ВИЕНА Тема 9

  • 88 726
  • 736
  •   1
Отговори
# 480
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Дано пуснат по евтини билети и от София. 100 лв си е стандартна , има и в България Еър. на тази цена.

# 481
  • Мнения: 1 030
Не ста прави има дати /особено за полета във вторник/ видях цени под 30е.

# 482
  • Русе
  • Мнения: 1 515
Аз гледах само за май месец, там няма цени по 30 лв.

# 483
  • Мнения: 5
Може ли да помоля за изпитан апартамент с добра локализация за двама възрастни и две деца за до 120 Е за вечер.
Предварително Благодаря!

# 484
  • софия
  • Мнения: 9 590
Момичета, които сте кацнали в Братислава, моля да споделите с какво и как се придвижихте до Виена. Малко ме притеснява късния полет и обмислям да нощуваме в Братислава, да разгледаме града до обяд на другия ден и по светло да се придвижим във Виена. Но ако има такива с късен полет и вече направен такъв трансфер, моля споделете подробности.

# 485
  • Мнения: 453
Провери си разписанието на Flixbus, имат спирки, точно на летището в Братислава и няколко във Виена, но кой може да гарантира часа на кацане в Братислава, ясно е, че няма  100% сигурност.
Лично аз така се придвижих до Виена след късния полет.

# 486
  • Варна
  • Мнения: 282
И аз си купих билети от Варна за м. май и искам да запазя бързо нощувки, че ще поскъпнат, но имам няколко въпроса.
*Ако наема апартамент къде мога да си оставя багажа последния ден, т. к. полета е вечерта, а освобождаването е до към 11 часа максимум.
*Предполагам, че е дискутирано, но къде е най-добре да търся хотел или апартамент. В центъра малко скъпичко ми идва. До тази гара Westbahnhof добре ли е, понеже мисля, че там спира автобуса от летището.
*Има ли препоръки за евтин хотел, че поне багаж мога да оставя?
Нямам време да изчета темите за Виена сега, понеже и за Ларнака взех билети преди това (да живят WIZZ:heartbeat:) и ще се озоря докато организирам нощувките.  Дано улуча добро място.

# 487
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
И аз си купих билети от Варна за м. май и искам да запазя бързо нощувки, че ще поскъпнат, но имам няколко въпроса.
*Ако наема апартамент къде мога да си оставя багажа последния ден, т. к. полета е вечерта, а освобождаването е до към 11 часа максимум.
*Предполагам, че е дискутирано, но къде е най-добре да търся хотел или апартамент. В центъра малко скъпичко ми идва. До тази гара Westbahnhof добре ли е, понеже мисля, че там спира автобуса от летището.
*Има ли препоръки за евтин хотел, че поне багаж мога да оставя?
Нямам време да изчета темите за Виена сега, понеже и за Ларнака взех билети преди това (да живят WIZZ:heartbeat:) и ще се озоря докато организирам нощувките.  Дано улуча добро място.
https://www.aohostels.com/de/wien/
Ние сме били в тази верига хотели във Венеция, Копенхаген и Амстердам и на трите места имаше възможност да е остави багажа, срещу 4-5евро за период от 6часа. Хотелите не предлагат някакъв лукс, но ние нямаме оплакване по отношение на чистота и удобство.

# 488
  • Варна
  • Мнения: 282
Благодаря colibri, но за съжаление няма тройни стаи за нашите дати 15-19 май.

# 489
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Благодаря colibri, но за съжаление няма тройни стаи за нашите дати 15-19 май.

провери за четворни Simple Smile (пътуваме с две деца и във Венеция 80% от стаите бяха четворни)


Погледни и в тази верига https://www.meininger-hotels.com/de/hotels/wien/?gclid=CjwKCAiA7 … opthoCKoYQAvD_BwE

ние бяхме във Франц преди 5години и бяхме много доволни, стаите не са големи, но беше нов тогава.


За Виена не знам, но в Германия на гарите има такива касетки за оставяне на багаж.

Ето тук има информация http://www.oebb.at/de/leistungen-und-services/gepaeckaufbewahrung

Последна редакция: сб, 20 яну 2018, 22:34 от colibri

# 490
  • Мнения: 1 176
Ние бяхме наели този апартамент - https://www.tripadvisor.com/VacationRentalReview-g190454-d416797 … tment-Vienna.html , но в крайна сметка ни настаниха в по-голям в съседство с този. Последния ден си оставихме багажа на гарата. Цената беше 4 евро за 24 часа за една клетка ХЛ, която събра всичкия ни багаж.

# 491
  • Мнения: 1 377
Да дискутирано е многократно спрямо градски транспорт кои са удачните места за апартаменти. Ние се ориентираме около Белведере и гарата Хауптбанхоф по тази причина и не веднъж съм описвала от там какви линии вървят.. до къде, за да не се повтарям, но като цяло са метро и няколко трамвая плюс S-бановете на гарата. На Хауптбанхоф има помещение с клеткифза багаж и цената е за 24 часа според големината на клетката. На нас ни излезе около 3.50- 4 евро средна големина за 2 така.

# 492
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 029
Здравейте,
Да се цопна и аз тук😊.
Ходила съм във Виена, но по работа, сега планираме семейно с колата, съчетано с още 2 столици 😊.
Букнах хотел в центъра с паркинг, сега ще ви чета и при нужда ще ви питам.
Благодаря за темата!

# 493
  • Мнения: 138
Здравейте, в букинг  разглеждам апартаменти за настаняване във Виена, прави ми впечатление, че някои цени включват 3.2 % местен данък, а други не. Може ли някой да ми каже, в случай че не влиза данъкът в цената, върху коя сума се начислява допълнително - на човек ли е данъкът или за апартамент?

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 16:48 от Принчипеска

# 494
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
На ап., хотелска стая.

Имат нови карти за градски транспорт. Напр. такава която вкл. и дете до 15 г. и еднодневна за 5.80.

Общи условия

Активация на акаунт