Искам да кажа ... (114)_20.03-26.03

  • 57 608
  • 856
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 14 372
Ха добър ви ден!
Рая, сандалите ми харесват, даже се изкушавам и аз да поръчам  newsm78

Светалчо  Hug

Дробчета не обичам, глетави са ми. Мъжът ми яде, ама по заведения, защото аз няма да се хвана да правя. Сърчица ям.

Толкоз къщни занимания, като на Мари, ми се събират за месец сигурно  hahaha Ама аз съм мързелана, разпределям си ги тия дейности във времето, не мога да се напрягам.
Изработих се за днес, открих сезона на късите ръкави, след малко ще открия и сезона на сладоледа.

Фащам се у готвене аз, че мама ще ни идват на гости, заедно с брат ми и жена му, да празнуваме рожден ден. Торта ми е направила  Heart Eyes

# 601
  • София
  • Мнения: 4 328
чудя се аз какво ми се яде, то таратор било ooooh!
HighSpeed, много благодаря Simple Smile

# 602
  • Мнения: 2 016
И аз не ги знаех тези, ДжеН, една приятелка ми ги препоръча.
Ми ще тичкам по пътеките с тях,  де да знам, така,  да имам. Simple Smile
Значии, нали жълто щело да се носи сега,   така искам да си купя манто жълто с  принт яка, модел отпреди 15 години имам снимка на приятелка с италианско такова,, но то нали всичко се връща, така ми харесва,  ама  де да го търся... Rolling Eyes
Ще издиря сега снимката да го видите, ми много ми е кукленско Blush

# 603
  • Мнения: 6 735
Много ми харесаха маратонките на мен Grinning
Дробчета обичам пържени с брашно, но мразя да си вмирисвам къщата.Мъжа ми пък не се трае, все дудне като готвя, че се вмирисваме.Затова ще пържа на село, на въздух.Обожавам ги с биричка.
Ох, ръцете ме сърбят да си хвана четеца и да се опна хоризонтално.
И чийзкейка изстива Laughing

# 604
  • Мнения: 39 613
А аз се офлянквах и до сега чуках едни орехи.
Отивам да се накажа с малко дрехи за гладене!  Mr. Green
Забравих да поФаля сандалите и маратонките.

# 605
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 086
Бяхме с баща ми днес в болница за прегледи, слава богу всичко е нормално, не че няма проблеми, но така го бяха уплашили  ooooh!
Днес вече сме усмихнати  Grinning
Страхотно!

# 606
  • Мнения: 10 874
Не съм правила домашна пица.Има ли някакъв чалъм?
Аз години наред пробвах какво ли не тесто за пица, докато открих рецептата, която ми харесва най-много, та и до днес я препоръчвам на всеки - тази.
Още идеи от готварската книга:

# 607
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Харесха ми маратонките,но там има един модел с ягодки и черешки  Laughing по хубави са.
Аз никакви дреболии не ям.Мъжо всичко яде и не подбира та му готвя.Аз карам на зелена салата и пъпеш.

# 608
  • Мнения: X
Ненавиждам дроб от всякакъв вид и рецепта. Иначе други дреболии и карантии ям с голям кеф. Ама рядко се случва.

# 609
  • Мнения: 22 036
Изгледах Таралежите.

Вчера мернах едни велурени мокасини с бродерии на цветя. Имаше и боти такива. Много ми допаднаха, но съм се заринала с обувки. Факта, че ги мисля обаче, май означава, че ще се охарча Simple Smile.

Яде ми се пържен дроб, но свински, а тук не продават. Телешкия не ми допадна.

# 610
  • Мнения: 6 735
Лаленце, това тесто може ли да го замеси хлебопекарната?

# 611
  • Мнения: X
Никакви карантии не ям. Гадни са ми и никога не съм правила.

Бих хапнала домашна пица, но хич не ми се занимава. Правила съм преди, нещо не се получи много добра. За утре може да поръчам, ако не измисля какво друго да приготвя.

# 612
  • Мнения: 1 207
Домашната пица я правя съвсем мързелешката – с готов блат. Така и не се научих да меся, а и не мога да си представя да се омажа цялата в брашно заради едно блатче за пица.

Джена, аз пека в голямата тава, на кухненска хартия. Слагам първо на най-долното ниво, без решетка, да си хване коричка отдолу. После местя по средата до готовност.

По същата технология правя на детето питка, която да си носи в училище - натрита с чесън (който всъщност изобщо не се усеща) и поръсена с няколко вида сирена. Облизва си пръстите.

# 613
  • София
  • Мнения: 17 370
Я кажете, преди 4 дни сварих доматен сос, който искам да ползвам днес, но проблемът е, че е с кайма. Стоял е в хладилника, дали й има нещо на каймата?

# 614
  • Мнения: 22 036
Срам ме е от Лале, но ще напиша моето тесто за пица. Не е истинско, защото е с мая и мляко, но става вкусно и може да се ползва и за пърленки.

750 гр. до кило брашни
кофичка кисело мляко,
пакет мая
1 ч.л. сода
1 яйце (може и две, ако са по-дребни)
щипка сол и захар.

Меся го в машината за хляб, там и втасва. Когато го разточвам си омаслявам ръцете, откъсвам парче и разточвам върху плот, наръсен с брашно.

Правя тънка пица, намазвам я с доматен или бял сос и запичам леко (по-скоро исушавам), после редя каквото ми хрумне, запичам и натъсвам с кашкавал (моцарела).

Пърленките разточвам само намаслени, понякога слагам сирене и кашкавал и ги затварям. Пекат се за около 2 минути на барбекю.

Общи условия

Активация на акаунт