ВИЕНА Тема 9

  • 88 727
  • 736
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 282
Aвтобуса от летището не спира ли на Westbanhof, че запазих апартамент в близост, а не съм чела много още?
Първо букнах хотел с анулация и без предплата, а 6 часа по-късно ми блокираха първата нощувка. Отказах го, понеже организирам и други пътувания и искам целия си лимит и букнах airbnb едно апартаментче близо до Марияхилферщрасе. Надявам се районът да е добър и мислех, че автобуса спира на близката гара.
Къде мога да видя спирките на автобуса от летището и график?

# 496
  • Мнения: 2 719
Аз лично бих избягвала апартаменти в близост до която и да е гара, особено пък вестбанхоф.

# 497
  • Мнения: 1 377
Има влакове от летището. Може да се слезе на Рейнвег  и от там с прехвърляне лесно се стига до Вестбанхоф, но и аз бих избрала друга локация с оглед на транспорт до Ринга и Инерщад. От жп гарите във Виена с такъв удобен транспорт са Хауптбанхоф до Белведере и гара  Франц Йозеф която е в района на Алзергрунд и също има трамвай удобен до Ринга. Но по принцип добри локации като атмосфера са Нойбау, Белведере и Маргаритен, Ландщрасе.

Последна редакция: чт, 25 яну 2018, 20:15 от mamaSunshine

# 498
  • Мнения: 7 062
Aвтобуса от летището не спира ли на Westbanhof, че запазих апартамент в близост, а не съм чела много още?

Спира, да. Можете да си вземете билет за отиване и връщане, който е валиден 1 месец. Излиза с около 3 евро по-евтино.

# 499
  • Мнения: 5
Бихте ли изказали мнение за апартаментите по-долу относно локализацията им и възможности за пешеходни разходки. Възнамеряваме да прекараме 4 или 5 дни(двама възрастни с две деца) като за три дни ще вземем Viena Pass и придвижването ще е с Hop on of. За оставащия 1 или два дни оставаме разходките по центъра.
Предварително благодаря!
https://www.booking.com/hotel/at/margareten-apartments-wien1.bg. … =1&#hotelTmpl

https://www.booking.com/hotel/at/relax-city-apartment.bg.html?ai … =1&#hotelTmpl


https://www.booking.com/hotel/at/royal-resort-apartmenta-s.bg.ht … =1&#hotelTmpl

https://www.booking.com/hotel/at/central-apartment-cityapartment … =1&#hotelTmpl

# 500
  • Мнения: 1 377
Принципно и 4те са близо градски транспорт, което  е добре. Първия и втория са ти най-близо до линията на метрото която минава на Кралскирхе и от там Ринга ти е близо, както и пеш в Инерщад. Третия апартамент на Кегелгасе е близо до къщата на Хундертвасер - там единствения удобен транспорт и трамвай 1, който върти по Ринга. Квартала не е лош. Последния апартамент е близо до метро, но не е линия която ти е директно до централните части и ще сменяш. Имаш обаче пак трамвай в близост, мисля че няколко трамвая въртят на Бурггасе един поне ходи до Операта, ако не се лъжа беше 49.. Ако сте в началото на седмицата т.е. от към понеделник или вторник, ви препоръчвам седмичните карти за градския транспорт - най изгодни са защото са ок. 17,10евро без ограничения за цялата мрежа - важат от понеделник 9.00ч до следващия понеделник 9.00ч. .. Ако сте в края на седмицата вече, да може да си планирате някакви почасови 72 ч. карти и да комбинирате оставащите дни. Виена пас не знам кой вариант ще вземете но имайте предвид, че си избиват цените при усилено посещение на музеи, защото идеята е че в тях имате безплатен вход на определени музеи ( т.е. те на са съвсем безплатно но са сметнати големи отстъпки които са калкулирани в цената на картата предварително и просто правят добър маркетинг. ) човек обаче трябва добре да си направи сметката колко музея ще посети и да види редовния вход на въпросните какъв е плюс редовната карта за транспорт колко общо ще дойде , и да сравни спрямо цената на Виена Пас за същия период. Ако ще влезете веднъж дваж просто не си струва..

https://www.wien.info/en/travel-info/transport/ticket

Последна редакция: вт, 30 яну 2018, 21:40 от mamaSunshine

# 501
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Малко са повишили цените на картите за градски транспорт в сравнение с НГ, миналия уикенд бях, еднократният билет е 2.40 евро, а за еднодневно най-изгодна е картата от 5.80 евро. Тази е без час, важи за целия ден до 1 след полунощ на следващия. 24, 48 и 72 остават с час и са по-удобни ако се каца следобед напр.

# 502
  • Мнения: 1 377
Да повишили са ги но не драстично, едноседмичната също е с няколко евроцента  по-скъпа,  но пак остава най-изгодна за 5 дневен престой, ако човек успее да планира така че да пристигне в началото на седмицата. Повишението обаче е от скоро явно, защото през декември като бяхме за един уикенд все още бяха на старите цени. Тая година не знам дали ще успеем да видим Виена...

# 503
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Не е само за гр транспорт. В Австрия го правят планирано и гражданите са уведомени. Всяка година нещо се променя спрямо БВП и инфлация, имам конкретни примери, доказващи действието на нормативната уредба, не им е тук мястото. Важно, по мое мнение, е че се стараят да следват правилата.
Останаха единствената държава в ЕС, в която има части от заведения за пушачи. Твърдят, че и това от м. май ще променят. Жалко. За протокола - пушач съм, но за първи път сега в събота усетих колко лоша им е...махането на дима. Майка ми има РД и реших там. За първи път усетих, че след посещението на това добро заведение дрехите ми миришат на цигари. Лоша вентилация в топ центъра вероятно. И с това нямат избор, или...или
Виена остава любимата ми европейска столица.

# 504
  • София
  • Мнения: 979
Момичета, които сте кацнали в Братислава, моля да споделите с какво и как се придвижихте до Виена. Малко ме притеснява късния полет и обмислям да нощуваме в Братислава, да разгледаме града до обяд на другия ден и по светло да се придвижим във Виена. Но ако има такива с късен полет и вече направен такъв трансфер, моля споделете подробности.
Ние останахме в Братислава да преспим, но имаше и такива които бързаха за трансфер, но поради закъснение от 15 мин. на самолета не бяха сигурни, че ще успеят. Багажа беше с тях за да не чакат, но ако сте с по - голям багаж няма как да стане. Братислава се разглежда бързо - може до обяд да сте видели повечето от града и с рейс или влак за 1 час сте във Виена /и двете са близо до центъра/. Ние даже вечерта след като се настанихме разгледахме част от стария град, докато търсехме магазин за вода.
Няма нужда предварително да купувате билети за Виена, но ако искате можете и има по 5 евро за възрастен и 1 евро на дете. /https://online.slovaklines.sk/lineresults.aspx
Имайте в предвид, че на летище Братислава Airplane няма багажно. На гарата има - мисля 2 евро за ден

# 505
  • софия
  • Мнения: 9 590
Благодаря, Ине! Вероятно и ние ще преспим в Братислава. Не съм букнала още хотел, но не ми се обикаля по нощите в непознат град, също и ГТ във Виена не съм проверила още до колко работи. Закъсненията при Уиз не са изключение, а доста чести и биха могли да объркат плановете. С какво се придвижихте до хотела в Братислава, предполагам е бил някъде в центъра?

# 506
  • Мнения: 4 808
Здравейте, момичета! Ние ще пътуваме за Братислава на 7 април, за Великден, от Бургас. Билетите ги купих преди около 2 седмици за по 4,99 евро на човек на посока. Не знам дали има още такива цени, но Райън пускат нови дестинации от нашето летище от края на март и като цяло, цените са много добри. Предвиждам да спим в Братислава, вече резервирах едно хотелче в центъра. Мисля в понеделник, 9 април да отидем за един ден до Виена. Мисля да пътуваме с автобус, но не знам къде спират във Виена. Четох, че от Братислава тръгват от няколко различни места за Виена, но не знам дали крайната точка е една и съща. Във Виена за един ден искам да видим центъра с Кметството, Операта, Св. Стефан, разходка по Рингщрасе и хапване за обяд може би в сантиметрите, оттам нататък се колебая дали Шьонбрун или Белведере, за двете мисля, няма да ни стигне времето. Вие какво ще ме посъветвате. Освен това, много съм притеснена как ще се оправя с езика, английският ми е доста лош, немски съм учила в университета, сега си купих диск да слушам в колата и да си припомням и съм потресена от произношението, уж знам думите, ама дали ще разбера какво ми говорят?!

# 507
  • Русе
  • Мнения: 1 515
Успех, Дама от морето, ще се справиш. Циганите обикалят света и нямат притеснения, с ръце и ръкомахания, пак ще се справиш.
Не знам тези мобилни приложения за превод, дали вършат работа. Някой, ако използва, нека да препоръча.

# 508
  • Мнения: 4 808
Благодаря! Вчера направих промяна в плановете и реших от летището направо да отидем във Виена, а на другия ден след обяд да се върнем в Братислава. Така ще имаме по ден и половина за двете места. Чудя се дали да си купя предварително билети за Виена, гледах за Фликсбус за по 5 евро, но не мога да разбера къде спира във Виена. Излизат ми няколко автогари. Резервирах пансион в центъра на пет минути от Рингщрасе и не ми се иска да се озовем в другия край на града. При положение, че по план трябва да пристигнем в 7,30 в Братислава, ще успеем ли за автобуса в 8,30? Колебая се още за предварителното закупуване за билети за автобус, но пък да не стане така, че като пристигнем, да чакаме с часове?! Пък и цената е важна, гледам билети от 5 до 10 евро, на място по-скъпо ли е?

# 509
  • Мнения: 565
Здравейте, момичета! Ние ще пътуваме за Братислава на 7 април, за Великден, от Бургас. Билетите ги купих преди около 2 седмици за по 4,99 евро на човек на посока. Не знам дали има още такива цени, но Райън пускат нови дестинации от нашето летище от края на март и като цяло, цените са много добри. Предвиждам да спим в Братислава, вече резервирах едно хотелче в центъра. Мисля в понеделник, 9 април да отидем за един ден до Виена. Мисля да пътуваме с автобус, но не знам къде спират във Виена. Четох, че от Братислава тръгват от няколко различни места за Виена, но не знам дали крайната точка е една и съща. Във Виена за един ден искам да видим центъра с Кметството, Операта, Св. Стефан, разходка по Рингщрасе и хапване за обяд може би в сантиметрите, оттам нататък се колебая дали Шьонбрун или Белведере, за двете мисля, няма да ни стигне времето. Вие какво ще ме посъветвате. Освен това, много съм притеснена как ще се оправя с езика, английският ми е доста лош, немски съм учила в университета, сега си купих диск да слушам в колата и да си припомням и съм потресена от произношението, уж знам думите, ама дали ще разбера какво ми говорят?!
И аз гледах за април цените ,но цена под 37евро  на човек в посока не видях .
Пре сайта на Райън ли запазихте ?

Общи условия

Активация на акаунт