Общинско жилище

  • 1 049
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте,
Доста изчетох за стъпките за настаняване в обшинско жилище, но все пак имам няколко въпроса относно кандидатстването и одобрението за общинско жилище. В момента вадя документи.
Така, ето каква е историята. Имам брак с мъжа ми от 2м., но имаме син на 7г. До сега живеехме на семейни начела, но без брак. Преди около 5м смени и постоянният си адрес при нас. В апартамента живеем с родители те ми и вече дветени деца(малката е на 5мес). Тук е важно да отбележа, че когато е сменял постоянният си адрес, не са сменили настоящия и всъщност се получава, че настоящият мубадрес е тук от днес! Иначе и двамата сме от София, т.е. имаме нужното време тук, аз живея на адреса от 18години и така. Въпросът ми е, дали това мазало с неговите постоянен и настоящ адрес биха били пречка за одобрение? На другите условия смятам, че отговаряме, знам че се чака много! Тук възниква и следващият ми въпрос, колко много? Има ли някакъв максимален срок, в който след одобрение, все пак се настаняват? Другото, на което не успях да намеря отговор е, колко пъти в годината се правят настанявания? Разбрах, че решението за одобрение или отказ излизат до два месеца и след това чакаш ред.

Извинявам се за дългия пост, дано съм успяла да бъда ясна, защото ми е голяма каша в главата. Благодаря ви!

Извинявам се ако публикацията ми не е за тук. Може да ми помогмете, ако знаете за къде е Simple Smile

Последна редакция: чт, 16 мар 2017, 17:27 от didkata86

# 1
  • София
  • Мнения: 14 672
Няма проблем с настоящия адрес, в справката от полицията ще излезе кой къде е живял. Важното е да е в София. По въпроса колко ще чакате - там само един господ знае. В Люлин се чака с години, в източните райони ставало по-бързо.
Настаняване има два пъти в годината, но пак си зависи от района, колко жилища има, колко желаещи....

Общи условия

Активация на акаунт