С какво ви дразнят свекървите- 78

  • 59 265
  • 775
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 19 319
Прекалявате със "зарязването" на къщата и семейството, което се състои от мъж, с когото са заедно от векове. Може свекървата освен да помогне, да иска да си почине психически и да смени обстановката.
Къщата е неодушевена, какво й се зарязва?

# 751
  • Мнения: 2 837
Всякакви хора има. Любимата ми леля, която иначе е прекрасна жена, цял живот е чакала само знак да й дадат, за да хукне да помага - на дъщери, на внуци и внучки. В единия от случаите това доведе почти до развод, защото нейният мъж покрай липсата й при отглеждането на поредния внук, завъди любовница. Това не я отказа. И съвсем наскоро се гласеше, нищо че самата тя е на над 80 и с разклатено здраве, а току-що родилата внучка разполага със себе си, с гледачка, както и със собствената си майка, вече пенсионерка, дъщеря на леля ми.
Аз в случая на Rois не бих се притеснявала, ако мъжът й наистина има намерение да се прибере и идеята не идва от него. Жената може да има всякакви мотиви, но така или иначе последната дума е на майката на бебето. Не са в една къща, не са зависими една от друга.

# 752
  • Варна
  • Мнения: 36 727
Да де, ма ко, но аз съм си мнителна в такива ситуации щото съм се парила. Мъжът й си е замълчал, когато тя категорично е отказала /ако правилно съм запомнила прочетеното/ и въпросът повече не е обсъждан. Не е като да се е съгласил. Аз за важни неща изисквам очи в очи да получа кратко и ясно потвърждение, че сме на едно мнение. Точно щото съм се парила - много е лесно после мъжът да каже "ти така каза ама аз не съм се съгласил с теб".

# 753
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
А, не, не, не си е замълчал. Каза, че е само предложение и идея, и щом не искам, няма да се случва така и ще си остане в БГ, както сме говорили. Вече какво е казал на майка си - това не знам.

# 754
  • Варна
  • Мнения: 36 727
Е, значи имаш пълната подкрепа на мъжа си. Това е най-важното. Бъди конкретна, ясна и напълно откровена с него в тези отношения и останалото би трябвало той да го направи. Успех Simple Smile

# 755
  • Мнения: 22 036
Като се заговори за това прословуто "помагане" след раждането исе питам, какво толкова помагат. На мен ми беше най-спокойно да съм сама с детето. Вярно, че Роаз има и още едно дете, но имайки предвид, че го е гледала, като самотен родител, все си мисля, че ще се справи.

Това, някой да дойде да живее в къщи с идеята да помага, само би ме натоварило. Аз не бих могла да се отпусна и накрая ще се грижа и за още един човек + децата. Ами, мерси.

Подозирам, че жената искрено иска да помогне и за това е нужно да и се обясни човешки, защо не е необходимо. Много е вероятно и "от кумува срама" да е предложила.

Теорията с пазенето също може да е верочтна, колкото и идиотска да е мисълта, че току що родила жена ще тръгне да изневерява, но има луди всякакви.

Първите свекъри на майка ми са били от тези лудите. Ходили на всякъде с нея. Опитали се да я накарат да напусне работа, а като не станало, свекър и ходел с нея. Мъжът и явно е бил муньо и бракът им е продължил по-малко от година.

# 756
  • при късмета
  • Мнения: 24 058
Ако свекърва ми дебне зълвата и дава отчет на сина си кога излиза и кога се прибира, изобщо няма да си мисля, че само с едната снаха го прави.
Аз не само за свекърва и за майка ми не мога да съм залепена на този етап. Че аз не бях и като още живеехме заедно.
А на такива свекърви е повече от ясно, че снахите им са бивши. Хубаво "играят в отбора на сина" и както се каза назад от личен пример, изгонят снахата, ама не правят елементарна сметка. Те си осигуряват стоенето на сина до полата им, но когато тях вече ги няма, сина им ще е сам като куче и това, което са осигурили на себе си, на стари години собственото им дете няма да има възможност да си го осигури.

# 757
  • Варна
  • Мнения: 36 727
И аз не знам какво толкоз помагат. Заради усложнение с един шев след секциото и някои проблеми с дъщеря ми ние седяхме в болницата 10 дни след раждането. Като се прибрах вкъщи на секундата разгоних народа да си останем само тримата, толкова ми беше накипяло от тая болница, че почти физическо удоволствие почувствах да си вляза в дома и да остана там. Как пък не бих си стъжнила живота със свекърва или тъща  да ми се мотат из краката точно тогава. Не съм почувствала нужда от помощ, добре че не се опита никой и да ми я натрапи, че щеше като червено на бик да ми подейства.

# 758
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз разгоних и двете баби генерално на 3- 4 ден- толкова издържах, въпреки че майка ми си отиваше привечер вкъщи.
После ми трябваха дни да открия кое- къде са скрили, докато шетат.

Но, има и тук писали, които се оплакваха, че не им помагали.
Така че, хората са различни, важно е да знаят, че когато искат помощ, не могат да очертават граници с дълбоко изорани бразди и телена мрежа.

# 759
  • при късмета
  • Мнения: 24 058
Дори когато искат помощ могат да очертават граници. Дори точно тогава е наложително. По-скоро трябва да се уточни каква точно помощ се търси.
Иначе свекървата иска да гледа детето, а снахата си гледа детето, не смогва с домашната работа. Примерно. Или обратното. После едната казва, че свекървата уж е у тях, а не ѝ помага, а свекървата изкарва снахата неблагодарна, а на практика наистина не помага.

# 760
  • София
  • Мнения: 19 319
Ама и вие сте... Какво помагали...
Напр. ако бебето ви събуди 2-3 пъти през нощта и това продължава в периода понеделник - петък, през деня няма ли да ви се доспи в най-неподходящото време? Или просто имате нужда да излезете за малко до някой по-далечен магазин.

# 761
  • при късмета
  • Мнения: 24 058
Ами ето, сама го казваш. Таткото ще си поеме бебето заедно с майката, за какво изобщо е баба? Вярно, че недоспиването е голям проблем с новородено, поне при повечето, но ако не се напаснат родителите отначало без помощ, после става още по-трудно.
Сега даже повечето и помощ не искат. А ако имат нужда от някаква, то е хубаво да се знае предварително именно каква

# 762
  • Мнения: 22 036
Ами имали сме бебета и са ни будили и пак не е било голяма драма. Все пак бебетата, са такива около година-две. Има хора, които цял живот на смяни работят. Маистина не виждам, с какво се помага. Според мен, дори повече пречат и майки и свекърви.

# 763
  • София
  • Мнения: 28 768
Ами ето, сама го казваш. Таткото ще си поеме бебето заедно с майката, за какво изобщо е баба? Вярно, че недоспиването е голям проблем с новородено, поне при повечето, но ако не се напаснат родителите отначало без помощ, после става още по-трудно.
Сега даже повечето и помощ не искат. А ако имат нужда от някаква, то е хубаво да се знае предварително именно каква

С мъжа ми се редувахме, според мен така е по-практично. Пък и това не е вечно. Да не говорим, че недоспиването е част от родителството. Който иска да спи спокойно нощем, да не е ставал родител. Съгласна съм напълно с останалото – важно е и двамата родители да свикнат с новия ритъм. Другите основно ще пречат.

# 764
  • при късмета
  • Мнения: 24 058
Под "заедно" имах предвид в ежедневието. Разбира се, че ще се редуват, нали обикновенно таткото все пак работи. Като си поемат двамата детето, нямат нужда от помощ. И дребни несвършени неща в домакинството дори се преживяват, ако единия е недоспал и чака другия да се върне и да вземе детето. Като си изградят ежедневието съобразено с бебето и домакинската работа си поемат. За известно време, ако не ти е всичко под конец се преживява. То после като поотрасне детето става още по-разхвърляно, ама това е друг въпрос

Общи условия

Активация на акаунт