МАРТенските мами са щастливи- гушкат бебета красиви!- тема 14

  • 54 303
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 589
Цитат
Подготвям се за дишане напъване кърмене и т.н. но някак си сякаш всичко е мн далече  и не мисля за страха. Термина ми е на 18-ти, но и на мен като на мама Галка една бабичка ми каза 15-ти. Моето усещане е същото. Затова на 14-ти ще си направя пълно обслужване хаха и ще чакам. Пък ако не дойде тогава здраве да е.

И моят е 18-ти, и аз мисля, че ще е около 15-ти, не знам защо  Laughing То и на мен една циганка преди две години ми каза, че ще имам близнаци и ще живея в Лондон ама... Joy не позна
Иначе моята докторка ми каза след 12-ти да се ослушвам вече.. Rolling Eyes

Кате, ти си знаеш, аз съм за кърменето, но не и на всяка цена, ако това води до постоянне тормоз. Twisted Evil

# 76
  • Мнения: 899
хахах товааа с косата ще го видим моя господин трябва да е плешив без нито един косъм Joy hahaha а пък мойто доки каза да не го чакам скоро  Laughing

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 6 661
С каката нямах грам киселини, а тя с каква коса се роди...

Кате, и аз скоро се чудех за излизане. Вики ми е зимно бебе, декември и я изведох на 03.01. Младежът вече нямам търпение да излиза, ама с това влажно и дъждовно време не смея.
Още нещо щях да пиша, но забравих какво.

А, за коликите. За девойката имах купен Инфакол, но така и не стигнахме до него. Марти от днес / утре влиза в 3 седмица/ има леки болки явно,но не го притесняват особено/. Четох,че колики имат едва 25% от бебетата, започвали във втора седмица при едни, 3-4 при други.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 420
Привет от мен, отново!  Ох направо съм изтощена. Искам вече да си ни изписват и да си се прибираме вкъщи, ама уви, има време. Иначе се възстановявам супер бързо, болката лека полека си отшумява, но още си я има де. днес бавно крачех си се разхождах из стаята. Нещо нямам никакъв апетит, не знам доколко е нормално това. Доколкото знам мамите след раждане умират от глад, нямат търпение да се наядат.. а аз - точно обратното.  newsm78

Честито на новите майчета, да са им здравички бебчетата и много да ги радват!:)))

А относно киселините и косите- ами аз сравнително рядко имах киселини, в началото и в края на бременността - бебките едвам едвам имат косички,даже бих казала -почти нямат. А иначе когато бяха в мен мнооого ритаха, направо се чудех как имат място да се движат, а сега струва ми се са доста спокойни. (Тихичко го казвам, дай боже да са си все така  Flutter ).

Скреч, попринцип най-напред първата докторка, при която започнах да си се следя (др Владова), когато вече напреднах с бременността започна да ми настоява да нося бебетата колкото се може повече. На всеки преглед ми повтаряше, че всеки един ден повече в коремчето на мама е много значим, и че ако няма сериозни причини- да не се вадят по-рано. На тях им било по-добре вътре и щом не дават зор да излизат значи няма защо. Жива и здрава да е тази жена, благодарение на нея много неща разбрах. Тя е старши доктор- каза ми че вече щяла да се пенсионира. Следяла е бременни с какви ли не случаи и е наясно с всяка ситуация. Много ми помогна. В МД като отидох първоначално ми резнаха крилцата и ми казаха, че бременност с еднояйчни близнаци е в пъти по-рискова от тази с двуяйчни и обикновено бебетата се вадели към 37 г.с. Но след хиляди преговори и умолявания от моя страна, и след като се видя че всичко с бебките върви добре, няма проблеми, хранят се, растат си вътре, нито аз ги притеснявам, нито те мен- докторите решиха, че наистина най-удачно е наистина да си ги изчакаме ако не се появи някакъв проблем. Даже се учудиха супер много, че искам да си ги нося колкото се може повече. Обикновено майките бременни с близнаци (а и даже тези с едно дете) настоявали колкото се може по-рано да правят секциото и съответно да си гушкат бебчетата. Simple Smile

А относно разходките навън, да ви кажа не знам дали да спазвам някакви такива работи- до 40тия ден никакво излизане. Ако е хубаво и пече слънчице- защо да не се поразходим с количката и на 20тия ден.. Мойта сестра като роди и изведе детето навън опаковано още на 2рата седмица. Зависи си и от времето, сега се разпролетява, затопля се.. мен както не ме свръща много да седя затворена сигурно няма да чакам чак 40 дена. Предполагам на 3тата седмица ще почна да ги извеждам малко по малко. Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 855
Кате, за епизиотомията мога да кажа как стана при мен- бях с епидурална, която общо взето се износи накрая, бебо излезе с 3 или 4 напъна, на последната серия направиха епизиото по време на самия напън, и бебето излезе веднага след това.Не усетих нищо от нея, само как излезе бебо защото и без това самия напън и усилието да " избуташ"  ми бяха в пъти по-голям зор. Помня, че видях ножицата, попитах може ли да мине без и казаха че се налага, тогава мислех само бебо да излезе жив и здрав и това е. Преди това се бях предала и изписках като кифла че не мога, но екипът са като луди футболни фенове на финален мач- айдеайдеайде, давайдавайдавай, сииииилно, можеш  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 18 589
За Епизиотомията, всички приятелки и близки, казват, че не се усеща, резват те и тогава веднага излиза бебето. Прави се когато се налага,иначе не-така ми обясни доки и аз й казах, че не искам нищо от тия процедури ако много, много не се налага.Тя каза, че зависи от големината на бебето, от родовия процес, колко напредва, от това дали са ефективни напъните, дали ще се разкъсаш и явно е по-малкото зло.
Даде ми пример с жена, няма и 60 кг, бебето и 4 и 200, без нито един шеф, без нищо, направо й се чудил цял екип.
WhiteWabbit ако ти се разказва повече за упойката ще споделиш ли като цяло как се ражда с уройка?   И боли ли при изгонването? Док ми каза, че я намаляват, за да се усещат напъните.Също така както го разказвате и чета разни истории за раждане и като кажат с 3-4 напъна и излезе и направо се успокоявам, но много се притеснявам как така ще напъвам дирижирано, ако не усещам и изобщо какво е като физическо усилия, не мога просто да си го представя, много ли е зор? много ли е изтощително, че аз изкарах бременност без никакви физически усилия и все си мисля как няма да мога да напъвам. Joy

Оф, сигурно на раждалите жени много смешна ще им се сторя Mr. Green

# 81
  • София
  • Мнения: 40
Ния, доктор Савчева я познавам, симпатяга е.
Кате, и аз съм със същите оплаквания-силен натиск в таза, болки леки като при МЦ и разстроен стомах, никакви контракции обаче, болки в кръста.
Аз ако пренося директно ще искам да ме приемат, защото те гледат тонове всеки ден, 7 дни след термина ако не родиш, си те вземат директно.Да пътувам всеки ден не върви.
Вече постоянно си мисля за раждането. Искам вече да излиза, защото ми писна да се притеснявам.
Станаха ли мами тук, които също ще разждат нормално и да им е за първи път? Гледам, че повечето сте все секцио,много родиха вече, искам да се успокоя, че не съм само аз  Blush и Катерина
За нощното хранене, не съм веща,но на кумата ми бебето не знае що е това нощно хранене и спеше от 11 до 6 непробудо. Такава идилия, такова кротко дете. Хапва си добре и сега.
Аз също останах за нормално и съм със същите болежки като вас.Тъпа болка в кръста все едно ще ми идва, само че стомахът ми не е разстроен.

# 82
  • София
  • Мнения: 40
Момичета, а бебетата ви ритат ли много в корема. Моята буба е много активна от 4дни насам и особено вечер почти не мога да спя, имам чувството че се оттласква надолу и иска вече да излиза. Коремът ми вече се е смъкнал и боли много като започне да се мята вътре.
А и как сте с течението, увеличило ли се е при вас? Моето е доста силно и воднисто. Страх ме е да не би да ми изтичат водите лека полека и азцда не разбера.

# 83
  • Мнения: 899
Абсолютно същото е течението при мен а микробиология чиста. Бебето доооста по рядко рита и мърда но като започне все едно ме изкарва вътрешностите

# 84
  • София
  • Мнения: 40
Абсолютно същото е течението при мен а микробиология чиста. Бебето доооста по рядко рита и мърда но като започне все едно ме изкарва вътрешностите
Ясно...поуспокоих се Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 855
Мис,поставянето на епидуралната не се усеща,защото преди въвеждането на голямата игла и катетъра (катетър е тръбичката която остава вътре като извадят иглата, няма нищо общо с уринарния катетър, тънка е като косъм), слагат локална анестезия с лидокаин- усещането беше сравнимо с това като те бодат да ти вземат кръв от вената. След това се усеща натиск като въвеждат лидокаина, и мнооого лек натиск като въвеждат иглата. После анестезиолога пита ако усетя боцкане да кажа къде- усетих слабо боцкане на 2 пъти, и това е- каза идеална е, дайте да лепим. Лепят катетъра, той е дъълъг и го залепят чак на рамото/врата ти. По време на манипулацията не трябва да мърдаш и ако имаш контракция им казваш за да спрат. След упойката контракциите не се усещат, или се усещат слабо като Бракстън хикс. Можеш да си ходиш и всичко- аз се вдигнах да трамбовам за да правя разкритие. После ми дадоха една голяма топка, сядаш и се друскаш на нея, абе беше забавно. Накрая няма да те лъжа, си боли, но пък идват и напъните. То тялото ти само напъва, ти само трябва да помогнеш. При мен бебо не тръгна с " остричкото" на главата а с най-широката част затова стана бавно и със зор, това става рядко. След епидуралната може да пуснат окситоцин, за да засилят нещата. С окситоцин и епидурална не се усеща нищо, само накрая но там трябва да се мобилизираш. Мен на изгонването ме боля много, но най- много ме боля на 9-10 см и докато тръгна, после тръгне ли, си ти и отбора луди футболни фенове ( т.е.д-рите, които те насърчават).

# 86
  • Мнения: 296
Момичета, а бебетата ви ритат ли много в корема. Моята буба е много активна от 4дни насам и особено вечер почти не мога да спя, имам чувството че се оттласква надолу и иска вече да излиза. Коремът ми вече се е смъкнал и боли много като започне да се мята вътре.
А и как сте с течението, увеличило ли се е при вас? Моето е доста силно и воднисто. Страх ме е да не би да ми изтичат водите лека полека и азцда не разбера.
И при мен стана така течението и също като теб си мисля, че са води, изтичащи по малко.  Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 98
Аз съм за първо раждане и през цялото време бях за секцио, даже и сега, но ще опитам естедтвено. Единствено си мисля, че за да не пренося дали да не помоля за дата за секцио ден преди термин! Днес съм на ЖК и ще попитам. Коремът ми е доста смъкнат и аз постоянно казвам на моята принцеса да заповада при мен. Simple Smile  Изпитвам смесени чувства на радост, нетърпение и страх. Даже ме е страх да не родя по пътя за болницата,  като чета колко бързо родиха някои мами. Успех на всички,  на които предстои раждане! Wink

Миличка, аз на 10.03 родих секцио и вярвай ми...не съм правила по-голяма глупост. 2 дни не видях бебето си,( на друг етаж са) от днес съм с нея,но едвА ставам от леглото...операцията боли и  съм почти на два ката превита. Нормалното също боли, но след 2ч.си като нова.

# 88
  • София
  • Мнения: 40
Момичета, а бебетата ви ритат ли много в корема. Моята буба е много активна от 4дни насам и особено вечер почти не мога да спя, имам чувството че се оттласква надолу и иска вече да излиза. Коремът ми вече се е смъкнал и боли много като започне да се мята вътре.
А и как сте с течението, увеличило ли се е при вас? Моето е доста силно и воднисто. Страх ме е да не би да ми изтичат водите лека полека и азцда не разбера.
И при мен стана така течението и също като теб си мисля, че са води, изтичащи по малко.  Rolling Eyes

Аз това се чудя, ако са води всички казват, че усещаш затопляне и по- обилно изтичане, а ако текат на порции би трябвало постонно да ти мокри на бельото...оххх не знам и аз вече, побърквам се от това чакане. Би трябвало да разберем ако се спука околопл мехур.

# 89
  • София
  • Мнения: 154
С това течение полудявам последните дни, писна ми от мокри гащи... С когото съм говорила за изтичането на водите все описва локва, тъй че не се притеснявам, че ще пропусна момента, но ми е гадно и не че бързам, но ми липсва "обичайното" ми тяло.

Общи условия

Активация на акаунт