Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 5

  • 78 311
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 580
И ние се справихме с бюджет от 10 000 лв за основен ремонт на 3ст панелка. В това число влизат дограми,2 бани,ламинат , стени, нови легла,кухня от Моббо. Маисторите ни бяха "откритието " Двама мъже на около 55- 60 г.  Разбират си от занаята и правиха сами всичко- замазки,плочки,ел инсталации,боядисване, монтаж на санитария....Нямат нищо общо с фирми и тяхното ценообразуване Simple Smile . Сумата за работа беше не повече от 3 000 лв.  Единствения минус беше,че мъжът ми и синът ми доставяха всички материали с колата.

# 16
  • Мнения: 54 390
И ние се справихме с бюджет от 10 000 лв за основен ремонт на 3ст панелка. В това число влизат дограми,2 бани,ламинат , стени, нови легла,кухня от Моббо. Маисторите ни бяха "откритието " Двама мъже на около 55- 60 г.  Разбират си от занаята и правиха сами всичко- замазки,плочки,ел инсталации,боядисване, монтаж на санитария....Нямат нищо общо с фирми и тяхното ценообразуване Simple Smile . Сумата за работа беше не повече от 3 000 лв.  Единствения минус беше,че мъжът ми и синът ми доставяха всички материали с колата.

И как се вместихте в 10 000 лв.? Rolling Eyes Уреди влизат ли?
Аз правих ремонт у нас м.г. за същата сума и малко отгоре даже. Обаче смених дограмата само на кухнята, частичен ремонт на банята и около 1000 лв. за труд? И доста други неща сменях, но при труд 3000 и дограма на целия апартамент ми се вижда малка сумата?

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 580
Влиза дограмата,тя си  беше и най-големия разход. Вградена фурна и котлони взехме втора употреба -400 лева -с пиролиза ! Simple Smile и 2 години гаранция. Хладилника е около 300 лева. Плочките, моноблока, смесители маса,столове- все на промоции бяха . Убедила съм се,че Уау ефекта е постижим и с много прилични средства-важно е да имаш око да си представиш нещата.

# 18
  • Мнения: 54 390
Ми не ми се вярва. С уреди и с плочки за 2 бани, 10 000. newsm78
На мен само кухнята, всичко в нея, ми излезе 4000 лв.Даже не съм сменила пералнята и хладилника.
Обаче пък сменях интериорни врати, те ми излезнаха 2000 лв.
И детската подмених основно, 2000 лв.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 580
О,да.... ако правя нещо за да живея в него-установих,че ми е почти невъзможно да избера каквото и да е ! Simple Smile
Но факта,че беше за под наем и ме интересуваше само нещата да се съчетават добре и да са с нормално качество ме направи смела и крайния резултат е съвсем добър. Банята е една, второто е само тоалетна , с плочки до средата на стената .

# 20
  • Мнения: 25 736
О,да.... ако правя нещо за да живея в него-установих,че ми е почти невъзможно да избера каквото и да е ! Simple Smile
 
Аз пък за живеене, ще избера най лесно, за наематели трябва да е евтино, функционално и издържливо...е това е трудна задача.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 580
О,да.... ако правя нещо за да живея в него-установих,че ми е почти невъзможно да избера каквото и да е ! Simple Smile
 
Аз пък за живеене, ще избера най лесно, за наематели трябва да е евтино, функционално и издържливо...е това е трудна задача.
Давай смело,пък ако нещо се счупи,лесно се подменя с парите от наема Simple Smile

# 22
  • Мнения: 845
Честно, понякога ми се иска да се преместя в някои от апартаментите, които давам под наем.
За нашия все не остава ред да го обновя, а живеем вече 10 години в него. Е, правихме разни наложителни ремонти, но нали знаете "обущаря ходи бос".

# 23
  • Мнения: 25 736
О,да.... ако правя нещо за да живея в него-установих,че ми е почти невъзможно да избера каквото и да е ! Simple Smile
 
Аз пък за живеене, ще избера най лесно, за наематели трябва да е евтино, функционално и издържливо...е това е трудна задача.
Давай смело,пък ако нещо се счупи,лесно се подменя с парите от наема Simple Smile
Аха, точно. Mr. Green

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 580
Честно, понякога ми се иска да се преместя в някои от апартаментите, които давам под наем.
За нашия все не остава ред да го обновя, а живеем вече 10 години в него. Е, правихме разни наложителни ремонти, но нали знаете "обущаря ходи бос".
Именно !   Laughing Показвах на приятелка ремонтирания апартамент и тя рече-ми защо ви трябваше да купувате друг , да изплащате заем-този си е супер !

# 25
  • София
  • Мнения: 4 192
Цял ден не чета, но преди лягане ме развеселихте.  Mr. Green
Моята кола пък гори 3.5 бензин само градско. Лека  Hug

# 26
  • Мнения: 2
Как се справяте с амортизацията след наемателите?
Успявате ли да избиете разхода за обновление?

# 27
  • Мнения: 25 736
Как се справяте с амортизацията след наемателите?
Успявате ли да избиете разхода за обновление?
Хората тук сами ламинат редят, наистина мислиш, че има проблеми с освежаване?

Аз отдавам НС, освен едно пребоядисване за около 400 лв друго обновление не съм правила, виж текущи ремонти е имало, за моя сметка естествено, но това е част от сделката.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 192
Мисля, че аз съм виновна  Blush
Когато се обсъждаха майсторите и аз казах, че ММ е ходил за дребни ремонти - една лампа и един контакт. И оттам като се почнаха едни цифри, ни довършиха с основния ремонт на тристаен за 7000 лв... Peace

# 29
  • Мнения: 4 396
Е не сте съвсем коректни,дами. По-назад в темите се коментираше ремонт и обзавеждане на по-скъпо жилище предназначено за по-взискателен наемател и пак в цифри.
Както казах не може да е едно и също и за имот като за 300 лв с такъв за  600лв и за имот като за 600Е,ама само аз си се чувам май.Всеки пита за колко е ремонта ,ама не казва в какъв наем се е прицелил да гони и от тук и недоразумението  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт