Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 44

  • 122 638
  • 824
  •   1
Отговори
# 540
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Здравейте, момичета. Предварително се извинявам, ако задавам въпроси, които вече имат отговор, но съм в пълен шок и не откривам отговори, макар че много четох.
Баща ми е с болки в крака и след като го склоних да дойде в Пловдив на ортопед, се започна ужаса. Оказа се, че това всъщност са метастази и започнахме да търсим основния тумор. То бяха много изследвания, в крайна сметка се намери образувание в медиастинум, обхващаш плеврата на десния бял дроб, има метастази в две ребра и в бедро. Проблема сега е, че не можем да стигнем до хистология. Правиха две бронхоскопии, но с тях не може да се достигне явно до тумора. Баща ми е с придружаващи заболявания и даже лекарите се страхуват да му приложат интервенция с пълна упойка за да вземат биопсия.
Та основния ми въпрос е - знаете ли дали може да мине онкокомитет без хистология, за да може да започне някакво лечение за костните метастази?  Ние, разбира се, продължаваме да търсим начин за определяне на клетките с биопсия, но това става бавно, а крака много го боли и това го съсипва.
И още един въпрос, разбирам че в Пловдив има две места където може да мине онкокомитет - в КОЦ и УМБАЛ Св. Георги Клиника по онкохематология, кое е по-добре според вас?

# 541
  • Мнения: 1 059
Хм, не знам дали ще може да мине онкокомитет, може би ако имате скенер или с друга образна диагностика. Ако ще се минава в Коц, в бараките, трябва първо долу на регистратурата да направят досие, обаче пък без хистология, не знам дали правят. Трябва да питате и на двете места, имам предвид и в Умбал-а, там не правят досиета май.Нищо не помогнах, трябва да обикаля някой от вас и да разпитва.

# 542
  • София
  • Мнения: 192
Влизам с въпрос, мога ли да си направя кола маска на под мишница на ръката без лимфни възли?

# 543
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Влизам с въпрос, мога ли да си направя кола маска на под мишница на ръката без лимфни възли?

Аз правя, но на своя глава. Ще взема да питам, като ходя на маркери в петък.

# 544
  • София
  • Мнения: 5 074
Мисля, че няма проблем. И ако има, то ще е на кожата.

# 545
  • Мнения: 1 726
Дами, спомням си , че сме коментирали, но не го намирам, относно документите за пенсия, кото са ми необходими. Родена съм 1976 и не ми трябват всички документи от първа страница на темата. Освен трудова книжка и ТЕЛК, имаше ли друго?
Ти за кой път ще се явяваш на ТЕЛК?
Аз ТЕЛК имам отдавна, не бях подавала документи за пенсия обаче. Занесох само трудова книжка , решение от ТЕЛК и айбан, а на място попълних бланка. Хартиената папка е от тях Mr. Green

# 546
  • Мнения: 149
Здравейте.Някои прявил ли е изследване в лаборяторията Ню Дженетикс и по-специално Mamma print-мисля,че това беше.Изкледването определя дали е подходяща химиотерапия и дали ракът ще рецидивира.Ако имате някаква информация моля,споделете.Интересно ми е нашите онколози дали приемат резултат от такова изследване.

# 547
  • София
  • Мнения: 428
Здравейте !
По повод питането за шофьорска книжка искам да кажа своето мнение. Аз поднових книжката си преди около една година и половина и когато разбрах какво ми е необходимо ако ползвам Решението на ТЕЛК направо са отказах и си извадих книжка, без да казвам, че имам ТЕЛК. Трябваше да ходя в Транспортна болница   и да обиколя всички кабинети за да ми подпечатят документ в който да ми пише, че съм годна да управлявам МПС. Но най-важното е, че срока на валидността на книжката щеше да е само за една година и пак трябваше да я подновявам. Сега си имам книжка с валидност 10 години. Единствено само дето с Решението таксата е минимална.
Желая на всички хубав и спокоен ден!
п.с. Миленка, какво да се прави - изтеглила си късата клечка!!! ooooh! Няма управия!!!!!

# 548
  • София
  • Мнения: 3 481
И аз реших, че за едни 25 лв не си заслужава това ходене по мъките. Извадих си нормално медицинско за шофьор и си минах по нормалния ред. (не знаех, че с ТЕЛК дават само за 1 година... )
За личната карта и международния  паспорт си ползвах преференциите.

# 549
  • Мнения: X
И аз ще постъпя като вас. Опасявах се, че като съм извадила лична карта с преференциите на ТЕЛК от КАТ може да знаят вече, че съм с ТЕЛК и да ме върнат, но до колкото разбирам не го правят. Благодаря за информацията!

# 550
  • София
  • Мнения: 428
Аз също си ползвах ТЕЛК-а за паспорта и за личната карта. Няма нормативна разпоредба която да те задължи да използваш Решението на ТЕЛК! Затова никой не проверява дали е използвано за други лични документи! Нямам идея каква е логиката да е толкова кратък срока на шофьорската книжка когато е издадена с Решение на ТЕЛК, може би тези които са го измислили имат някакво обяснение. Но по-лесно ми се струва да си платя 25лв.  или  35 лв. /не помня колко платих/ и да не мисля!!! Laughing

# 551
  • София
  • Мнения: 428
Много се извинявам, но съм се объркала - срока на валидност на шофьорска книжка издадена с Решение на ТЕЛК е 5 години, т.е. половината от този срок за книжка издадена по нормалния начин. То това не променя ситуацията с губенето на време и нерви, затова, че човек ще плати няколко лева по-малко. Забравих още да напиша, че ако все пак решите да използвате телка, трябва да се запишат предварително часове за лекарите от транспортна болница, след като минете през отделните кабинети, изчаквате деня в който заседава лекарската комисия, която да ви одобри. В промеждутъка трябва да минете през психодиспансера и там да Ви одобрят и мисля да не продължавам повече. Е, всеки сам решава как да си извади или поднови шофьорската книжка! Mr. Green

# 552
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
А когато си използвал ТЕЛК-а, може ли след 5 години  да си подновиш книжката по нормалния начин? Или има някакви регистри??

# 553
  • София
  • Мнения: 428
Може! ТЕЛК-а също е с определен срок! Никой не се интересува как е вадена предишната книжка! Може към момента когато подаваш докумнети за подновяване да нямаш вече ТЕЛК. Той не е непременно пожизнен. Нали се явяваме на всеки три години на комисия. Преди промяната в наредбата, жените оперирани от рак на млечната жлеза се явяваха ня ТЕЛК само да 5-та година. След това не се ползваха от никакви облекчения, вкл. и пенсия по болест.

# 554
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Питах за кола маската - казаха ми, че няма проблем.

Момичета, колко време преди явяването пред ТЕЛК комисията идва писмо с датата?

Общи условия

Активация на акаунт