Зимата си заминава, ОКТОМВРийче за дълги разходки да се стяга!- тема 10

  • 24 379
  • 721
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 744
Ние след малко ще мъчим картофа.
Лид при нас го правеше, когато се беше подул венеца от зъби, но то си личи подутото. Първо давах дентокинд и после кльопачката.
Вие планирате ли кръщене?
Мислим да го правим на именния и ден на 21 май - та майстори, кръщене ... абе обичам си аз да си има екшън и тва е. Ако го няма, сама си го създавам  Mr. Green

# 661
  • Мнения: 19 733
Аз планирам, основно заради желанието на любимия. Ще е края на май, но другата седмица ще ходя да потвърждавам дата.

# 662
  • Мнения: 1 117
cristi и Мишето ще ядеме пъщарнак ,тиква и морктов Simple Smile

# 663
  • Мнения: 19 733
Вчера взех някакви био моркови и отделно бейби морковчета за деца. Да видим  chef

# 664
  • Мнения: 2 615
И аз се замислям за кръщене, но не сме коментирали още дата с мм.Сега да поискам съвет - малкия е със свирещо хъркащ нос, няма сополи, пръскам Низита спрей по препоръка на педи, дърпам с помпичката, но нищо не излиза и пак си хърчи.Идеи какво да правя newsm78 ?

# 665
  • Мнения: 1 118
За кръщенетата да си кажа. Аз не смятам да е тази година, може би догодина. Иначе на мен също ми се иска да е на имения му ден, защото много харесвам този празник, но той се пада ноември, което ми се струва твърде студено. Ще го мислим догодина, определено сезон пролет-лято ще да е.
С хъркането на нослето и ние имаме проблем, казвах какво ни отговори лекарката Sad Ще наблюдавам дали има промяна лятото като сменим климата и изкараме повече време на морето. Иначе не пречи да се пусне носен секрет, разбира се.

# 666
  • Мнения: 2 288
Мисис, няма да се каширам под моста, а ще се хвърлям от него без бънджи, че вързана не скочих преди години.
За нослето, щом е здраво детето, само промивки. Може да дръпнеш с помпичка с накрайник за прахосмукачка, мисля, че са по- мощни.
Кръщане и ние мислим, но когато проходи и проговори, поне да се позабавлява, а не сега, че ще е едно гушкане от други хора, рев, стрес и т.н.
Аз също съм на мнението на Кристи за бибата, по-добре с повече дупки 6+, то и фризовома си е като боза. Колко време го пие вече, дали не е израстнало вече повръщането. Питай си педиатърката, аз пробвах с обикновено мляко и всичко беше ок.
Днес менюто ще е пуйка със спанак и сметана, че трябва малко да поотхлаби коремчето, доста пластелинесто изхожда. Утре ще почвам жълтъка, мислех днес, но пак хванахме дългата, докато стигнем до северна България, няма да има време за яйца.

# 667
  • София
  • Мнения: 1 309
Pure_nature Знам, ама се опитвам нескопосано да те откажа  Mr. Green

# 668
  • Мнения: 1 118
Пюър, колко време след започване на захранването въведе месото? Аз сега видях, че съм започнала с тиква на 19.02 и се чудя кога да почвам месото. На ваксина и следваща консултация сме чак след Великден, та го мъдрят има ли смисъл да чакам дотогава да получа насоки от педиатърката. Тя ми беше казала и плодовите пюрета по-нататък, но аз започнах да ги въвеждам следобед с кашата, иначе много безвкусно и бедно меню сякаш.

# 669
  • Мнения: 19 733
Аз ще чакам да стане на седем месеца или седмица преди това. Нямам бърза работа  Simple Smile

# 670
  • Мнения: 2 615
Кристи, вие се захранвате от скоро, тъй че няма за къде да бързаш с мръвката, има време.Аз въведох месото, месец след кашите и почти два месеца от как е захранен.Ял е веднъж пилешко де Laughing, хареса му.Нослето сега като сме навън е добре, но ще видим как ще е вкъщи.

# 671
  • Мнения: 19 733
Тъй, тъй  Grinning Значи правилно си правя сметките.

# 672
  • Мнения: 1 426
Ще пробвам на следобедното хранене с разширени три дупки на следващия биберон. Иначе още в началото изпробвах всички шишета и биберони на пазара, докато намерия тези, които му пасват. От повечето му тече по бузите, по брадата, мачка ги и само сегашните му пасват. Те са силиконови, каучук не признава.
Пюр, питах педиатърката миналата седмица дали мога да махна Фризовома и тя ми каза поне още месец да сме на него. Сега не повръща, но понякога го усещам как му се качва и си го глътва. При вас така ли беше докато бяхте на него?
Поне проверих, че не е в захранването причината и днес дадох две лъжички картоф с АМ. Не се хареса изобщо. Едва успях и тях да пробутам.
Ааа, никой няма да се мята от мостове. Всички ви искам на линия!  Laughing
Аз да питам - след като от две седмици всеки ден смучем ябълка от мрежичката - да я считам ли въведена?? newsm78
За кръщене все още не съм решила окончателно това лято или другото ще е, но когато и да го направим ще е в тесен семеен кръг.  Peace

# 673
  • Мнения: 19 733
Мешаната скара се прие със спорен успех. Сигурно, защото нямаше истинска скара  Mr. Green

# 674
  • Мнения: X
Днес дадох броколи, добре се прие, но тиквата с картоф за пореден път се плю.

Месото ще въведа от 7-ми месец. Ние сме на 5 месеца и 15 дена, на 6 м ще почна с жълтък и после месцето.
От другата седмица ще почна с кашата на следобедното папане.

Кръщенето на баткото беше на навършени 2 годинки и сега ще е така някъде, не бързам Simple Smile

Обмислям да приключвам на 6м и със стерилизирането, то всичко се лапа вече, онзи ден си придърпала суетчъра ми и му смуча с кеф връзките, а аз стерилизирам... Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт