Име за момиче с К

  • 11 499
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 25 899
Аз не бих го причинила на детето си, който го влече нека кръщава Кресида и КаЯ. Hug

# 62
  • Мнения: 1 786
На мен Кая ми харесва също, не го свързвам с риби, по-скоро с някакво галено от Калояна и подобни . По темата - колега на леля ми има внуци близнаци , момчето е кръстено дословно на него, а момичето на двете баби - Красимира и Елена = Красилена . Не е особено хубаво , но го споменавам като вариант .
Други имена с К, които май се са споменати са :

Капка
Касияна
Кателия
Кора
Ксантия

# 63
  • Мнения: 25 899
Тази тема наистина избухна с имена. hahaha

# 64
  • Австрия
  • Мнения: 2 325
Тази тема наистина избухна с имена. hahaha

Аха  Grinning Да обобщим значи топ-имената  Wink:

Цитат
Камилла
Красения
Клодия
Коралия
Касияна
Кателия
Кресида
...
Крисия
Кора (в БГ?)
Кая (пак бг)

пп. Лично не бих дала никое от тези имена на детето си. Също и Кичка, Куини, Ксения..

# 65
  • Мнения: 1 786
Само да вметна за имената, които явно са ви много странни и съм ги написал аз  -
Кора /с ударение на О / е от гръцки и значи "девойка, дъщеря" . То и Дебора на мен ми е много нетипично за нашите ширини, обаче хората го харесват и го ползват .
Касиян /а/ - според именника е от латински и е име на календарен светия .
Кателия  - отното от гръцки значи "много милостива".

Имената са си абсолютно нормални, това че някой не ги е чувал не ги прави измислени .

# 66
  • Австрия
  • Мнения: 2 325
Не съм твърдяла, че имената са измислени. Имам необходимата обща култура за произхода им.. не става въпрос обаче за това, Jack.  Peace
Да попитам все пак, освен началната буквичка К, какво общо имат с Красимир? И доколко и как биха се приели от повечето хора в България?

Кателия ще стане Катилия, Коралия ще се превърне в Куралия, Камилла? ...  Crazy Ами, не.. не бих си кръстила дъщерята така. И иманно заради това не бих дала такива предложения другиму.

Последна редакция: сб, 11 мар 2017, 13:01 от DimS.

# 67
  • Мнения: 1 786
То в училище имахме една Симона , на която й викаха Бидона, но все пак ... Подигравки винаги могат да се измислят , независимо от името .

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 294
Кателия е мъжко име, а не женско.Дядо ми се казваше така.Д-р Александров от Ин витро центъра във Варна също се казва така.Има и други мъже, предимно възрастни с това име.Абсолютно неподходящо е за момиченце.
Кая за всички по нашият край си е вид риба, макар че ударението в името и това на рибата е различно.

# 69
  • Мнения: 5 609
Сетих се за Каталея.

# 70
  • Мнения: 32
Коралия, Клодия, Кресида?! Направо ми звучат извратено за БГ. Свекър й ще гледа като гръмнат Grinning
Катрин е моето предложение.

# 71
  • Мнения: 4 709
Катерина или Карина

# 72
  • Мнения: 126
Карина е едно от любимите ми имена  Heart Eyes и значението на името е красиво.
Също така Кая и Катрин са хубави имена, съобразете името така, че да пасва със следващите две имена  bouquet
И все пак човекът прави името, затова на първо място нека е здрава малката принцеска, а мама щом я види, на момента ще й даде най-подходящото име !
Лека бременност, авторке и късмет ! Hug

# 73
  • Мнения: 4 709
И все пак човекът прави името, затова на първо място нека е здрава малката принцеска, а мама щом я види, на момента ще й даде най-подходящото име !
Ех, ето това оправдание много ме дразни, като човека правел името, трябва ли цял живот да си мрази името. Да търпи подигравки само защото майката си мислела навремето, че е хубаво според нея  ooooh! Остава и Камилла да го пише  ooooh! пък после детето да страда и да се опитва да прави името.

# 74
  • Мнения: 25 899
И все пак човекът прави името, затова на първо място нека е здрава малката принцеска, а мама щом я види, на момента ще й даде най-подходящото име !
Ех, ето това оправдание много ме дразни, като човека правел името, трябва ли цял живот да си мрази името. Да търпи подигравки само защото майката си мислела навремето, че е хубаво според нея  ooooh! Остава и Камилла да го пише  ooooh! пък после детето да страда и да се опитва да прави името.
Така е.  Peace
Името та името...никога няма да забравя в гимназията имаше една Керанка, кръстена на баба си естествено, винаги и беше неудобно да си казва името.

Общи условия

Активация на акаунт