Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки

  • 83 890
  • 851
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 1 549
Алина, защо не искаш да ходиш на невролог?
Милгама Н или други такива Б комплекси се предписват при такива проблеми, но все пак е хубаво да те види лекар.
[/quote
Да, Алина, ще ти дадат Милгама Н, мускулен релаксант и нещо за мазане. Не се притеснявай, а отиди, за да не се мъчиш с тая болежка

# 541
  • Мнения: 4
Здравейте, дами. Вчера бях на преглед с вагинален ехограф, но ми направи впечатление, че докторът не сложи презерватива пред мен, а докато аз се събличах той беше в другия край на стаята. Акушерката се мотаеше, но лично аз не съм видяла с очите си подменянето на презерватива.
Та въпросът ми е какви са рисковете? Днес смятам да му се обадя, но едва ли и да е сбъркал ще си признае

# 542
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте, дами. Вчера бях на преглед с вагинален ехограф, но ми направи впечатление, че докторът не сложи презерватива пред мен, а докато аз се събличах той беше в другия край на стаята. Акушерката се мотаеше, но лично аз не съм видяла с очите си подменянето на презерватива.
Та въпросът ми е какви са рисковете? Днес смятам да му се обадя, но едва ли и да е сбъркал ще си признае

Просто не си го видяла, абсурдно е!

# 543
  • София
  • Мнения: 22 975
Аз пък никога не съм гледала, обикновено си гледам към тавана, добре, че не съм се сетила и за това да се тревожа, че много щеше да ми дойде.  Mr. Green

# 544
  • Мнения: 4
И аз така мисля, понеже сме на прага на бебеправене и той го знае, едва ли ще ни изложи на такъв риск.
Все пак филмът се задейства и мисълта за това ме побърква Sad

# 545
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз така мисля, понеже сме на прага на бебеправене и той го знае, едва ли ще ни изложи на такъв риск.
Все пак филмът се задейства и мисълта за това ме побърква Sad
Няма как да се случи, сменил го е или преди да влезеш или докато си се събличала. Не го мисли, невъзможно е!

# 546
  • Мнения: 4
И аз така мисля, понеже сме на прага на бебеправене и той го знае, едва ли ще ни изложи на такъв риск.
Все пак филмът се задейства и мисълта за това ме побърква Sad
Няма как да се случи, сменил го е или преди да влезеш или докато си се събличала. Не го мисли, невъзможно е!
Благодаря за успокоението Simple Smile Дано наистина всичко е наред, като казах на мъжа и той се стъписа направо. Но дано наистина няма проблеми Simple Smile

# 547
  • Мнения: 964
Аз пак с моята киста  Cry
миналия месец я пунктирах за втори път тъй като след първия се напълни отново и сега месец и половина след втората пункция (началото на август) , кистата отново е взела да се пълни и е вече 9 мм  Cry  е писна ми казвам ви
не ми се ще от страх трета операция на гърдата , защото всяка интервенция крие рискове , но не искам и кистата да я имам  Tired
между другото през тези месеци съм взимала по 2 сутрин и 2 вечер вечерна иглика + хомеопатия , мед вино и алое и черен бъзак ... какво ли не само и само да се махне или поне спре и не ще и това е
ще питам и в другата група дали е имало жена с подобен проблем .
Лекаря спокойно ми каза че на ТОЗИ ЕТАП  съм за проследяване , но мен ме е страх тази киста да не се окаже нещо , въпреки доброкачествения пунктата . Направо ми  съсипва живота от този страх  Crazy
Давайте съвети  Praynig

И аз така мисля, понеже сме на прага на бебеправене и той го знае, едва ли ще ни изложи на такъв риск.
Все пак филмът се задейства и мисълта за това ме побърква Sad
Няма как да се случи, сменил го е или преди да влезеш или докато си се събличала. Не го мисли, невъзможно е!
Благодаря за успокоението Simple Smile Дано наистина всичко е наред, като казах на мъжа и той се стъписа направо. Но дано наистина няма проблеми Simple Smile

по принцип лекаря няма как да чака да влезе пациента и пред него да демонстрира нахлузването на презерватив  Naughty това е абсурдно според мен  Stop.
след като се прегледа пациента преди теб още на момента се маха и хвърля презерватива в повечето случай , а кога слагат новия и аз не съм запелязала , но демонстрациите са редки и принципно не би трябвало да им е практика така че ти за това спокойна !

# 548
  • Мнения: X
Моят гинеколог винаги слага пред мен презерватива (ама как звучи  Mr. Green), само веднъж в Надежда не видях да го сменят и се стреснах, но предположих, че едва ли ще рискуват (все пак бях и много бременна), таа вероятно го сменят след всеки преглед. А видя ли дали го изхвърлиха след прегледа ?

# 549
  • Мнения: 11 364
И аз така мисля, понеже сме на прага на бебеправене и той го знае, едва ли ще ни изложи на такъв риск.
Все пак филмът се задейства и мисълта за това ме побърква Sad

Тези ти мисли са леко притеснителни. За да си в темата е ясно, че те спохождат страхове, но ако продължават трябва да се видиш с психолог.
Бременноста ескалира хормоните и тревожността.  Hug

Относно казуса  - струва ми се много трудно да те прегледа с ползван презерватив. Той се изхлузва, набра и вади при изваждането от пациентката. Като навик е да го метне в кошчето веднага след пациентката. Все едно ти като си измиеш ръцете инстинктивно посягаш към кърпата.
Единствено остава въпросът дали си е дезинфикцирал уреда под преерватива и дали си е измил ръцете. Но няма как да ги мислим всичките тези неща  Peace

# 550
  • Мнения: 4
Благодаря ви, за отговорите. Напоследък ми се събра страшно много и този страх наистина не знам как се появи, конкретно за ехографа и сменянето за презерватива. Случват се доста големи промени в живота ни и малко като поразмислих- наистина сте прави, че почти е невъзможно да не го смени.
Опитвам се да намеря тънката граница между отговорното родителство и прекаленото вманиечаване.
Благодаря още веднъж. Ще се опитам да не се фокусирам върху негативните неща..

# 551
  • Мнения: 2 204
Абе вие при тези доктори на прегледи ли ходите или да правите секс. Какви са тези презервативи, дето не ги сменяли.  Shocked Аз никога не ползвам един и същ презерватив два пъти. След секс винаги го хвърлям. Не ми се вярва докторите да използват един и същ презерватив два пъти, щом обикновените хора го хвърляме след първия път.

# 552
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Абе вие при тези доктори на прегледи ли ходите или да правите секс. Какви са тези презервативи, дето не ги сменяли.  Shocked Аз никога не ползвам един и същ презерватив два пъти. След секс винаги го хвърлям. Не ми се вярва докторите да използват един и същ презерватив два пъти, щом обикновените хора го хвърляме след първия път.

Joy

# 553
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Svetlinar, и мен страх ми съсипва живота вече 5години и половина Sad страх от цистит, от болката, която поражда. Вече не съм същият човек, не живея нормален живот. Първата мисъл сутрин е дали ще мине добре деня или може да се стовари с всичка силасила болката отново. По всяко време мисля за това, притеснявам се, страхувам се ужасно. Преди години ходих на психиатър, изписа ми антидепресанти, но ги спрях след 7-8 месеца. Психотерапевт не знам дали има в града ни, а и няма да мога да си го позволя.
Страх ме е, ужасно е чувството.... в постоянна паника съм, не живея нормално Sad

# 554
  • Мнения: 193
То не че е хубаво да имаш конкретен страх, но пък като мен да те е страх от всичко...също не е работа. Nerd

На мен пък ми закъснява със седмица вече. Имам симптоми, че ще ми дойде от преди очакваната дата. Кръст, корем. И нищо! В момента съм подута, с чувствителни гърди и ми се гади.
Не съм правила секс въобще от предния си цикъл до сега. Предният ми цикъл си беше доста обилен, защото беше 1-я нормален след спиране на противозачатъчни. Това е 2-ят ми месец без противозачатъчни и очаквах такова разминаване, обаче миналия месец, не сега. Обаче миналия месец направо си ми дойде цикълът на секундата, а сега никакъв го няма.
На мое място кога бихте отишли на гинеколог (както се досещате, направо не знам как все още не съм се раззвъняла за час и само се успокоявам, че може да е от смяната на времето...примерно)?

Общи условия

Активация на акаунт