С какво ви дразнят свекървите- 78

  • 59 255
  • 775
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
E как мъжът на Гугъл сам ще стяга апартамента, ще го дава под наем и ще дава (!?) наема на родителите Laughing От техния си апартамент Laughing Всичко това може да стане само и единствено след тяхно искане и съгласие! Да не забравяме, че и сестра има!
Родителите щом са пенсионери значи са към 65-70 годишни. Ако са били на една мижава заплата и социална пенсия, какви ли толкова средства имат! Бащата (лекар!) да не работи от толкова време, значи има проблем. По-добре го лекувайте човека!
Има да, проблема му се казва долна мръсна наглярщина. Да не работиш 20г., а да цуцаш от собственото си дете Sick защото те мързи?!?!! Sick Sick Sick
Сега се появява ипотека, после ще се появят и деца, които са си разход, въпреки форумното мнение, че децата се гледат с мнооого любов и още 1 черпак ядене в манджата, та тогава ще е забавлението.

# 46
  • Мнения: X
E как мъжът на Гугъл сам ще стяга апартамента, ще го дава под наем и ще дава (!?) наема на родителите Laughing От техния си апартамент Laughing Всичко това може да стане само и единствено след тяхно искане и съгласие! Да не забравяме, че и сестра има!
Родителите щом са пенсионери значи са към 65-70 годишни. Ако са били на една мижава заплата и социална пенсия, какви ли толкова средства имат! Бащата (лекар!) да не работи от толкова време, значи има проблем. По-добре го лекувайте човека!
Да, точно за тяхното съгласие става дума. Когато му поискат пари може да им отговори:"Нямам възможност да ви давам пари, но мога да ви помогна да стегнете апартамента, да ви намеря наематели, да се занимавам с наемателите и да ви нося наема. Ако не сте съгласни, нищо друго не мога да направя по въпроса."

# 47
  • Мнения: 6 966
Ипотеката не ни притеснява, защото таксата е по-малка от наема, който плащахме досега. Те реално не ни тежат чак толкова финансово. На мен ми тежи по-скоро отношението им. Не е проблем да даваш на родител, дори напротив - сигурна съм, че един ден, когато се пенсионира майка ми, аз също ще й помагам, с каквото мога. Проблемът е, когато родителят се държи така.

Уиш, ние още не сме се отказали от тази идея и като размине пушилката от последния скандал (с ЕГНтата) пак ще подновим тази песен. Той знае, че когато дойдат децата (а то няма да е в много далечното бъдеще), вече няма да е приятно това. Обсъждали сме да говори със сестра си да си разделят издръжката, но като че ли това с апартамента е по-смислено.

//Баща му не е болен. Каква социална пенсия? Доскоро бяха на заплатата на майка му и нормалната пенсия на баба му.

# 48
  • при късмета
  • Мнения: 24 034
Гугъл, според мъжа ти трябва да използва случая малко да ги постресне.Сега има основание. Другата седмица като пак кажат "дай", да каже "Нямам. Трябваха ми за разноски по кредита. Колкото помощ получих, когато на мен ми трябваше, толкова ще получите вие сега". Нещо в този дух. Хубаво е, че мъжа ти е наясно, че трябва да промени нещо в това положение, когато се появят децата и е хубаво, че може и сега да им помага, но на главата му са се качили. А това се отразява и на двама ви. Разбирам и, че се ядосва от отношението им, но докато не реагира така, че те да се стреснат по някакъв начин (явно ще трябва да е грубо, че надали ще разберат от друго, както ги описваш), те ще продължват и с отношението и с искането.
Сега е момента много ясно да им покаже какво прави за тях и какво получава той. Помага само той, сестрата не закачат. Иска да ремонтира апартамент от който родителите да си помагат, пак не искат. Когато на него му трябва чиста формалност не малко, че не получава помощ, а вместо това скандали и държене на сметка за какви глупости си давал парите. Наглостта им няма граници явно.

# 49
  • Мнения: X
Гугълче, мисленето ти е странно, да не кажа грешно според моите представи. На мъжа ти също. Как така ще е нормално детето да дава от заплатата си на здрави прави родители, които ги мързи да си пуснат апартамента си /свободен/ под наем и от които единия го мързи и на работа да ходи даже? Тези пари, които им дава на тепсия и които уж не усещате, реално са загуби за бъдещето ви дете/деца, т.к. явно са ви излишък, който можеше да заделяте в банка примерно и да е за децата ви един ден или за по-бързо изплащане на ипотеката. Да бяха безимотни и с малки пенсии е едно, ама здрави прави в работоспособна възраст и с един празен апартамет свободен - да им се дават на тепсия суми всеки месец е нагло от тяхна страна и недообмислено от ваша. Не се засягай, това сие  мое мнение.

# 50
  • Мнения: 6 966
Гугълче, мисленето ти е странно, да не кажа грешно според моите представи. На мъжа ти също. Как така ще е нормално детето да дава от заплатата си на здрави прави родители, които ги мързи да си пуснат апартамента си /свободен/ под наем и от които единия го мързи и на работа да ходи даже? Тези пари, които им дава на тепсия и които уж не усещате, реално са загуби за бъдещето ви дете/деца, т.к. явно са ви излишък, който можеше да заделяте в банка примерно и да е за децата ви един ден или за по-бързо изплащане на ипотеката. Да бяха безимотни и с малки пенсии е едно, ама здрави прави в работоспособна възраст и с един празен апартамет свободен - да им се дават на тепсия суми всеки месец е нагло от тяхна страна и недообмислено от ваша. Не се засягай, това сие  мое мнение.
Не се обиждам, така си е. Но смятам, че щом веднъж се стигне до такава ситуация, повечето хора не са склонни да оставят родителите си да гладуват и не е нещо невиждано (особено у нас, с ниските пенсии) да се помага. Баща му едва ли би могъл да си намери работа вече, защото е в пенсионна възраст. Това, което ние се опитваме да постигнем, е да задвижим нещата със свободния апартамент. Предполагам, че рано или късно ще схванат, че няма накъде.

# 51
  • Мнения: 615
Гугълче, идеално те разбирам, мила.  Hug

Моята сега се е нахъсала, че ММ й обеща да й ремонтира от до апартамента (има крещяща нужда от основен ремонт), но й даде да разбере, че няма да се изхвърля за козметични процедури и ново обзавеждане, защото животните й (34 котки към днешна дата) дерат мебелите пикаят навсякъде и не си заслужава. То не са усукваници, то не е рев, то не са манипулации..  ooooh! Иначе брат му е "обичаното дете", а моичкият е к*рвар, идиот, некадърник..
На всичкото отгоре пенсията й е запорирана заради дългове, набърбальокала се е до гуша с кредити и задължения. ММ пари спря да й праща, но баща му явно продължава да снася, което не ни влиза в работата, но на нея пак не й стигат.

Върха на сладоледа беше, когато ММ й каза, че няма да дава пари за ново обзавеждане (тя иска да е луксозно), защото няма смисъл и по-добре да ги спести тези пари за жилище или за детето ни един ден. При което тя изскача с репликата: " Ама на теб децата и жилището ли ти са по-важни, или че майка ти мизерства?"  #Crazy

За протокола госпожата живее с над 1500лв на месец. (След като ние спряхме да даваме, тя цоца бившия си мъж.) Профуква всичко за тъпите си котки. ММ за пръв път я насоли жестоко, тя започна да го обижда и на него му преля чашата и й каза доста крайни неща, включително, че ще я прати в лудница. Сега плаче и ми звъни на мен,хем ми е жал, хем е крайно време да се направи нещо, че живота ни отрови.

Написах си, олекна ми.  Laughing

# 52
  • Мнения: 3 058
Thumberlinna, хич не й вдигай на такава кукувица.

# 53
  • Мнения: 5 354
В нашия малък град всички лекари-пенсионери работят. Какво остава за София!
 Той просто не иска да работи, а не защото няма свободни места.

# 54
  • Мнения: 25 677
Няма кой да му позволи да работи, ако не е упражнявал професията 20 години. Трябва да държи изпити евентуално. Ако въобще му позволят.

# 55
  • Мнения: 18 605
Не е спрял да работи без причина.Има някаква тайна и  той.

# 56
  • Мнения: 25 677
Като се вземат предвид крясъците и обидите плюс това, определено има психически проблеми човекът. Защо синът го премълчава или неглижира, е друг въпрос.

# 57
  • Мнения: 6 966
Не е спрял да работи без причина.Има някаква тайна и  той.
Твърди, че след лекарската реформа се бил възмутил от начина, по който държавата гледа на здравеопазването и се отказал да работи като лекар. След това бил търсил работа известно време, но не намерил и затова се отказал. Няма психически проблеми, в смисъл голям скандалджия е, но по нищо не прилича на луд.

thumberlinna, как така 34 котки!? В апартамент?? Диша ли се изобщо там? Останалото е просто уникум. Не плаща тя, ама държи на луксозно обзавеждане, как ли пък не. Донякъде и затова писах по моя казус. Просто ми се искаше да споделя какви нагли хора има, а то имало и други.  #Crazy  Как успява да изтегли кредити при това положение? Моите имаха проблеми със сметките по едно време. Бяха натрупали 2000 лв за вода по някакъв начин.

# 58
  • Мнения: 3 134
Ако такова му е отношението и към пациентите, може някой някъде да се е оплакал, затова и да не работи. Или той да няма търпение да се занимава с болни хора, сигурно му лазят по нервите. По-добре че не работи като лекар.

# 59
  • Мнения: X
Като се вземат предвид крясъците и обидите плюс това, определено има психически проблеми човекът. Защо синът го премълчава или неглижира, е друг въпрос.
А какво да направи, ако става дума за психически проблем? Няма как да го вземе на конче и да го заведе в някой кукувичарник.

Общи условия

Активация на акаунт