Февруарчето е тука - плаче, смее се и гука

  • 56 874
  • 750
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 508
Това, което зная, че до годинката на детето трябва да се запазят две млечни хранения. Аз давам вечер мляко, приспива се с него. Преди това яде бисквита, мисля, че го засища, защото напоследък спи по-добре. Сутрин също давам мляко и яде чак на обед.
Аз пък се чудя не правя ли прекалено големи паузи между храненията. Макар че детето не плаче и не търси храна.

# 676
  • София
  • Мнения: 4 713
Ами, да кажа право, нямам случай да си е изяла трите купички от деня до дъно. Даже напротив, дори след вечерята остава храна за изхвърляне. Явно и сипвам много или тя яде малко, не знам. Имам предвид, че се старая да изхвърлям минимално,, но пак изхвърлям, щото неизядените неща от деня, не ги пазя за следващия ден, а отиват в канала. А най-много мразя да изгвърлям храна.
Ето, например, днес - сутрешната каша и е на половина, обедното също, следобед всичко си изяде. Обедното го изхвърлих, щото е зеленчук и озбягвам да подгрявам зеленчуци няколко пъти, така че ще и допълня малко към сутрешното и ще и го дам да яде.

Но по принцип, да, ако си изяде всичко и сипвам ново.

Друго, което се чудя не и ли се събира много каши за деня - сутрин каша, следобед каша, вечер каша? Мислех вечер дали да не давам по-малко каша, а да добавям зеленчук, ама,  нали уж кашата засищала повече, че да спят през нощта? Не знам, много ми е объркващо. Педиатърката вика "давай повече каши, да наддава повече", ама, както беше писал някой нагоре, то, пък бива ли три пъти дневно каши? Не знам, вие?
Три пъти каша на ден ми стръват много и ако от нея се пълнее и аз бих дала на моето !а защо не прецените колко горе долу изяжда каша на едно ядене и да давате същото количество всеки път ?искате да кажете че преди лягане давате нещо по различно от мляко ?!

# 677
  • Мнения: 1 107
Е, кашата е въглехидрати и от нея, да, пълнее се. Колко полезно се пълнее е друг въпрос Simple Smile Но ваш'то дете, с тези 10 кг, колко повече да пълнее? Вие какви хранения правите и с какво?

Ами, давам максимума, който яде на едно ядене, щото яде всеки път различно. Понякога го изяжда до дъно, друг път една трета. Но, ако точно тази сутрин и се яде, а аз съм сипала малко, не ми се греее повторно, да сипвам, да приготвям и за това така се получава. Но долу-горе се наместваме, де. Все по-малко изхвърлям.

За млякото - аз я кърмя сутрин ((суче към 6+ и към 8.30-9.00, ако не съм станала) и вечер (яде към осем+, кърмя я към 9.30+ и цяла нощ) на воля, а през деня след ядене. Вода не пие особено и си мисля, че като суче си утолява жаждата. Колко суче вече не следя - знам, че по някой път ме ползва за биба, друг път я усещам, че цока.

А какви са ви паузите през които храните? Ние с това кърмене и ядене нонстоп сме във въртележка.

# 678
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Тъй като е на АМ може би не съм много в полза, но режима е следния.
8:00 попара - 3 сухара, сирене и масло само с топла вода
12:00 пюре месно или зеленчуково с жълтък и десерт 1/3 банан
15:30 180 мл АМ, но сега замествам с кисело мляко
18:30 каша с плодово пюре/плод или кисел с плод
21:00 180 мл АМ
Вода пие около 150-200 мл на ден.

# 679
  • Мнения: 1 107
Тъй като е на АМ може би не съм много в полза, но режима е следния.
8:00 попара - 3 сухара, сирене и масло само с топла вода
12:00 пюре месно или зеленчуково с жълтък и десерт 1/3 банан
15:30 180 мл АМ, но сега замествам с кисело мляко
18:30 каша с плодово пюре/плод или кисел с плод
21:00 180 мл АМ
Вода пие около 150-200 мл на ден.

Много си в полза даже. Изяжда ли си всичко това за деня?

Ние май сме съкратли едно ядене:

около 6.00 сукане
8-9 закуска
10 сукане и спане
12-13 обяд
14 сукане и спане
16-17 следобедна закуска и сукане
20-21 вечеря
22 сукане и спане

Гледам ваште интервали са на 2-3 часа, докато наште отиват към 3-4-5. Дали не я държа гладна? Все си мисля за тази поговорка "Тъкмо научих магарето да не яде, то взе, че умря" Simple Smile От друга страна добре знам, че това е нейният ритъм и няма много какво да се направи, ама като върви под норма и ми е тъпо. Примерно, аз сутрин съм доста поспанлива, а тя става с мен. Това прави уикендите да ставаме към 10, тя уж цока в леглото, ама колкото да си мълчи, докато аз си доспивам. Тоест пропускане закуската доста делово. Много е объркващо. Да кажат и другите момичета, пък да видим Simple Smile

# 680
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Малчо изяжда всичко и тук там след АМ в 15 часа е още гладен и яде банан, бисквита или друг плод. Според мен щом детето е спокойно всички е наред.

# 681
  • Мнения: 1 107
Така е, ама, като идем на консултация и ми каже "ооооо, много изоставате. 200 грама, а трябва 400" и на мен ми се вие свят. То, за това, взех да пращам таткото. Как да я храня, като затваря устата и очевидно е край. Оф, ядосвам се, понякога лекарите много ме ядосват Simple Smile

# 682
  • Мнения: 9 865
Аз кърмя 2 пъти (понякога и 3) на ден със следния режим:
към 5-6 сутрин се буди - кърмя го
към 8-9 ставаме - закусва нещо от типа плод с кисело мляко, грис с плод, юфка с масло и сирене, извара с плод, ок. 150-160 гр. е закуската
към 12 обядва - зеленчукова или зеленчуково-месна супа/манджа, ок. 190-200 гр.
към 12:30-13 - заспива, спи по около час, час и половина, рядко два
към 15:30-16 - следобедна закуска; ако сутринта е ял нещо от типа макарони/грис/юфка/нишесте, да дам чисти плодове - авокадо с банан, банан с ябълка; ако закуската е била без тестяно - давам нишесте с плод/грис с плод, каквото измисля; около 170-190 гр.
в промеждутъка от 16 до 19 понякога му давам да суче, ако потърси
към 19:30 - 20 - вечеря; ако на обяд е ял месо, вечер е постно и обратното; вечерята е ок. 190-200 гр.
следва баня и към 21 го приспивам с кърмене; вече спи от 21 до 5-6 без да се буди.

На всяко хранене предлагам вода, пие може би по 80-100 мл на ден, не повече.
При този режим последния месец е качил 550 гр. и тежи 8.660 кг. Понякога се чудя дали има достатъчно мляко/кърма в менюто... дали не го лишавам от нещо ценно, понеже не мога да знам колко е изсукал, но считам, че бива работата.


Месото го давам пасирано на този етап, мисля, че не би могъл да го сдъвче добре (особено телешко/говеждо); вадя месото и го пасирам отделно (от домашните манджи), а зеленчуците ги оставям на по-едри парченца, защото с тях се справя добре.

Последна редакция: пн, 15 яну 2018, 23:01 от Бона

# 683
  • София
  • Мнения: 4 713
МоНи Тодоринска —Защо попарата я правиш с топла вода а не с чай ?
Не смея да кажа моето дете колко вода пие на ден че няма да ми повярвате ...😊
Режима ни е :
7—8 часа 220мл кисели мляко
10часа  попара от крутони ,чай ,малко масло , обезсолено сирене ,
13:30—14 часа зел.пюре с жълтък през ден с месо
16часа някакъв плод .....спи 2 часа
18 часа кисело мляко
21 часа кисело мляко с бисквити
Притеснява ме това че на ръст в добре а на кг си седи на едно място т.е. като стане на 2,3г.ще е едва ли не скелет и висок
Бона нишестето как го приготвяш?
За пасирането отдавна го спрях ,всичко мачкам с вилица ,нали това стомахче трябва да работи !
Спи 1час преди обяд и 2 часа след обяд и така вече 2седмици
Единствения проблем е нощното хранене !

# 684
  • Мнения: 9 865
Нишестето - 200 мл вода с 1 с.л. с връх чисто царевично или пшенично (не ползвам овкусените, защото не ми харесват никак). Слагам го в студената вода и на котлона, разбърквам, като се затопли - постоянно бъркам с тел, да не става на бучки. Сгъстява се за минутки, след това охлаждам, добавям 1-2 мерителни лъжици сухо мляко и/или намачкан плод. Понякога му ръсвам лекичко канела. Друг път слагам малко брашно от рожков, с него става като какаово кремче.

# 685
  • София
  • Мнения: 4 713
Нишестето - 200 мл вода с 1 с.л. с връх чисто царевично или пшенично (не ползвам овкусените, защото не ми харесват никак). Слагам го в студената вода и на котлона, разбърквам, като се затопли - постоянно бъркам с тел, да не става на бучки. Сгъстява се за минутки, след това охлаждам, добавям 1-2 мерителни лъжици сухо мляко и/или намачкан плод. Понякога му ръсвам лекичко канела. Друг път слагам малко брашно от рожков, с него става като какаово кремче.
Може ли да снимаш точно това ,което ти приготвяш ?😊

# 686
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Михаела, педиатърката ми даде опция с чай от лайка или шипка, или чиста вода. Понеже 8 месеца се борихме със запек реших, че чай от шипки няма да дам. Предлижих му с чиста вода и много я хареса и така си продължи. Ти какви бисквити му дава? Аз правих домашни с варен жълтък, но малчо е като баща си и си предпочита солено и мръвки.  Хахаха
 Аз може ли да нахалствам за рецептата за грис?

# 687
  • Ловеч
  • Мнения: 729
И ние сме 8.700 почти на година.
Режимът ни е следния:
8:30-кърмене
9:30-попара с 3 сухара, сирене и масло с топла вода
13-второто от кухнята и десерта (обикновено е някъв кисел)
14:30-кърмене за приспиване
17-млечна каша
20-супа с 2 сухара
20:30-кърмене за приспиване
Макар че има доста хляб в менюто си последните месеци качва по 200гр, но пък е много подвижен, вече си ходи по 8-10 крачки без да се държи, спи по 1 час преди обяд и 2-3 следобяд и се надявам този режим на хранене да му е добре. 😊

# 688
  • Мнения: 6 542
Вашите деца по веднъж на ден ли спят? Ние пропускаме тази следобедна закуска, която давате към 16ч, защото моето тогава спи. Спи час преди обяд и час след обяд.
Ето при нас какво се получава:
5-6-7 кърмене (и аз го използвам, за да спи малко повече)
9-10 закуска (КМ, палачинка, мъфин или принцеса) и после кърмене за приспиване
13-14 обяд (зеленчуково или месно кюфте, авокадо, яйце, които той почти не яде, а най-вече разхвърля по земята)
15-16 кърмене за приспиване или без ако сме навън.
19:30 нещо като вечеря (плод или бисквита)
21 кърмене за приспиване
Ние нямаме заместено хранене, не може/не иска да изяде толкова, че да се получи.
И той е под нормата още откак се роди 2кг. На 10м беше 7кг. Тази седмица сме на ДК и ще видим дали е наддал изобщо. Досега не е имал месец без наддаване, но педи-то каза, че е нормално понякога да не е наддал, а да е порастнал само на височина или обратното

# 689
  • Германия
  • Мнения: 3 432
Ние упорито отиваме към периода с една обедна дрямка. Режим нямаме, тя яде когато и аз ям. Ако е много гладка й давам нещо да си гризка докато стане яденето готово. Иначе е закуска към 9, обяд към 12, следобед както дойде, и вечеря когато и ние ядем - между 17 и 19. Кърмя я за заспиване и за успокоение, а и за да си поддържам лактацията. Не предлагам гърда след всяко ядене.

Чак другата седмица сме на консултация и ще разбера колко е порастнала, но имам чувството, че тя пък повече на кг качва и по-малко на ръст..

Общи условия

Активация на акаунт