ми е първата за тази година. Копирам поста си от темата за масите. Wink

Ето и обещаната от мен маса с лалета. Simple Smile И също така първата великденска.
И се сетих, че имам няколко останали великденски салфетки с точно този цвят лалета. Wink










# 100
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Криси, много е хубава!
Джинджи, мм ми предложи да ползвам на децата пълнителите с мастило за писалката, като гледам се оказва прав Joy

# 101
  • Мнения: 1 597
Мраморни яйца правеше свекърва ми с декстраново лепило и боите поставени върху капачки от компоти с накапана гореща вода с оцет върху тях. Декстрановото лепило е онова кафявото, безвредно. Със съшия успех може да се направи и от сварено брашно във вода . Тя топваше пръстчета в лепилото, което беше разредено с малко вода и после в съответната боя и потупваше яйцето, после следващата боя ако иакше да ги направи многоцветни. Накрая ги оставяше да изстинатизсъхнат и после полираше с олио. Ставаха чудни и безвредни. 

# 102
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Яйцата с лак са много красиви, но според мен са негодни за консумация.  newsm78
Вие какво мислите по въпроса  Rolling Eyes

# 103
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Ами аз писах - те са само за декорация, не за ядене. Дали пластмасови, дървени или издухани яйца ще се правят, всеки сам си избира. Аз правих стиропорени, но лакът леко ги разяжда.

# 104
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ами аз писах - те са само за декорация, не за ядене. Дали пластмасови, дървени или издухани яйца ще се правят, всеки сам си избира. Аз правих стиропорени, но лакът леко ги разяжда.

Според мен и пластмасовите ще се разяждат
Дървени не съм виждала бели, не трябва и да са полирани /гладки/ защото няма да се получи този ефект. Остават издухани, но те може би няма да потънат  Thinking

# 105
  • София
  • Мнения: 427
В краен случай може да се направят мраморни яйца от сварени обикновени яйца, които да служат само за украса.

Ето някои неща, на които попаднах:


Един елементарен венец:




# 106
  • Мнения: 718
Страхотни идеи, много ми харесаха ще изпробвам някои от тях тази година задължително. Sunglasses

# 107
  • Мнения: 2 069
Момичета, вчера в ЦБА (СBA) имаше най-различни видове боя - седефен ефект, мраморен, античен, бебешки цветове - пастелни и още и още. Не съм ги пробвала, но които има ЦБА на близо може да ги погледне  Peace

# 108
  • Мнения: 4 087
Аз сложих да се меси в хлебопекарната 1вият за тази година козунак, не издържах  Mr. Green

Бои купувам от лидълските, най-ми допадат  Peace

# 109
  • София
  • Мнения: 3 023
Ето идея за тези които имат свещник
https://www.pinterest.com/pin/282882420325562834/

Знаете ли къде в София може да се купят течни хранителни бои.Искам да пробвам боядисване на яйца с пяна за бръснене.

# 110
  • Мнения: 6 718
Как с пяна за бръснене?! newsm78 Натуся, може ли малко подробности? Благодаря! bouquet

Аз тази година мисля да пробвам да боядисам яйца с копринена вратовръзка, да видим какво ще се получи.

# 111
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Ооох, откога им се каня на яйцата с копринени парчета да ги шаря, много красиви стават. И все забравям да се снабдя с плат.
Течни бои - по сладкарските магазини може да се провери -  Арома хаус, Сладката къща, Хитрини.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 872
Аз си взех днес от Фантастико.

# 113
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
С течна сладкарска боя опитвах да боядисам яйца, но не става - много бледи стават цветовете, не хваща боята.

# 114
# 115
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Цитирам се пак от другата тема с нещо великденско. И с венеца съм готова, виси на вратата, но не съм снимала още.

Скрит текст:
От мен набързо - Великден Номер 2.









# 116
  • София
  • Мнения: 3 023
Преди мен са отговорили как се боядисва с пяна за бръснене.Аз от тук видях
https://www.pinterest.com/pin/282882420325562694/
И една идея за тези които имат свещник 
https://www.pinterest.com/pin/282882420325562834/

# 117
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Моля, нека си припомним и от кои бои сме били доволни миналата година.
Аз търся едни немски на листчета, с които се обтриват яйцата (по 3 цвята са). bouquet

# 118
  • Мнения: 7 060
Миналата година яйцата ми бяха ужасно бледи, но за жалост, не помня коя точно беше боята, която използвах.

# 119
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Тези 3 вида бои си купих от ДМ ония дни. Миналата година резултатите не бяха лоши.
Не мога да линкна само снимките, затова с пълни линкове. 2 обикновени и едни пастелни.

http://www.heitmann-eierfarben.de/.cms/118-1-252

http://www.heitmann-eierfarben.de/.cms/118-1-280

http://www.heitmann-eierfarben.de/.cms/118-1-279

# 120
  • Мнения: 7 060
Ето ги
Скрит текст:
  Peace

# 121
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря. Simple Smile Постнах ги, защото сигурно и в България в ДМ ще ги има. А може би и в други държави.

# 122
  • София
  • Мнения: 3 023
Вчера направих опит да боядисам с пяната за бръснене. Ползвах само бяла черупка ,боите бяха от Фантастико.Пълна скръб стана,бледи,почти не личеше боята.Ще се боядисва по класическия начин  easter.

# 123
  • Мнения: 7 060
Благодаря. Simple Smile Постнах ги, защото сигурно и в България в ДМ ще ги има. А може би и в други държави.

Има бои в нашенския ДМ, но бях отишла за друго и бързах, та не можах да ги разгледам подробно. Взех само едни стикерчета за яйца, много симпатични.

# 124
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
http://www.heitmann-eierfarben.de/.cms/118-1-269

аз за тези питах Simple Smile

# 125
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Съжалявам, точно тези не съм купувала никога Sad, купувам си стандартните, които се разтварят във вода и оцет.

# 126
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Показаните ги има в Метро, аз онзи ден си взех.
Никога не съм ползвала такива, реших тази година да разнообразя и се радвам да прочета добри отзиви за тях.
Скрит текст:



Имаше и други видове, малко скъпички идват, за това се спрях на тези, ама може да си взема и от другите.

Последна редакция: чт, 23 мар 2017, 09:24 от kama4e

# 127
  • София
  • Мнения: 427
Това с кърпичките го виждам за първи път. Как точно става и не боядисва ли и ръцете  newsm78

Ето аз какво сътворих днес с помощта на магазина за левче (срещу 2,10лв) и джанката зад блока  Grinning







Имаше и миниатюрни гнезда като тези на снимката, но са с три яйчица и мисля да са за малко по-натам, за да му е интересно на детето и да не му писне до Великден.

# 128
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
http://prikachi.com/images/616/4637616V.jpg

Това са яйца боядисани с кърпичките. Откакто ги открих са ми фаворит. Слагат се ръкавици и се овалва яйцето в кърпичката. С една кърпичка се боядисват около 10 яйца. Но според мен цветовете са уникални.

# 129
  • България-Варна
  • Мнения: 72
Може ли да кажете как се боядисват яйцата с кърпичка. bouquet

# 130
  • Мнения: 3 909

7no6ti - много хубава аранжировка  Simple Smile

# 131
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Привет. Ето нещо новичко от мен от последните дни. Simple Smile

Специално купих 2 оранжеви чушки - стори ми се свежо да ги сложа на масата към същия цвят букет.  Sunglasses







И обещания пролетен венец за вратата за още пролетно настроение. Simple Smile



Извинете ме за снимките, толкова си мога. Wink

# 132
  • Мнения: 293
Може ли да кажете как се боядисват яйцата с кърпичка. bouquet

И мен ме заинтригувахте с тези кърпички за боядисване.... Може ли линк да видя кои са тези бои???

Благодаря bouquet

# 133
  • Мнения: 1 110
Много интересни материали за изработка на украса видях тук http://www.hobbyart.bg/povodi/velikden За всичко обаче си трябва време, а на мен напоследък все не ми достига. Все пак ще харесам нещо по-лесно, друго е да си направим нещо сами за празника. За базара помолих приятелка да направи чрез декупаж една кухненска дъска. Много красиво се получи, жалко че забравих да я снимам.

# 134
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
http://www.heitmann-eierfarben.de/.cms/118-1-269

Боите с кърпичка.

# 135
  • Мнения: 293

Благодаря, а къде ги има в БГ магазини?

# 136
  • София
  • Мнения: 427

7no6ti - много хубава аранжировка  Simple Smile

Много ти благодаря  sohappy easter

Иначе това с кърпичките ми стана интересно, ако видя да ги продават някъде ще опитам.

chrissy, много е гитин венецът, браво!

Ето няколко неща, намерени из интернет:





# 137
# 138
  • Мнения: 1 090
Може ли да споделите как става наситен цвета при боядисване с куркума? Миналата година нищо не се получи Sad
А при боядисването с лучени шлюпки как процедирате?

# 139
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Може ли да споделите как става наситен цвета при боядисване с куркума? Миналата година нищо не се получи Sad
А при боядисването с лучени шлюпки как процедирате?

яйцата се варят заедно с луковите люспи. една година опитах да нарежа люспите и да ги стегна здраво около яйцето. станаха много интересни, като мозайка Laughing
и с куркумата  ги варих. изсиах цяло пакетче в най-малката казерола  Blush добре се получиха

# 140
  • Мнения: 6 718
Може ли да споделите как става наситен цвета при боядисване с куркума? Миналата година нищо не се получи Sad
А при боядисването с лучени шлюпки как процедирате?
Намокрям лучените люспи и увивам яйцето в тях, правя няколко слоя, после пъхам в парче чорапогащник, завързва не много стегнато и варя, като изстинат, развивам. Стават много хубави.

# 141
  • Мнения: 1 090
Благодаря!
Остава да измисля заместител на чорапогащника...Wink

# 142
  • София
  • Мнения: 12 006
Че какво му е на чорапогащника? Идеален е за тази цел според мен. Разбира се, за целта бих купила най-евтиния без ликра и т.н. Simple Smile

# 143
  • Мнения: 6 718
И да не е черен чорапогащника. Peace

# 144
  • Мнения: 1 090
Ще обиколя да потърся Simple Smile

# 145
  • USA
  • Мнения: 2 151
Не бях се сещала за жълто от куркума. Непременно ще опитам, че жълтото все ми става много бледо.

Днес ми дойде музата за Великденската маса, нищо че е малко рано още.



 

Скрит текст:





# 146
  • Мнения: 453
Много красиви вдъхновения Peace
В Метро няма от тези кърпички на Heitmann, само заради тях ходихме вчера, но НЕ.
И също, може ли с тях да се правят яйцата за хапване или са само за украсата?

# 147
  • Мнения: 963
Вчера в DM гледах доста бои на тази марка, но не обърнах внимание дали имаше точно от кърпичките, сигурно ги предлагат и тях  Peace

# 148
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
SkyBlue, страхотна маса, влюбих се в чиниите ти Heart Eyes

# 149
  • София
  • Мнения: 3 023
В DM-а в Ринг Мола нямаше кърпички,даже и не са чували,че има такова нещо.

# 150
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Много красиви вдъхновения Peace
В Метро няма от тези кърпички на Heitmann, само заради тях ходихме вчера, но НЕ.
И също, може ли с тях да се правят яйцата за хапване или са само за украсата?



Да, яйцата стават за ядене. Те са си за великденски яйца. И аз вчера проверих в ДМ в МОЛ Сердика и нямаше.  Аз поръчах от този сайт: http://tophomebrands.com/index.php?option=com_virtuemart&vie … 04&Itemid=300, но имаше само от единият вид. Когато попитах служителката, тя ми обясни, че ги има в  Метро и ДМ, а то се оказва , че ги няма  newsm78

# 151
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Е аз от Метро си ги взех  bowuu

# 152
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Скай, пак голяма красота си показала!

# 153
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Миналата седмица бях в Метро и такива бои /кърпички/ не видях, хем изгубих повече от 15 минути на щанда с боите  Rolling Eyes

# 154
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Имат си отделен стелаж, в Търновското Метро бяха пред зоната с намалени стоки, близо до касите.

Скай, уникална маса! Страхотен сервиз, любимите ми цветове си съчетала!

# 155
  • Мнения: 3 480
Благодаря за темата. Очаквам с нетърпение пролетното време и Великденските празници  Heart Eyes
Иска ми се да постигна такива цветове:





Много ми харесват тези цветове.
Тук не боядисват яйца и моите умения не са висш пилотаж и затова мисля да компенсирам с украса. Поръчала съм декоративни зелена и жълта тревички, пиленца и маргаритки засега. Не знам как ще декорирам, но ми харесаха в нета и ги купих.

# 156
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Благодаря за темата. Очаквам с нетърпение пролетното време и Великденските празници  Heart Eyes
Иска ми се да постигна такива цветове:
Скрит текст:


Много ми харесват тези цветове.
Прекрасни!  Heart Eyes
И масата по-напред!  bouquet

От мен мъничко, жълтичко, мързеливко... Засега - толкоЗ Grinning
Скрит текст:

# 157
  • Мнения: 3 480
На мен ми харесва. Връзва се с интериора ти. Леко  ненатрапчиво цветно.

# 158
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Намерих най-после свещички-яйца, ура!

Абстрахирайте се от това, че навън е вечер, а масата ми е за закуска или следобедно кафе, как иначе да си покажа жълтите чаши.  Mr. Green








Тук сложих едни великденски салфетки в тази гама, за да е в тон с наближаващия празник, но тези с точките ми харесват повече иначе.  Wink

# 159
  • Мнения: 7 060
 chrissy, много весела маса!  Peace

# 160
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
 chrissy, супер е масата!

# 161
  • Мнения: 5 060
Яйцата  направени с пяна за бръснене са само за декорация, нали?

# 162
  • Burgas
  • Мнения: 503
Момичета,днес ми попадна тази публикация за пастелно сини яйца ,боядисани с отвара от червено зеле.Някой тук пробвал ли е този метод?Изглеждат много добре,не знам дали ще се получат наистина така,но аз смятам да пробвам Simple Smile
Ето линка https://www.livemaster.ru/topic/1742663-volshebnyj-sposob-okrash … a-pashalnyh-yaits

# 163
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Миналата година опитвах с червено цвекло. Трябвало да станат червени  Tired
ЦЪ! Станаха мръсно кафеникави. А цвета на течността беше като тази на снимките с червено цвекло.

 

# 164
  • София
  • Мнения: 427
Момичета,днес ми попадна тази публикация за пастелно сини яйца ,боядисани с отвара от червено зеле.Някой тук пробвал ли е този метод?Изглеждат много добре,не знам дали ще се получат наистина така,но аз смятам да пробвам Simple Smile
Ето линка https://www.livemaster.ru/topic/1742663-volshebnyj-sposob-okrash … a-pashalnyh-yaits

И аз гледах по темата за естествено боядисаните яйца. В пинтерест има страшно много идеи и различни цветове (кое по колко часа е стояло и в каква консистенция е била "отварата". Зелевити, спаначените и най-вече тези с куркума са ми фаворит. Винаги жълтата боя е пъъъъълна трагедия, а и имам доста куркума. Мисля утре вечер да си киснат (куркума, спанак и ако намеря - червено зеле), пък да видим какво ще излезе.

http://mamabee.com/12-tips-to-dye-your-easter-eggs-using-natural … from-your-pantry/

# 165
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Вчера случайно попаднах на предаване по БТВ - сутрешния блок. Там една дама обясняваше за боядисването на яйца с естествени материали. Ами, определено няма да се хвана, колкото и да е еко- , био-  и пр. За да се получи хубав цвят, яйцето трябвало да престои по час, дори и повече в отварата. Ако се боядисват 10-тина яйца - добре, но ако имам намерение да боядисам една хора... сигурно като почна от четвъртък, ще боядисвам до неделя.  Grinning

# 166
  • Мнения: 6 299
Вчера случайно попаднах на предаване по БТВ - сутрешния блок. Там една дама обясняваше за боядисването на яйца с естествени материали. Ами, определено няма да се хвана, колкото и да е еко- , био-  и пр. За да се получи хубав цвят, яйцето трябвало да престои по час, дори и повече в отварата. Ако се боядисват 10-тина яйца - добре, но ако имам намерение да боядисам една хора... сигурно като почна от четвъртък, ще боядисвам до неделя.  Grinning
Абсолютно подкрепям! Аз съм бързачка и ако трябва да се моткам цял ден ще се изнервя яко. Май прекалено почнахме да се прехласваме по еко, био и т.н. глупости.

# 167
  • Burgas
  • Мнения: 503
Споделих линка,не защото се прехласвам по био,еко и други модерни течения,просто искам да пробвам различен начин за боядисване-омръзнаха ми вече перлени,блестящи,седефени и пр.яйца.От няколко години правя декупаж ,разбира се не на всичките си яйца и да бавно и пипкаво е ,но ми е интересно.Тази година искам да направя няколко пастелни цвята,ще видим как ще се получат Peace
а и те могат да си киснат 2 часа,а аз през това време ще правя нещо друго,няма да им бая Laughing

Последна редакция: ср, 12 апр 2017, 17:51 от borka01

# 168
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
А защо приемаш поста ми като упрек към теб? Просто споделих мнението си. И аз правя декупаж, както и декорирам с хартиено тиксо и боядисвам след това. Има много и най-различни техники. Тук споделяме различни идеи и показваме както боядисаните яйца, така и всички декорации, които правим за празника.

# 169
  • Burgas
  • Мнения: 503
YanaDG  Heart Eyes,не визирах никого от вас,момичета,нито съм почувствала упрек,просто и аз изпитах нужда да се обясня Laughing ето ги моите декупажни яйца от първия ми опит,вече съм задобряла,но нямам по-нови снимки Laughing

# 170
  • Мнения: 3 480
Много красиви!

# 171
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Наистина са красиви! Със салфетки или с хартия за декупаж са правени?

# 172
  • Burgas
  • Мнения: 503
Stardust@,YanaDG,благоаря ви Heart Eyes,със салфетки е правен декупажа,фиксирани с разбит яйчен белтък.

# 173
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Тук е много ограничен избора ми, та не мога да направя много и различни. А и вече боядисвам малко яйца.

# 174
  • Мнения: 6 299
Яйцата ми са готови, но утре ще кача снимки.  Пробвах техника със салфетка, вместо  памук. Увивам яйцето с намачкана салфетка и капвам от различни цветове боя. Стават много интересни. Пробвайте.

# 175
  • Мнения: 2 069
Еее жалко, че късно видях за салфетката вместо памук. Аз нашарих няколко с памук, няколко едноцветни, повече си поиграх с тези :
http://prikachi.com/images.php?images/819/9095819s.jpg
Общо взето цял ден през няколко часа боядисвах  Joy

# 176
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Тази година пропуснах декупажа. Днес боядисах яйцата, получиха се. Използвах салфетка и домакинска хартия, става интересен релеф. Но снимки ще качвам по-късно, като завърша цялата украса за празника.

Много красиви са станали яйцата, видях снимката.

# 177
  • Мнения: 2 266
Пробвах с кухненска хартия и със салфетка,защото нямах памук,а и преди да ви прочета.Пълен провал.Определено с памук става много по-добре.Поне при мен.

# 178
  • Мнения: 7 060
Ето ги моите яйца, съжалявам за лошата снимка.  Embarassed
Скрит текст:

# 179
  • Мнения: 6 299
http://prikachi.com/images.php?images/998/9095998n.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/0/9096000L.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/1/9096001o.jpg
Това са снимките от боядисаните яйца.Последната снимка е на яйцата правени със салфетка.

# 180
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Много са ви пъстри и красиви яйчицата.
Аз тази година само червени направих, че ги и съшарих, че от бързане не прочетох инструкциите на боята  Blush

http://prikachi.com/images/21/9096021R.jpg

# 181
  • Мнения: 3 480
Момичета, извинявам се за тъпия въпрос, но не съм ползвала до сега тези термалните декорации.
Ако яйцата са боядисани преди това, като се потопят във врялата вода със стикера няма ли да се отмие боята?

Благодаря bouquet

# 182
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
При мен се е отмивала  Peace

# 183
  • Мнения: 3 480
Напълно ли? Или все пак остава пастелен цвят? Ужас. Значи да не се занимавам въобще да боядисвам тогава.
Благодаря ти. bouquet

Последна редакция: пт, 14 апр 2017, 12:31 от Stardust@

# 184
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Отдавна съм правила с тези стикери, но нямам спомен да се е отмила боята.

# 185
  • Мнения: 3 480
 bouquet
Благодаря ЯнаДГ, нямам време за висш пилотаж като техниките, които се коментират във форума, затова май ще пробвам с едно или 2 и ще видим.
Боята ми е обикновена от тези на таблетки.

# 186
  • Burgas
  • Мнения: 503
Аз правя такива стикери върху небоядисани яйца, ако искате след това потапяте яйцето за малко в боя,Но и бели да останат връхчетата не е зле.

# 187
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
И аз ползвам обикновена боя. Просто тук нямат този обичай да боядисват яйца, затова се снабдявам от България. Тази година се получиха хубави цветове, като подредя, ще снимам и показвам.

# 188
  • Мнения: 6 299
При темалните лепенки се отмива изцяло боята. На моите пишеше, че може да се боядисват едва след като е залепена лепенката. С белите връхчета е ок.

# 189
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Фаталина, много са ти хубави яйчицата!  На тези със салфетката, много хубаво преливат цветовете. Как се правят точно?

# 190
  • Мнения: 3 480
Мда, разбрах след като сама ги направих. Първо, явно заради оцета или не знам какво при боядисаните яйца не се залепват добре стикерите, отделно боята се отми. Догодина, ако не ми дойде друг акъл ще си направя пастелни. Но пак станаха хубави. Аз също съм в чужбина и поръчвам боите от ибей. Термалните стикери пак от там.

# 191
  • Мнения: 6 299
Фаталина, много са ти хубави яйчицата!  На тези със салфетката, много хубаво преливат цветовете. Как се правят точно?
Христос Воскресе мили дами!
 Криси, извини ме за късният отговор, но съм на гости и едва сега отварям да погледна нещо. Увивам яйцето с намачкана салфетка и капвам от различни бой, както се прави с памук. Овалвам го хуваво с ръце като кюфте, за да прилепне хубаво салфетката и го остовям така   поне 15 мин.. Развивам салфетката и готово.

# 192
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Христос Воскресе! Светли празници на всички ви, момичета!
Отчитам се с малко от тазгодишната украса и от подготовката за празника:
Скрит текст:




# 193
  • София
  • Мнения: 427
Воистина Воскресе!  easter easter

Ето малко яйчица и великденската ни трапеза от мен:




PS: Лалетата са наситено червени (и съответно и останалите цветове на снимката са по-наситени, но апаратът нещо не беше в настроение да снима червено  Rolling Eyes Laughing

# 194
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Много са красиви яйцата! С восък ли са рисувани?

# 195
  • София
  • Мнения: 427
Много са красиви яйцата! С восък ли са рисувани?

Да, с "писалка" за яйца. Баба ми е била от Велинград и е била голяма майсторка, за съжаление е починала преди да се родя. В къщата на дядо, обаче, имаше няколко яйца, писани от нея. Винаги съм гледала на тях като на съкровище и съм искала да се науча и аз. Преди 7-8 години баща ми се върна от магазина малко преди Великден с комплект за писане на яйца и оттогава се започна. Всяка година не пропускам да си направя такива яйца. Сега почти навсякъде в големите магазини има комплекти за "писане" и са за около 3лв.

# 196
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Наистина са съкровища. Много е хубаво, че си продължила традициите от твоята баба.
Имам го този комплект за писане от няколко години, но все не стигам до ползването му. А и сега, когато сме тук, просто боядисвам малко яйца, колкото да спазим обичая. Не губя надежда, че за някой Великден ще имам и писани яйца  Grinning.

# 197
  • София
  • Мнения: 427
Наистина са съкровища. Много е хубаво, че си продължила традициите от твоята баба.
Имам го този комплект за писане от няколко години, но все не стигам до ползването му. А и сега, когато сме тук, просто боядисвам малко яйца, колкото да спазим обичая. Не губя надежда, че за някой Великден ще имам и писани яйца  Grinning.

Аз се каня от години да "изпиша" кухи яйца и да ги използвам за украса (и да могат да се запазят с години), ама така и не съм се наканила, но ти можеш да пробваш. Така когато имаш време, без значение кое време от годината е, може да го направиш.

Иначе това е тазгодишната ми гордост - яйцата, които направих при майка ми и останаха при нея (затова не ги бях снимала, но ми изпрати снимки Simple Smile )

# 198
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
И аз много харесвам тези писани яйца,но не съм правила.

Какво има в писалката,та пуска черно?
Не ми е ясна много технологията...сварени ли се рисуват,кога се боядисват,как се маха восъка?

# 199
  • София
  • Мнения: 427
Яйцата се сваряват и се оставят да изтинат. Ако са топли - нищо не се получава, понеже восъкът отива навсякъсе. (може да се правят и кухи яйца (издухани)
Черното е восъкът. В самата писалка няма нищо, тя е просто дървена пръчка с метален конус накрая. В него се поставя восък. Може да е черен или от някоя истинска свещ, единствено е важно да е чист восък без примеси. Писалката се доближава до пламъка на свещ и от топлината, восъкът се нагорещява и започва да тече. Така се рисува.
После се боядисват яйцата. Важно е боята също да е студена. След това внимателно се подсушават, за да не останат петна.
Накрая, за да се махне восъкът, отново се използва свещ. Яйцето се доближава до пламъка и се избърсва с кухненска хартия. Важно е да не се прегрява, защото започва да излиза течност през порите на яйцето, която разваля боята. Тази част е до усет и опит. Трябва да се усеща дали и колко се е нагряло. Най-добре е да се нагрява по съвсем малко и да се повтаря, отколкото да се бърза и всичко да се развали.

Общо взето - това е. Накрая се гланцира с олио като останалите яйца.

# 200
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Ето и моите яйца.Скромни защото бързаха да изчезваме с мотора  Mr. Green

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 26 386
Много благодаря за подробната информация bouquet
Другата година ще пробвам

# 202
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Новата Великденска тема

Общи условия

Активация на акаунт