Проблем с лаещо куче от съседния партамент

  • 5 869
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 480
За съжаление, както съм писала и в други теми в България няма работещо законодателство.
Иначе има допустими нива на шум и източници с детайли за децибели и т.н. които регламентират.
Ако имам проблем и не мога да го разреша със съседите си се обаждам в общината - те да се занимават.
Мисля че плач от бебе беше единствения 'шум' според който никой нищо не може да направи, освен да съобщи за насилие или нещо такова в защита на бебето.

Когато се нанясяхме в сегашното ни жилище съседите дойдоха и звъннаха, че ще се оплачат от нас защото имаме външно тяло за климатик. Казах че ще проуча въпроса и ако не е 'законен' ще го махнем. Прочетох всички разпоредби в сайта на общината и пуснах официално запитване. Оказа се, че сме в пълното си право спрямо местоположение, тип тяло, шум и т.н.  

# 16
  • София
  • Мнения: 38 523
Не знам какво да ви посъветвам.
На колко години е кучето горе-долу?
Моето йорки е малко още, имаше период, в който "плачеше", но вече се научи и тихо си спи като ни няма.

# 17
  • Мнения: 919
Докато живея в апартамент, това е част от живота.
Има си Наредби и закони и те трябва да се спазват. Независимо дали става дума за минаване на червено или нарушаване на друго. Който не е в състояние да го направи, да се изнася и да отиде на място, където тези неща са позволени.

Мяукане... идея си нямаш за какво говори жената.

Интересно защо не изкоментирахте крещящите хлапета, а избирателно посочихте мяукането. А, да, сещам се. Децата са особена порода. Тях наредби и закони не ги "ловят", защото са нашите свещени крави.

Та, не, не съм съгласна. Съгласили сме се да живеем в комуни едни до други и едни над други и не е лошо да сме по-толерантни. На един кучето му лае, на друг бебето му реве. Шумът е еднакво дразнещ.

Съчувствам на дамата. Сигурно не й е лесно, но много скоро детенцето /да й е живо и здраво/ ще вдига не по-малко шум от кучето. И ще е хубаво същата тази баба да не тръгне по домоуправители и простотии да си търси "правата"!

# 18
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
 ^ Laughing

# 19
  • Мнения: 46 520
Интересно защо не изкоментирахте крещящите хлапета, а избирателно посочихте мяукането. А, да, сещам се. Децата са особена порода. Тях наредби и закони не ги "ловят", защото са нашите свещени крави.

Та, не, не съм съгласна. Съгласили сме се да живеем в комуни едни до други и едни над други и не е лошо да сме по-толерантни. На един кучето му лае, на друг бебето му реве. Шумът е еднакво дразнещ...
Защото темата е за животни. В темата за децата съм си написала мнението, всичко опира до възпитание. Разбира се изключвам новородени и деца, които плачат от болка. Но това са временни неща, които се израстват.

Когато човек отиде на дадено място, той е задължен да спазва правилата. Никой не го кара насила да живее там, ако му е непосилно. Има си глоби, има си наказания, просто съседите трябва да са малко по-твърди.

Комуната е място, на което живеят хора с еднакви интереси, жилищните сгради не са комуни, никаква връзка няма м/у хората там, освен че домовете им са вътре. Има си Правилник на сградата, всичко е уточнено, на който ме му харесва, едва ли ще го спрат да си тръгне.

# 20
  • Мнения: 2 069
Сравнявате детските гласове с кучешки лай? Никога не бих повдигнала въпроса, ако е дете. Аз и за кучето не съм, защото вероятно може да си лае по всяко време. Не знам да има разпоредба, ограничаваща кучетата кога да лаят, вият и пр. Но цената на съседската прищявка да си имат куче са моето безсъние и опънати нерви. И то е едно дребно куче, вече 3-4 години е тази гадост

# 21
  • София
  • Мнения: 11 116
Интересно ми е, ако бабата не се справи с проблема какъв е изхода, да го изхвърли ?
Как точно си представяте решението на проблема ?

# 22
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Докато живея в апартамент, това е част от живота.
Има си Наредби и закони и те трябва да се спазват. Независимо дали става дума за минаване на червено или нарушаване на друго. Който не е в състояние да го направи, да се изнася и да отиде на място, където тези неща са позволени.

Мяукане... идея си нямаш за какво говори жената.

Интересно защо не изкоментирахте крещящите хлапета, а избирателно посочихте мяукането. А, да, сещам се. Децата са особена порода. Тях наредби и закони не ги "ловят", защото са нашите свещени крави.

Та, не, не съм съгласна. Съгласили сме се да живеем в комуни едни до други и едни над други и не е лошо да сме по-толерантни. На един кучето му лае, на друг бебето му реве. Шумът е еднакво дразнещ.

Съчувствам на дамата. Сигурно не й е лесно, но много скоро детенцето /да й е живо и здраво/ ще вдига не по-малко шум от кучето. И ще е хубаво същата тази баба да не тръгне по домоуправители и простотии да си търси "правата"!

Съгласна съм с поста. При децата има и друго, сега е времето да ги учим, кое, кога и как е редно (не говоря за съвсем мъничките разбира се). При нас не се живее от непрестанни детски викове и плач, но няма какво да се направи. За едното детенце дори ми е безкрайно тъжно, защото писах преди за него, като беше още бебе плачеше една нощ и майката го изкара на терасата от 00:00 до около 3 и нещо май беше, еми целия блок не спахме. Сега детенцето е съвсем мъничко, сдира се да плаче, тя дори не го поглежда...но това е друга тема де.

Иначе според мен съвета на Сийка беше възможно най-добрия. Но, ако бабата не измисли вариант не знам какво ще следва после

# 23
  • Мнения: 1 174

Интересно защо не изкоментирахте крещящите хлапета
Аз пък не съм съгласна с поста  Grinning Даже съм готова да се обзаложа, че въпросната и съгласяващите се с нея, нямат деца и не са гледали деца. И това е нормално, и аз преди бих мислила така.
Имам син на година и половина, крещи си често от радост. Подскача, вика, смее се, тича. Не е бебе и не плаче от болка. Няма как да го възпитам да е тих на тази възраст. Имам племенник на 3 години - често му правим забележка и той слуша, но и често забравя. Доста често тича из вкъщи, при все, че ходи и на градина и допълнително изразходва енергия навън. Няма как да го ограничиш да седи на едно място за постоянно, да, ще играете с пластелин, ще рисувате, ще подреждате кубчета, но децата са енергични и не може да кажеш, че са невъзпитани заради това. Да не говорим за децата от спектъра, при тях емоционалността е много по-ясно изразена....

Последна редакция: вт, 06 юни 2017, 17:43 от HKl

Общи условия

Активация на акаунт