Искам да кажа ... (114)_20.03-26.03

  • 57 621
  • 856
  •   1
Отговори
# 690
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Давиз  Heart Eyes

Искам да кажа, че ММ е на работа и имах намерение за дълго излежаване. Обаче... моите луди съседи не изтрайват, бе! Детето е с проблем, добре, но и родителите не си поплюват. Някак не считам за нормално да си разлайваш нарочно кучетата, посредством някаква игра, в 7.30 в събота сутринта! Имат три кучета, едно дете и те двамата- чуден хор за ранно съботно събуждане! Пфу!

Затова станах, правих закуска, оправих из къщи, сготвих едни зелеви сарми, изпекох един страхоооотен сладкиш с круши, прострях 2 перални и... това е от мен за събота и неделя! Довечера планираме китайски ресторант, ако не домързи Blush

# 691
  • Мнения: 6 330
И все пак си купих няколко цветенца  Blush .Ама такава красота беше на пазара,изобилие от цветове и видове,как да не си купиш поне едно.И колкото ми е слаб ангела за това,малко ми трябваше.
Скрит текст:
Всички болни бързо да оздравяват,и аз в това число  Praynig .

# 692
  • Някъде там
  • Мнения: 16 230
Renko много свежички  Heart Eyes.
Цветя обичам но не мога да гледам.Уморявам ги бързо бързо.
Тарти сладкиша има ли го тук?Ако не,ще напишеш ли рецепта?

# 693
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Не знам има ли го, чакай да проверя и ако не, ще я напиша  Peace

Пп Има го- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=822303.msg32295497#msg32295497 Не знаех, че е на Янтра, откога виси в моята тетрадка  Blush Blush

Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 13:05 от Тарталета

# 694
  • Мнения: X
Като стана дума за готвене, не знам откъде ми дойде порив да правя майонеза, но вече пето яйце хвърлям и приключих една бутилка олио. Да не говорим за съдовете, които оставих за миене след всеки опит. Не че ми трябва майонеза, или за първи път правя, или не бях предвидила да си правя маникюра. но понякога така става в събота сутрин.  Mr. Green

# 695
  • Мнения: 22 036
Чек, ще се получи. Ползвай тесен съд, може и буркан.
Ти си супер в готвенето, твоята гръцка мусака и рибена чорба са направо трепач.

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 7 415
Картофени рула ще правя.
Направихме разходка с децата по центъра, обаче много захладня. Довечера сигурно ще запалим печката.
Ходили ли сте на представлението за Маша и Мечока? Заслужава ли си?

# 697
  • Мнения: 22 508
Няколко пъти съм правила сладкиш с круши, не ми харесва вкуса.
Предпочитам с ябълки.

Днес изрових едни фурми, купувани 2013г. Веднъж правих с тях сладкиш, няма такъв разкош.
Сега пак за същото мисля да ги използвам.

Разходихме се в града, но много се раздуха и захладня.
Борис продължава с ужасната кашлица. Кашля 10мин и след това с часове не кашля.

# 698
  • Мнения: 6 735
Лина, чух от една позната, че не било нищо особено представлението за Маша и Мечока, голяма блъсканица за много пари.За Благуните не знам какво ще е, навила съм се да водя дребната, но дали ще стане не знам.
Чек, то няма какво да и объркаш на майонезата.Аз слагам 2 яйца, които обаче са стояли поне 2 часа на стайна Т, сол, лимонтузу и олио около 400гр, може да се намали олиото и да се добави прясно мляко.Става по-лека на вкус.После с пасатора и готово.

# 699
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Имам няколко успешни опита с майонеза и съм до там! Така че явно има какво да й се обърка  ooooh!

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 7 415
Лина, чух от една позната, че не било нищо особено представлението за Маша и Мечока, голяма блъсканица за много пари.За Благуните не знам какво ще е, навила съм се да водя дребната, но дали ще стане не знам.
Чек, то няма какво да и объркаш на майонезата.Аз слагам 2 яйца, които обаче са стояли поне 2 часа на стайна Т, сол, лимонтузу и олио около 400гр, може да се намали олиото и да се добави прясно мляко.Става по-лека на вкус.После с пасатора и готово.

И аз съм навита за Благуните, Цвети много ги харесва.

# 701
  • Мнения: 22 036
На мен яйчената винаги ми се получава, но сега искам млечна да пробвам.

# 702
  • Мнения: X
Кажете как се пpави млечна, че яйчната вече я хвъpлих.  Mr. Green

То по пpинцип няма какво да се объpка, но не и ако почнеш да я пpавиш майонезата в кухненския pобот. Консистенцията ѝ беше като на лимонада.

Към 50 бpокеpа едновpеменно ми пишат във ФБ.  Crazy

# 703
  • Мнения: 6 735
Аз майонезата я правя по рецептата на Пепчо: http://pep-4o.blogspot.bg/2014/07/blog-post_23.html Млечната е по-лека и там една трета от олиото е заменено с прясно мляко.
Използвам пасатор и високия съд на пасатора.

# 704
  • Мнения: 22 036
Чек, млечна още не съм правила, но ако не ти се е получила яйчната, много е вероятно да не стане и млечната.

Имаш ли пасатор? Аз само с него я правя, с робота не ми се получава. Най-лесно става в тесен съд, за да можеш да я "изтеглиш".

Общи условия

Активация на акаунт