ВИЕНА Тема 9

  • 88 783
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Не е активен бутонът, на който може да се кандидатства за 2019-та.
При мен се получи вчера, имам регистрация. Заявяването става през акаунта.

"Verlosung von Karten für die Konzerte zum Jahreswechsel 2018/19
Sehr geehrte(r) ............!
Sie haben sich für folgende Karten zur Verlosung angemeldet:
Neujahrskonzert am 01. 01. 2019, 11:15 Uhr
2 Karten
Preiskategorie € 440,00"


И аз се включих, до момента има 111 000 участници, до 28 ми февруари сигурно ще станат милион Simple Smile

# 466
  • София
  • Мнения: 672
ФЕЙщица, благодаря!

# 467
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
За първи път ми се случва да летя точно на 31-ви декември и не знам дали е обичайно явление, но самолетът беше почти празен и много ми хареса ( следващата година ще пробвам пак Simple Smile ) .
Изкарахме си страхотно отново, времето беше прекрасно, но ми липсваха обичайните за по - топлите месеци цветя навсякъде.
Понеже не си спомням къде какво точно съм чела, си позволявам да препоръчам няколко места (извинете, ако се повтарям)
Ресторант Rollercoaster , по - скоро за хора с деца, но ... няма сервитьори, поръчва се от таблет и храната се спуска по едни извити тръби, тип ролъркостер , различно е и интересно.

Ако обичате ребра , това е мястото - по - невероятни ребра не сме яли , предлагат ги с най - различни вкусове. И шоколадовият мус е страхотен. Задължително е да резервирате предварително.

Може би знаете, но в в Cafe Lаndtmann през 1886г. се състояла среща между Стефан Стамболов и цар Фердинанд. Също много приятно и вкусно, заслужаващо внимание.

Дъщеря ми имаше рожден ден, който празнувахме в рестораната на Donauturm ,  едно от любимите ни местата във Виена. Предварително бяхме поръчали торта и изненадата се получи много добре Simple Smile

Отделихме един ден и за шопинг в Парндорф , но този път останах разочарована.

# 468
  • Мнения: 1 377
Ха ха в Прага има подобен ресторант където бирата се сервира във влакчета и целия интериор е опасан от влакови релси. Менюто обаче не е много добро..

# 469
  • Мнения: 1 177
Моето дете много се забавлява в RollerCoaster. Бил е и в Прага, но от този ресторант остана  с по-силни впечатления. Има роботи, които приготвят коктейли и на 30 минути правят нещо като шоу програма. Приглушават светлините, усилват музиката и роботите започват да танцуват. Определено не е за пропускане. Храната не беше лоша също така. 
Също посетихме Ribs of Vienna и много ни харесаха. Ресторантът, атмосферата и обслужването бяха на доста добро ниво. И на двете места бяхме с резервации и съветвам, който реши да ги посети да си направи такава, за да си спести реденето по опашки.

# 470
  • Мнения: 1 377
Ние си имаме няколко места във Виена от които сме доволни особено ценово но ще имам предвид и това за ребрата ... но щом е такава навалица едва ли ще ми допадне, не си падам по препълнени заведения, че и опашки щом има ...

# 471
  • Мнения: 29 749
Здравейте на всички! Замислили сме пролетта да отбележим РД на детето с пътуване до Виена, затова се записвам и се връщам да прочета отзиви.
Като цяло сме решили със самолет от петък до понеделник и отсядане в студио/апартамент или някое не много скъпо хотелче. Ако имате скорошни наблюдения и отзиви за някое, ще се радвам да споделите. Kiss

# 472
  • Мнения: 1 377
Здравейте на всички! Замислили сме пролетта да отбележим РД на детето с пътуване до Виена, затова се записвам и се връщам да прочета отзиви.
Като цяло сме решили със самолет от петък до понеделник и отсядане в студио/апартамент или някое не много скъпо хотелче. Ако имате скорошни наблюдения и отзиви за някое, ще се радвам да споделите. Kiss

Ако от петък до понеделник най-удобно ще ви е със самолет до Братислава - имат точно тогава полети, ние така пътувахме сега по Коледа. Иначе ако си намерите от сега изгодни полети директно до Виена най-добре.

Места за настаняване доста сме коментирали в общи линии и линкове има. Търсете удобни локации до метро или трамвай.
За първи път сега бяхме в хотел по линия на 71 трамвай и на ок. 7-8 мин от Линия 3 на метрото - много приятен - Best Estern Amedia - в райнона на Ландщрасе е.
https://plazahotels.de/wien.html?utm_source=mybusiness&utm_m … aign=best_western

Иначе апартаменти си взимаме най-често - около Белведере до Хауптбанхов или пак Ландщрасе, че там заради гарата района е добре организиран от към градски транспорт и трансфера с летището е най-лесен - близо са до Рейнвег където ни спира влака за летището.

# 473
  • Мнения: 29 749
Благодаря за съвета.
Билети мислим към края на месеца да резервираме, както и място за настаняване.  Peace

# 474
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Бяхме в студио, в близост до станция на метрото/ непосредствено до фабриката за преработка на боклук/. За 3 нощувки около 400 лв. Мога от комп обаче да пусна линк. Намерихме го през букинг. Хазяина е украинец и лесно се разбирахме. За пътуване със самолет не мога да се включа, пътували сме с автобус и кола. Все още проучвам и следя отзиви за полетите до Братислава.

# 475
  • Мнения: 29 749
Благодаря, ще попрочета и ще ви пусна тук вариантите, на които сме се спрели, да видим дали ще имате отзиви за тях.... Heart Eyes Peace bouquet

# 476
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Ние летяхме до Виена и за трансфер от/до летището ползвах тази фирма: http://vienna-airport-transfer.com/en/ . Кацнахме малко по - рано, но шофьорът вече ни чакаше.

Забравих да похваля музея на шоколада ,  https://www.schokomuseum.at   . Хареса ни много, особено на дъщеря ми, която може да погълне тонове шоколад Simple Smile

# 477
  • Мнения: 1 031
Хайде честито нова дестинация на Уиз Варна-Виена

# 478
  • Русе
  • Мнения: 1 522
Тъкмо си помислих, че като нова дестинация билетите ще бъдат по 20 лв., но не са. Гледам дати за мес.май. Как мислите, дали може да намалят цените, сега са по около 100 лв.

# 479
  • Viena
  • Мнения: 3 596
Не ми се вярва,100лв е просто супер цена Peace

Общи условия

Активация на акаунт