Не искам детето ми да стане дебело...

  • 2 045
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз не ограничавам мойте - ядат каквото им се яде и по колкото им се яде.
Добре де, не ви ли е съвестно, ако децата ви основно се прехранват с чипс, царевични пръчици, вафли и бонбони?
Естествено, че децата ми не се прехранват с гореизброеното. Предлагам им балансирано меню, в което да има и плодове и зеленчуци и месо и млечни продукти. Имах предвид, че ако на обяд детето не иска да яде - не го насилвам, а ако на вечеря иска да изяде 2 порции - няма да го спра. Също така ако не му се яде супа, а само салата - не настоявам за супата.
Царевични пръчици, вафли и бомбони давам, когато сметна че на детето няма да му пречи на следващото хранене. Не крия нищо по шкафове и долапи.

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Като гледам лентичката нашите Калояновци са на една възраст...Моят пък-точно обратно-имам чувството,че фотосинтезира-123 см.е висок, а втора година си седи 20 кг.Сигурно в Щатите ще ми го вземат социалните,че не го храня.То бива злоядо същество,ама... #Cussing outТака че не мога да те посъветвам, а и не знам колко кг. и см. е твоят.Вярно е ,че не бива да се допуска затлъстяване при децата,защото ще си го влачат цял живот...Според мен можеш да го ограничаваш от това,което смяташ,че не е полезно-шоколад,вафли,чипс.Предлагай му повече плодове и зеленчуци,мляко-от тях няма да напълнее.

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
уф,ти май говориш за малкия,ама че съм и аз...

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А, аз се рева, че моята не яде - 105см, 17.5кг
М/у основните яденета наблягай на плодове.

А аз какво да кажа?
Дени е 18кг и 116см.
Майка ми казва за нея, че яде по веднъж на ден - от сутрин до вечер,непрекъснато. Joy
Аз купувам всяка вечер по 1кг. краставици, портокали и ябълки. На следващата - пак. Вечер ядат и двете предимно салата и по 3-4 хапки месце, кисело мляко - здравословно го дават.

Мисля, че трябва на това да наблегнеш - плодове и зеленчуци. Така хем ще дъвче по нещо, хем "нещото" няма да е калорично.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Като гледам лентичката нашите Калояновци са на една възраст...Моят пък-точно обратно-имам чувството,че фотосинтезира-123 см.е висок, а втора година си седи 20 кг.
Моята е на 5 г. и 7 м. - 120 см, 19 кг. Според лекарката е екстра.

Gercho, нямах намерение да се заяждам. Ако си го разбрала така, извинявам се. Но при моята "каквото й се яде" означава задължително чипс, царевични пръчици, вафли и бонбони. Никога нещо полезно. Иначе и аз не държа непременно да се яде в указаното време или да се изяжда всичко. А относно криенето по долапите - няма как. По добре двойнствен стандарт, отколкото неправилно хранено дете /достатъчно е, че в ДГ, при бабите и по детските площадки консумира от гореизброените/.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
Gercho, нямах намерение да се заяждам. Ако си го разбрала така, извинявам се. Но при моята "каквото й се яде" означава задължително чипс, царевични пръчици, вафли и бонбони. Никога нещо полезно. Иначе и аз не държа непременно да се яде в указаното време или да се изяжда всичко. А относно криенето по долапите - няма как. По добре двойнствен стандарт, отколкото неправилно хранено дете /достатъчно е, че в ДГ, при бабите и по детските площадки консумира от гореизброените/.
Лекси няма за какво да се извиняваш. Всяко дете си е различно и всеки родител решава за свойто дете.

# 21
  • Мнения: 415
А, аз се рева, че моята не яде - 105см, 17.5кг
М/у основните яденета наблягай на плодове.

За МАЛКИЯ става дума. Не искам той да стане дебел.
А баткото е злояд - 105см. - 17кг.

# 22
  • Мнения: 56
 Изобщо не се притеснявай. Вторият ми син, който сега е на 2г. и 1м. , когато беше на възрастта на твоя се хранеше по абсолютно същия начин и това продължи няколко месеца. Аз също започнах да се притеснявам, но: 1. Разболя се от някакъв грип по едно време и спря изобщо да яде за 4 дена; и 2. Откакто навърши 2 години съвсем сам започна да яде по-малко - просто детето си знае само и изобщо около 2- 2 и половина започват да се хранят по-малко. Баткото ни също е определено по-злояд и затова все пак вторият вариант е за предпочитане. Wink

# 23
  • Мнения: 7 837
А на мен проблемът ми е, че колкото и да се тъпче, почти не качва  ooooh! Утре става на 16 мес. а тежи 10 кг. при ръст 81 см.
Но пък и аз все още не му давам вафли, кроасани или тестени закуски. Гледам да го храня здравословно и балансирано.

Иначе почти след всяко ядене, шкембенцето му стърчи напред  Laughing

# 24
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Яни имаше такива периоди преди, хем капризен, хем лаком, хем се тръшка, че нещо не ще, а врещи и иска друго, щото е гладен  Laughing В такива периоди "расте", хванах го, че дърпа в ръста, при вас може да е аналогичен случай. Нека хапва детето, просто пробутвай плодове и зеленчуци и нека "тъпче"  Wink

# 25
  • Мнения: 5 877
Не се тревожи от периодите. Забелязала съм, че когато е в период на "усилен растеж", отваря хладилника и напада, хич не чака да я викам на вечеря  ooooh! Веднъж даже ми беше домъкнала до компа едно сурово яйце - "Мамо, сготви ми го"   hahaha
След седмица й минава, а като я погледна на сантиметри, се оказва рязко дръпнала нагоре.
А фафли-мафли вкъщи не ядем, сега покрай наличието на баби-дядовци се налага да се завъртят, но няма как.

# 26
  • Мнения: 723
Руса мацке, последният път когато видях детето (преди 3 дни), то си изглеждаше повече от нормално. Изобщо не се притеснявай, защото не познавам друго дете на неговата възраст, което да изразходва толкова много енергия. Нека си яде, то си знае най-добре, важното е, че хапва манджи, плодове и зеленчуци. Моето ги отказва тотално. А вафлите прикрий по-добре и избягвай да му даваш често, защото не са полезни за никого.  Peace Споко  Peace

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 6 943
А, аз се рева, че моята не яде - 105см, 17.5кг
М/у основните яденета наблягай на плодове.

За МАЛКИЯ става дума. Не искам той да стане дебел.
А баткото е злояд - 105см. - 17кг.

Леле, моето на 2,8 г. на ръст е колкото вашите 5-годишни, но тежи 18! #Crazy

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Брееееееее, от где имате такива ящни деца...ц ц ц, пък мен Господ не ме дари с такива  ooooh!
Завиждам Ви най-чистосърдечно. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 2 732
Брееееееее, от где имате такива ящни деца...ц ц ц, пък мен Господ не ме дари с такива  ooooh!
Завиждам Ви най-чистосърдечно. Heart Eyes
И аз .Искам и аз да се похваля как яде всичко -ама май няма да е скоро Crazy

Общи условия

Активация на акаунт