КГБ = Клуб на Готините Баби - 177.

  • 71 058
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 16 025
Ето съм!
Аз чая не го виждам, Висоцки не го слушам. Ама второто е защото не ми е интересен. Може да съм проста, но съм го виждала на живо 1972-73 г. и не останах очарована. Беше в българска компания в Москва, аз също  покрай родителите ми. Сигурно   съм  тъпичка, знам ли? Цял свят се прехласва по него, но като си спомня живите срещи  и не мога да го харесам.
Луси, приятна почивка! Чети си спокойно, а ако не става от таблета после ще пишеш.
Аз си купих калъфче за новия таблет. Да, но сега той не влиза в дамската чанта с определени от Райън ер размери. Ще се купува малко по-голяма,
При чекинга не ги мерят стриктно, минават на око. Купих и на Пламен голяма пътна чанта за ръчния багаж. И вече започнах да я пълня.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 740
   Добър вечер,милимоички!
   Жабке,благодаря за новата темичка!
   Маринка,този диалект не се учи в Брезнишкия университет.Мислех си,че е от западна България и заради последната дума го свързах с териториите около Македонската граница.Според мен,ако е така вместо вцепених се,бих го приела и като"разчервених се,почервенях т.е разкървавих се.Ама не съм убедена,че е вярно.Шиянеца не знам какво е,прилича на шия...ама кой знае!
    Аз открих,че най добре мога да скитам с гипсираната ръка.Нищо друго не успявам да върша.И от няколко дни навивам километраж...
     Айша,сега видях,че си писала.Аз летях с Wizz. Никой не погледна каква ми е дамската чанта.Мисля,че нямах право на такава,но аз я бях препасала през врата под якето.Като аксесоар  JoyА тя е с размера на овчарска торба. hahaha

Скрит текст:
Гори ми сърцето, запалено то е

от искра гореща, потънало в жар.

Защо ли не плача? И сълзи не лея,

с тях страшния огън да потуша?

 

Душата ми плаче, душата се къса,

сълзи не текат като буен поток,

не стигат в очите ми сълзите, те са

сушили копнежа във огън жесток.
 

Как искам да ида в полето на воля

и ничком да падна на влажната пръст,

и тъй да ридая, до звездни покои,

потресени хора край мен да се спрат.

Последна редакция: сб, 18 мар 2017, 21:26 от Яжка

# 32
  • Мнения: 18 550
Айша ,не се прехласвам пред никой да ти кажа.С годините харесвам различни неща  у всеки.Ясно  е,че зор ще издържиш 2  часов концерт на някого,ако не ти  понася нещо,но една песен със сигурност,издържа се.Висоцки е идвал в България ,Балкантон  е записвал неща ,дето СССР не е позволявал.А  и не те е впечатлил жив,като поумрем само хубаво се вижда.Бард.Окуджава ,Маяковски,Нашият Ивайло Диманов и  не са много,но има още. Принципно трябва да обичаш поетичното слово,доколкото те познавам си практичен човек ,не  е до тъпо или остро ....Висоцки е глас ,дръзнал да се изправи  в статуквото и да  е  различен.Но  винаги остават различните и това не го определяме аз и  ти-щом остава жив,има причина.Само ти обяснявам гледна точка отстрани твоята ,нито те уча,нито укорявам ,нито възхищавам...На  времето Вазов не обичах ,сега го виждам различно и то в творби,извън образованието ,това насила дето е било си остава гадно.Виждам,че е голям, патриарх защо е  на българската литература ,но ми е остарял и не бих го учила с мерак ,за оценка пък хич.та така...да не каже някой че съм глупава само или тъпа #2gunfire Joy JoyЯге,къде се  шматаросваш  ,то добре че се стопли вече,да не се пързулнеш по леда,че май  на стръмно живееш...И аз ходих до края на града за  гипсова шпакловка ,щот наблизо няма и кола нямам ,над километър далеко  е...и  гледах и броих де има животи  де няма по пътя-разрушени къщи ,защото не се разБрали  наследниците  и  взел кой кво можал,половината загиват скоро ,дето има младо си личи...Циганската махала и по-уредена и населена ,но и там викат има празно...вече.

# 33
  • Мнения: 2 099
 surpriseuu surpriseuu
тук съм,жива съм, страдам, чене мога да ви чета. Скапан комп, узурпиран лапчо. а с телефона ептен не мога.

 Heart Eyes newsm76 Two Hearts

# 34
  • София
  • Мнения: 16 025
Здравке, не страдай, а инвестирай  в 8 инчов таблет. Много е удобно за четене. Със сим карта само за нет или на безжичния, домашен е екстра.
Булат  Окужава ми беше съсед в Москва. От задния двор на блока балконите ни бяха един до друг. Живеехме в смесен блок - дипломати и съветска номенклатура. Бяха предимно представители на културата, но имаше и техни дипломати. Та от ляво на балкона ни си пие кафето и пуши Булат Окуджава, а от дясно Армен Джигорхонян.и за двамата имам много хубави спомени. Пускаха си реплики, много се кефеха като се покажем с майка ми. Не на мене, да не си помислите.Мамчето беше по последна мода,  ловеше око,  корекомска . После Армен доведе племенник от Ереван да се снима във филми и момчето учеше в у-ето ми. Момичетата се убиваха да го свалят, а ние си ходехме заедно до в къщи. Чета в Гугъл, че сега е известен търговец на злато в Бразилия, спонсорира Армения.
Живот, отминава бързо.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 740
   Добро утро! Събудих се рано,напук на неделята.Сега пия кафето и чакам компания.Ако има и друг като мен,да заповяда!
 

Последна редакция: нд, 19 мар 2017, 06:38 от Яжка

# 36
  • София
  • Мнения: 4 177
Ето ме  Laughing Правя ти компания

# 37
  • София
  • Мнения: 16 025
Добро утро!
И аз съм будна от 6.00 ч. Снощи заспах преди Пламен да се е прибрал и съм забравила да си сложа тапи в ушите.
Та дъскорезницата ме събуди по тъмно. Сега съм след маска на косата, измита и с почистена баня.
Изпито кафе и чай.
А той ... продължава да спи, тихо и кротко като бебе.
Щом станах и спря да хърка. Хммммммм  Crossing Arms

# 38
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294

 Добро утро и от мен!
Ееее, не знаех, че анимациите не се виждат! Язък! Такова хубаво и уханно чайче ви бях сервирала, при това с лимонче Joy Следващия път ще е обикновено!
Сега правя компания на кафеджийките, благодарение на Яжка.
Впрочем, като пиша отговор, нали отдолу се виждат предишните постове,но на мястото на видеото си е бял квадрат, без да съм го пускала newsm78

 Борянке, при мен може да е професионално изкривяване, но аз си обожавам старите поети: Ботев, Вазов, а Вапцаров го знам почти на изуст. Интересен ми е и езика, на който пишат - отговаря на времето им. Вярно, че за днешните деца е доста далечен и по някога неразбираем, но има произведения, които просто трябва да се знаят. Това е мое мнение.
За Висоцки - харесвам го, както и Булат.
 Айша, интересен живот си имала! Много ми е интересно като разказваш!

# 39
  • София
  • Мнения: 2 672

Добро утро, момичета!

Всичко е сервирано, аз също съм от ранобудните, изпих двойна доза кафе и чай пих -изобщо пълна програма.  Heart Eyes

Музиката също я изслушах с удоволствие. Сега ви поднасям малко стихче за началото на деня.


МИРА ДОЙЧИНОВА

...Събуди се. Навън е денят,
който ти си направил самичък.
Колко много надежди валят.
А мигът е роден за обичане...
Събуди се, поне за минута.
Не е много. Но стига за всичко.



И превод на



ПЕТЕЛЪТ МЕ КЮЦНА ПО ШИАНЕЦА И Я КАКВО СЕ ЦАПАРИХ!


ПЕТЕЛЪТ МЕ КЛЪВНА ПО ГЛЕЗЕНА И АЗ КАТО СЕ РАЗВИКАХ.  Joy


Ей, това е богатството на българския език и неговите диалекти.

Със здраве, мили мои!

# 40
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856

# 41
  • Мнения: 1 558


Добро утро, добър ден  Hug Hug Hug Hug
Благодаря за кафето, чайчето, музиката, стиховете - за всеки миг по нещо  Grinning
Тази сутрин си доставих огромно удоволствие - нова тема, от старата имах недочетено....

Жабче, много мерси за новата тема



Честити да са Иха и Дая - здраве, обич и благополучие им пожелавам! За вас  Simple Smile



Шпунц, прегръдки за теб!

Янче, за клиповете - може да е от Flash player -а, трябва за се обнови до последна версия
Някои клипове изискват Java - може и от това да е
Не знам и кой браузър ползвате, дали е обновяван

Аз основно правя "мотая се" - един апартамент, с две думи - освобождаване, чистене, ремонт, а в действителност ако стане до края на годината, ще е чудесно

Спорен ден! Дано при вас има слънчице, тук е мрачно и духовито

# 42
  • Мнения: 1 029
Дая, честит рожден ден!



Иха, честит рожден ден!



Пък аз днес съм къснобудна и още ме си спи smile3507
Почти цяла нощ не спах от шубе. От няколко дни из махалата шетат крадци. Оная вече са влизали в дворовете на съседи, но са ги надушили навреме. ММ беше нощна смяна и аз сама.... Като лунатик обикалях из стаите, тропах с врати, пусках вода..... hahaha hahaha hahahaА - и бях добре въоръжена - с шоково фенерче в едната ръка и с телефона в другата. И пак ме беше страх от гадни наглеци #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Такива ми ти работи.

От мен едно покрайобедно кафе - заповядайте!



# 43
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Hug
 И тук е смраченичко, уж на дъжд било, но тц, сменил е посоката. В северната част на страната пада дъжд, в южната вият сирени, че ония гадове пак са започнали да пращат ракети #Cussing out  Та така, ежедневие #Cussing out
Народа си е по училища , работни места и т.н , аз също.
Изгледах всички  качени серии на Откраднат живот, сега яваш яваш, всеки ден по малко Simple Smile
Но във въздуха вече витае пролет, телевизията гърми от реклами за всякакви продажби и разпродажби , Песах (тукашния Великден) наближава и битките на веригите вече зпочват с пълна сила Joy
 Леле убивате ме с тези диалекти.Навремето като деца посетихме Малко Търново, слушахме по възрастни хора, говорят,но нищо не разбираме Joy Знаете ли какво е мехле? Всъщност това е май единствената дума , която запомних newsm78
Ми  това е , на всички ви хубав и спокоен ден Hug Hug Hug

# 44
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 782
Добър ден, момичета-кокичета!
Благодаря за кафето и чая. Първото се научих да го пия само сутрин, а второто мога да пия и цял ден, и топъл и студен!  Laughing
Благодаря за поезията,  обожавам Вапцаров, "Вяра" е винаги и по всяко време актуално стихотворение.  Съжалявам че се намериха хора / заслужават за друга дума/, които се опитаха да  изхвърлят тази поезия от  учебниците.
Благодаря за музиката, харесвам всякаква, като почнем от някои попфолк песни минем през всички жанрове, дори и хард рока и стигнем до операта.
Аз май станах като носител на "Оскар", ама нещо трябва да ви пиша.   rotfImbo rotfImbo rotfImbo
То при мене е все едно и също, като времето - ту вали, ту не спира.  hahaha hahaha hahaha

Кари, миналата седмица насадихме мехлетата в оранжерията и днес даже ги поливах - домати.
Имах свяко / или свако, или калеко/ от с. Бродилово.
 

Общи условия

Активация на акаунт