КГБ = Клуб на Готините Баби - 177.

  • 71 177
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 318
 Щях да пиша за бойлера, ама бабешка работа Joy
Аз миналата година си купих Дипломат и съм много доволна! НЕ е проточен и никога не го изключвам. При това не е много скъп! Преди почти 10 години на мой съученик племенницата почина вечерта, преди бала си: влязла да се изкъпе, че да се облече преди бала и...я бие ток от бойлера, който бил проточен. Айша, инвестирай малко повече, но си вземи обикновен. При това няма кой знае какво по слагането му - смъква се стария \ ако имаш стар!\ и се слага новия. Иначе се пробиват едни дупки с хилти, слагат се планки и се закача новия.

 Аз днес занесох проба за чревните изследвания. Ще бъдат готови в понеделник. Остава да му приготвя багажа и да се уговоря с приятеля му, който ще го кара. Направих списък с това, което ще трябва да му сложа. Като се сетя за нещо - дописвам. Та следващата седмица четвъртък-петък...здраве да е, ще имам брат в Дом!

# 676
  • Мнения: 2 099
 surpriseuu surpriseuu
Вече си имам комп!
Нататък ще се обадя подробно.
 Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet lovekiss lovekiss

# 677
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Айша, ние сме с проточен бойлер в банята от 15 г. и сме доволни. Нашият е Stiebel Eltron, 18 КW, струваше 550 лв. тогава. Но трябва да имаш трифазен ток. По-слабите не са ефективни.

# 678
  • София
  • Мнения: 16 148
Здравке, честито!
Сега да почерпиш за лапчо.
Фло, защо се чудиш на счупените зъби?
Някой не си почистил ориза за дроб-сърмата, друг ядките за козунак.
А третия е глозгал кокали и ребра от агнето.
Случва се. По този повод все си спомням като работех в турска фирма, там осигуряваха топъл обяд на всички. Готвеше само 1 жена - Фердане, много вкусно беше, но тя почти денонощо си седеше в стола.
Та веднъж идва някакви  големци  от холдинга в Истанбул на оглед и да решат  проблеми. Лъснаха целия бивш завод Начо Иванов от всякъде. Подготвиха продукти за тържествен обяд с пилаф и телешко, разни екзотични зеленчуци и десерт.
Хората от холдинга бяха много кротки, приятни и скромни. Дълго време говориха с гл. счетоводител, казаха и касиер ханъм да ги чака.
Накрая отидохме с тях и една директорка, която много добре превеждаше и ние да обядваме.
Сервирана красива маса, като в Хилтън. Супата мина без проблеми. Сервираха пилафа с месо и на втората хапка Биг Бос лапна, хрусна и извади зъб.
Нищо не каза човека, продължи да си хапва. Стигнахме и до десерта - някакъв сладкиш с шам фъстък. Е тогава и  вицето пострада от черупка. И той нищо не каза. Следобяд си говориха нещо на турски с нашия директор и си заминаха. На другия ден се разбра, че увеличили персонала на стола - да имало хора за всичко.
Благодаря за отговорите по моя въпрос. Ще го мисля утре и в събота. Проблема е, че там, където има място за нормален бойлер няма връзка за тока. Ще питам комши - майстор Пешко по въпроса. Но той тази вечер не го вдига - телефона.

# 679
  • София
  • Мнения: 4 179
Сега се прибирам вкъщи и на големия комп си влизам без проблем. Чудна работа-явно мобилната версия нещо се е хакнала, но не знам как.

# 680
  • София
  • Мнения: 5 074
Рестартирай модема.

# 681
  • София
  • Мнения: 8 434
Римарче, след кратка консултация с Марина ( нали тя е нашият компютърен гуру ) щях да ти се обаждам. Решихме, че някакъв вирус те е налазил. Може и нещо с мобилната версия да не е наред. Важното е, че можеш да влизаш. Влизай по-често, че да не ти мухлясват средствата за комуникация  Wink
АЙША, не им се чудя на счупените зъби, че вече 40 години е все едно и също. Преди празниците се сещат да си ремонтират зъбите, за да могат да си ядат мръвките, а след празниците пак ремонт, но от преяждане.
СВЕТЪЛЧО  Hug Hug Hug
ЗДРАВЧЕ, вземи си отпуска да изчетеш всичко пропуснато Wink

Момичета, ударих една баданарка на главата, че в неделя ще развявам поли из Филибето. Няколко мацки от София отиваме на гости на Пловдивския гарнизон. Отивам да си оправя косата и после лягам.
Неспоменатите са нацелувани този път  love001, е хайде и по една прегръдка Hug
Лека нощ!
ХУЛИ, ти си по-бърза от Бърза помощ Wink

# 682
  • София
  • Мнения: 5 074
Дааа, бързо, кратко, ясно, разбираемо.

# 683
  • София
  • Мнения: 16 148
Аз не знам какво и е на мобилната версия. Сега пробвах от телефона и таблета - влизам си в профила без проблеми.
Четох пробно от там в разни теми, но не съм писала.

# 684
  • Мнения: 1 052
Ехо! Тук съм.
Привет на всички  newsm51 newsm51 newsm51
На патерици - честит празник на Вели младши и старши на Шпунци!



Гъбче, честит рожден ден на майка ти!



Янче, честит рожден ден на Галена!



K.A.G., честит рожден ден на внучето ти!



Аз предпразнично се контузих. Реших, че за три дни мога да свърша работа за три месеца и се претоварих яко. Кръстът ми си отмъсти подобаващо. Явно съм прищипала някой нерв и ми се разказа играта. Изкарах няколко дни на хапчета, но се наложи да мина на инжекции. Все пак посрещнах великденските гости, но почти изцяло с тяхна помощ.Както и да е - вече се пооправям.

Лека и спокойна нощ!




# 685
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 318

 Добро утрооо!
Хайде надничайте, че кафето е готово:

             

# 686
  • София
  • Мнения: 2 673
Добрутрооооо!


Янче, идвам и аз с моето кафе при теб! Обожавам сутрешното да е черно и горещооооо!  Heart Eyes

Студ, дявол да го вземе! През април - да не повярваш чак, и сняг прехвърча тук-таме. При нас ветрецът е студен и вчера си сложих шапка и дебело яке, на ръцете ми обаче беше студено. Но, у дома си имаме парно от вчера и съм щастлива! Топло и уютно ми е и не треперя.

Иначе чакам с нетърпение лятната ваканция.  Laughing А тя скоро идва - има-няма 3 учебни седмици имат децата, другото - почивни дни! И, после - хей, живот здравей, здравей!  Joy


От мен за вас днес малко стихове.


ИВАЙЛО БАЛАБАНОВ

НАДЕЖДА

Вие казвате всички, че снощният дъжд беше бедствие:
изпочупил овошките, изровил ви зарзавата...
Аз казвам, че снощният дъжд беше ангелско шествие -
с ангелско шествие Господ дойде на земята.

Във свещите блъскаше черен космически вятър,
късаше огън от тях и огънят падаше дълго
и пукаха, както под тежък човек, стъпалата
на тази прогнила, забравена Божия стълба.

Към нас - тук във влажното, тъмно мазе на всемира,
Бог слизаше с трясък по стълбата осветена,
а ние вечеряхме с чесън и пиехме бира,
отчаяни, тъмни, проклинахме цяла вселена.

И никой не знаеше как се отваря вратата
и как да излезем от зимника на битието.
Ние търсехме някаква паднала свещ по земята,
а стълбата светеше - бяла и чиста в небето.

Заровени в тъмното, влажно мазе на всемира,
ние бяхме забравили, че стълбата съществува,
че този живот е къс като чаша бира,
но дори богатият няма пари за друга.

Душата ни - клето слугинче, нещастно сираче-
една Пепеляшка в продрана фланелка моряшка,
куцукаше в мрака със златна пантофка и плачеше:
свойта втора пантофка си търсеше Пепеляшка.

Вие казвате: снощният дъжд беше бедствие. Нека.
Аз казвам, че Бог снощи слезе при нас в битието,
за да каже на свойто сираче, че има пътека
и че другата златна пантофка не е във мазето......

# 687
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Hug
Знам че пиша на последните страници на темата, но се надявам все пак че някоя ще обърне внимание.
Имахме хубавия навик до преди две- три години всяко лято да си правим национална или поне, полунационална среща.Инициативата съвсем изчезна за жалост.
Аз имам намерение да си купувам билет за най вероятно 21 юни до 21 юли. Искам както и предишнитш две години да бъда и 10на дни в Банки, най вероятно от 3.7
Въпросът ми е , е ли е удобно за всички,и естествено има ли желание да си организираме среща от два (както беше в Търново) или повече дни (както беше в Костенец и Витоша). Мястото и дните за мен няма значение, топката е у вас.
Приятни почивни дни. Утре при нас се очаква Т от плюс 40 градуса. Времето напълно откачи.

# 688
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 318
 Малеееей, от тази сутрин няма никой!
Кари, аз съм ЗА ! За два-три дена! И да има връзка с Русе, София и Варна! Предлагам подбалканската линия: Карлово, Казанлък, Габрово....
И при нас се очаква затопляне - тамЪн  13 градуса, щото днес максималните са 9 Joy Тази сутрин прехвръкваше сняг и при нас! В Разград е имало 4 см!

# 689
  • Мнения: 239
И аз съм "ЗА" НАЦИОНАЛНА СРЕЩА! bg

В Костенец беше чудесно и не беше скъпо.
Предлагайте място.
Да видим в Грабо или други фирми с подобни оферти.
Ако има басейн, ще бъде прекрасно, лято е все пак.
Аз мога и за 3, и за 5 дни, зависи от условията и цената все пак.

Чакам с нетърпение вашето предложение и нашето решение!   sun

Лека вечер, милимоички!
  newsm10


Общи условия

Активация на акаунт