нощно кърмене

  • 1 376
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз да не ви плаша,но моят си сучеше нощем на 3 часа до 10 месеца,а продължи да се буди по 5-6 пъти на нощ до около 2,5 год.Направо бях полудяла,ходех като зомби #Crazy,вечно с чашата кафе през деня..А моите приятелки като кажеха "Заспа в 9 и се събуди в 7" ми идеше да ги убия #2gunfire!!!Но какво да се прави-темперамент.И сега спи много неспокойно-рита,отвива се,хленчи или се смее на сън,а аз ставам по 10 пъти да го завивам,но вече се ядва.Тази нощ обаче съм спала като пън-отвит ли е,завит ли е-няма да замръзне я!Знам,че ви е трудно,но вярвайте-иде деня/по-скоро нощта/ на непробудните сънища.Успех!  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 2 164
Преживях същия кошмар. Бях пропищяла форума с това нощно кърмене  Close. При нас ситуацията беше следната - на 4.5 месеца Емма започна с буденето на всеки час или два. Бях се превърнала в зомби  Tired Освен това сама се беше отказала от биберона още на три месеца, а вода не пиеше. Този кошмар продължи докато навърши шест месеца. Тогава започна да се буди по веднъж на нощ, а след около месец, месец и половина престана да се буди след кърменето в 12 и си спеше до сутринта. От известно време дори в 12 не се буди.
Според мен това е период, който се израства. И дано съм права. Не знам дали си забелязала, но по едно време темите за неспането и нощното кърмене се прескачаха във форума. Явно идва такъв момент, в който бебоците започват да се будят по-често. При някой преминава по-бързо, при други - не. Въоръжи се с търпение! Дано свърши скоро  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 162
Ох, значи не съм единствена! Моите познати изпадат в изумление, като чуят, че го храня нощем на 6,5 месеца дете.

Аз живея в Босна- като се прибрахме с голямата ми дъщеря, когато беше на 6 месеца и казахме на тамошната докторка, че не й давам нощем да яде и тя изпадна в ужас как може да оставя толкова малко дете без нощно хранене. Joy Там до 7 месец поне ги държат само на кърма.

# 18
  • Мнения: 532
Хормоните отговорни за имането и потичането на кърма - пролактин и окситоцин - са в най-големи концентрации през нощта. Бебе, което суче интензивно през нощта си е заработило храната /кърмата/ за следващия ден. Щом бебето се буди през нощта това означава, че или е гладно или има някакъв проблем /зъбоникнене/ и най-лесният начин то да бъде успокоено е като го гушне мама и му даде да суче. Кърмата съдържа и успокоителни вещества, които способстват за успокояване на бебето и заспиване.

За да могат майките да се наспиват трябва съответно да организират правилно нощното хранене, а това става най-добре като бебето спи с майката и майката е научила съответни удобни пози за кърмене в легнало положение. Така и бебето е спокойно и се храни, и поддържа кърмата, и се успокоява, и майката е спокойна и отпочинала.

Започвайте да отучвате бебетата от нощно хранене и на спане отделно, когато са вече над годинка, а може и по-късно. Не бързайте .... следвайте бебето, то ви показва правилния път.  Heart Eyes 

# 19
  • Мнения: 180
Хормоните отговорни за имането и потичането на кърма - пролактин и окситоцин - са в най-големи концентрации през нощта. Бебе, което суче интензивно през нощта си е заработило храната /кърмата/ за следващия ден. Щом бебето се буди през нощта това означава, че или е гладно или има някакъв проблем /зъбоникнене/ и най-лесният начин то да бъде успокоено е като го гушне мама и му даде да суче. Кърмата съдържа и успокоителни вещества, които способстват за успокояване на бебето и заспиване.

За да могат майките да се наспиват трябва съответно да организират правилно нощното хранене, а това става най-добре като бебето спи с майката и майката е научила съответни удобни пози за кърмене в легнало положение. Така и бебето е спокойно и се храни, и поддържа кърмата, и се успокоява, и майката е спокойна и отпочинала.

Започвайте да отучвате бебетата от нощно хранене и на спане отделно, когато са вече над годинка, а може и по-късно. Не бързайте .... следвайте бебето, то ви показва правилния път.  Heart Eyes 

Здравейте, може би не би трябвало да се вклиючвам защото моето бебе е хранено с адапте и пие водичка с която се успокоява нощем и общо взето минават с 2 събуждания, едно за вода и едно за мляко. Искам само да ви попитам как спят бебетата ви през деня? Деца, които не спят добре през деня, рядко спинкат спокоино нощем. Пожелавам успех на всички мами...

# 20
  • Мнения: 3 089
мдаааа, и през деня не спи като хората. спи 4 до 5 пъти по 20-30 минути.

а това за пролактина и окситоцина и сама си го знам - с тая форумска закваснка няма как да е другояче.

# 21
  • Мнения: 22 934
Дани се будеше да папка през нощта малко след годинка.До 6=7 месец спеше 1,5/2 часа и го кърмех,така денонощно.Знам,че е тежко,но нищо не можеш да направиш.Остави детето да саморегулира.Иначе за статистиката малкия тежеше 8 650 гр.в 4 месец,така,че не се притеснявайте за килограмите на кърмено бебе.Сега е 18 кг и 107 см.

# 22
  • Мнения: 3 810
Aз се изписах в тази тема по въпроса ти. Прочети го!
Няма нищо ненормално в това да се кърмите нощем.
Търпение!
Дима снощи за първи път от месеци спа от 22.00 до 7.00
Пожелавам ви вашия подобен момент да настъпи по- скоро.
(Не че има гаранция че довечера няма да се кърмим на 2 часа...)

Общи условия

Активация на акаунт