Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 44

  • 122 622
  • 824
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 856
При Доцент Романски се оперирах, по каса, заплатих само избор на екип.
[/quote]
 Явно са се  променили нещата , защото на мен през 2014 освен избор на екип , ми взеха 400 лв за упойка и 1300 лв за най - хубавите конци и съшиватели 😄😄😄 А и направление , но пътеката била мн малка и не стигала за хубави материали и ми оставиха такъв белег на гърба все едно е клал прасе . То било нормално , защото там много се навеждаш и се разширява и само с татуировка щяло да се скрие 😄
Но и подозирам, че с местенето на мускула ми запушиха пътя на лимфата ,защото отока на ръката съмнително съвпада
Гърдата си я бива де

# 16
  • Мнения: 17
Здравейте борбени момичета!Искам да ви разкажа моята история.С рмж съм от 2010г.Диагностицирана съм декември 2010 след раждането на детето ми.Направих предоперативна хт,тумора беше 5 см.и се сви до2 по схема фек и следоперативна фек.Последва лъчелечение и хормонална терапия нолвадекс и золадекс.През 2015 юни месец метастазирах в бял дроб.оперирах се и хт с таксотер.Тази година при пет/кт се установяват метастази в надбъбречни жлези.По този повод искам да направя консултация в Миланския институт по онкология за второ мнение.Имате ли отзиви за него.Забравих да ви кажа-Her2 -,PR нег ER(2+)  BRCA мутация(+) полож.Извинявам се че стана малко дълго.

# 17
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Явно са се  променили нещата, защото на мен през 2014 освен избор на екип , ми взеха 400 лв за упойка и 1300 лв за най - хубавите конци и съшиватели 😄😄😄 А и направление , но пътеката била мн малка и не стигала за хубави материали и ми оставиха такъв белег на гърба все едно е клал прасе . То било нормално , защото там много се навеждаш и се разширява и само с татуировка щяло да се скрие 😄
Но и подозирам, че с местенето на мускула ми запушиха пътя на лимфата ,защото отока на ръката съмнително съвпада
Гърдата си я бива де

Моята процедура е намаляване и повдигане само на едната гърда. Предполагам, че има разлика и в цената. 

# 18
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 742
По този повод искам да направя консултация в Миланския институт по онкология за второ мнение.Имате ли отзиви за него.
Криси, аз правих консултация в IEO Европейския институт по онкология в Милано с проф. Prof. Aron Goldhirsch Direttore. Моя приятелка, която живее от 25 години в Италия ми го препоръча като един от най-добрите специалисти в Италия при рак на гърдата. Останах много доволна, тъй в хода на лечението ми от 7 години имах не една грешка. Той ми потвърди лечението тук в БГкъм онзи момент  ФЕК и Доцетакс, предстоящия Херцептин, както и ми каза каква хормонотерапия би ми препоръчал след това -екземестан. Бях си записала доста въпроси, на които получих отговори.
Записах си час около 2 месеца по-рано.
Клиниката е от типа на Сити клиник, точни и любезни.
Консултацията струваше 350 евро, които платих непосредствено преди прегледа, клиниката се ангажира с хотел, който е малко далече от нея, но пък не е лош, малко по-стар.
На разположение съм за въпроси, ако имаш. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 17
Шушито благодаря за отговора.Аз ще изпратя документи за мнение.Смяташ ли че е по-добре да се отиде на място.Тук ми предлагат таксотер+платина(цисплатина).Неискам да се бавя много.Казаха че до 5 дни връщат отговор.В момента подготвям документите,трябва да се преведат и да се изпратят.

# 20
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 742
Криси, аз предпочетох да се срещна лично с професора.  Преведох абсолютно всичко- епикризи от 2-те операции, хистологиите от тях HER, ER,PR,  лъчетерапията, химиите, решения на онкокомисиите. Ако бързаш е по-добре по мейл.

# 21
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Антомче, благодаря за темата. Дано  я пълним с повече хубави новини Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз да благодаря на Ани, че поддържа темата  newsm51
Аз не мога, защото вече съм далеч от всичко това и няма какво да кажа. Дай боже да си остане така.
Да даде бог и на вас същото !

# 23
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 742
Честита първа пролет на всички!  newsm51
Нека има много здраве и усмивки в сърцата ни!

# 24
  • Мнения: 17
Честита пролет и от мен.Да бъдем здрави и щастливи!Момичета много ме е страх от сегашното развитие на болеста,страх ме е от неизвестността.Бъдете здрави!

# 25
  • Мнения: 132
Кураж, Криси! Стискам палци да се подобрят нещата.

# 26
  • Мнения: 17
didi111 благодаря за куража имам нужда от него.Както и от многоооо късмет.

# 27
  • Мнения: 2
Здравейте момичета имам един въпрос 5год.бях на золадекс и тамоксифен за толкова време се отпускали,но след спирането цикълът ми се върна,а тумора ми е или беше незнам как да се изразя хормонозависим.И сега нямам идея какво да правя?Моля даите някакво мнение или съвет.

# 28
  • Мнения: 1 059
Това в кой град? В Пловдив знам за жена, на която 7 ма година изписват ароматазен инхибитор. Това за 5 те год. да не е само за Золадекса? 
Тамоксифена е евтин,може да си го купуваш, но не знам дали може да се пие над 5 г. Нали казват, че понякога вредите са повече от ползите при продължително пиене на хормоните.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз пих 6 години след операцията Фемара. Като започнаха зверски да ме болят кокалите, по собствена инициатива спрях.

Общи условия

Активация на акаунт