За пюретата, цените и безумието.....

  • 2 823
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 930
Аз не , че съм тръгнала мръвка да давам още, имаме още 3-4 месеца, ама се оцъклих бая.......

# 16
  • Мнения: 481
Ами като толкова те шашкат цените на Хип си избери някоя по-евтина марка....
Не е казано, че това са най-добрите пюрета, а другите са боклуци.....
Аз с близначките не мога да си позволя да купувам скъпи пюрета и не го и правя! Купувам от тези на Ганчев. Девойките ги ядат с голям апетит. Е, в началото им се мръщеха малко, но сега вече им се радвата само като видят бурканчето.

# 17
  • Мнения: 4 078
Докато давах готови, ядеше основно Бебивита, Сънвал, Овко. И Хип разбира се.  Семпер по-рядко, 2-3 пюрета. Плодови - само АмАм и Мандев, също и 2 вида на Овко. Понеже е алергична, тези марки имат продукти, които ни изнасят. Ганчев не можеше да яде заради редица ползвани при приготвянето им алергени, просто нямаха нищо подходящо като за нас. Обядът за една седмица ми струваше към 15 лв - така пазарувах - за седмицата веднъж. Докато преминавахме към готвено редувах така - зеленчуковите ги правех аз, а давах готови само месни. Добра идея са замразени зеленчуци на Бондюел, тях много ги ползвам. Съчетани с ориз са екстра, а пък с кафяв ориз - още по-добре. Можеш поне 2 пъти в седмицата да давш това.
Пазарувах също така от еко-магазина на Ситняково. Там проверяват нитратите. Преди месец купих едно зайче за 18 лв, до момента не сме употребили и 1/3 от него.
Сега готвя, да не кажа, че вече яде от нашето ядене - по-скоро понеже кърмя и съм на диета заради алергията й, ядем едно и също с дъщеря ми, просто готвя без сол, пасирам на едро и така.

# 18
  • Мнения: 1 680
Тиква, селска в комбинация с картофи, давам банани мачкани и другото купувам Crazy

# 19
  • Мнения: 1 547
Ами не ни изнасят цените на пюретата и затова се мъчим да изкарваме повече пари. Майтапът настрана, но е така. Детето ми не хапва Ганчев. Опитвал е плодово на Ам Ам и е ял 2-3 пъти Мандев. Оттам нататък само Хип, Гербер, Нестле Алете, Сънвал и понякога Семпер. Сега хапва пюре - зеленчуково или месно само когато пътуваме или се налага да сме извън къщи.
Аз съм мързелива, не готвя често и не мога да те посъветвам.
Като пораснете ще ви бъде доста по-лесно - ще отделяш от вашата храна и няма да се налага да купуваш скъпи пюрета.

# 20
  • Мнения: 599
Сънвал и производните им Алнатура и Зоннатура са много добри. И аз пазарувам от въпросното магазинче на Патриарха Wink Нямат оризово нишесте като Хип. А Нестле Алете имат сол!!
Като цяло готвя всичко сама, само за разнообразие/пътуване купувам - Семпер, Сънвал, Нестле, Хип. И Гербер инцидентно. Така не е никак скъпо.  За мое учудване забравено плодово пюре на Гербер изкара цяла седмица извън хладилник, без да се развали  newsm78

# 21
  • Мнения: 2 220
Основно си правя пюретата. Вносните марки са наистина скъпи, а за недоброто качество имаме не един или два примера. За българските също. Като ги правя поне знам точно какво слагам в тях. Естествено, давам и готови, в началото само на Хип и Нестле, а сега понякога и на Ганчев (плодови).

# 22
  • Мнения: 1 737
Всичко готвя сама, готово купувам само 1-2 пъти месечно. Не заради финансовата гледна точка, не съм съгласна с много съставки дори и в по-скъпите пюрета, а с плодовите - съвсем, не признавам сварените плодове. През зимата готвих със замразени зеленчуци на Бондюел.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 057
Купувам готови пюрета с плодове или зеленчуци, на които не им е дошъл сезона. Бебчо предпочита "Семпер". През останалото време си ги приготвям сама (поне знам какво слагам вътре). За месото - накарах баща ми да провери на село, дали можем да купим заек от някого, за да захраня със заешко. После купих една пуйка от ХИТ, сварих я, обезкостих я и право във фризера. Сега минавам през пазарчето, купувам картофи и моркови, от магазина взимам замръзени броколи, грах и готвя зеленчукова супа. Не слагам сол и отделям за детето. Добавям месото вътре и пасирам. Количеството го слагам в бурканчета от готово пюре. Скъсва се да яде. Grinning Плодовете (от компот, за сега) ги пробутвам с кисел.
Иначе, съгласна съм, че доста скъпичко излиза да купувам готови пюрета.

# 24
  • Мнения: 3 926
Купувам като ме примързи да готвя Wink , но иначе готвя ден за ден. Верно, аз предвидливо още като бременеех строих родата да замръзява и сега успешно си бера плодовете на многото акъл от камерата Mr. Green Иначе ако караш само на готови - не се издържа Confused , пък и те са едни комбинации ooooh! ум да ти зайде - като спанак и сметана за пет месеца Shocked

# 25
  • Мнения: 11 547
Аз приготвям в къщи и купувам горе-долу по равно.Купувам предимно на Гербер.Особено месните със заешко и пуйка Беба много ги харесва.Нестле не купувам защото имат сол.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 711
Високи са цените няма две мнения!Аз късно захраних и това беше през зимата и изцяло си е на готовите пюрета!Български не съм давала,затова и идваше нанагорно.Сега започваме кухня и се надявам да и харесва манджата и постепенно да минем към нея и да се откажем от Хип и Сънвал.

# 27
  • Мнения: 2 885
Мен ми е странно, защо цените във Варна са по-високи отколкото в София?!
В Софето поне има разнообразие от марки, слава богу. Praynig
Не се стряскам от цените, ама и само на 160 лв. не разчитам. В бачкането е истината!
Купувам от всички марки, без българските Ганчев/Мандев/Ам-ам.
Правя комбинации и засега нямам отказ - всичко яде дребното.
Купувам от едно магазинче на Мадрид "Хер бебе" /малко са по-скъпи от Метро
с някоя и друга стотинка/ и съм много доволна.
За цял месец му правя на Стефан менюто и харча е един път.
Не се усеща. Колкото вечеря за двама в ресторант. Peace

# 28
  • Мнения: 46
Когато се роди големият ми син, в далечната 1996 година  на пазара нямаше абсолютно никакви зеленчукови и месни пюрета и затова се наложи сама да ги правя. Всъщност тогава основно се правеше картофено пюре и се добавяше друг зеленчук/ морков, тиквичка, чушка....../, а месното като  се прибави лъжичка смляно месо, основно пилешко. Само плодови пюренца съм купувала тогава.
Сега след десет години пазара е наситен откъм марки и видове, но за съжаление цените на вносните са доста солени за българската майка  Rolling Eyes.  Плодови пюренца купувам, т.к. в момента няма голямо разнообразие освен ябълка и банан на пазара, а зеленчуковите и месните се наложи да ги приготвям т.к. моето гардже въобще не иска и да чуе за купешко. Абе пробвали ли сте им вкуса на тези пюрета Mr. Green. Само не си мисли, че готвя всеки ден ooooh!. Приготвям и затварям в бурканчета, които после пъхам във фризера и готово  Laughing. Понякога пасирам картоф със сирене и масълце, което много му се услажда , можеш да пробваш.

# 29
  • Мнения: 77
Готвя всеки ден.Отнема ми не повече от 30 минути.Сварявам на пара и пасирам с кърма.Ако е месно с булиона.Пазарувам от магазинчето на Ситняково.Имам и малко домашни замразени зеленчуци.Изптосих си малко домашно пуешко от една приятелка. Давам готови плодови н ХИП И СЪНВАЛ.На Ганчев му нямам доверие.Като се има предвид,че изяжда по половин плодово на ден приемлива е цената.В Семпер и Бебевита има захар.Каката не ядеше  никакви месни и зеленчукови и също съм й готвила.

Общи условия

Активация на акаунт