Февруарчето е тука - плаче, смее се и гука

  • 56 942
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 502
И аз давам биберон залъгалка, но веднага се плюе, но понякога търси пръстите си и понеже знам, че по трудно се отучва от пръст, за това настоявам за залъгалката.

За това връщане на мляко вече се тревожа, сигурно има рефлукс, ще видим лекарят какво ще каже..

hope, видях го този аспиратор за нос, ще помисля и може би ще го вземем. Твоето бебе има ли видими секрети?

# 76
  • Мнения: 6 569
И ние си направихме първата разходка с количка в Южния парк Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 73
И ние направихме днес сефтето на количките и разходките,тъкмо се връщаме от морската.
Електра,и моя Калоян ака на всяко ядене и аз се чудих дали не е прекалено и да не би да изаква всичко,което изяжда и да не успява да наддава достатъчно,но педиатърката ме успокой,че това е нормално и няма нищо притеснително. И ние вторник сме при нея Simple Smile Simple Smile

# 78
  • Мнения: 738
juli2455 има си..Сутрин и вечер все вадим по нещо  #Crazy
Какво разбирате под рефлукс? Че не знам имаме ли нямаме ли  Thinking newsm78

# 79
  • Мнения: 4 696
Когато изтича мляко от устата се нарича регургитация и е съвсем в рамките на нормалното. Рефлукс може да има и без повръщане - често хълцане, уригане, плач по време и след хранене. Все такива прекрасни неща. Ние имаме всичко накуп.

# 80
  • Мнения: 342
Момичета, които направихте вече сефтето с разходките в количка, какви дрехи облякохте на бебоците? Аз се надявам тази седмица и ние да излезем най-накрая, че вече ми се стегна душата да си стоим вкъщи, но съм в голяма чуденка какво да приготвя. Да предположим, че е слънчево, към 17-18 градуса, боди с къс ръкав, блузка, тънка жилетка и не много дебело якенце, памучна шапка и панталонче добре ли е или ще е мн навлечена? Сигурно и някакво одеалце ще трябва... Дайте съвет! И също така колко време стоите навън? Педиатърката ни каза първия ден 5 мин, после 10 и т.н., ама то докато се стопли ние станахме почти на месец вече. Спазвате ли такива графици?

Последна редакция: нд, 19 мар 2017, 11:15 от Tiama

# 81
  • Германия
  • Мнения: 3 460
Ох, това с тия графици на извеждане е пълна глупост! Особено пък и като е топло.  Излизайте си смело и даже гледай бебето да не е навлечно много и да се поти. Аз от дрехите, които изброи май жилетчицата бих я махнала, а одеалце при всички положения взимай, а ако е много топло, него най-лесно го махаш.

Нашите разходки са по 1-2 часа, зависи дали Ария е спокойна, дали не е студено и т.н. Миналата неделя бяхме на рожден ден и с пътуването общо 8 часа бяхме "навън" - в колата, ресторант, разходка. Кърмих я 4 пъти, 2 пъти й сменях памперса, ми добре ни се отрази да се разсеем малко

# 82
  • Мнения: 342
Благодаря ти, Тео! На мен също ми се струва доста глупаво това с графика. Може би ако е зима, има някакъв смисъл, но на 20 градуса- надали. И аз само за жилетката се чудех дали да я обличам. Одеалце ще взема и покривалото на коша. А мажете ли с нещо личицето за предпазване?

# 83
  • Мнения: 738
Ние сме по 3 часа с количката навън Simple Smile Хапва , обличам я и хайде по улиците  1stroller
Слагам боди с къс ръкав , гащеризон , чорапки и едно плюшено космонавтче (не е точно космонавт , че не е много дебело) , шапка и одеялце Simple Smile
bananarama това с оригването и хълцането го имаме често  newsm78 Сега се чудя рефлукс ли е или повръща от капките за колики..Дали е възможно?  newsm78

# 84
  • Мнения: 342
Успокоихте ме Simple Smile Утре, ако е хубаво времето, се мятаме и ние в парка поне за час  Laughing

# 85
  • Мнения: 67
Здравейте мами  bouquet

Ние направихме 1 месец и бяхме на преглед.Резултата: наддадени 0.900 кг и 4 см Simple Smile
На кърма сме само ,за сега има слава Богу Simple Smile

Бебка е спокойна,започна и по-дълги паузи да прави през ноща - заспива в 01.00 и се събужда в 07.00 ч.

И тя има много пъпчици по лицето,казаха ни че е бебешко акне,но мен вече ме притеснява . Минавам лицето с преварена водичка и от време на време мажа едно кремче на Адерма. За колко време е нормално да минат newsm78

На вас педи даде ли ви направление за отропед? Водихте ли бебоците вече? На нас не и се съмнявам,че е забравила newsm78

# 86
  • Германия
  • Мнения: 3 460
Аз личицето още с нищо не съм го мазала, имам кремчета, но изобщо не се сещам, пък и някак си не искам да я мажа - кожата й е толкова мека!

Bambi, пробвай да намажеш пъпчиците с кърма, може да помогне. На мен това ми препоръча акушерката, но при нас пъпчиците са по 2-3 и минават за ден, после може да се появат други и пак на другия ден ги няма...

# 87
  • Мнения: 738
Bambi_30 на нас ни дадоха.Вторник ще я водя Simple Smile
Завиждам за паузата вииии  Mr. Green bouquet
Акнето до 40 дни минава Simple Smile

# 88
  • Мнения: 817
Bambi_30 и на нас ни дадоха, ние ходихме в четвъртък, тогава бяхме и на консултация, наддала е от изписването 600 гр за 25 дни /според мен 23 дена защото февруари е 28 дни/, малко било  newsm78.

# 89
  • Мнения: 9 865
За обличането са ми казали: с колкото ката аз съм облечена +1 (и дори това +1 не е задължително).
Обикновено е: боди с къс ръкав (броя го за бельо), отгоре един кат дрехи (било блуза и панталон, било цяла пижамка) и за връхна дреха ползвам плюшен гащеризон/космонавт, като имам 3 дебелини, като беше много студено слагах най-дебелия, имам единсредно дебел от H&M и най-тънкият е като е много слънчево.
Мъжът ми се смее, че му обувам и ботушки, но имам едни много готини бебешки от vertbaudet и с тях аутфитът ми изглежда завършен. Crazy
Слагам памучна шапка и отгоре качулка, ако е студено/духа, ако не е студено или само шапка, или само качулка. Мажа му лицето с крем против студ и вятър да не изпръхва.
Ние засега го носим в ерго-раница, нямаме количка, ще я купувам на по-късен етап, въпреки че съм я избрала отдавна, и без това не мога да ходя никъде с нея, кварталът ни е ужасен (Витоша), а който може да пътува ежедневно с количка в софийския ГТ, ще го черпя една боза...
Навън стоим от 30 мин. до 2-3 часа, още не съм кърмила навън, така че за това време гледам да сме се прибрали, за да си го нахраня на спокойствие. Тази схема с извеждането 5-10-15 мин. я прилагах от ден 1 след изписването, на терасата, когато още беше много студено. Peace

Не са ни давали направление за ортопед... на следващата консултация ще питам.

Общи условия

Активация на акаунт