ВИЕНА Тема 9

  • 88 839
  • 736
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 7 200
В Австрия не е толкова строго забранено пушенето, както в Германия, например. Намират се навсякъде кръчми, които са разделени на два салона - за пушачи и непушачи. Има и много кафенета за пушачи.

# 451
  • Мнения: 7
Заминаваме на 22.12.,имам още някакви въпросителни,но там на място ще ги решавам.Ще споделя впечатления когато се завърна.Дано времето е с нас.

# 452
  • Русе
  • Мнения: 1 525
Приятно и незабравимо изкарване. Ще чакаме впечатления и мнения и за квартири включително.

# 453
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Заминаваме на 22.12.,имам още някакви въпросителни,но там на място ще ги решавам.Ще споделя впечатления когато се завърна.Дано времето е с нас.


Прекрасни и незабравими мигове! Лек път!

# 454
  • Мнения: 2 837
Здравейте, някой може ли да сподели с фликабус ,ако купя Виена-Братислава с карта с бг лева 5 евро на човек, дали ще е изгодно.или на място в града?
Също така,ако споделите дали и след Коледа т.е. след 27 28 дек. Ще е все още украсено и някое местенце за хапване във Виена ? 😊

# 455
  • Мнения: 3 294
Здравейте Simple SmileОтдавна се каня да пиша за нашето пътуване и чак сега намерих време Simple Smile Бяхме във Виена седмицата преди Коледа . Летяхме с Уиз еър по линия Сф - Братислава , освен 4 часовото закъснение имахме ужасен полет на отиване .... кацнахме малко след 1 часа през нощта в Братислава . Имахме поръчан трансфер с такси (ползвахме тази фирма  https://www.bratislava-airport-taxi.com/ ) Изключително точни , въпреки закъснението имаше шофьор , който ни чакаше ,бях ги предупредила по-рано през деня в момента в който ни информираха за закъснението , ползвахме трансфера от Братислава до Виена и обратно от Виена до летищетов Братислава . Щофьора ни чакаше пред хотела 30 мин преди уговорения час на връщане . Ползват чисто нови мерцедеси , много комфортен и спокоен трансфер . С две думи ги препоръчвам горещо , дано не прозвучи като реклама , но държа да спомена , че имаше хора от полета , които останаха на летището без трансфер , заради закъснението , тъй като не ги бяха изчакали . И затова искам да благодаря на потребителя от тази тема , който ме насочи точно на тази фирма за трансфер Simple Smile
Така , като изключим премеждията и среднощното пътуване към Виена , прекарахме приказно , времето беше с нас , бяхме се настроили за много по-голям студ , но беше чудесно Simple Smile Посетихме Шьонбрун и зоологическата градина , платихме зимния билет от 35 евро , който включва гранд тур в Шьонбрун , пустинна и палмова къща и Зоологическата градина . За зоологическата градина бяхме с резерви , дали през зимата е момента да я разгледаме , но искам да кажа , че си заслужава на 100 % . Животните , които обичат топло са прибрани в стъклени клетки и докато ги разглеждахме се стопляхме и ние Simple Smile)) Зоологическата градина е грандиозна , заслужава си да се посети . Двореца също е впечатляващ . Имаше коледен базар пред него . Разходихме се из градините , които бяха зазимени Simple Smile
Стъмва се рано , което беше добре допло за нас , тъй като коледната украса и осветление се усеща именно по тъмно Simple Smile На базара пред Ратхаус беше наистина приказно , всеки ден бяхме там , и вечер го обикаляхме и през деня Simple Smile
Хотела ни беше до Пратера , на прибираме минавахме и от там , возихме се на виеско колело , въпреки студа Simple Smile но гледката през нощта от виексото колело беше умопомрачителна Simple Smile
Ползвахме метро доста активно , заради уграниченото време и натоварената програма , взехме 48 часова карта от станциата , валидирахме я и бяхме доволни , че транспорта е толкова безупречен и удобен . Мисля че струваше 13 евро картата .
Разходихме се и до Белведере , там също имаше коледно базарче , по главните улици . Наистина в неделя нищо не работи , беше малко скучно да се разхождаме по главните улици и да не можем да разгледаме магазините Simple Smile)) Посетихме заведението с джуланчето в Пратера , Сентиметър зад Ратхаус , ядохме торти в Sluka и Saher Eck . Опитахме доста от вкусотиите на коледните базари ... в заведенията за хранене малко ме учуди , че се пушеше .... но го преживяхме някак си Simple Smile) В залите за нешушачи в повечето случаи нямаше места или бяха резервирани , та бяхме пасивни пушачи ... Много от забележителностите видяхме по път за набелязаните места , та мисля че преизпълнихме плана Simple Smile))
Летището на Братислава е малко , през зимата явно не е натоварено , прилича на нашето в Бургас .
От хотела сме много доволни , нямаме абсолютно никакви забележки .
Надявам се съм била полезна с дългия си пост Simple Smile


# 456
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Mindi, страхотен пост! Благодаря за споделеното! Завладя ме емоцията отново!
Аз влизам с питане относно билетите за новогодишния концерт на Виенската филхармония за 1.01.2019 г. Никъде няма информация, че е отворено заявяването за билети. Минабата година още на 2.01. беше отворено, а сега още няма нищо. Следим уж сайта редовно, но нищо.

# 457
  • София
  • Мнения: 4 298
Къде следите?
Тук е отворено от 02.01. - https://www.wienerphilharmoniker.at/

# 458
  • Мнения: 7 200
Не е активен бутонът, на който може да се кандидатства за 2019-та.

# 459
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте,
Благодаря Ви за полезната тема!
Обмислям посещение на Виена около 22 септември. Гледах някакви статистики за времето през септември и пише, че максималните температури са около 19 градуса, но има голяма вероятност от валежи. Имате ли впечатления от времето в края на септември? Притеснявам се, защото искам да отидем с децата.
Благодаря Ви предварително.

# 460
  • София
  • Мнения: 4 298
Не е активен бутонът, на който може да се кандидатства за 2019-та.
При мен се получи вчера, имам регистрация. Заявяването става през акаунта.

"Verlosung von Karten für die Konzerte zum Jahreswechsel 2018/19
Sehr geehrte(r) ............!
Sie haben sich für folgende Karten zur Verlosung angemeldet:
Neujahrskonzert am 01. 01. 2019, 11:15 Uhr
2 Karten
Preiskategorie € 440,00"

# 461
  • Русе
  • Мнения: 1 525
Минди, писа че сте доволни от хотела, в който сте били. Може ли да напишеш как се казва, от кой сайт го резервирахте или да дадеш линк към него и на каква цена беше.

# 462
  • Мнения: 3 294
Минди, писа че сте доволни от хотела, в който сте били. Може ли да напишеш как се казва, от кой сайт го резервирахте или да дадеш линк към него и на каква цена беше.

Разбира се Simple Smile
Хотела е Hotel Motel One - Prater :

https://www.motel-one.com/hotels/wien/hotel-wien-prater/

Резервирахме през Букинг , платихме на място . Хотела е изключително чист , с богата закуска , много приветлив персонал . В деня на тръгване оставихме багажа на рецепция за да оползотворим половиния останал ден Simple Smile Лоби бара е уникален , със страхотна нощна гледка към пратера Simple Smile Локацията е много добра , точно до хотела има метро станция , а от другата страна на Пратера има голяма гара с която може да направиш връзка за всяка точна . Ние от нея хванахме наземния влак , мисля че С бан беше ...


И една снимка с коледно настроение

Последна редакция: пт, 05 яну 2018, 13:36 от Mindi

# 463
  • Viena
  • Мнения: 3 611
 И аз съм чувала само положителни мнения за тази хотелска верига,мисля че има 5-6 в Австрия.

# 464
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Здравейте,
Благодаря Ви за полезната тема!
Обмислям посещение на Виена около 22 септември. Гледах някакви статистики за времето през септември и пише, че максималните температури са около 19 градуса, но има голяма вероятност от валежи. Имате ли впечатления от времето в края на септември? Притеснявам се, защото искам да отидем с децата.
Благодаря Ви предварително.
Здравей, ние бяхме септември. Бяхме на  10 дневна обиколка: Залцбург, Прага и Виена!   Валя ни в Залцбург и Прага, но във Виена беше страхотно време. Сезонът е подходящ за обиколки. Дори да вали, не е студено  и неприятно.
okeans, благодаря!

Последна редакция: пт, 05 яну 2018, 20:37 от ФЕЙщица

Общи условия

Активация на акаунт