На колко градуса перете дрешките за бебчо?

  • 3 846
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 293
Дрехите на децата ги пера отделно от нашите дрехи и на 50 градуса а някой на които е указано 40 по моя преценка ги пускам на 40 или 50 както дойде и досега нищо им няма.
После дрехите ги гладя с пара.
maria ra аз дрешките ги държах подредени в чекмеджетата и мисля че това е достатъчно.
Успех и леко раждане на maria ra и tazivania .

# 16
  • София
  • Мнения: 6 173
Пера при 40 градуса и центруфуга 800 оборота. Не разделям дрешките на бели и цветни. До сега  за 11 месеца няма развлечена или захабена от пране дрешка.

Леко раждане   bouquet

# 17
  • Мнения: 723
Само на 30 или 40, а и за самата пералня не е много препоръчително да се пере често на високи градуси. Освен това, с хубав перилен препарат всички петна се изпират и на ниски градуси.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 260
Пера ги на колкото пише на етикета. Иначе пера с "бебешки" прахове ("Тео бебе", Persil Sensitive). Ако има упорити петна,  от моркови например, ги пера по два пъти, като първият е с обикновен прах. Откакто Ади е на 1-2 месеца, използвам и омекотител - Silan Sensitive или Semana Sensitive. На ръка пък пера със сапун "Тео бебе".

# 19
  • Мнения: 237
Само на 40 градуса без да ги разделям на бяло и цветно.Бебешките дрешки не пускат(така поне се очаква).С "Тео бебе" и бебешки омекотител на "Ленор".А за упоритите петна ползвам "Бингола" за петна-чудна работа ,по-добро от "Вениш" и по-евтино Wink

# 20
  • Мнения: 723
Само на 40 градуса без да ги разделям на бяло и цветно.Бебешките дрешки не пускат(така поне се очаква).С "Тео бебе" и бебешки омекотител на "Ленор".А за упоритите петна ползвам "Бингола" за петна-чудна работа ,по-добро от "Вениш" и по-евтино Wink

"Бингола" препарат за петна на 'Бинго' ли е (така ми звучи)? Не съм го чувала, а от Вениш хич не съм доволна!Колкото до непускащите бебешки дрехи, на дъщеря ми й подариха две оригинални блузи на Бенетон, купени от Германия и Испания, които пускат ужасно, а други блузи, с много по-наситени цветове, евтини, купени от тук не пускат...Така че риск и изненади винаги има, затова в прането слагам цветоулавящи кърпички.

# 21
  • Мнения: 1 520
Аз лично пускам почти всичко на над 60 градуса. Гледам какво пише на етикетите, но не спазвам.  Rolling Eyes Не съм доволна как пералнята ми изпира на по-ниските градуси.
Искам Новааа.   Laughing

# 22
  • Мнения: 1 503
Аз пера на 40-50 градуса със Сано максима,но да ти кажа ,ако на някое боди има аки от бебо(коеото понякога се случва)трябва да се тръкне преди това на ръка Peace.
Леко раждане

# 23
  • софия
  • Мнения: 757
белите ги пера винаги на 60 градуса,а цветните му-на 30(на кратка програма ,за 30 мин)

# 24
Ако не сме много заспали /т.е. въобще да не се сетим за копчето с градусите/ с таткото обикновено ги перем на 50 градуса с един хипоалергенен израелски концентриран прах.

# 25
  • Мнения: 40
Здрасти maria! Аз съм изпрала и подредила част от нещата като одеалца, пеленки, завивки, хавлиики. Голяма част от тях прибрах в раклата, а останалите наредих в чекмеджето под креватчето, но тък като е вдигнато на по-високото ниво и има дупка сам ги покрила отгоре с едно изпрано одеалце колкото да не се прашат. А за самите дрешки мисля че като ги сложим в шкафчетата кото за затворени няма да има проблеми. Аз мисля да не ги слагам в найлон.

# 26
  • Мнения: 22 908
Само на 40 градуса без да ги разделям на бяло и цветно.Бебешките дрешки не пускат(така поне се очаква).С "Тео бебе" и бебешки омекотител на "Ленор".А за упоритите петна ползвам "Бингола" за петна-чудна работа ,по-добро от "Вениш" и по-евтино Wink
Не се предоверявай,имали сме дрешки на Риплей/от Италия /без да искам бях пуснала едното червено панталонче в белите дрешки.Няма да казвам какво стана прането-наситено розово и отиде в кофата #Cussing out аз винаги ги разделям по цветове/поне светли и тъмни/А от Вениш и аз не съм доволна.

# 27
  • Мнения: 596
Ако не са замърсени на кратката програма на 30 градуса, ако имат петна, първо ги изпирам на ръка, а после на 40-50 градуса в пералнята.

# 28
  • Мнения: 8 769
Пера на колкото градуса пише по етикетите. Повечето изискват 40 градуса.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Слагам термостата между 30 и 40 градуса-значи 35-36.

Общи условия

Активация на акаунт