Поликистозни яйчници - Тема 4

  • 67 046
  • 760
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 514
Здравейте отново, момичета Blush....От както започнахме да бебеправим за бебе номер 2 с моя мъж, правихме изследвания, четене за диагнозата и какво ли още не, стигнах до някои изводи до които вероятно и повечето от вас са стигнали де. Но истината е че, ако се късае само до СПКЯ едно балансирано хранене, особено избягването на сладко, и умерена физическа активност могат да направят чудеса с нашите яйчници. Сега от много четене обаче стигнах и до инфомация за един препарат, така да се каже, който е с фолиева киселина и myo- inositol (Pregnitude). В България може и под друго име да се продава - затова написах и какво съдържа. Препаратът се използва за регулиране на овулацията и съответно на менструацята. Дават го много надежден именно при жени с ПКЯ. Поръчах го и сега чакам да дойде и почвам да го пия. Изчетох адски много мнения за него от какви ли не, предмно американски сайтове, и ужасно много жени след дълга борба са успели да забременеят още на първия месец след приема му. Моля ако някой има опит с този препарат да сподели също мнение тук. Лично аз искам първо да пробваме с него преди да се реша на КЛОМИД. Освен това нещо друго което прочетох и забелязах при себе си е, че семената от чия като че ли ми регулират цикъла. Преди месец си взех и си слагах в млякото с овесените ядки, и ми дойде на 31 дена, като имах и признаци и положителен тест за овулация. Изненадох се и започнах да се чудя какво различно съм правила или яла, защото беше невероятно да ми дойде на 31 дена и се сетих, че ядох чия (всъщност и за първи път в живота ми). Лененото семе също го дават като много добър регулатор на цикъла. Моля споделете при вас какво работи...ще ми е интересно да обменим опит.

# 481
  • София
  • Мнения: 17 900
Препаратите тук се казват Иногинол и Инофолик. Да, много жени ги пият и казват, че им помагат Simple Smile
Не знаех за чията.

# 482
  • Мнения: 514
Препаратите тук се казват Иногинол и Инофолик. Да, много жени ги пият и казват, че им помагат Simple Smile
Не знаех за чията.
И аз не знаех, но има локига да помага Simple Smile Много съм любопитна как ще ми се отрази Pregnitude. Дано да довете до желаните резултати. Значи и ти си чувала, че помага на много жени. Това звучи много обнадеждаващо. Сега ще правиме и спермограма да видим все пак и там какво е положението и ако там всичко е наред значи проблемът е в мен. Именно затова се надявам това да ми помогне на овулирам, защото аз цикъл си имам на около 35-40, но дали настъпва овулация не е много сигурно, но както и да е. Благодаря ти вклюването Simple Smile

# 483
  • Мнения: 777
Calinista, както и други момичета с ПКЯ опитайте с метформин. Какво се чудите,  какво четете не разбирам. Имам чувството вече , че лекарите тук умишлено не го предписват за да се пълнят репродуктивните клиники...Кломида е доста по нататък, ако метформина няма ефект до 6 месеца

# 484
  • Мнения: 14 380
Е метоформинът да не са бонбонки, които ей така отиваш и си купуваш от аптеката... Айде малко по-обмислено със съветите. Това е лекарство, изписва се от лекар при определени проблеми. Нека правим разлика между добавки, определени храни и режим, които могат или не могат да повлият на нещо и лекарства, които си имат както строго предназначение така и странични ефекти!

# 485
  • София
  • Мнения: 10 642
Е метоформинът да не са бонбонки, които ей така отиваш и си купуваш от аптеката... Айде малко по-обмислено със съветите. Това е лекарство, изписва се от лекар при определени проблеми. Нека правим разлика между добавки, определени храни и режим, които могат или не могат да повлият на нещо и лекарства, които си имат както строго предназначение така и странични ефекти!
Абсолютно! Метформина хич не е безобидно хапче!

# 486
  • Мнения: 7 612
Освен това метформинът не се ли изписва само на хора с потвърдена инсулинова резистентност? Тоест от ендокринолог?
На мен лично ендокринолог отказа да ми го изпише, защото нямало нужда, а само излишно щял да ми сваля захарта. Така че при хора без инсулинова резистентност може да създаде проблеми само.

# 487
  • Мнения: 777
Разбира се, че не е добавка/бонбинки и т.н., а лекарство, и като такова не е безобидно. Изписва се от ендокринолог, след изследване за ОГТТ. Казвам, го защото се ядосвам, че аг-та не пращат да се изследва това, а огромна част от жените с поликистоза имат такава.  Или ако има такова изследване се гледа само ХОМА иднекса(както правят и някои потребителки без да са лекари в темите),  което далеч не е достатъчно за да се постави такава диагноза.
На мен репродуктивни аг-та, доста известни имена не видяха, че имам ИР от направеното ми изследване, та трябваше да отида при правилния ендокриног, който установи такава.
Да не говорим, че на запад, ако си жена с поликистоза + наднормено тегло/затлъстяване и има проблем с О, се изписва директно това лекарство за 6 месеца. И чак тогава кломифен и т.н
Противозачатъчните, които пък масово се изписват без изследвания и съм сигурна, че и повечето тук сте ги пили така, са много по-опасни.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 11:18 от RoseBlossom

# 488
  • Мнения: 112
Здравейте, искам да питам момичетата, които са приемали контрацептиви как им се отразиха след прекратяване на приема им? Имахте ли колебания в цикъла? Предписани са ми пеотивозачатъчни, поради кисти, но се притеснявам да ги пия. Имам редовен, но кратък и осъден цикъл. При ходене доста често имам замаяност, наподобяващо потъване и шум в ушите. И колкото и глупаво да прозвучи - Възможно ли е това да се дължи на кистите или на хормонален дисбаланс? Някоя имала ли е подобен проблем

# 489
  • Мнения: 7 612
Габи, и аз често имам замайване. Виж, не съм се замисляла да е от хормоналния дисбаланс, и с ендокринолога споделих, нищо не ми каза.
Какви противозачатъчни са ти изписали? Много е индивидуално. При мен не е имало кой знае какви колебания в цикъла след спирането на Ясмин, но и грам не ми помогнаха. Белара доста пооправиха хормоните, но ми влияеха много зле на психиката.

# 490
  • Мнения: 112
Мидиана 28 са противозачатъчните, никога до сега не съм използвала контрацептиви и честно казано се притеснявам, да не си докарам някоя беля. Иначе при мен замайването се получава, когато започна да ходя, или например когато вляза в мола. Вкъщи пак ми се е случвало, но по- рядко. Възможно е да се заблуждавам, но сякаш няколко дни след цикъл замайването е по - силно изразено. Пък и доколкото знам хормоните оказват влияние върху целия организъм, за това го обмислих варианта.

# 491
  • Мнения: 7 612
Вероятно имаш ниско кръвно и се получава при рязко изправяне замайването. Другото нещо би могло да е хипоглекимичен пристъп. Или неврологични проблеми. Консултирай се с личния си лекар, който да те насочи към конкретен специалист.

Тези противозачатъчни не съм ги чувала и не мога да дам мнение. Вероятно ще ти помогнат, докато ги пиеш. Но след спирането хормоните обикновено пак се връщат в старите си граници и кистите се връщат. Мен лично при противозачатъчните най-много ме ужасява възможното напълняване, чела съм истории за качени 10+ килограма при пиене на Диане. Но не ми се е случило при нито един от двата вида, които съм пила.

# 492
  • Мнения: 112
Аз също имам позната, която след спирането на противозачатъчните качи дори над 10 кг. Възможно е и някакви проблеми с кръвното да имам. Забелязала съм обаче, че когато се получи това замайване сякаш ми заглъхват и ушите, и започвам да съм нестабилна, и да ми треперят ръцете и краката, да имам сърцебиене /когато замайването е по силно/. Иначе винаги съм си била по нервна, след замайването посетих невролог, предписаха ми успокоителни, но подобрение нямам. Голями мъки са.

# 493
  • София
  • Мнения: 17 900
Нещо, с което на запад вече много се спекулира, е, че има 2 вида поликистоза. Единият е свързан повече с яйчниците, а другият с надбъбречната. Съптветно завишение на различни андрогени- тестостерон или DHEAS, та при втория вид (условно са видове) надбъбречноте жлези не функционират правилно и има изтощение.
При него се получава също това замайване.

Напиши в гугъл adrenal fatigue и dizziness и ще видиш, че има връзка. А изтощаването на жлезата не е само при жени със СПКЯ, просто направих връзката, тъй като питаш в тази тема.
Та, ето ти идея освен ниско кръвно. От хормоните не се вие свят. От самите хормони. Половите.
Виж, от инсулин и скокове/падания на кръвна захар- също Simple Smile

П.П. Глъхненето в ушите също е характерно за първото. И си чуваш сърцето в ушите.

# 494
  • Мнения: 514
Calinista, както и други момичета с ПКЯ опитайте с метформин. Какво се чудите,  какво четете не разбирам. Имам чувството вече , че лекарите тук умишлено не го предписват за да се пълнят репродуктивните клиники...Кломида е доста по нататък, ако метформина няма ефект до 6 месеца
Щом така горещо го препоръчваш при теб имаше ли ефект? Аз съм го срещала по форумите, но не знам за какво точно е? Стимулира овулация по някакъв начин ли? То е за диабитици май или? Трябва ли да има доказан диабет или инсулинова резистентност, за да го почна? Правих си трикратен тест за глюкозна толерантност и всичко беше в норма, но Денис каза, че това изследване не е достатъчно за откриване на ИР. Трябвало е да изследвам и инсулина, а не само глюкозата. Така, че ще повторя теста специално за ИР и тогава вече, ако лекарката прецени за Метформин ще го почна. А каква е разликата между Метформин и Кломид?

Общи условия

Активация на акаунт