Любители на кучета - 71

  • 60 167
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 602
Не ходеше ли на училище Макс? Обади се на треньорите и попитай за съвет. Не би трябвало да се държи така  ( повторно).

# 736
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Не ходи но обезателно ще.

# 737
  • Мнения: 5 602
Извинявай,значи съм объркала кучето,имаше една немска овчарка с обучение в темата.Твоето не е ли към 8-9 месечна овчарка?

# 738
  • Мнения: 6 304
Моят също го пуснах тази сутрин да потича, но не ми хареса как хвана някаква диря и хукна като обезумял. Кряках половин час, докато дойде да го вържа. Май вече ще го пускам само ако го закарам с колата наистина далеч, не ми се рискува да срещнем стадо овце или кози

# 739
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Друга е овчарката с обучението. Моето говедо е на 7 м.

# 740
  • Мнения: 2 920
То и моят като хване следа го няма известно време. Гони сърни, зайци, чакали, фазани.. и всичко дето мърда. Хубавото е, че при по настоятелно свиркане се връща. Ако не знае къде съм в полето, когато се измори от гонене си идва при мен, а ако не е видял къде съм се спряла да го чакам отива директно до колата и ме чака там.  Crazy
Адаша сега му бушува кръвта и за това е такъв беглец. Прилъгвайте го с лакомства и команда и ще свикне. Другия вариант е да го пускате на дълъг повод (има такива за обучение от 10 метра, че и повече) и да го оставите да си обикаля. Казвате командата и ако не идва започвате да го придърпвате леко за да разбере какво се иска от него.

# 741
  • Мнения: 5 602
Нашия когато започнах да го пускам,преди няколко месеца, извиквам и всеки път му давам гранулка.Той си е сладокусник и му харесва.Сега,ако няма много разсейващи фактори идва дори и без храна.

Измислих му игра :"Ти гониш" и започвам да бягам-веднага ме догонва.

Много е любопитен, любвеобилен и контактен,но поради размерите си всява страх,а невинаги успявам да го извикам,преди да демонстрира чувства.Като порасне се надявам да стане по-резервиран към чужди хора  Laughing

По съвет на треньорката на Сиви( за координатите съм много благодарна  bouquet ) му купихме 8 м. лента на Флекси. Хем има повече свобода,хем е под контрол.

(О)ловен ,8 месеца.

# 742
  • Мнения: 2 920
Трапезица радвам се, че съм успяла да помогна. Аз останах много доволна от срещите си с нея, надявам се и на теб да е от полза, особено като сивия звяр е още малък и податлив на обучение.  Hug

# 743
  • Мнения: 5 602
Една среща имахме,много полезни съвети ми даде .Между другото ветеринарите я познават и споменават с уважение.
Породата не предразполага някакви големи проблеми с поведението.
Засега се справяме,само това с дърпането си остава,но има много енергия животното.Като се умори е най-послушното куче . Heart Eyes

# 744
  • Мнения: 240
Здравейте,
от скоро имам  кученце, по-скоро заради детето го вземахме, много искаше кученце, спряхме се на джак ръсел териер, но определено много активно , постоянно иска да дърпа чорапи чехли, та се виждаме в чудо с него, още е малко кученцето ,на 3 месеца. В тази връзка  бих искала да заградя вкъщи място ,от тези металните кошарки, но съм в чудене каква точно би ми свършила работа newsm78
Скрит текст:

 Ползвате ли такива подобни  ограждения за вашите любимци?Ще се радвам на мнения и опит Simple Smile

# 745

Общи условия

Активация на акаунт