Поликистозни яйчници - Тема 4

  • 66 831
  • 760
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 7 570
И на мен ми каза нещо подобно топ репродуктивен спициалист в България. И това си е самата истина - когато решиш да имаш дете, ще се започне стимулация на овулацията. Тя не се прави постоянни, а само при опити за забременяване. ПКЯ не се лекува така или иначе. Могли са да ти предпишат противозачатъчни за временно регулиране на хормоните, но и те не са решение. Така че лекарят в чужбина ти е казал много правилно и точно нещата, явно не си разбрала добре, затова ти се е сторило обидно.

# 181
  • Мнения: 776
Есмералда, ти го е казала много добре.. както и лекаря ти за съжаление. Не става въпрос дали е професионално или не, просто си е самата истина, а тя не е приятна да се чуе.

При СПКЯ няма редовна овулация, дори и да имаш абсолютно редовен цикъл. Може и да има и е възможно и да я улучите, много честно се случва това, но може и да се чака с години, т.е ако не ви се чака на случайноста си потърсете репродуктивен специалист, където живеете и стартирате при него. Почва се с хормонални изследвания, фоликулометрии всеки месец. Ако няма данни за овулация, следва цветна снимка на тръбите, спермограма и чак след това стимулация. Успех!

# 182
  • Мнения: 168
Здравейте,
намерих малко време и исках да споделя с вас моите премеждия.
Със СПКЯ съм от както имам цикъл. ОСвен кистите по яйчниците и лек дисбаланс в хормоните нямам други симптоми. Но никога не съм имала редовен цикъл.
Бременна съм за втори път, първият път стана много бързо с ново гадже, докато си кажем ДА за деца и нещата се случиха, а преди това години съм се молила и борила за деца, с лечение Прогестерон и Клостилбегит.
За втората бременост почакахме година и половина, цяла година на прогестерон пак...нищо и нищо...Цикъл на всеки 40 дни...ужас. Спрях всичко и почнах да пия отвара от джоджен и да ям огромни количества Годжи бери...е, цикъл този месец така и не дойде...защото съм забременяла в месеца, в който си спрях хаповете. Сега съм в края на втори месец вече, с всички неудобства на бремеността. Дано всичко е наред и имаме така мечтаното второ детенце.
Исках само да ви вдъхна кураж, СПКЯ не е непосилно препядствие пред забременяването, гуру по Гинекология с водеща клиника в Южна Франция ми го е казвал.
Препоръчвам вяра, йога, спорт и джоджен с годжи бери...няма да навредят

# 183
  • Мнения: 776
Флакон, благодаря ти за обнадеждаващия пост Simple Smile Много интересно за този чай от джоджен - как го приготвяш и по колко пъти на ден го пиеш. Бях срещала някъде, че нямалявал андрогените при жени с ПКЯ, на англ е spearmint tea  и все си мислех, че е по различен вид мента, но превода на бълг. си е точно джоджен.

# 184
  • Мнения: 1 592
И аз съм съгласна, че с ПКЯ има редовна овулация и може да се забременее.
Това не е стерилитет. Peace
Ако не става бебе с години трябва да се потърси и друга причина, натрупване на проблеми, мъжки фактор и т.н.
Зависи и каква е степента на ПКЯ- и двата яйчника, кисти - големи или малки.
Аз съм 1 ПКЯ яйчник, другият е ОК.
Но имам и други проблеми.

# 185
  • Мнения: 7 570
1 супена лъжица джоджен се вари в 200 мл вода за 5-10 мин и тази отвара се пие на два пъти през деня. Пила съм. Няма такава гадост. Пробвайте с мента - от едно и също семейство са и имат сходен ефект. Поне вкусът ще е по-добър.

# 186
  • Мнения: 776
За вкусът най-вероятно е така, но мисля, че не трябва да е обикновенна мента и нямат сходен ефект. Поне така четох

# 187
  • Мнения: 168
Джоджен си набавих това лято от градината на родителите ми...екологично чист, изсуших листата и почнах да пия. Пих Август и Септември -първите десет дни от цикъла по споменатата по-горе доза...една супена лъжица в двеста грама вряла вода. На мен ми се струва приятно на вкус.
Успоредно с това бях чела суперлативи за годжи бери и започнах и тях да консумирам...мимимум по 15 грама на ден.
Йога техники -пози и дихателни упражнения също, както споменах, но аз се занимавам с йога от години и не знам дали на всяка една от вас и е баш до йога...

# 188
  • Мнения: 7 570
Аз пък съм чела, че ментата има същия ефект. А чаят от джоджен не се ли пиеше постоянно? Аз по спомени го пих постоянно месец-два. Не видях някакъв ефект.

# 189
  • Мнения: 168
Такава рецепта намерих из Интернет според не знам си какъв лекар...да се пие първите десет дни.
Според мен хич не пречи да се пие и цял месец.
За ефекти - няма как да бъда сигурна от какво се получи овулацията при мен. Но беше доста силно изразена през месеца, в който пих тази отвара и забременях.
 Исках да споделя с вас, защото през всички тези години изчетох какво ли не и ми направи впечатление, че канидат-майките спират да пишат щом станат бременни. Рядко намирах из форумите успели все пак да заченат майки с СПКЯ.
И пак да припомня, при мен синдромът не е силно изразен...според лекарите поне, но тази липса на цикъл, закъсняване, прескачане на месец-два, болезнени симптоми...направо ми е втръснало...
Бях си казала, че всеки си има по някакъв здравословен проблем, и моят очевидно бе този. Много ме беше яд на самата природа, защо баш аз и т.н....и все ми се искаше да намирам окуражителни вести, забременели с СПКЯ, защото всичко е до вяра.

# 190
  • Мнения: 7 570
Много се радвам за теб. Лека бременност. При повечето жени със ПКЯ има спонтанна овулация по 1-2-3 пъти годишно, въпросът е да се хване точно правилният момент хаха. Абе когато е казано да стане, ще стане. Аз така мисля.

# 191
  • Мнения: 3
Cry и аз имам кисти на яйчниците. Затлъстяла съм и съм много нещастна.. в тежка депресия съм( имам и аденом на хипофизата- неактивен за сега.) Цикъл идва със пиенето на разни билки. Но въпроса ми към вас момичета е - ако махна проклетите яйчници, ще ми намалеят ли проблемите със здравето Sad и аз, като всяка жена искам мое си бебе, но уви.. имам и още по голям проблем.. като бебе при някаква ваксина единият ми крак е започнал да изостава със растежа си и така мога да кажа, че съм и саката.. никой мъж не ме иска, та затова са ми излишни тези кисти и яйчници Cry

# 192
  • Мнения: 1 967
Емине, ако махнеш яйчниците ще си докараш още повече здравословни проблеми- най-малкото преждевременна менопауза с всички екстри.
Но можеш да блокираш временно яйчниците с противозачатъчни, изписани от лекар и това действа облекчаващо.
Не се отписвай предварително. Супругата на Айнщайн е имала един знамчително по-къс крак, всички са смятали, че няма да се ожени, а виж какъв мъж е срещнала...
Пожелавам ти и ти да срещнеш своя човек. Но дори и да не срещнеш такъв, винаги можеш да заченеш с донор. Как така да си махаш яйчниците!
Иначе за депресията, наистина звучиш отчаяна. Изследвай си витамин Д и Б12.  Имат оношение към депресията, а Д и към поликистозата.

# 193
  • Мнения: 7 570
За жалост противозачатъчните влияят зле на депресията, още повече я усилват, така че не бих препоръчала пиенето им в твоя случай. То и на листовката си пише да не се пият заедно с антидепресанти и тн. За яйчниците не мога да дам мнение, то зависи и на колко години си, ако си примерно над 38 или 40, би звучало по-уместно за мен някак си. Но тук надали някоя от нас е компетентна да те посъветва такова нещо, трябва да вземеш мнение на доктор. Иначе си имаше специална процедура за махане на кистите, ох забравих как се казваше; лапароскопия май?
Подкрепям за витамините и добавките и за това, че можеш сама да си направиш дете. Не бива липсата на един мъж да те спира, ако искаш да бъдеш майка. Плюс това само с пкя не е нужна донорска яйцеклетка, а само стимулация на твоята овулация. Тъй че не се отказвай.

# 194
  • Мнения: 14 312
Cry и аз имам кисти на яйчниците. Затлъстяла съм и съм много нещастна.. в тежка депресия съм( имам и аденом на хипофизата- неактивен за сега.) Цикъл идва със пиенето на разни билки. Но въпроса ми към вас момичета е - ако махна проклетите яйчници, ще ми намалеят ли проблемите със здравето Sad и аз, като всяка жена искам мое си бебе, но уви.. имам и още по голям проблем.. като бебе при някаква ваксина единият ми крак е започнал да изостава със растежа си и така мога да кажа, че съм и саката.. никой мъж не ме иска, та затова са ми излишни тези кисти и яйчници Cry

Аз ще дам съвети в обратния ред:
1. Лекувай депресията си. Това състояние е много, много по-страшно от ПКЯ. Посети психиятър и психолог и поработи над душевното си здраве, то е не по-малко важно от физическото.
2. Започни режим, за да регулираш теглото си. От него пряко ще се повлиаят и ячниците. Писала съм, аз имам невероятен прогрес с ВМ НВХ хранене. Силно се препоръчва при нашия пробем, ИР  и така нататък.
3. Това, че си "саката" може да е или да не е проблем за другите, само ако за теб е или не е. Това е част от теб, с която трябва да приемеш, да обикнеш и да заживееш с нея. По този начин ще я приемат и другите хора. Тук пак се връщам към съвета за работа с психолог.
4. Имането на дете не е обвързано с имането на мъж, писали са и момичетата. Варианти много, за някои от които твоите яйчници ще свършат чудесна работа.

Варианти имаш, въпросът е дали ще се събереш достатъчно, за да си помогнеш сама.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт