Здравословно хранене в училище?

  • 17 600
  • 175
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Съучениците на дъщеря ми и се присмиват, когато носи домашна пица, мъфини, сладки.

Децата се чудят за какво да се подиграват,ако не е за храната ще е за маратонките,дрехите,очилата...

Определено се зарибяват.При нашите в голямото междучасие,една групичка вадила кой каквото има и си правели голяма маса.Класната много се забавляваше с тях.

# 106
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Всъщност мъфините се харесват, но не и другите домашни неща. Като цяло обаче това не ме притеснява. Тя знае кое е полезно и кое не и много рядко си купува вафли или сухи пасти от училище, всичко друго си носи от нас. На обяд хапва на стола и то почти всичко, защото харесва т.нар манджи и на стола и е вкусно.
Повече ме притесняват хранителните навици на моя клас (учителка съм на 1кл). Ядат всевъзможни боклуци, на стола връщат храната недокосната, а тези които се прибират за обяд (питам ги какво са яли) също не могат да се похвалят с особено полезна храна. Миналата седмица в часа по Околен свят им говорих за пирамидата на здравословното хранене(макар да го няма в учебния план), изработихме дори такава като те оцветяваха картинките на различните продукти, но мисля че никой не си взе поука. Отделно мен ме виждат всеки ден с кутия с плодове, моркови, кисело мляко,варени яйца, но казват че това било гадно (особено млякото).

# 107
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Може да го подхвърлите на следващата родителска среща.Но ако и в домовете си не се хранят особено добре,едва ли нещо ще промените.
В първите класове е примера от родителите и храната,която родителите приготвят,след 5-ти клас вече започват и сами да си вземат решения,като имат някой лев в джоба.

# 108
  • Мнения: 7 325
Много жалко. Аз по-горе бях писала как дъщеря ми зариби половината си клас за домашните мъфини, сладки и подобни. Даже в момента пека мини пици на ролца, за да изпратя утре. Всеки божи ден 12 бройки за нея и за почерпката. Ако дъщеря ти пробва да черпи, дали няма да се получи? Моята дъщеря отначало ходеше с 2 бройки, сега са 12. ooooh!
Всеки ден ли правиш закуска на половината клас?

# 109
  • Мнения: X
Мхъм, всеки ден по 12 сладки или кексчета, или мини пици на ролца. Ама правя само неща, които са супер лесни за приготвяне.

# 110
  • Мнения: 47 988
Аз правех пиле с корнфлейкс и чеснов сос за половина клас. Родителите върнаха жеста на почерпка с кфс и дюнери.  Laughing Confused Тогава се бях ядосала, сега ми е смешно. Понякога не се получава и толкова. Не можем да променим целия свят.

# 111
  • Мнения: 7 325
Аз си мисля нещо за споделен ангажимент. Не че не бих постъпила като  the wishmaster, ама ако детето ми всеки ден ми обяснява какво е яло бих се обадила на другият родител и бих му предложила помощ. Колкото и да са елементарни нещата които приготвя влага и време и средства.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз правех пиле с корнфлейкс и чеснов сос за половина клас. Родителите върнаха жеста на почерпка с кфс и дюнери.  Laughing Confused Тогава се бях ядосала, сега ми е смешно. Понякога не се получава и толкова. Не можем да променим целия свят.

Разбира се,а и няма смисъл.Всеки има свое виждане за правилно и неправилно.

# 113
  • Мнения: X
Аз си мисля нещо за споделен ангажимент. Не че не бих постъпила като  the wishmaster, ама ако детето ми всеки ден ми обяснява какво е яло бих се обадила на другият родител и бих му предложила помощ. Колкото и да са елементарни нещата които приготвя влага и време и средства.
В интерес на истината, съм леко изненадана, че нито един родител не е върнал жеста с черпенето, нито веднъж. Но, най-вероятно нямат време хората. Аз работя основно от дома и все мога, докато попълвам поредната таблица, да изпека тава мъфини. Ако съм като тях по 10 часа навън, не бих могла. А и кулинарията ми е хоби, а виждам, че дъщеря ми е щастлива от тези почерпки в голямото междучасие, та не ми е голям зор да го направя. Знам, че ако беше единствена с кутия домашна храна, щеше да се чувства аутсайдер и нямаше да хапне посмъртно. Та, за нея ми е важно.

# 114
  • Мнения: 7 325
Напълно съм съгласна с теб. И аз бих постъпила така. Но колкото и да съм заета бих ти се обадила и бих ти донесла поне продукти. Ей така от благодарност за жеста, че ми храниш детето.
Както и да е, важното е детето ти да е щастливо.

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
the wishmaster, ако бях майка на някое от децата, които черпиш редовно, след 2-3-я път бих обяснила на детето ми да откаже. Ми ти направо си ги изхранваш, а ответната страна нехае. Абсурдно ми е. Което пък е толкова нормално за държавата ни...
Аз също предвиждам по-малко за желаещи да опитат, но то е различно.  И моето опитва от другите, пращала съм и рецепти...

# 116
  • Мнения: X
the wishmaster, ако бях майка на някое от децата, които черпиш редовно, след 2-3-я път бих обяснила на детето ми да откаже.
По-скоро бих купила 1-2 шоколада, ако нямам време да приготвя нещо и бих пратила да се черпят. Да откаже е кофти- ще гледа отстрани как другите деца нагъват вкусотии. Няма нужда за едно кексче да се подлага детето на подобно нещо. Още повече, аз правя само неща, които не ми тежат като труд и финанси.

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Затова рекох, че ще обясня, няма да забраня, ще разбере детето.  Simple Smile

# 118
  • Мнения: 2 114
За мен е неприемливо да се черпи всеки ден половината клас. Тези родители не знаят ли, че някой изхранва децата им ежедневно? И моето оставаше най-редовно без ядки и плодове, защото на другите не им купували бадеми, орехи и кашу, ягоди и малини. Или не им купуват или ги мързи да им ги пратят! Но това не е мой ежедневен проблем. Говорихме, че е номално да предложи на едно две близки деца да си вземат, защото за повече няма как да носим. Иначе е лесно да пратиш пари и за възпитаваш как се пазарува от лавката!

# 119
  • Мнения: X
Затова рекох, че ще обясня, няма да забраня, ще разбере детето.  Simple Smile
Ти по-добре прати по детето от знаменитата си баница. Ще я ометат като скакалци африканска реколта. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт