Зимата си заминава, ОКТОМВРийче за дълги разходки да се стяга!- тема 10

  • 24 291
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 615
И аз пера с Тео бебе, пробвай ако  искаш да ги накисваш...
Лид, ще ги запознаем мъниците някой ден, и като ги разхождаме да плачат хорово  hahaha.

# 31
  • Мнения: 495
Пералнята ми е хотпоинт Аристон, А пера с персил сенситив. Но има и друго нещо,казват,че като ги напече слънцето изчезвали, на нашия жалко слънце много не грее та незнам

# 32
  • Мнения: 294
Лид,пази бебчо да не го хване този вирус.Първо ние го изкарахме и сега бебка.Вече седмица мина и още е дрислива.На безлактозно мляко с оризова вода   Confused

# 33
  • Мнения: 2 721
Ние в неделя се каним да пътуваме до Плевен на гости,но ще отсядаме в хотел и ми е малко притеснено за беба. Че и няма да сме с колата,а ще ни кара един приятел и ще ни взима... Приключение ще е.
Мерси за отговорите за захранването. Сетих се,че на 28 сме за последните ваксини и може би след тях ще се почваме.  Mr. Green Тъкмо ще е на 5 вече.
Pure, приключения при вас. Моя сешуар служи за приспиване  Mr. Green и го чакам и той да изгърми,но дано не е чак така като при теб.  Crazy


И аз така, планирам като стане на 5 месеца и половина, почти шест, да минат ваксините и втория прием на Ротарикс и да се почваме.
За захранването си взех книгата на Пашова и смятам така да действам.
За пюрета, в началото нали е само по няколко лъжички, мисля да варя и пасирам.
Иначе гледах да поръчам Хип от UK, 85 пенса, ама се чудя с доставката няма ли да се изгуби смисъла Laughing
 Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 861
Ние още сме на картоф с морков. Изяжда почти цяло пюре вече - по 100-110 гр на обедното ядене. Но твърдо отказа тиквичките, тиквата, пащърнака, както и едно смесено зеленчуково с картофи, моркови, грах и карфиол.

Взела съм ѝ за тоя следобед някакво плодово смесено ДМ-ско, въпреки че уж не е хубаво да се дават смесени, но съм отчаяна. Rolling Eyes

Петната продължават да не ми се изпират. Все тая, и ние минахме 68см, така че скоро 68ми размер няма да ни става и без това. Tired

И освен това пак сме със запек. ooooh! Давам по мъничко лактулоза в чая, през ден.

# 35
  • Мнения: 61
Честити месечинки момичета!  bouquet
Днес и ние опитахме комбинация от картоф с морков, но не се хареса  Sick .Това детенце май само на тиква ще кара... Simple Smile
Иначе аз пера със Сано Максима, петната не изчезваха напълно и купих препарат за петна Фрош който е био и става за бебета. Като извадя дрешките от пералнята са с леки петна и като ги изкарам на терасата на слънце изчезват напълно bowuu

# 36
  • Мнения: 1 118
Здравейте, момичета! Имам много да докладвам Simple Smile Бяхме на ваксина днес, най-после. За сега няма температура, дано се размине без странични реакции. Тежи 8340гр и е 72см господинът. Казаха ни да продължаваме с витамин Д по 1 капка. Само юли и август можело да се спре, заради естественото му приемане от слънцето тогава. За захранването каза да въвеждам по една четвърт жълтък от твърдо сварено яйце към обедното зеленчуково пюре, през ден. След две седмици да започна и със следобедните безглутенови каши. За сега каза да не избързвам с плодовите пюрета, едно по едно.
Нашият юнак яде по едно малко бурканче на Хип от 125гр. Лекарката каза, че спокойно мога да му давам и повече, ама той не ще. Страшна борба е Sad Психически се подготвям един час преди обедното хранене за това прословуто пюре. На клоун се правя, пея, танцувам, занимавам с играчки, пускам даже бейби ТВ, ами...зор голям е. По 40 мин се плюнчи, аз ставам вир вода докато го нахраня. Днес беше яко омазване, а аз бях абсолютно несъобразителна да го оставя с бяло боди да яде пюре от тиква, картоф и морков...Да похваля и аз Фрош за петна, при мен има ефект. Иначе съм чувала, че от слънцето петната изсветляват, но аз използвам сушилня, та за мен не е опция.
Чувалче и аз ползвам за завиване, одеалото вече не върши работа, като шило е. Дневният сън у дома е мираж, ама като имам предвид мираж, това означава, че съвсем го няма, не мигва грам. Със сетни усилия и против всякакви мои принципи го приспивам на ръце и аха да го преместя в кошарата и ококорва едни големи очи и го удря на рев. Така че, буден си стои и това е. Поне се изтощава и вечер в 20ч е трупясал. И да се похваля, снощи имах за пръв път еднорог у дома, БЕЗ нощно хранене! Вдигнах дозата АМ на 210мл и спа чудно до сутринта без да се буди. Дано не е било изключение, а се случва по-често.

# 37
  • Мнения: 2 721
Innerlane, за запека, смесвай половин лъжичка гхи или зехтин в пюрето Peace
И мен най-много ме пристенсява запека, сто процента ще има, той и сега само на мляко не е редовен, пък с пюрета...

# 38
  • Мнения: 2 050
Гости приемаме с удоволствие срещу тенекия със сирене  Mr. Green То аз нали сега не ям млечни заради възможната АБКМ, ама няма да кърмя цял живот я, ей го къде е първи клас hahaha

Сао Пауло не е много красив град уви, а близките плажове поне каквото видяхме също не ми хареса. Ама то аз трудно харесвам, не че съм ходила на 1000 места, но като съотношение цена-качество гръцките острови водят все още. Много хубави плажове има на 6 часа път с кола или самолет, малко по-натам ще сколасаме. А полетът ни е 12 часа +/- до Европа и после още нещо до София, да видим как ще мине..

И една смешка от днес Laughing Около 30 градуса е навън, обаче наближава зима (обичайно 15 градуса сутрин, 20-23 през деня). Влизам в един детски магазин да търся шапка за слънце естествено, ами изкараха ми плетена с помпон Joy

# 39
  • Мнения: 294
Хахаха, сетих се и ние като бяхме зимата в Дубай и то там зима.Ние по къс ръкав,детето само по боди ,че не се диша,а тамошните си овиват едни шалове на главите да не ги издуха "студения" вятър.Мернахме и зиморничеви навлече и с ръкавици  JoyГоворихме си с ММ,че ако дойдат на нашата зима няма да оцелеят.

# 40
  • Мнения: 495
Така мусаката е готова,дебеланка пал е сърдита, таткото е на фитнес идилияяя.

# 41
  • Мнения: 1 426
Фиффи, грабвам сирената, мятам банските в куфара и идваме, чакай ни!  Whistling hahaha   Hug
Устина, дано не го хване и бебко!  Praynig Оправяйте се бързо!! Hug
Да споделя - аз още се мъча със сменянето на леглото. Приспиваме се в стария кош, местя го в кошарата, той се размрънква - пак в стария кош, после пак в кошарата... ад.

# 42
  • Мнения: 61
Лид, чудя се дали твоето бебче не е свикнало да спи на по-тясно пространство и затова да не приема кошарата. До колкото съм чувала бебетата свикват още в утробата на по-тясно и така им харесва. Дали ако сложиш нещо в кошарата няма да привикне, например одеало завито на руло. Така слагаха на бебчетата в родилния дом, за да спят на една страна. Ние купихме направо кошара с размери 140/70, и бебка още от раждането си спи в нея, като в началото и аз слагах одеало и в последствие го махнах.

# 43
  • Мнения: 1 426
Теменужчица, и аз това си мислех, но пък се разколебавам от факта, че в количката пък не иска да седи. За мен си е свикнал с коша и си го търси, като се събуди в голямата кошара и почва да гледа като в небрано лозе, а като го сложа в малкия кош и започва да гали стените му.  ooooh! hahaha
Но пък не мога да отрека, че без него няма как да се оправям, просто е трябвало от малък да го пъхам нощно време в голяма кошара, а през деня да си го разнасям с малкия кош. Моя си е грешката. Имам чувството, че до първи клас ще се пъха в кошчето да спи.  hahaha

# 44
  • Мнения: 61
За мен си е свикнал с коша и си го търси, като се събуди в голямата кошара и почва да гледа като в небрано лозе, а като го сложа в малкия кош и започва да гали стените му.  ooooh! hahaha
JoyJoyJoy
Ще свикне детето ама явно иска време  Wink

Общи условия

Активация на акаунт