Първокласници 2016/2017 - тема 7

  • 73 105
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Щерка ми прочете книгите и научи таблицата.Сега продължаваме с една-две диктовки всеки ден и 1 час английски.Миналата година учиха английски само говоримо,но тази година започват да пишат.
Купихме повечето неща за втори клас.Но нашата госпожа ни даде списък още на последната родителска среща-месец май.
10тетрадки с широки редове -40л.
10тетрадки с малки квадратчета-40л.
1тетрадка-речник -с 3 полета.
папки с копчета
ножица,острилка,лепило-сухо
химикали
флумастери и цветни моливи
моливи за чертане-HB,линия,триъгълник
акварелни бои и четки,чаша
пластелин и дъска.
гланцови блокчета и блок за рисуване
Купихме повече тетрадки-по 20 ,също подвързии за тетрадките и етикети.Да има за цялата учебна година.Гуменки за физическо.
И останаха само подвързии за учебниците.
Предупредиха ни,че през септември ,на първата родителска среща трябва да си приготвим по 100лв.за помагалата.

# 646
  • Мнения: X
Да ми кажете къде в София има тетрадки речник? Мразя да обикалям безцелно.

# 647
  • София
  • Мнения: 9 558
Bliss, на Пиротска, след пазара Д. Петков, в посока центъра има една книжарница. Пада се срещу затворения вече Пикадили. От там миналата година взех тетрадката речник за малката.

Няма да казвам до къде сме ние. Само с четенето е напред. Абсолютно отказва да се занимава с каквото и да е свързано с училище.
Ще си платя аз с малката за безгрижните години със сестра и.

# 648
  • Мнения: 8 082
Моята девойка е напред с карането на ролкови кънки, станала е експерт! И се усъвършенства в общуването с мъничета - братовчедка й тъкмо проговаря, а двете са голяма любов Simple Smile Ученето на таблицата, явно ще остане за учебно време... сега следобедите само чете книга (докато дребосъчката спи)... Кара си безгрижна ваканция при баба и дядо, но мисля, че й се полага Simple Smile
Тетрадки с тесни и широки редове има повечко, скицници, гланцови блокчета и т.н. установих, че има вкъщи. Несесера и раницата са направо като нови (на Herlitz), само подмених моливите, а трябва и флумастрите... Засега нищо няма да пазарувам. Освен униформени блузки и... доста на брой клинове и дънки, че всичко е малко. Продължава да е висока и слаба.

# 649
  • Мнения: X
Да ми кажете къде в София има тетрадки речник? Мразя да обикалям безцелно.
В повечето книжарници има. По-скоро е изключение да нямат таква тетрадка

# 650
  • Мнения: X
Благодаря! Аз при едно ходене в Метро накупих нещата. Но нямаха тетрадки-речник.

# 651
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 036
Ох, имам спомен, че обиколих 2-3 квартални книжарници за тетрадка -речник Sunglasses

# 652
  • Мнения: 8 265
Аз в 4 книжарници туй чидо тетрадка - речник не открих. Днес и в Метро нямаше.
Следващата седмица ще мина през някоя от големите книжарници.

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Кауфланд имат тетрадка речник

# 654
  • Мнения: X
Благодаря! Аз при едно ходене в Метро накупих нещата. Но нямаха тетрадки-речник.
В Ориндж?!? Там би трябвало да има. А също и в Офис 1. Проверих в сайта. Имаха 3 вида.

# 655
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Да ми кажете къде в София има тетрадки речник? Мразя да обикалям безцелно.
Книжарница Сиела в подлеза на Софийския университет.
Вчера минах и взех една бройка, защото ми хареса идеята, сега разбирам че дори и ще ни трябва Satisfied

# 656
  • София
  • Мнения: 4 025
 В Ориндж винаги е имало тетрадки -речник. Нямам списък какво да купя, но около вкъщи имам 4 книжарници и не мисля да обикалям за нещо кой знае какво. Несесерът ни е здрав, раница купихме, в предучилищната и 1 клас изкара с една , но вече се изтърка много. Но дрехите и при мен са проблем - висока и изключително кльощава, за нагоре все нещо изнамирам, но долната част ми е мъка.

Само с четенето е напред. Абсолютно отказва да се занимава с каквото и да е свързано с училище.
Ще си платя аз с малката за безгрижните години със сестра и.
И аз така!!!
Вие поне ще имате съдействие от у-щето, което е все пак някаква утеха.

Последна редакция: пт, 11 авг 2017, 12:17 от EliG

# 657
  • Мнения: 21 282
И ние нямаме списък още , ще изчакам ,пък да видим.

# 658
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
И аз няма да бързам със покупките още.

Всъщност ще се купува единствено тетрадки,всички други материали ги има от мин.година/като застраховка съм вземала по 2  Crazy/

Раница и несесер на Херлиц са в отлично състояние/дори и след механичното изпиране/

Единствено униформа ще сменям,че доста дръпна девойката  и ръкавите и са вече 7/8  Laughing

Лятото тече безгрижно и лежерно за нея.Прочете си всички книжки от списъка бе да съм давала зор за това.Научи част от таблицата за умножение,но няма да я притискам за повече.
Мисля тези дни малко диктовки да упражни.

# 659
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 036
И Коко си прочете книжките, сега го караме да ни чете на глас, че още срича по малко, трети ден го карам да преписва по пет реда от книжка.
Първият ден беше чудо само поправял и грозно, но днес вече ми хареса 😀
Хареса си от Лидъл едни картини, взех му и сега бърза да напише, прочете и да рисува.
Септември ще купувам и униформи и тетрадки аз.

Общи условия

Активация на акаунт